Πως μπορείς να αντιμετωπίσεις τις διαφημίσεις καθώς surfάρεις στο internet;

Carl

Νεοφερμένος

Ο panos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και μας γράφει απο Πολίχνη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 48 μηνύματα.
Ολα τα λεει ο τιτλος,μπορειται να δινεται γνωμες σχετικα με την αντιμετωπιση στις διαφημισεις που βγαινουν καθως surfαρεις.:thanks:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Valandil

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μπάμπης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Καλαμαριά (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 910 μηνύματα.
Εννοείς τα εκνευριστικά παραθυράκια που πετάγονται κάθε τρεις και λίγο;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Carl

Νεοφερμένος

Ο panos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και μας γράφει απο Πολίχνη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 48 μηνύματα.
Ναι!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Valandil

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μπάμπης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Καλαμαριά (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 910 μηνύματα.
Αν χρησιμοποιείς firefox δοκίμασε αυτό το addon.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Carl

Νεοφερμένος

Ο panos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και μας γράφει απο Πολίχνη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 48 μηνύματα.
Θα δοκιμασω και θα σου απαντησω...
-----------------------------------------
To εγατεστησα,αλλα τωρα που πρεπει να surfαρω,στο internet explorer ή στο firefox?
-----------------------------------------
Πιο addon?
-----------------------------------------
Μπορω να χω κι αλλες ιδεες?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kapsalis89

Νεοφερμένος

Ο kapsalis89 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών και μας γράφει απο Ξάνθη (Ξάνθη). Έχει γράψει 34 μηνύματα.
Δεν ξερω αν εχω καταλαβει καλα τι θες ακριβως, παντως δοκιμασε να βαλεις κι αυτο: https://addons.mozilla.org/el/firefox/addon/433
με αυτο δεν παιζουν οι διαφημισεις που υπαρχουν στις σελιδες. Π.χ. το sport.gr εχει μπολικες και κανει τον firefox αρκετα βαρυ.
Οσο γι αυτο που λες απο που να μπω, απο firefox ή απο internet explorer, τι εννοεις ακριβως; Tο add-on που σου εδωσε ο Valandil, οπως κι αυτο που σου δινω εγω, ειναι για firefox. Δεν εχουν καμια δουλεια με iexplorer.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Anarki

Διάσημο μέλος

Ο Αλέξης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 3,345 μηνύματα.
Υπάρχουν αρκετά addons για firefox όπως είπαν οι απο πάνω, μπορείς να δοκιμάσεις και opera που έχει ενσωματωμένο popup blocker και μπορείς να κάνεις block ο,τι θες στις σελίδες που επισκέπτεσαι συχνά (εκνευριστικές flash διαφημίσεις κτλ).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

::Forg0tt3n::

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο ::Forg0tt3n:: αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών. Έχει γράψει 241 μηνύματα.
Το Adblock είναι μια χαρά αν χρησιμοποιείς Firefox.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

desolator_X

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο desolator_X αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Χαλάνδρι (Αττική). Έχει γράψει 144 μηνύματα.
Όντως το Adblock το χω δοκιμάσει και κάνει δουλειά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Carl

Νεοφερμένος

Ο panos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και μας γράφει απο Πολίχνη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 48 μηνύματα.
Εγω χρησιμοποιω internet exporer,τι μπορω να κανω γι αυτο?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

desolator_X

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο desolator_X αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Χαλάνδρι (Αττική). Έχει γράψει 144 μηνύματα.
Για IE πραγματικά δεν ξέρω. Με μια γρήγορη αναζήτηση google βρήκα αυτά. Κοίταξε αν κάτι σε ενδιαφέρει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

misu7

Νεοφερμένος

Ο Μιχάλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και μας γράφει απο Άγιος Ιωάννης Ρέντης (Αττική). Έχει γράψει 39 μηνύματα.
To IE7 έχει pop-up blocker και μπορεις να το ενεργοποιησεις "ΑΠΟΚΛΕΙΣΜΟΣ ΑΝΑΔΥΟΜΕΝΟΝ ΠΑΡΑΘΥΡΩΝ"! Συνήθως χρήστες του Ιντερνετ μολύνονται με Adware εφαρμογές, οι οποίες βγάζουν όπου πας διαφημηστικά παραάθυρα!! Τo Spyware Doctor είναι ένας τρόπος να καθαρίσετε τον υπολογιστή σας!
Οι hackers είναι πάντα ένα βήμα μπροστά...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Anarki

Διάσημο μέλος

Ο Αλέξης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 3,345 μηνύματα.
Εγω χρησιμοποιω internet exporer,τι μπορω να κανω γι αυτο?
Μπορείς να σταματήσεις να τον χρησιμοποιείς.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

panos1994

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Πάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, επαγγέλεται Γιατρός και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 290 μηνύματα.
:no1::lol:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

!!!...vivaki...!!!

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Βιβή αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και μας γράφει απο Κοζάνη (Κοζάνη). Έχει γράψει 349 μηνύματα.
Και σε εμένα βγαίνουν αυτές οι ενοχλητικότατες διαφημίσεις (και συνήθως ακατάλληλου υλικού) Θα ήθελα να ρωτήσω γιατί βγαίνουν ενώ παλιά δεν έβγαιναν και πως μπορώ να τις αποφύγω;

ΥΓ: Η σελίδα που δίνετε για κατέβασμα του firefox δεν μου ανοίει....δεν ξέρω γιατί.... :(

τι να κάνω???

Αυτό: https://www.adscleaner.com/site/en/pop-up-blocker/block-advertising.htm είναι ασφαλές;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kapsalis89

Νεοφερμένος

Ο kapsalis89 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών και μας γράφει απο Ξάνθη (Ξάνθη). Έχει γράψει 34 μηνύματα.
Και σε εμένα βγαίνουν αυτές οι ενοχλητικότατες διαφημίσεις (και συνήθως ακατάλληλου υλικού) Θα ήθελα να ρωτήσω γιατί βγαίνουν ενώ παλιά δεν έβγαιναν και πως μπορώ να τις αποφύγω;

ΥΓ: Η σελίδα που δίνετε για κατέβασμα του firefox δεν μου ανοίει....δεν ξέρω γιατί.... :(

τι να κάνω???

Αυτό: https://www.adscleaner.com/site/en/pop-up-blocker/block-advertising.htm είναι ασφαλές;


Ποια σελιδα απο τις παραπανω δεν σου ανοιγει;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PIL

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών και μας γράφει απο Καλαμαριά (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 847 μηνύματα.
Adblock με firefox και εισαι ok
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

!!!...vivaki...!!!

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Βιβή αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και μας γράφει απο Κοζάνη (Κοζάνη). Έχει γράψει 349 μηνύματα.
τελικά κατέβασα το firefox και ελπίζω να μην βγαίνουν......
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kapsalis89

Νεοφερμένος

Ο kapsalis89 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών και μας γράφει απο Ξάνθη (Ξάνθη). Έχει γράψει 34 μηνύματα.
Για internet explorer μιλουσες δηλαδη; οκ. τωρα λογικα δεν θα σου πεταει τα παραθυρα, γιατι ο firefox τα εμποδιζει. Αν εχεις παλι προβλημα ομως, ρωτα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

!!!...vivaki...!!!

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Βιβή αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και μας γράφει απο Κοζάνη (Κοζάνη). Έχει γράψει 349 μηνύματα.
Πάλι έχω πρόβλημα!!!

Πάλι πετάει παράθυρα.... :(
Τώρα?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top