• Σας ενημερώνουμε ότι η κατηγορία δεν αντικαθιστά σε καμία περίπτωση την επίσκεψη σας σε επαγγελματία ιατρό.

    Το σύνολο του περιεχομένου της κατηγορίας αυτής, όπως κείμενα, γραφικά, εικόνες, πληροφορίες που λαμβάνονται από δικαιούχους διαφήμισης, είναι καθαρά και μόνο για ενημερωτικούς σκοπούς και δεν προορίζεται να είναι υποκατάστατο για την επαγγελματική ιατρική συμβουλή, διάγνωση ή θεραπεία. Δεν αποτελεί υποκατάστατο ιατρικής εξέτασης, ούτε αντικαθιστά την ανάγκη για υπηρεσίες που παρέχονται από επαγγελματία ιατρό. Πάντοτε να ζητάτε τη συμβουλή του ιατρού σας πριν πάρετε οποιαδήποτε συνταγή ή φάρμακο. Μόνο ο ιατρός σας μπορεί να σας δώσει συμβουλές για το τι είναι ασφαλές και αποτελεσματικό για σας.

Πόνος σε απονευρωμένο δόντι

eukleidhs1821

Διάσημο μέλος

Ο eukleidhs1821 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Καινούργιο (Ηράκλειο). Έχει γράψει 3,657 μηνύματα.
Πριν 3 χρονια ειχα κανει απονευρωση σε ενα δοντι.Εδω και 3 μερες παρατηρω οτι οταν πινω παγωμενο νερο μου εμφανιζονται ο ιδιος σπαστικος πονος οπως πριν 3 χρονια.Μα πως ποναει αφου υποτιθεται δεν εβγαλε τα νευρα??Τη γκινια μου μεσα!!!Θα αρχισω να πιστευω για βουλγαριες κτλπ που ελεγε και ο cell γτ εχει τελειωσε βουλγαρια αλλα ειχε κανει καλη δουλεια.Ποοο ατυχια
 

cel123

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο cel123 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 225 μηνύματα.
Πριν 3 χρονια ειχα κανει απονευρωση σε ενα δοντι.Εδω και 3 μερες παρατηρω οτι οταν πινω παγωμενο νερο μου εμφανιζονται ο ιδιος σπαστικος πονος οπως πριν 3 χρονια.Μα πως ποναει αφου υποτιθεται δεν εβγαλε τα νευρα??Τη γκινια μου μεσα!!!Θα αρχισω να πιστευω για βουλγαριες κτλπ που ελεγε και ο cell γτ εχει τελειωσε βουλγαρια αλλα ειχε κανει καλη δουλεια.Ποοο ατυχια
Κ εσυ με τα αστερακια στο google τη διαλεξες, οπως ελεγε κ ο αλλος φιλος εδω? Γιατι μετα το μαθηματικο, την ιατρικη κ το μεταπτυχιακο δε δινεις κατατακτηριες για οδοντιατρικη? Να λυνεις αυτα τα προβληματα μονος σου.. μπορεις να κανεις κ γναθοπροσωπικη με τα δυο πτυχια. Σκεψου το αφου εχεις εφεση στις επιστημες
 

eukleidhs1821

Διάσημο μέλος

Ο eukleidhs1821 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Καινούργιο (Ηράκλειο). Έχει γράψει 3,657 μηνύματα.
Κ εσυ με τα αστερακια
ρε φιλε αφου ειχε κανει καλη δουλεια.Ειχα μεινει σε γενικες γραμμες ικανοποιημενος,παρατηρουσα να χει πελατεια.Τι διαολο πως με ποναει το δοντι μετα απο 3 χρονια.Καποια λαλακια θα κανε στανταρ.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Οποιος ξερει ας πει,δηλαδη ειναι φυσιολογικο να σου βγαζει τα νευρα και να σε ποναει??
 

cel123

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο cel123 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 225 μηνύματα.
ρε φιλε αφου ειχε κανει καλη δουλεια.Ειχα μεινει σε γενικες γραμμες ικανοποιημενος,παρατηρουσα να χει πελατεια.Τι διαολο πως με ποναει το δοντι μετα απο 3 χρονια.Καποια λαλακια θα κανε στανταρ.
Κοπηκε η απαντηση στη μεση πριν... στη βρηκα εγω τη λυση παντως σε μακροπροθεσμο επιπεδο,
Εγω παντως την εμπιστευομαι γιατι αν θυμαμαι καλα ειχες πει οτι ηταν καλυτερη κ απ την Ιακωβιδου
 

eukleidhs1821

Διάσημο μέλος

Ο eukleidhs1821 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Καινούργιο (Ηράκλειο). Έχει γράψει 3,657 μηνύματα.
Κοπηκε η απαντηση στη μεση πριν... στη βρηκα εγω τη λυση παντως σε μακροπροθεσμο επιπεδο,
Εγω παντως την εμπιστευομαι γιατι αν θυμαμαι καλα ειχες πει οτι ηταν καλυτερη κ απ την Ιακωβιδου
ετσι πιστευα τωρα τι γινεται ομως.Γτ εμενα με ποναει το δοντι?
 

Viedo

Διάσημο μέλος

Ο Viedo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ψυχολόγος και μας γράφει απο Κύπρος (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,912 μηνύματα.
Πήγαινε αύριο στον οδοντίατρο, εμείς τι να σου κάνουμε ; ...
 

eukleidhs1821

Διάσημο μέλος

Ο eukleidhs1821 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Καινούργιο (Ηράκλειο). Έχει γράψει 3,657 μηνύματα.
Δεν θελω να πληρωσω 2000 ευρω για κατι τοσο απλο.Απλα καποιος οδοντιατρος στο φορουμ μπορει να υπαρχει να δουμε τι θα πει.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Πήγαινε αύριο στον οδοντίατρο, εμείς τι να σου κάνουμε ; ...
τους φοβαμαι τους οδοντιατρους.απλα μηπως ειναι κατι απλο και τσαμπα αγχωθηκα
 

Viedo

Διάσημο μέλος

Ο Viedo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ψυχολόγος και μας γράφει απο Κύπρος (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,912 μηνύματα.
Βάλε ούζο στην περιοχή που είναι το δόντι και θα σου περάσει.
 

eukleidhs1821

Διάσημο μέλος

Ο eukleidhs1821 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Καινούργιο (Ηράκλειο). Έχει γράψει 3,657 μηνύματα.
Βάλε ούζο στην περιοχή που είναι το δόντι και θα σου περάσει.
απλα με φοβιζει γτ οταν πινω παγωμενο νερο με πιανει ο πονος και αυτο συνεβαινε πριν μου κανει η τυπισσα την απονευρωση και λεω οχι ρε γαμωτο παλι ο ιδιος πονος.
 

Johny4Life

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Johny4Life αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 295 μηνύματα.
Καταρχάς απέφυγε κάθε είδους πλυσεις με αλκοόλ όπως ούζα κτλ καθώς και τοποθέτηση ασπιρίνης τοπικά στην περιοχή γτ προκαλούν εγκαύματα στον βλεννογόνο και μόνο θα χειροτέρεψεις τα πράγματα.
Τώρα... Πόνος σε ήδη απονευρωμενο δόντι πολλές και διάφορες αιτίες... Θέλει διάφοροδιαγνωση.. Επικρουστικα μετρήσεις περίοδοντικων θυλακων, νέα ακτινογραφία, ψηλαφηση περιοχής έλεγχος για καταγμα.
Πολλές φορές ακόμα και σε ιδανικές απόνευρώσεις ο πόνος επιμένει γιατί υπάρχει κάποιο καταγμα (ακόμη και ρωγμή) και ο πονος προέρχεται από το περιρριζιο και όχι από τον πολφο που έχει ήδη αφαιρεθεί από την απονεύρωση. Σε κάθε περίπτωση να πας στον οδοντίατρο σου να το δει.
 

eukleidhs1821

Διάσημο μέλος

Ο eukleidhs1821 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Καινούργιο (Ηράκλειο). Έχει γράψει 3,657 μηνύματα.
Καταρχάς απέφυγε κάθε είδους πλυσεις με αλκοόλ όπως ούζα κτλ καθώς και τοποθέτηση ασπιρίνης τοπικά στην περιοχή γτ προκαλούν εγκαύματα στον βλεννογόνο και μόνο θα χειροτέρεψεις τα πράγματα.
Τώρα... Πόνος σε ήδη απονευρωμενο δόντι πολλές και διάφορες αιτίες... Θέλει διάφοροδιαγνωση.. Επικρουστικα μετρήσεις περίοδοντικων θυλακων, νέα ακτινογραφία, ψηλαφηση περιοχής έλεγχος για καταγμα.
Πολλές φορές ακόμα και σε ιδανικές απόνευρώσεις ο πόνος επιμένει γιατί υπάρχει κάποιο καταγμα (ακόμη και ρωγμή) και ο πονος προέρχεται από το περιρριζιο και όχι από τον πολφο που έχει ήδη αφαιρεθεί από την απονεύρωση. Σε κάθε περίπτωση να πας στον οδοντίατρο σου να το δει.
μα 3 χρονια ηταν οκ τωρα το τελευταιο 3ημερο αρχισε η ιστορια.Οχι ρε γαμωτο τωρα να τρεχω σε οδοντιατρους,ημαρτον.
 

Johny4Life

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Johny4Life αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 295 μηνύματα.
Μόνο στο κρύο? Είναι εντοπισμενος η διάχυτος? Το υπόλοιπο στόμα είναι εντάξει?
Η περιοχή είναι ερυθρή? Αλλά συμπτώματα?
Και χίλια αλλά δύο πράγματα θέλω να σε ρωτήσω αλλά και να δω αλλά δεν γίνονται από φόρουμ αυτά. Οπως θα πήγαινες στον παθολόγο για οποιοδήποτε λόγο να πας και στον οδοντίατρο σου.
 

Nelliel

Περιβόητο μέλος

Η Nelliel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,061 μηνύματα.
Βάλε ούζο στην περιοχή που είναι το δόντι και θα σου περάσει.
Μεχρι να του πεσει το δοντι;
μα 3 χρονια ηταν οκ τωρα το τελευταιο 3ημερο αρχισε η ιστορια.Οχι ρε γαμωτο τωρα να τρεχω σε οδοντιατρους,ημαρτον.
Δεν εχει σημασια. Οταν κανεις απονευρωση πρεπει να το παρακολουθεις με ετησιες ακτινογραφιες. Εχεις 2 επιλογες: ή πας στον οδοντιατρο να δει τι γινεται ή χανεις το δοντι σου και αν υπαρχει φλεγμονη, ισως να χασεις και την ζωη σου. Οσο το αφηνεις τοσο χειροτερα.

Καλα ειναι να βγαζετε καθε χρονο ακτινες γενικοτερα για να προλαμβανετε καταστασεις.
 

Μαυρίκιος

Διάσημο μέλος

Ο Μαυρίκιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,666 μηνύματα.
Μακριά από πρόχειρα γιατροσόφια ούζα και τέτοια τα είχα δοκιμάσει και εγώ στο παρελθόν δεν κάνουν τίποτα, με το παραμικρό οδοντίατρος αμέσως γιατί κάθε μέρα ο πόνος θα γίνεται μεγαλύτερος.
 

Κλημεντίνη

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Κλημεντίνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,658 μηνύματα.
Πάντως καλύτερα να πας γιατί εμενα ο Θειος μου όντως πέθανε απο δόντι (επαθε σηψαιμία).
Όχι προς θεού δε θελω να σε τρομοκράτησω😅
 

grtt

Δραστήριο μέλος

Ο grtt αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 425 μηνύματα.
Πιθανόν να είναι κάποιο διπλανό δόντι και να σε ενοχλεί ή να πονάει το οστό ή το ούλο ή να μην έγινε σωστή απονεύρωση. Πάντως σε κάθε περίπτωση καλό θα ήταν να πας σε οδοντίατρο...(και ΜΗΝ βάλεις ούζο, το αλκοόλ προκαλεί εγκαύματα στα ούλα...κανένα Mesulid πάρε μέχρι να πας σε οδοντίατρο)...
 

Viedo

Διάσημο μέλος

Ο Viedo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ψυχολόγος και μας γράφει απο Κύπρος (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,912 μηνύματα.
Ευκλείδη μια ώρα γρηγορότερα στον τάφο σε έστειλαν, εξαιτίας ενός δοντιού :whistle:

Μάλλον έπρεπε να το πιεις το ούζο :P
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top