Πόσα μοιραζόμαστε με τ' αδέρφια μας;

iGiannis

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο iGiannis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 1,762 μηνύματα.
Από υλικά πράγματα τα μοιράζομαι όλα με την αδερφή μου, η αδερφή μου δεν μοιράζεται τίποτα.. :P
Δεν έχει λογαριασμό εδώ οπότε μπορώ να τη "θάψω" ελεύθερα.. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kaleidoscope

Επιφανές μέλος

Η kaleidoscope αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 9,248 μηνύματα.

IreneGr

Δραστήριο μέλος

Η Ειρήνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 697 μηνύματα.
Από μικρές εγώ και η αδερφή μου μόνο ένα πράγμα είχαμε κοινό...την σκανταλιά! Μετά δεν ταιριάζαμε σχεδόν σε τίποτα αλλά πάντα κάναμε παρέα.Τώρα και ύστερα από ένα μεγάλο πρόβλημασ υγείας που είχε είμαστε πιο δεμένες από ποτέ. Τόσο μάλιστα που αν μας δουν έξω θα μας περάσουν για λεσβίες :P Με τα άλλα μου αδέρφια,μόνο τσακωνόμαστε αλλά είμαστε αγαπήμενα ... κατά βάθος. Έχουμε 7 χρόνια διαφορά με τα άλλα δύο πιο μικρά μου αδέρφια για αυτό. :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

g1wrg0s

Επιφανές μέλος

Ο 01001 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 9,074 μηνύματα.
Δεν μοιραζομαι τιποτα με τα αδερφια μου.Θα το ηθελα αλλα δεν υπαρχει επικοινωνια...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

wolfe4ever

Διάσημο μέλος

Η wolfe4ever αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,217 μηνύματα.
Κρίμα όμως, πολύ κρίμα. Πάντα θεωρούσα τις σχέσεις των διδύμων να είναι οι πιο δυνατές, αλλά τελικά...
Συμβαίνουν αυτά όμως, έτσι;
Όλα έχουν να κάνουν με τον χαρακτήρα πιστεύω. Αν ο ένας δεν ταιριάζει με τον άλλον, απλά δεν ταιριάζει. Το μόνο που μπορείς να κάνεις όταν αφορά άτομα στενού οικογενειακού κύκλου είναι να κρατήσεις μια καλή, σεβαστή σχέση ανάμεσα σε εσένα και τον άλλο.

Ακριβώς.
Όποια σχέση συγγενική και να έχεις με κάποιον, ο χαρακτήρας είναι αυτός που καθορίζει τις σχέσεις...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kaleidoscope

Επιφανές μέλος

Η kaleidoscope αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 9,248 μηνύματα.
Έχουμε 5 χρόνια διαφορά με την μικρή (αυτή 16 εγώ 21) οπότε δεν μοιραζόμαστε πολλά. Βέβαια πλέον αυτό έχει αρχίσει να αλλάζει, αφού δεν είναι τόσο τραγική η διαφορά. Αυτό που εννοώ είναι ότι αλλιώς είναι όταν είστε 10 και 15 κι αλλιώς 15 και 20.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

karotenia

Δραστήριο μέλος

Η karotenia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Nail artist και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 408 μηνύματα.
εμεις εχουμε δυο χρονια διαφορα και εχουμε τυπικες σχεσεις....ετσι και παμε να ερθουμε πιο κοντα θα γινει το μεγαλο μπαμ με πολλα θυματα.............στην περιπτωση μας μια μικρη αποσταση πιστευω οτι ειναι σωτηρια
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pure_Seduction

Επιφανές μέλος

Ο Pure_Seduction αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 9,834 μηνύματα.
μπορω να μοιραστω τα παντα αρκει να ξερω οτι μπορουν να με ακουσουν και δεν θα τους προσβαλλω με καποιο τροπο.γενικα ειμαι πολυ ανετη με τους δικους μου δεν εχω ταμπου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ets32kate

Νεοφερμένος

Η Katerina αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Βάρη (Αττική). Έχει γράψει 56 μηνύματα.
ΧΑΧΑΧΑ κι εμενα η αδελφη μου παρακολουθει το forum, αλλα δεν με πειραζει!
Εννοεις εκτως απο τα ρουχα-παπουτσια-σκουλαρικια και τετοια?:P χαχα Η αδελφη μου ειναι μεγαλυτερη μου 6 χρονια και της τα περνω ΟΛΑ!!!:P
Εε λοιπον με την αδελφη μου τα λεμε κυριολεκτικα ΟΛΑ! Δεν υπαρχει μυστικο που να εχω και να μην της το εχω πει!
Η αδελφη μου ξερει ΟΛΟ το σχολειο μου!! ΧΑΧΑΧΑ Της τους εχω περιγραψει ολους και εχει ιδη σχηματισει μια εικονα γι'αυτους!
Ξερει ολους τους μαλακες και φυσικα ποιος μου αρεσει! Της δειχνω και το profile του Facebook και τοτε μου λεει αν εγκρινει και τετοια!!
Γενικα με την αδελφη μου ειμαστε πολυ δεμενες σε αυτα τα θεματα..:D

Love you sis!!:inlove::bigarmhug
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vkey

Επιφανές μέλος

Η Κοινό Μυστικό!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός. Έχει γράψει 8,253 μηνύματα.
5 χρόνια διαφορά με τον αδερφό μου κι εγώ η μεγαλύτερη βεβαίως βεβαίως.... Είναι η λατρεία μου και είμαστε πάντα ο ένας δίπλα στον άλλον... Μου έχει σταθεί και με προσέχει σαν "μεγαλύτερος" αδερφός....Πολλές φορές βγαίνουμε μαζί....γνωρίζω τα προσωπικά του κι αυτός τα δικά μου.... Πιστεύω ότι έχουμε την καλύτερη σχέση που δύο αδέρφια θα μπορούσαν να έχουν.... Η διαφορά άρχισε να μειώνεται καθώς μεγαλώναμε....από εκεί που παίζαμε πόλεμο και τσιρίδες τώρα είμαστε παρέα....
Απλά τον λατρεύω!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

enrose

Δραστήριο μέλος

Η enrose αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 643 μηνύματα.
Μεγάλη συζήτηση αυτή. Έχω δύο αδέρφια ένα αγόρι και ένα κορίτσι με μεγάλη διαφορά ηλικίας, με τον αδερφό μου 7 χρόνια και με την αδερφή μου 10,5. Δε λέω στην αρχή σα παιδάκι είχα τις ζήλιες μου, δεν ήθελα καθόλου να μπεί κάποιος άλλος ανάμεσα σε εμένα και τους γονείς μου, αλλά τώρα είναι αλλιώς. Δεν μπορώ χωρίς αυτά, τους καβγάδες μας, τα γέλια μας, τις φάρσες στους δικούς μας, τα κουτσομπολιά που κάνουμε παρέα τα βράδια, τις συνομοσίες. Δεν είμαστε φυσικά ίδιοι χαρακτήρες και συχνά γίνεται πανικός μέσα στο σπίτι, αλλά έχουν μπεί γερά θεμέλια στη σχέση μας και σ'αυτό δεν οφείλονται αποκλειστικά οι γονείς μας αλλά και εμείς.
Προσπαθώ να τα βοηθάω όσο μπορώ και όπου μπορώ, να είμαι εκεί όποτε με χρειάζονται. Δεν ξέρετε πόσο όμορφα νοιώθω όταν ζητούν τη συμβουλή μου γαι δίαφορα θέματα, απο το τι ρούχα να αγοράσουν και να φορέσουν μέχρι τι να κάνουν με το αμόρε.
Κακά τα ψέμματα, οι γονείς φεύγουν κάποτε, και αυτό που μας μένει είναι ενα κομμάτι τους, τα αδέρφια μας.
Υπάρχουν περιπτώσεις που φίλοι μας στέκονται περισσότερο απο το ίδιο μας το αίμα, και που τους έχουμε ή μας έχουν σε καλύτερη θέση απ οτι τ αδέρφια μας. Αλλά οι σχέσεις χτίζονται σιγά σιγά και καλό θα είναι να βάζουμε γερά θεμέλια.;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

venividivici

Τιμώμενο Μέλος

Η venividivici αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 23,236 μηνύματα.
Τα πάντα
από φιλίες μέχρι τσακωμούς....
από χαρές μέχρι δάκρυα.....
απο γέλια μέχρι φωνές.....
από διακοπές μέχρι ψώνια στα μαγαζιά....
από ρούχα....μέχρι την τσίχλα.... χαχαχαχα ναι όταν ήμασταν μικρούλικα και δεν υπήρχε άλλη τσιχλα την μοιραζόμασταν κι αυτή....
Μπορεί να είμαστε διαφορετικοί χαρακτήρες...αλλά από μικρές ήμασταν μαζί και κάναμε τα πάντα μαζι....
και όλοι λέγανε....μακάρι να ήμασταν σαν εσάς... έτσι κολλητές και η μία για την άλλη....:redface::D
άσε που μας περνούσαν για δίδυμες....
Ποτέ δεν καταλάβαινα τα αδέρφια που δεν ήθελε το ενα το αλλο να κάνουν παρέα ή να μπλέκουν τις παρέες τους...
ή να μην μπαίνει το ένα στο δωμάτιο του άλλου..... Ισα ισα όταν έχεις αδέρφια πρέπει να μάθεις να μοιράζεσαι.....
Ναι σίγουρα θες και δικές σου στιγμές ιδιαίτερες...προσωπικές με άλλους ανθρώπους ή στο δωμάτιο σου....και πρέπει να υπάρχουν.....
Αλλά νομίζω ότι μετά τη μάνα σου και το πατέρα σου αλλά κυρίως μετά τη μάνα σου ... ο άνθρωπος που θα είναι δίπλα σου πάντα θα είναι το αδερφάκι σου......;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prwteas

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο prwteas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 193 μηνύματα.
Σχεδόν τίποτα, γιατί δε μου δείχνουν κατανόηση και με κατακρίνουν διαρκώς καταρρίπτοντας με κάθε τρόπο το ηθικό μου, οπότε και δεν τους έχω εμπιστοσύνη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χαρουλιτα

Διάσημο μέλος

Η Χαρουλιτα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Χημικός. Έχει γράψει 2,552 μηνύματα.
Εμεις οταν ημασταν μικρα, μοιραζομασταν σχεδον τα παντα! ειμαστε 4 αδερφια και εγω το μονο κοριτσι! Το μονο που δεν μοιραζομουν ηταν τα ρουχα μου! Το περιεργο θα ηταν αν τα μοιραζομασταν! Εκτος αυτου ομως, κυριως φαγητο και παιχνιδια τα μοιραζομασταν απλοχερα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

christinelle

Πολύ δραστήριο μέλος

Η christinelle αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Ελευσίνα (Αττική). Έχει γράψει 1,873 μηνύματα.
Τα παντα σχεδόν...Ο αδερφός μου ομως δεν ηθελε να του παιρνω τις φόρμες. Κατά τα άλλα, εγώ πάντα του έδινα δικά μου πράγματα και αυτός μου λέει μεχρι και τα γκομενικα του. Ενταξει, δεν θα του πω τα προβληματα μου, αυτα τα κραταω για φιλους. Δεν θα τον βαρυνω με δικες μου υποχρεωσεις, συνηθως είμαστε "τραλαλα" όταν τον βλέπω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

granita

Δραστήριο μέλος

Η Φανή αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 444 μηνύματα.
Ο δικός μου είναι δύο χρόνια μικρότερος, οπότε ηλικιακά είμαστε πολύ κοντά κι αυτό βοηθάει, γιατί μπορούμε να μιλήσουμε για τα πάντα!:) και γενικά μου φαίνεται σχεδόν αδύνατο να μην είναι κάποιος δεμένος με τα αδέρφια του...μ αυτά ζεις στο ίδιο σπίτι επί πόσα χρόνια, χαίρεστε μαζί, στεναχωριέστε μαζί, παίζετε μαζί, πάτε διακοπές μαζί...δεν μπορεί να μην μετράνε όλα αυτά!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Sofaki Loony

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Sofaki Loony αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών, επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Ιταλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 158 μηνύματα.
Τίποτα σχεδόν... μόνο τον σταθερό υπολογιστή κανα δυό ένοχα μυστικά και τα λεφτά των γονιών μας :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

renia_1995

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Uranya αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 812 μηνύματα.
Εγώ με τον αδερφό μου δεν λέμε και πολλά επί προσωπικού αλλά αν καμιά φορά θέλω να του πω κάτι,του το λέω. Και επίσης, κάνουμε πάρα πολύ παρέα και παραδέχομαι ότι περνάω καλύτερα με τον αδερφό μου παρά με την παρέα μου κάποιες φορές.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

elise.

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η elise. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 137 μηνύματα.
την αδερφη μου τη λατρευω, μοιραζομαστε τα ΠΑΝΤΑ και νιωθω πολυ περηφανη γι' αυτη την ωραια σχεση που χτισαμε με τα χρονια.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

yperoxi

Δραστήριο μέλος

Η yperoxi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 526 μηνύματα.
Δυστυχώς μοιράζομαι πολύ λίγα κ ασήμαντα ή γενικού ενδιαφέροντος...Αντιθέτως, η ίδια μου λέει τα πάντα γιατί με εμπιστευέται σαν άτομο...Δεν την εμπιστεύομαι εγώ όμως! Αν θέλω κτ να μοιραστώ πάω στην κολήτη ή τον κολητό που τους ξέρω 15 χρόνια και είναι σαν αδέρφια μου
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 4 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top