Πόσο "εύκολα" χωρίζετε;

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.
δεν ξερω γιατι αλλα η λεξη προτυπο, η εννοια αυτη με παραπεμπει σε κατι αρνητικο, σε κατι που δε με τραβα.
τι θελω να πω, μηπως το εξηγεις κι εσυ.
δε θα μου αρεσε μενα να μεχουν για προτυπο αλλα να με θαυμαζουν, να μεκτιμουν και να με σεβονται.
γιαυτο κι εγω επιμενω πως δε θελω να εχω και προτυπα.
αν ερθει καποιος να μου πει σε εχω ως προτυπο και θελω να σου μοιασω, να δω τα βηματα σου και να κανω τα ιδια η να κινηθω προς τα κει θα μου ηχησει ασχημα, θα μου φανει κακο.
Ισως παιζει ρολο η σημασια της λεξης που εχει δοθει σημερα, δες γενια δικη μου.

προτυπο- μιμηση σε κατι που ειναι αρεστο.
ισως λεμε το ιδιο πραμα αλλα στο μυαλο μας εχει διαφορετικες εννοιες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DrStrangelove

Περιβόητο μέλος

Ο DrStrangelove αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μοντέλο. Έχει γράψει 5,311 μηνύματα.
προτυπο- μιμηση σε κατι που ειναι αρεστο.
ισως λεμε το ιδιο πραμα αλλα στο μυαλο μας εχει διαφορετικες εννοιες.

Σίγουρα λέμε άλλο πράγμα. Μίμηση είναι προσπάθεια, έμπνευση είναι άλλο. Το πρότυπο είναι έμπνευση. ;)
Θύμησε μου μια μέρα να σου πω πριβέ για μια διαβολεμένη σύμπτωση του καλοκαιριού. Σίγουρα τότε θα καταλάβεις ίσως μάλιστα συγκινηθείς για τα πρότυπα. Γεια χαρά προς το παρόν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Speedy

Δραστήριο μέλος

Ο Speedy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αγρίνιο (Αιτωλοακαρνανία). Έχει γράψει 713 μηνύματα.
Πόσο εύκολα χωρίζετε?

Αερα πατέρα.. μόλις πάρω γραμμή ότι κάτι δν πάει καλά την έκανα λούης.. πιο παλιά είχα πρόβλημα και δυσκολευόμουν να πώ τέλος.. τώρα δεν νιώθω.. απλά διαολοστέλνω.. γτ πολύ απλά κάθε σελίδα που ανοίγει στη ζωή μας, όσο όμορφη και αν ήταν η προηγούμενη, είναι μακράν ομορφότερη απο κάθε άλλη. Το βίωσα και δεν φοβάμαι τπτ πια........ Δεν αξίζει να χαραμίζουμε ούτε λεπτό σε ανθρώπους που είναι λίγοι και δεν μας γεμίζουν...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

helga

Νεοφερμένος

Η helga αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 55 μηνύματα.
Πφφφφφ!!!....κ μόνο που το σκέφτομαι πνίγομαι!
Κ γω θα συμφωνήσω με τους περισσότερους.Όταν η σχέση είναι σοβαρή εξαντλώ όλα τα όρια όχι τόσο της υπομονής όσο της ''ευκαιρίας'' στο να επανέλθει η σχέση.Βασική προυπόθεση βέβαια είναι να το θέλουμε κ οι δυό αλλιώς δεν υπάρχει κανένας λόγος προσπάθειας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

love_angel

Επιφανές μέλος

Η vik-vik! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αρφαρά (Μεσσηνία). Έχει γράψει 11,721 μηνύματα.
ειναι τετοιος ο χαρακτηρας μου, (και το ζωδιο μου :P) που δε μπορω τις μεγαλες αλλαγες στη ζωη μου.
ειμαι ανθρωπος που μαθαινει να ζει στη ρουτινα του και με τον καιρο να την αγαπαει.
γιαυτο αν και πολλες φορες ξερω οτι ηρθε ο καιρος να πουμε ''αντιο'', φοβαμαι να το πω. και μενω σε μια σχεση η οποια δε τραβαει και ακομα και οταν με χωρισουν... περναω πολυ δυσκολα μεχρι να ξαναβρω τη ρουτινα μου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 30,870 μηνύματα.
Για να είμαι με κάποιον, πάει να πει οτι έχω κάνει σχέδια για το μέλλον μαζί του, κι όταν χαλάνε τα σχέδιά μου με χαλάει πολύ...

Δε χωρίζω καθόλου εύκολα. Δίνω άπειρες ευκαιρίες, όταν όμως πέσει η σταγονίτσα που ξεχειλίζει το ποτήρι - που μπορεί να πέσει σε άσχετη στιγμή και για άσχετη αιτία - λέω Καιρός να πάμε ... παρακάτω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pure_Seduction

Επιφανές μέλος

Ο Pure_Seduction αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 9,834 μηνύματα.
Φαινομενικα ευκολα αλλα καταβαθος δυσκολα :/
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Sweet_Butterfly

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Sweet_Butterfly αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Δάσκαλος/α. Έχει γράψει 347 μηνύματα.
Δυσκολα,πολυ δυσκολα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

moxa15

Διάσημο μέλος

Ο moxa15 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 3,327 μηνύματα.
πολυ ευκολα κυριως ομως αν με απατησουν....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ets32kate

Νεοφερμένος

Η Katerina αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Βάρη (Αττική). Έχει γράψει 56 μηνύματα.
Πιστευω πως για κανεναν δεν ειναι πολυ ευκολο να χωρισει, οταν υπαρχει, ή τουλαχιστον υπηρχε αγαπη.
Αν το ατομο δεν ειναι το καταλληλο, τοτε ειναι για ολους ευκολος ο χωρισμος μαζι του. Αν ομως με το ατομο αυτο, υπαρχει μεγαλο και ωραιο παρελθον, τοτε πιστευω πως ειναι δυσκολοτερο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

enrose

Δραστήριο μέλος

Η enrose αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 643 μηνύματα.
Δεν μπορώ να πώ απόλυτα κανένα απο τα δύο. Είμαι άνθρωπος των μακροχρόνιων σχέσεων και δίνω αρκετές ευκαιρίες στους ανθρώπους που έχω δίπλα μου. Φυσικά δεν ήμουν και δεν είμαι θύμα, δεν ανέχομαι να μη με σέβονται, σε αυτές τις περιπτώσεις φεύγω με ελαφρά.
Είμαι όμως άτομο που δεν επηρρεάζομαι απο έναν χωρισμό. Δεν μου κρατάει πολύ ίσως και καθόλου ο πόνος. Συνήθως φεύγω πρώτη και το ανακοινώνω ξαφνικά γιατί απλά δεν θέλω να μείνω άλλο ή δεν θέλω να δίνω άλλο. Κακό για τους άλλους το ξέρω, αλλά καλό για μένα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

underwater

Περιβόητο μέλος

Η underwater αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,343 μηνύματα.
Πολύ δύσκολα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Θάλεια

Διάσημο μέλος

Η Θάλεια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 3,424 μηνύματα.
Ανάλογα τη σχέση, το άτομο, το τι άλλο μου συμβαίνει εκείνη την περίοδο.

Γενικά ανάλογα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

moxa15

Διάσημο μέλος

Ο moxa15 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 3,327 μηνύματα.
οταν δεν περναω εγω καλα και κυριως οταν νιωθω οτι δεν ανταποκρινεται στα συναισθηματα και κυριως τις αναγκες μου...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
Πολύ δύσκολα. Ενίοτε τραγικά δύσκολα. Και πάντα όταν δεν υπάρχει πλέον τίποτα όρθιο και έχουν ισοπεδωθεί όλα σωματικά και ψυχικά. Θα ήθελα πολύ να μπορούσα να φύγω νωρίτερα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΚΟΡΩΝΕΥΣ

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο ΚΟΡΩΝΕΥΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 333 μηνύματα.
αμα δεν υπαρχει κατι για να παλεψεις τι να κανεις να μεινεις σε μια σχεση .? φευγεις .. οσο δυσκολο και αν ειναι .... για το δικο σου καλο . πρεπει να φυγεις .
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dalian

Περιβόητο μέλος

Η Substrata αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,822 μηνύματα.
Πρέπει να έχω φτάσει στο αμήν για να χωρίσω κάποιον.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Tabby

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Tabby αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Λιχτενστάιν (Ευρώπη). Έχει γράψει 935 μηνύματα.
Θα χωρίσω όταν ο άλλος με πληγώνει, δε σέβεται εμένα και τα συναισθήματά μου, δεν υπάρχει επικοινωνία μεταξύ μας, όταν η σχέση με φθείρει και με κάνει να χάνω τον εαυτό μου. Αφού έχω δώσει ευκαιρίες και χρόνο στον άλλο, αφού το έχω βασανίσει τρελά μέσα μου κι έχω μείνει ξάγρυπνη αρκετά βράδια, ναι θα πάρω την απόφαση και θα τον χωρίσω...!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rainbow Blues

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Rainbow Blues αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Έμπορος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 305 μηνύματα.
Εξαρτάται τον άνθρωπο. Τον πρώτο μου μεγάλο έρωτα τον άφησα να με ταλαιπωρεί 3 μήνες (στα δύο χρόνια σχέσης), υπήρξαν όμως και άλλες περιπτώσεις που δεν καταλάβαινα τίποτα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

adele

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η adele αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φωτογράφος. Έχει γράψει 313 μηνύματα.
Ανάλογα το άτομο και τα συναισθήματά μου, αλλά συνήθως δύσκολα. Ποτέ όμως δεν υπήρξα θύμα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 4 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top