Πόσο μας αρέσουν τα αυτοκίνητα;

Unkown-User

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Unkown-User αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βριλήσσια (Αττική). Έχει γράψει 1,066 μηνύματα.
Γιατί έχουμε τόσους νεκρούς σε τροχαία τότε; Δεν έχουν όλοι καινούριο αμάξι με όλα αυτά τα μπιχλιμπίδια. Αν νομίζεις οτι είναι ασφαλές μέσο το αμάξι με τέτοιους δρόμους και με τέτοιους οδηγούς, μάλλον έχεις κάποιου είδους έντονη ψευδαίσθηση.

Το ποιντ μου είναι ότι δεν φταίει το αυτοκίνητο ως μέσο, αλλά ο (ηλίθιος) ανθρώπινος παράγωντας σε συνδιασμό με την κακή κατάσταση του οδικού δικτύου.

Και το αεροπλάνο ΔΕΝ θα ήταν καθόλου ασφαλές στα χέρια άσχετων πιλότων.

Δεν φταιει το αυτοκίνητο ως μέσο, άλλοι παράγοντες ευθύνονται για τους νεκρούς.
-----------------------------------------
Από την DTE www.[B]dte[/B].gr η φωτό?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Krou

Περιβόητο μέλος

Η Krou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,463 μηνύματα.
το αυτοκινητο το οδηγαει και η κουτση μαρια (που λεει ο λογος :P) τα υπολοιπα μεσα μαζικης μεταφορας εχουν επιλεγμενους οδηγους.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Unkown-User

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Unkown-User αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βριλήσσια (Αττική). Έχει γράψει 1,066 μηνύματα.
το αυτοκινητο το οδηγαει και η κουτση μαρια (που λεει ο λογος :P) τα υπολοιπα μεσα μαζικης μεταφορας εχουν επιλεγμενους οδηγους.

Γιατί να επιτρέπεται στην κάθε κουτσή μαρία να παίρνει ένα τιμόνι? Αφού η κουτσή Μαρία (και η κάθε κουτσή μαρία) είναι επικίνδυνη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Anarki

Διάσημο μέλος

Ο Αλέξης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 3,345 μηνύματα.
Το ποιντ μου είναι ότι δεν φταίει το αυτοκίνητο ως μέσο, αλλά ο (ηλίθιος) ανθρώπινος παράγωντας σε συνδιασμό με την κακή κατάσταση του οδικού δικτύου.
Και τα δυο είναι πράγματα που δεν αλλάζουν καθόλου εύκολα, οπότε το αυτοκίνητο θα παραμείνει για πολύ καιρό επικίνδυνο μέσο. Στο Ελλάντα οι μισοί λαδώνουν για να πάρουν δίπλωμα και δεν ξέρουν καν τον ΚΟΚ ας πούμε, τι περιμένεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_____KRS_____

Νεοφερμένος

Ο _____KRS_____ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών. Έχει γράψει 106 μηνύματα.
Και τα δυο είναι πράγματα που δεν αλλάζουν καθόλου εύκολα, οπότε το αυτοκίνητο θα παραμείνει για πολύ καιρό επικίνδυνο μέσο. Στο Ελλάντα οι μισοί λαδώνουν για να πάρουν δίπλωμα και δεν ξέρουν καν τον ΚΟΚ ας πούμε, τι περιμένεις.

Έχεις απόλυτο δίκαιο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PROFESSORE

Νεοφερμένος

Ο PROFESSORE αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και μας γράφει απο Καλαμαριά (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 76 μηνύματα.
Και τα δυο είναι πράγματα που δεν αλλάζουν καθόλου εύκολα, οπότε το αυτοκίνητο θα παραμείνει για πολύ καιρό επικίνδυνο μέσο. Στο Ελλάντα οι μισοί λαδώνουν για να πάρουν δίπλωμα και δεν ξέρουν καν τον ΚΟΚ ας πούμε, τι περιμένεις.

Mε τους καταλληλους χειρισμούς απο τον οδηγο και μια ικανοποιητικη ποιοτητα οδικου δικτυου ο κινδυνος μειώνεται. Το θεμα είναι οτι σε περίπτωση ατυχήματος (αδιαφορούμε για το ποσο συχνά γίνεται η μλκια, εστω λοιπον οτι εγινε) το αυτοκίνητο δίνει περισσότερες πιθανότητες επιβίωσης καθότι δεν υπαρχει η πτώση, το υψομετρο κτλ...Περισσότερες πιθανότητες εχεις να επιβιώσεις αν τρακαρεις με 100 παρα να πεσεις απο τα 10Κ ποδια...Το θέμα είναι οτι στο Ελλαδισταν οι δρόμοι εχουν μηδενικα περιθώρια προσφυσης, κατι που καθιστα την οδηγηση δυσκολη...Αν αρχίσουμε να σκαλιζουμε νοοτροπια κτλ δεν θα βγουμε πουθενα. Τα συστήματα που ανεφερες DJ οντως βοηθανε ομως αν δεν εχεις λιγο ESP στο κεφάλι σου δεν σε σώζει τίποτα...:no1:Γι αυτο παντα με σύνεση...

Απολαυστε Υπευθυνα:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Anarki

Διάσημο μέλος

Ο Αλέξης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 3,345 μηνύματα.
Μα το θέμα είναι το αποτέλεσμα, πόσοι σκοτώνονται δηλαδή τελικά. Στα τροχαία είναι σαφώς περισσότεροι. Άσε που δεν είναι μόνο οι νεκροί το θέμα, και οι σοβαρά τραυματίες έχουν προβλήματα στη ζωή τους μετά το ατύχημα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Krou

Περιβόητο μέλος

Η Krou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,463 μηνύματα.
Γιατί να επιτρέπεται στην κάθε κουτσή μαρία να παίρνει ένα τιμόνι? Αφού η κουτσή Μαρία (και η κάθε κουτσή μαρία) είναι επικίνδυνη.

τροπος του λεγειν το κουτση...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PROFESSORE

Νεοφερμένος

Ο PROFESSORE αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και μας γράφει απο Καλαμαριά (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 76 μηνύματα.
Μα το θέμα είναι το αποτέλεσμα, πόσοι σκοτώνονται δηλαδή τελικά. Στα τροχαία είναι σαφώς περισσότεροι. Άσε που δεν είναι μόνο οι νεκροί το θέμα, και οι σοβαρά τραυματίες έχουν προβλήματα στη ζωή τους μετά το ατύχημα.
Αν απλώς εστιασουμε σε αριθμούς και απολυτες τιμες αγνοοντας τις συνθήκες τοτε χανουμε τη μπάλα...Ας δούμε ποσοι χρησιμοποιούν αυτοκίνητο και πόσοι αεροπλάνο και ποσο συχνά...Αν συγκρίνουμε τις αναλογίες τοτε μπορούμε να βγαλουμε συμπερασμα...Οπως είπαμε επανω κι η κουτση μαρία εχει αυτοκίνητο...Περισσότεροι τα χρησιμοποιούν...περισσότεροι σκοτώνονται...Μονο που σε περίπτωση αεροπορικού δυστυχήματος εχουμε κατα 90% θύματα, σε αντίθεση με το αυτοκίνητο οπου υπαρχουν περισσότερες πιθανότητες επιβίωσης
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Anarki

Διάσημο μέλος

Ο Αλέξης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 3,345 μηνύματα.
Δε με απασχολεί πόσοι το χρησιμοποιούν, το θέμα είναι οτι σκοτώνονται πάρα πολλοί και με 2-3 απλές κινήσεις και λίγη περισσότερη προσοχή και λιγότερη ψευτομαγκιά, θα μειωνόταν εύκολα στο μισό ο αριθμός αυτός.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PROFESSORE

Νεοφερμένος

Ο PROFESSORE αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και μας γράφει απο Καλαμαριά (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 76 μηνύματα.
Δε με απασχολεί πόσοι το χρησιμοποιούν, το θέμα είναι οτι σκοτώνονται πάρα πολλοί και με 2-3 απλές κινήσεις και λίγη περισσότερη προσοχή και λιγότερη ψευτομαγκιά, θα μειωνόταν εύκολα στο μισό ο αριθμός αυτός.
Δεν είμαι σίγουρος γι αυτο...Απο την στιγμή που οι αρχές υπολειτουργουν και ο δρόμος είναι γεμάτος παγίδες θανατου δεν μπορούμε ν πουμε οτι οι μισοι οδηγοί σκοτώνονται απο "ψευτομαγκια". Οι οικογενειες και οι επαγγελματίες οδηγοί δεν είναι ψευτομαγκες. Ούτε οι χιλιαδες θυμάτων στους δρόμους. Αν το αποδεχτούμε και αυτο τοτε πρεπει να ανσυχήσουμε σοβαρα για το που πηγαίνει αυτη η χώρα...Το οτι δεν σε απασχολει δεν σημαίνει ομως οτι δεν συμβαίνει...

Φιλικα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

athinouli

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η athinouli αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 347 μηνύματα.
ούτε εγώ οδηγάω..
αλλά ασχολούμαι!
λοιπόν subaru impreza sti για πάντα..! είμαι κολλημένη πραγματικά πολύ καιρό με το κάρο τούτο!:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PROFESSORE

Νεοφερμένος

Ο PROFESSORE αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και μας γράφει απο Καλαμαριά (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 76 μηνύματα.
ούτε εγώ οδηγάω..
αλλά ασχολούμαι!
λοιπόν subaru impreza sti για πάντα..! είμαι κολλημένη πραγματικά πολύ καιρό με το κάρο τούτο!:D
Kαλο το ιμπρεζα αλλα θα ερχεται παντα δευτερο μετα το EVO :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Unkown-User

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Unkown-User αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βριλήσσια (Αττική). Έχει γράψει 1,066 μηνύματα.
ούτε εγώ οδηγάω..
αλλά ασχολούμαι!
λοιπόν subaru impreza sti για πάντα..! είμαι κολλημένη πραγματικά πολύ καιρό με το κάρο τούτο!:D

Kαλο το ιμπρεζα αλλα θα ερχεται παντα δευτερο μετα το EVO :P

Ε, ναι όσο να ναι.... Το mitsu είναι ανωτερότατο.....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PROFESSORE

Νεοφερμένος

Ο PROFESSORE αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και μας γράφει απο Καλαμαριά (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 76 μηνύματα.
Ε, ναι όσο να ναι.... Το mitsu είναι ανωτερότατο.....
Ειδικά στην τελευταία γενιά που το Impreza κατεστρεψε οτι εχτιζε ολα αυτα τα χρόνια...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Sotiris_Toumpa

Νεοφερμένος

Ο !Είδομεν τα πάντα όλα! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και μας γράφει απο Πυλαία (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 88 μηνύματα.
φίλε μου PROFESSOR και εγω δηλώνω ένοχος....το πρόβλημα είναι ότι δν έχω πόρωση απλώς με τα αυτοκίνητα αλλά και έχω κολλίσει εδώ και δύο χρόνια και τν ιό της βελτίωσης...Εδώ στν Θεσσαλονίκη όποτε έχει κάποιο show ή κάποιο club έχει συγγέντρωση πηγαίνω και τρελαίνομαι.....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PROFESSORE

Νεοφερμένος

Ο PROFESSORE αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και μας γράφει απο Καλαμαριά (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 76 μηνύματα.
Κι εσυ ασθενής μου φαίνεσαι...Και μαλλιστα σε τελικό σταδιο της ασθένιας...:D Τεσπα δεν είμαι και πολύ της βελτίωσης, εχω αλλον νταλκα, την αναπαλαίωση και ανακατασκευή...Αν θες πεστο και αρχαιολαγνία:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Jfire

Δραστήριο μέλος

Ο Jfire αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 402 μηνύματα.
https://images.google.gr/imgres?imgurl=https://mitsubishi-l200.sgpleasing.co.uk/images/l200-front-large.jpg&imgrefurl=https://mitsubishihome.blogspot.com/2008/09/mitsubishi-l200.html&usg=__zHkPFPxoLiPQb4-MEg-gvHXAEZQ=&h=373&w=600&sz=55&hl=el&start=8&um=1&tbnid=yDGB7tleDk-fzM:&tbnh=84&tbnw=135&prev=/images%3Fq%3Dmitsubishi%2Bl200%26hl%3Del%26sa%3DN%26um%3D1



mitsubishi l200
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PROFESSORE

Νεοφερμένος

Ο PROFESSORE αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και μας γράφει απο Καλαμαριά (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 76 μηνύματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Unkown-User

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Unkown-User αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βριλήσσια (Αττική). Έχει γράψει 1,066 μηνύματα.
Ποτέ δεν κατάλαβα πώς καποιοι την βρίσκουν με τα pick-up trucks.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top