Πόσο μας αρέσουν τα αυτοκίνητα;

cel

Δραστήριο μέλος

Ο χρηστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 665 μηνύματα.

phanis

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο phanis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 221 μηνύματα.
οδηγω ενα renault megane 1.6 του 2007
θα ηθελα να οδηγω μια dodge viper η ενα nissan skyline gtr η ενα nissan 350z
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

G!Ot@K/

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η giota αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 137 μηνύματα.
εγω σκοπευω να μαθω να οδηγω κατα τα 18 μερια παντως....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DN8

Νεοφερμένος

Ο DN8 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 36 μηνύματα.
εμαθα στα 15 να οδηγω με ενα renault clio.μεχρι να συνηθισω τον συμπλεκτη ειχα κανει τετρακεφαλους(ή οπως λεγονται τελος παντων)...πολυ δυσκολος ο μηχανικος!γουσταρω πολυ τα mini cooper:no1:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vampi

Περιβόητο μέλος

Η Vampi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,185 μηνύματα.
Θέλω να αποκτήσω μια Κάντιλακ :inlove: ή μια παλιά μερσεντες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Jfire

Δραστήριο μέλος

Ο Jfire αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 402 μηνύματα.
SEAT Leon 1.8 TSI
https://www.in.gr/auto/expositions/exposition.asp?lngEntityID=51560


 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

acid_18

Νεοφερμένος

Ο Γιαννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 37 μηνύματα.
Πάντα μου αρεσαν τα muscle ειδικα ο ήχος του κινητα..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Αμελί

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Αμελί αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 343 μηνύματα.
Εγώ θέλω να οδηγήσω εδώ και 1 χρόνο αλλά δε με αφήνουν!!
Τεσπα!

Θέλω μια Rolls Royce!! Ποιος θα μου τη παρει???:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,888 μηνύματα.
Φανταζομαι θα είμαστε αρκετοί...Αντε να μαζευομαστε!!:D


Να μαζευτούμε! Αλλά πού;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

hale

Δραστήριο μέλος

Ο Δημητρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 616 μηνύματα.
Eγώ οδηγώ εδώ και ένα χρόνο ένα accent αλλά οσονούπω (=σύντομα) θα πάρω καινούργιο (ελπίζω) γιατί αυτό που έχω δεν θα αντέξει για πολύ ακόμα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,888 μηνύματα.
Λένε ότι χάνουν λάδια τα accent σχετικά γρήγορα:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Unkown-User

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Unkown-User αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βριλήσσια (Αττική). Έχει γράψει 1,066 μηνύματα.
Λένε ότι χάνουν λάδια τα accent σχετικά γρήγορα:(

Γενικά δεν χάνουν και παραδόξως έχουν βγει αρκετά αξιόπιστα σε σύγκριση με την τιμή τους.

Βέβαια παίρνεις ένα αμάξι τάφο, χωρίς ιδέα που πατάει στον δρόμο, χωρίς ιδέα από ασφάλεια, με όλα να γίνονται στο περίπου, αλλά νταξ ότι δεν χαλάει δεν χαλάει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

hale

Δραστήριο μέλος

Ο Δημητρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 616 μηνύματα.
Λένε ότι χάνουν λάδια τα accent σχετικά γρήγορα:(
Κοίτα, αυτό είναι μοντέλο του 2000 και το είχε πάρει ο αδερφός μου μεταχειρισμένο, ως πρώτο του αμάξι, το 2005 από μάντρα. Οταν το πήραμε έβγαλε ό,τι ζημιά μπορείς να φανταστείς επειδή ο προηγούμενος που το είχε δεν το είχε πάει ποτέ για σέρβις, οπότε του τα αλλάξαμε όλα. Πέρσι που έβγαλα και εγώ δίπλωμα πήρα αυτό και ο αδερφός μου καινούργιο. Τώρα καλά πάει αλλά έχει πρόβλημα το σασμάν και μερικές ταχύτητες δεν κουμπώνουν καλά, τα τακάκια των φρένων έχουν φαγώθει και οι κλειδαριές τα έχου παίξει. Αυτά!
-----------------------------------------
Γενικά δεν χάνουν και παραδόξως έχουν βγει αρκετά αξιόπιστα σε σύγκριση με την τιμή τους.

Βέβαια παίρνεις ένα αμάξι τάφο, χωρίς ιδέα που πατάει στον δρόμο, χωρίς ιδέα από ασφάλεια, με όλα να γίνονται στο περίπου, αλλά νταξ ότι δεν χαλάει δεν χαλάει.
Οταν το συνηθήσεις ξέρεις που πατάει, αλλά στο ότι δεν είναι ασφαλές θα συμφωνήσω μαζί σου!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kansas Rocks!

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Δέσποινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και επαγγέλεται Μαθητής/τρια. Έχει γράψει 1,237 μηνύματα.
Προχθές, έκανα το έβδομο μάθημα οδήγησης! Μέ δάσκαλο τον πατέρα μου εννοείται... Με δυσκολεύει πάρα πολύ η όπισθεν... Δεν μπορώ, ενώ κοιτάζω πίσω να επιτύχω την ισορροπία μεταξύ ντεμπραγιάζ και γκαζιού...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Unkown-User

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Unkown-User αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βριλήσσια (Αττική). Έχει γράψει 1,066 μηνύματα.
Κοίτα, αυτό είναι μοντέλο του 2000 και το είχε πάρει ο αδερφός μου μεταχειρισμένο, ως πρώτο του αμάξι, το 2005 από μάντρα. Οταν το πήραμε έβγαλε ό,τι ζημιά μπορείς να φανταστείς επειδή ο προηγούμενος που το είχε δεν το είχε πάει ποτέ για σέρβις, οπότε του τα αλλάξαμε όλα. Πέρσι που έβγαλα και εγώ δίπλωμα πήρα αυτό και ο αδερφός μου καινούργιο. Τώρα καλά πάει αλλά έχει πρόβλημα το σασμάν και μερικές ταχύτητες δεν κουμπώνουν καλά, τα τακάκια των φρένων έχουν φαγώθει και οι κλειδαριές τα έχου παίξει. Αυτά!
-----------------------------------------

Οταν το συνηθήσεις ξέρεις που πατάει, αλλά στο ότι δεν είναι ασφαλές θα συμφωνήσω μαζί σου!

E, με χωρίς ποτέ σέρβις και honda να ταν θα χάλαγε.

Από εκεί και πέρα για το κράτημα τι να σου πω, μου πέταγε κάτι μούτρα έτσι στο άσχετο, να γλιστράει και να μην μαζεύεται.. Αν πας να κάνεις την παραμικρή μαγκιά σε έχει σκοτώσει ΣΤΑΝΤΑΡ.

(Τα τακάκια είναι στα αναλώσιμα- δεν θεωρείται "βλάβη" :P)

Προχθές, έκανα το έβδομο μάθημα οδήγησης! Μέ δάσκαλο τον πατέρα μου εννοείται... Με δυσκολεύει πάρα πολύ η όπισθεν... Δεν μπορώ, ενώ κοιτάζω πίσω να επιτύχω την ισορροπία μεταξύ ντεμπραγιάζ και γκαζιού...

Ετσιιι..

Κράτα τον συμπλέκτη όση ώρα σε βολεύει στο σημείο που αρχίζει να ξεκινάει. (μπορεί ο πατέρας σου να σου γκρινιάζει μετά για το δισκο-πλατώ) αλλά θα κάνεις στάνταρ τέλειες εκκινήσεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kansas Rocks!

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Δέσποινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και επαγγέλεται Μαθητής/τρια. Έχει γράψει 1,237 μηνύματα.
Ετσιιι..

Κράτα τον συμπλέκτη όση ώρα σε βολεύει στο σημείο που αρχίζει να ξεκινάει. (μπορεί ο πατέρας σου να σου γκρινιάζει μετά για το δισκο-πλατώ) αλλά θα κάνεις στάνταρ τέλειες εκκινήσεις.


Το πρόβλημά μου είναι ότι όταν ξεκινάω το αυτοκίνητο για να οδηγήσω κανονικά, και αφήνω το ντεμπραγιάζ, ενώ πατάω το γκάζι, "κλωτσάει" πάρα πολύ, αλλά καταφέρνει να ξεκινήσει...

Ενώ στο όπισθεν, δεν μπορώ καν να πάω πίσω και μου σβήνει η μηχανή... Κατά τα άλλα, στις στροφές και στον ίσιο δρόμο τα πάω καλά... Το δισκο-πλατώ τι είναι?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Unkown-User

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Unkown-User αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βριλήσσια (Αττική). Έχει γράψει 1,066 μηνύματα.
Το πρόβλημά μου είναι ότι όταν ξεκινάω το αυτοκίνητο για να οδηγήσω κανονικά, και αφήνω το ντεμπραγιάζ, ενώ πατάω το γκάζι, "κλωτσάει" πάρα πολύ, αλλά καταφέρνει να ξεκινήσει...

Ενώ στο όπισθεν, δεν μπορώ καν να πάω πίσω και μου σβήνει η μηχανή... Κατά τα άλλα, στις στροφές και στον ίσιο δρόμο τα πάω καλά... Το δισκο-πλατώ τι είναι?

Ναι, υπάρχει η τεχνική σταθερό γκάζι στις 3000 και αφήνεις σίγά σιγά συμπλέκτη. Στο σημείο που αρχίζει να ξεκινάει, αφήνεις ακόμα πιο αργά συμπλέκτη.

Αλλά έτσι μαμιέται ο δίσκος του συμπλέκτη.

Θα μάθεις καλά τι είναι όταν (1-2 μήνες αφού πάρεις δίπλωμα) καταστρέψεις τον 1ο σου. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kansas Rocks!

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Δέσποινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και επαγγέλεται Μαθητής/τρια. Έχει γράψει 1,237 μηνύματα.
Ναι, υπάρχει η τεχνική σταθερό γκάζι στις 3000 και αφήνεις σίγά σιγά συμπλέκτη. Στο σημείο που αρχίζει να ξεκινάει, αφήνεις ακόμα πιο αργά συμπλέκτη.

Αλλά έτσι μαμιέται ο δίσκος του συμπλέκτη.

Θα μάθεις καλά τι είναι όταν (1-2 μήνες αφού πάρεις δίπλωμα) καταστρέψεις τον 1ο σου. :)


Μμμμ, ναι.... Όταν λες 3000 εννοείς στο φουλ? Μίλα καθαρά καλέ γτ δεν καταλαβαίνω από ορολογίες αυτοκινήτων...:P
Ε και τι θα καταστρέψω το αυτοκίνητο? Θα με χέσει ο father...
Καλά, μπορεί να λέω και μλκίες τώρα, αλλά εννοείς ότι από το πολύ βρουμ βρουμ και την πίεση του γκαζιού θα τα παίξει το αυτοκίνητο?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Unkown-User

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Unkown-User αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βριλήσσια (Αττική). Έχει γράψει 1,066 μηνύματα.
Μμμμ, ναι.... Όταν λες 3000 εννοείς στο φουλ? Μίλα καθαρά καλέ γτ δεν καταλαβαίνω από ορολογίες αυτοκινήτων...:P
Ε και τι θα καταστρέψω το αυτοκίνητο? Θα με χέσει ο father...
Καλά, μπορεί να λέω και μλκίες τώρα, αλλά εννοείς ότι από το πολύ βρουμ βρουμ και την πίεση του γκαζιού θα τα παίξει το αυτοκίνητο?

Όχι 3000 στροφές είναι πολύ κάτω απ τον κόφτη (απ το όριο) σε όλα τα αμάξια. (Στο δικό μου το όριο είναι στις 7200)

Στο στροφόμετρο να έχεις 3000 στροφές

Ο δίσκος είναι από τα "αναλώσιμα" του αυτοκινήτου. Δηλαδή "φαγώνεται" σιγά σιγά μέχρι που κάποια στιγμή θα πατάς το γκάζι, θα ανεβάζει στροφές ο κινητήρας αλλά δεν θα πηγαίνει το αμάξι.

Δεν θα το καταστρέψεις το αυτοκίνητο, όλοι οι νέοι οδηγοί που δεν ξέρουν να πατινάρουν τέλεια, καταστρέφουν δίσκο πολύ πιο σύντομα από τον εκτιμώμενο χρόνο ζωής του. Αλλά θεωρείται αναλώσιμο, οπότε μην ανησυχείς.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,888 μηνύματα.
Προχθές, έκανα το έβδομο μάθημα οδήγησης! Μέ δάσκαλο τον πατέρα μου εννοείται... Με δυσκολεύει πάρα πολύ η όπισθεν... Δεν μπορώ, ενώ κοιτάζω πίσω να επιτύχω την ισορροπία μεταξύ ντεμπραγιάζ και γκαζιού...

Όλα είναι θέμα χρονου και συνήθειας :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top