Πόσο σημαντικό είναι για σας το avatar σας;

Πόσο σημαντικό είναι για σας το avatar σας;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 51)
  • Πολύ σημαντικό, αν ξαφνικά έχανα τη δυνατότητα μπορεί ακόμα και να αποχωρούσα και σίγουρα θα ένιωθα

    Ψήφοι: 15 29.4%
  • Μου αρέσει που υπάρχει, θα ήθελα να παραμείνει έτσι, αλλά δεν με κόφτει και ιδιαίτερα

    Ψήφοι: 25 49.0%
  • Το θεωρώ άχρηστο, ας μπαίνουν στην υπογραφή οι εικόνες αυτές, καλύτερα στη θέση του να μπει κάτι πιο

    Ψήφοι: 2 3.9%
  • Κάντε ό,τι γουστάρετε, αδιαφορώ (κουμπάκιας :P)

    Ψήφοι: 9 17.6%

mania

Επιφανές μέλος

Η mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 12,949 μηνύματα.
Δεν θα απαντήσω σε κάθε ερώτηση άλλα θα πώ ότι μου αρέσει το αβιέιτορ που αλλαζει και ανανεώνετε χωρίς βέβαια να αντικατασταθεί και να μην δεχτώ την αλλαγή, πιστέυω το στέκι μέχρι τώρα δουλέυει για το καλύτερο, επομένος άν το αλλαξει θα το κάνει για να βγεί κάποιο καλύτερο αποτέλεσμα, εξάλου όταν λογικά δημιούργήθηκε το στέκι οι άνθρωποι που το γένησαν και μετά έκαναν καλή δουλειά, γιατί όχι και τώρα;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Palladin

Διάσημο μέλος

Η Palladin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,415 μηνύματα.
Εγώ ψήφισα "κουμπάκιας" επειδή μου είναι το ίδιο είτε μείνει, είτε φύγει, δεν έχω πρόβλημα. Πάντως έχω εμπιστοσύνη στην Michelle, πιστεύω ότι και να φύγουν τα άβαταρς με κάτι καλό θα αντικατασταθούν
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

underwater

Περιβόητο μέλος

Η underwater αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,343 μηνύματα.
Σύμφωνα με αυτά που λες Michelle, για το ότι η εικόνα που θα αντικαταστήσει το avatar θα συνεχίσει να είναι βολική για να αναγνωρίζουμε εύκολα άτομα, δε νομίζω ότι με ενοχλεί η προοπτική (εκτός κι αν η επιλογή είναι να βάλουμε την φάτσα μας:P ).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Σύμφωνα με αυτά που λες Michelle, για το ότι η εικόνα που θα αντικαταστήσει το avatar θα συνεχίσει να είναι βολική για να αναγνωρίζουμε εύκολα άτομα, δε νομίζω ότι με ενοχλεί η προοπτική (εκτός κι αν η επιλογή είναι να βάλουμε την φάτσα μας:P ).
Χμμμ είσαι σχετικά κοντά...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

underwater

Περιβόητο μέλος

Η underwater αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,343 μηνύματα.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Κοντά είπα οτι είσαι, όχι οτι έπεσες μέσα! :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

borat

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης.- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 15,323 μηνύματα.
  1. Πόσο σημαντικό είναι για σας το avatar σας;
  2. Θα σας ήταν το ίδιο μια εικόνα ίδιου μεγέθους στην υπογραφή ή θεωρείτε οτι το avatar επιτελεί κάποιο ιδιαίτερο σκοπό;
  3. Αν σταματούσε να υπάρχει η δυνατότητα του avatar όπως είναι σήμερα, αλλά στη θέση του έμπαινε κάτι πιο χρήσιμο, θα νιώθατε οτι περιορίζεται η ελευθερία σας;
  4. Όταν μπαίνετε σε ένα forum που δεν έχει δυνατήτα custom avatar (πχ myphone ή dpgr) νιώθετε περιορισμένοι; Ή σας αρκεί το να βάλετε την εικόνα αυτή στην υπογραφή σας;
  5. Θεωρείτε οτι είναι διαφορετικό να αφαιρεθεί η δυνατότητα του ελεύθερου avatar στην πορεία ενος forum, και διαφορετικό να μην υπάρχει εξ αρχής;
1)Όχι και πολύ αλλά δε δίνω και πολύ βάρος σε αυτό, ανάμεσα σε αυτό και στην υπογραφή μου ψηφίζω υπογραφή.:)
2)Όχι.
3)Όχι βέβαια.:|
4)Αυτό (τον να μην έχει custom avatar), το θεωρώ... ανόητο.:/: Δώρον, άδωρον είναι.
5)Σε καμία από τις δύο περιπτώσεις δε θα είχα πρόβλημα.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

truffinho

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Αγγελος (όνομα και πράμα) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών και μας γράφει απο Γλυκά Νερά (Αττική). Έχει γράψει 1,416 μηνύματα.
Πάντως το στέκι εν γένει ψηφίζει υπέρ του αβατάρ απ' όσο βλέπω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

NINJAKI

Περιβόητο μέλος

Η ΧΑ!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,052 μηνύματα.
εγώ ψήφισα "κουμπάκιας" :clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

borat

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης.- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 15,323 μηνύματα.

Hakuna Matata

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Άτομο αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 41 ετών. Έχει γράψει 1,921 μηνύματα.
έλεος σιγά μη θεωρώ σημαντικό πράγμα το άβαταρ..
και σιγά μη κάτσω να απαντήσω σε όλα αυτά τα ερωτήματα και να χάσω μια ώρα από τη ζωή μου
περισσότερη σημασία έχουν τα πάντα πέρα από αυτό
Ελεος
:worship:
Χαχαχαχαχα! I Like you!!

Κουμπακιας εδω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Insomniac

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Insomniac αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 876 μηνύματα.
  1. Πόσο σημαντικό είναι για σας το avatar σας;
  2. Θα σας ήταν το ίδιο μια εικόνα ίδιου μεγέθους στην υπογραφή ή θεωρείτε οτι το avatar επιτελεί κάποιο ιδιαίτερο σκοπό;
  3. Αν σταματούσε να υπάρχει η δυνατότητα του avatar όπως είναι σήμερα, αλλά στη θέση του έμπαινε κάτι πιο χρήσιμο, θα νιώθατε οτι περιορίζεται η ελευθερία σας;
  4. Όταν μπαίνετε σε ένα forum που δεν έχει δυνατήτα custom avatar (πχ myphone ή dpgr) νιώθετε περιορισμένοι; Ή σας αρκεί το να βάλετε την εικόνα αυτή στην υπογραφή σας;
  5. Θεωρείτε οτι είναι διαφορετικό να αφαιρεθεί η δυνατότητα του ελεύθερου avatar στην πορεία ενος forum, και διαφορετικό να μην υπάρχει εξ αρχής;

Ομολογω οτι κι εγω την βρισκω λιγο υπερβολικη τη δημοσκοπηση (τουλαχιστον στο οτι εχει τοσα ερωτηματα, κτλ) , ,καθως δεν θα ερχοταν και το τελος του κοσμου αμα γινοταν κατι και χωρις την "εγκριση" μας, αλλα επειδη εκτιμω την προσπαθεια, ας απαντησω:

* Το δικο μου ελαχιστα. Των αλλων, αρκετα σημαντικο (μιας και δεν πολυπροσεχω nicks, αυτο με βοηθαει καπως στο να θυμαμαι μελη)

* Μαλλον το ιδιο. Εξαρταται απο το ειδος της νεας εικονας.

* Οχι, προφανως. Μην υπερβαλλουμε.

* Μου φαινεται υπεραρκετη η υπογραφη, ποσο μαλλον σε αυτο το φορουμ οπου οι υπογραφες (μπορουν να) ειναι ιδιαιτερα μεγαλες.

* Μονο οσον αφορα στο κατα ποσο θα το συνηθισουν ευκολα οι χρηστες. Αλλα αργα ή γρηγορα ολοι θα το συνηθισουν, οποτε οχι και πολυ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lorien

Περιβόητο μέλος

Ο Lorien αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Michelle
  1. Πόσο σημαντικό είναι για σας το avatar σας;
  2. Θα σας ήταν το ίδιο μια εικόνα ίδιου μεγέθους στην υπογραφή ή θεωρείτε οτι το avatar επιτελεί κάποιο ιδιαίτερο σκοπό;
  3. Αν σταματούσε να υπάρχει η δυνατότητα του avatar όπως είναι σήμερα, αλλά στη θέση του έμπαινε κάτι πιο χρήσιμο, θα νιώθατε οτι περιορίζεται η ελευθερία σας;
  4. Όταν μπαίνετε σε ένα forum που δεν έχει δυνατήτα custom avatar (πχ myphone ή dpgr) νιώθετε περιορισμένοι; Ή σας αρκεί το να βάλετε την εικόνα αυτή στην υπογραφή σας;
  5. Θεωρείτε οτι είναι διαφορετικό να αφαιρεθεί η δυνατότητα του ελεύθερου avatar στην πορεία ενος forum, και διαφορετικό να μην υπάρχει εξ αρχής;
1. 7.3
2. Νοηματικα το ιδιο , αλλα πρακτικα οι εικονες στην υπογραφη κουραζουν την αναγωνση περισσοτερο.
3. Ημιτελης ερωτηση. Πιο χρησιμο για ποιο σκοπο ; Και τι θα μπορουσε να ειναι πιο χρησιμο απο μια εικονα που μας εκφραζει ; Υψος και βαρος ;
4.Οχι ιδιαιτερα αλλα βλεπε Νο2.
5.Ναι. Σημαινει οτι ειτε αλλαξαν γνωμη οι διαχειριστες για καποιο λογο, ειτε μπηκες νεο αφεντικο.

Τοσες ερωτησεις εγιναν να κανω και γω μια ;
Υπαρχει απωτερος σκοπος του ερωτηματολογιου, ήη ειναι εντελως απο περιεργεια ; Γιατι οι ερωτησεις προσανατολιζονται στο να δουν ποσο θα πειραξει τα μελη μια αποφαση απαγορευσης αβαταρς.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
Πάντως εμένα μ αρέσει η ελευθερία που υπάρχει ως προς την επιλογή της εικόνας για αβατάρ, ενώ η προοπτική μιας εικόνας που θα προδίδει πολλά για μένα δεν μπορώ να σου πω πως με ενθουσιάζει, γιατί γενικά προτιμώ να επιλέγω εγώ που και πως θα εκθέσω προσωπικά μου στοιχεία.. :)

(Άσε που μετά πως θα βλέπω το μωρό μου συνέχεια;; :D)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
Τοσες ερωτησεις εγιναν να κανω και γω μια ;
Υπαρχει απωτερος σκοπος του ερωτηματολογιου, ήη ειναι εντελως απο περιεργεια ; Γιατι οι ερωτησεις προσανατολιζονται στο να δουν ποσο θα πειραξει τα μελη μια αποφαση απαγορευσης αβαταρς.

Υπάρχει απώτερος σκοπός :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
  1. Πόσο σημαντικό είναι για σας το avatar σας;
  2. Θα σας ήταν το ίδιο μια εικόνα ίδιου μεγέθους στην υπογραφή ή θεωρείτε οτι το avatar επιτελεί κάποιο ιδιαίτερο σκοπό;
  3. Αν σταματούσε να υπάρχει η δυνατότητα του avatar όπως είναι σήμερα, αλλά στη θέση του έμπαινε κάτι πιο χρήσιμο, θα νιώθατε οτι περιορίζεται η ελευθερία σας;
  4. Όταν μπαίνετε σε ένα forum που δεν έχει δυνατήτα custom avatar (πχ myphone ή dpgr) νιώθετε περιορισμένοι; Ή σας αρκεί το να βάλετε την εικόνα αυτή στην υπογραφή σας;
  5. Θεωρείτε οτι είναι διαφορετικό να αφαιρεθεί η δυνατότητα του ελεύθερου avatar στην πορεία ενος forum, και διαφορετικό να μην υπάρχει εξ αρχής;

1.Δεν ειναι σημαντικο αλλα ειναι ενας τροπος εκφρασης, ενας τροπος να βαλουμε κατι που μας αρεσει για να κανει το προφιλ μας πιο δικο μας και να εκθετουμε μερος του ευατου μας


2.Πρωσοπικα πιστευω οτι ειναι πιο ωραιο να εχουμε ενα avatar και μια εικονα στην υπογραφη, ετσι "γεμιζουμε" το προφιλ μας αλλα και το forum γινετε πιο γεματο και χαρουμενο

3.Δεν μπορω να καταλαβω τι χρησιμο μπορει να μπει στην θεση του avatar... Ωστοσω δεν πιστευω οτι η ελευθερια μου κρινετε απο μια μικρη εικονα...

4.Καπιον περιορισμο τον νιωθω ειναι η αληθεια, αλλα καμια φορα ειναι και καλο γιατι δεν χρειαζετε να σκευτω τι avatar θα βαλω:P Βασικα καποτε με πειραζε σε συγκεκριμενο forum οτι δεν μπορουσα να βαλω avatar, τωρα δεν με ενδιαφερει πλεον, αν γινοτανε εδω δεν νομιζω να με πειραζε καθοτι ειναι ενα τελιος διαφορετικο φορουμ

5.Διαφορετικο συγουρα ειναι, αλλα εφοσων γινετε για καλο γιατι οχι;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Πιθανόν θα μπορούσε στην αρχή η νέα δυνατότητα να είναι απλά σαν επιπλέον επιλογή και να μην αντικαταστήσει τελείως τα avatars και μετά βλέπουμε. Αν και φοβάμαι μήπως επαναπαυτούμε σε αυτή τη demi κατάσταση...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

deadhead_pirate

Περιβόητο μέλος

Ο deadhead_pirate αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,774 μηνύματα.
  1. Πόσο σημαντικό είναι για σας το avatar σας;
  2. Θα σας ήταν το ίδιο μια εικόνα ίδιου μεγέθους στην υπογραφή ή θεωρείτε οτι το avatar επιτελεί κάποιο ιδιαίτερο σκοπό;
  3. Αν σταματούσε να υπάρχει η δυνατότητα του avatar όπως είναι σήμερα, αλλά στη θέση του έμπαινε κάτι πιο χρήσιμο, θα νιώθατε οτι περιορίζεται η ελευθερία σας;
  4. Όταν μπαίνετε σε ένα forum που δεν έχει δυνατήτα custom avatar (πχ myphone ή dpgr) νιώθετε περιορισμένοι; Ή σας αρκεί το να βάλετε την εικόνα αυτή στην υπογραφή σας;
  5. Θεωρείτε οτι είναι διαφορετικό να αφαιρεθεί η δυνατότητα του ελεύθερου avatar στην πορεία ενος forum, και διαφορετικό να μην υπάρχει εξ αρχής;
1. Οχι και τόσο
2. Θα προτιμούσα όσο το δυνατόν λιγότερες εικόνες και περισσότερα λόγια.
3. Οχι βέβαια
4. Μπαίνω σε ένα φόρουμ γιατί έχω κάτι να πω, όλα τα υπόλοιπα είναι δευτερεύοντα, τριτεύοντα.......κλπ
5. Δεν έχει σημασία.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giovanna

Επιφανές μέλος

Η Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,086 μηνύματα.
  1. Πόσο σημαντικό είναι για σας το avatar σας; ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ.
  2. Θα σας ήταν το ίδιο μια εικόνα ίδιου μεγέθους στην υπογραφή ή θεωρείτε οτι το avatar επιτελεί κάποιο ιδιαίτερο σκοπό; ΟΧΙ.αλλο πραγμα ειναι το αβαταρ..
  3. Αν σταματούσε να υπάρχει η δυνατότητα του avatar όπως είναι σήμερα, αλλά στη θέση του έμπαινε κάτι πιο χρήσιμο, θα νιώθατε οτι περιορίζεται η ελευθερία σας; εξαρταται απο το τι θα εμπαινε. αλλα θελω ΚΑΙ αβαταρ μαλλον.
  4. Όταν μπαίνετε σε ένα forum που δεν έχει δυνατήτα custom avatar (πχ myphone ή dpgr) νιώθετε περιορισμένοι; Ή σας αρκεί το να βάλετε την εικόνα αυτή στην υπογραφή σας; δε ξερω τι ειναι αυτο που λες. οχι, στην υπογραφη θελω να βαλω κατι αλλο, και ειναι ΕΞΙΣΟΥ ΣΗΜΑΝΤΙΚΗ ΚΑΙ ΑΥΤΗ. μην πω και περισσοτερο.
  5. Θεωρείτε οτι είναι διαφορετικό να αφαιρεθεί η δυνατότητα του ελεύθερου avatar στην πορεία ενος forum, και διαφορετικό να μην υπάρχει εξ αρχής; προφανως και ειναι διαφορετικο... δε μαρεσει να συνηθιζω κατι και μετα να μην το εχω επειδη αλλαξε καποιος κανονας. τουλαχιστον,αφηστε την επιλογη στο χρηστη:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

QsLv

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο QsLv αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 868 μηνύματα.
Πόσο σημαντικό είναι για σας το avatar σας;
Πολύ, (των άλλων τα avatars βασικά) γιατί είναι ένα στοιχείο που με βοηθά να αναγνωρίζω (και κυρίως να θυμάμαι) τους χρήστες, καθώς η ασθενής μνήμη μου με προδίδει με τα nicks πολλές φορές. Και το θεωρώ και δικό μου αναγνωριστικό στοιχείο μέσα στο φόρουμ.

Θα σας ήταν το ίδιο μια εικόνα ίδιου μεγέθους στην υπογραφή ή θεωρείτε οτι το avatar επιτελεί κάποιο ιδιαίτερο σκοπό;
Θεωρώ οτι επιτελεί κάποιο ιδιαίτερο σκοπό, τον οποίο προανέφερα.

Αν σταματούσε να υπάρχει η δυνατότητα του avatar όπως είναι σήμερα, αλλά στη θέση του έμπαινε κάτι πιο χρήσιμο, θα νιώθατε οτι περιορίζεται η ελευθερία σας;
Ναι, γιατί θεωρώ οτι το avatar είναι καίριας σημασίας και δε θα τα αντικαθιστούσα με κάτι άλλο, σε καμία περίπτωση. Εκτιμώ μάλιστα τα forum τα οποία επιτρέπουν σχετικά μεγάλα avatars. (π.χ. το γερμανικό triggerfish.de)

Όταν μπαίνετε σε ένα forum που δεν έχει δυνατήτα custom avatar (πχ myphone ή dpgr) νιώθετε περιορισμένοι; Ή σας αρκεί το να βάλετε την εικόνα αυτή στην υπογραφή σας;
Με ενοχλεί όταν κάποιο φόρουμ δεν έχει δυνατότητα custom avatar, καθώς ο σκοπός στον οποίο μου χρησιμεύουν αχρηστεύεται αν περισσότεροι απο 1-2 χρήστες έχουν το ίδιο avatar. Η υπογραφή αντιθέτως δε μου φαίνεται τόσο αναγκαία να περιέχει εικόνες ή ακόμα και να υπάρχει.

Θεωρείτε οτι είναι διαφορετικό να αφαιρεθεί η δυνατότητα του ελεύθερου avatar στην πορεία ενος forum, και διαφορετικό να μην υπάρχει εξ αρχής;
Προσωπικά το να μην υπάρχει δυνατότητα ελεύθερου avatar (με κάποιους περιορισμούς μεγέθους κτλ, αυτό είναι αυτονόητο) θα ήταν ανασταλτικός παράγοντας για την εγγραφή μου σε ένα φόρουμ. Αν πάλι η δυνατότητα αυτή αφαιρεθεί στην πορεία, πιθανώς να μειώσω τη δραστηριότητά μου καθώς θα δυσκολευτώ αρκετά να αναγνωρίζω τους χρήστες από το nickname, ή απλώς θα συμμετέχω απλώς έχοντας μια πολύ χλιαρή και θολή αίσθηση της κοινότητας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top