Πόσο σημαντικό είναι για σας το avatar σας;

Πόσο σημαντικό είναι για σας το avatar σας;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 51)
  • Πολύ σημαντικό, αν ξαφνικά έχανα τη δυνατότητα μπορεί ακόμα και να αποχωρούσα και σίγουρα θα ένιωθα

    Ψήφοι: 15 29.4%
  • Μου αρέσει που υπάρχει, θα ήθελα να παραμείνει έτσι, αλλά δεν με κόφτει και ιδιαίτερα

    Ψήφοι: 25 49.0%
  • Το θεωρώ άχρηστο, ας μπαίνουν στην υπογραφή οι εικόνες αυτές, καλύτερα στη θέση του να μπει κάτι πιο

    Ψήφοι: 2 3.9%
  • Κάντε ό,τι γουστάρετε, αδιαφορώ (κουμπάκιας :P)

    Ψήφοι: 9 17.6%

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
QsLv το επιχείρημα περι αναγνωρισιμότητας το ανέλυσα παραπάνω. :)
Μιλάμε για περίπτωση που η πιθανότητα να συμπέσουν δύο τέτοια (άρα και να ακυρωθεί η αναγνωρισιμότητα) είναι κάτω απο 0,01%. Αλλά η πιθανότητα να είναι ΠΑΡΟΜΟΙΑ είναι σχετικά μεγάλη, όχι όμως ΙΔΙΑ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

QsLv

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο QsLv αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 868 μηνύματα.
Jeez. Συγγνώμην, δεν είχα δει τα λεγομένα περί "αυτό που θα τα αντικαταστήσει" κτλ.

Πάντως εμμένω στο οτι τα custom avatars είναι σημαντικά για μένα @least. Ακόμα και αν το ζήτημα της αναγνωρισιμότητας λυθεί, θα χαθεί ο προσωπικός τόνος με το να τεθούν περιορισμοί. (αν και μη γνωρίζοντας περί τίνος πρόκειται... να μην είμαι και απόλυτη.)
:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fandago

Διακεκριμένο μέλος

Ο Ә□⌂щяңš αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6,876 μηνύματα.
Πόσο σημαντικό είναι για σας το avatar σας;

Αρκετά. Είναι κάτι που προτιμώ να διατηρώ σταθερό σε όλη την παραμονή μου σε ένα forum γιατί είναι ο ευκολότερος τρόπος να δεις ποιός γράφει, αντί να κοιτάς username. Ενοχλούμαι μάλιστα όταν άλλοι τα αλλάζουν πολύ συχνά, με αποτέλεσμα να χάνω τον μπούσουλα.

Θα σας ήταν το ίδιο μια εικόνα ίδιου μεγέθους στην υπογραφή ή θεωρείτε οτι το avatar επιτελεί κάποιο ιδιαίτερο σκοπό;

Όχι δεν θα ήταν το ίδιο. Απάντησα απο πάνω, είναι σαν το πρόσωπο με το οποίο συσχετίζεις τον άλλο, για να τον θυμάσαι. Άρα αν έρθει κάποιος να σου μιλήσει με άλλο πρόσωπο, σου ξενίζει.

Αν σταματούσε να υπάρχει η δυνατότητα του avatar όπως είναι σήμερα, αλλά στη θέση του έμπαινε κάτι πιο χρήσιμο, θα νιώθατε οτι περιορίζεται η ελευθερία σας;

Πιο χρήσιμο όπως;

Όταν μπαίνετε σε ένα forum που δεν έχει δυνατήτα custom avatar (πχ myphone ή dpgr) νιώθετε περιορισμένοι; Ή σας αρκεί το να βάλετε την εικόνα αυτή στην υπογραφή σας;

Νιώθω λίγο περιορισμένος, αλλά αν έχει πολλές επιλογές, τόσες ώστε να μην υπάρχουν απαραίτητα 2 άτομα με το ίδιο avatar, δεν θα είχα πρόβλημα. Φανταστείτε να σας μιλάνε 2 διαφορετικά άτομα με το ίδιο πρόσωπο (δίδυμα θα πείτε)

Θεωρείτε οτι είναι διαφορετικό να αφαιρεθεί η δυνατότητα του ελεύθερου avatar στην πορεία ενος forum, και διαφορετικό να μην υπάρχει εξ αρχής;

Φυσικά! Όλα αυτά τα κάνετε γιατί θέλετε να αφαιρέσετε το avatar; Σας έφαγα! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

bunny217

Διακεκριμένο μέλος

Η Ποιός Ξέρει??? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών και επαγγέλεται Επιχειρηματίας. Έχει γράψει 7,025 μηνύματα.
για εμένα είναι πολύ σημαντικό γιατί δεν κοιτάω το νικ αλλά το αβαταρ και αναγνωρίζω τα μέλη.
αλλά τι θα είναι αυτό το καινούριο?:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gsova

Δραστήριο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια. Έχει γράψει 782 μηνύματα.
Είναι πολύ σημαντικό. Με συνοδεύει από την αρχή της φορουμικής μου ζωής και δεν το αποχωρίζομαι ούτε στο MSN. Πολλές γυναίκες μου ζητούν να δούν την πραγματική μου φωτογραφία στο MSN γιατί δεν τους αρέσει το άβαταρ μου αλλά ηρεμούν όταν τους λέω ότι η πραγματική φωτογραφία είναι πολύ χειρότερη :P

Επίσης, μου αρέσει που έχει μπλαβέ ύφος ο ψάρης μου, ταιριάζει στο απόλυτα βαριεστημένο στύλ -δενέχωκάτικαλύτερονακάνωβάρατεμεκιαςκλαίωάτιμηκοινωνίαπουάλλουςτουςανεβάζειςκιάλλους τουςπηδάς- που έχω υιοθετήσει.

Ακόμη, αντικατοπτρίζει το ζώδιο μου τέλεια... :P

Επίσης είναι φανατικός καπνιστής ο ψάρης... κάτι που δεν κατάφερα να επιτύχω ποτέ μου... :D

Επίσης, έχω μακαρόνια με κιμά για μεσημεριανό αλλά βαριέμαι να βρώ σε ποιό θέμα να το γράψω έτσι το γράφω εδώ.

Ευχαριστώ, παρακαλείτε...

-με αγάπη, τσίκης!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dracula82

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Dracula82 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 290 μηνύματα.
Πριν λίγο το βαλα δεν είχα μέχρι τώρα. Πάντως μου αρέσει το συγκεκριμένο να υπάρχει αν και δε με κόφτει ιδιαίτερα. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lorien

Περιβόητο μέλος

Ο Lorien αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
Tελικα ποιος ειναι ο απωτερος σκοπος του τοπικ ; Υφισταται ακομα ;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Tελικα ποιος ειναι ο απωτερος σκοπος του τοπικ ; Υφισταται ακομα ;
Ναι υφίσταται ακόμα. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Τον σκοπό του thread σε αφήνω να τον βρεις μόνο σου :) ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lorien

Περιβόητο μέλος

Ο Lorien αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
Υποψιαζομαι οτι θα ειναι κατι σαν καρτελα με καποια στοιχεια, απο οσα εχουν αναφερθει εδω. Αλλα δεν εχει ειπωθει κατι ακομα γιαυτο ρωτησα μηπως εχουμε κατι.

Να ρωτησω κατι αλλο. Γιατι πρεπει ή το ενα ή το αλλο ; Δε γινεται οσοι θελουν να εχουν το ενα ειδος αβαταρ, και οσοι θελουν το αλλο ;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

bunny217

Διακεκριμένο μέλος

Η Ποιός Ξέρει??? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών και επαγγέλεται Επιχειρηματίας. Έχει γράψει 7,025 μηνύματα.
τελικά πότε θα γινει αυτο που ειναι να γινει??:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
τελικά πότε θα γινει αυτο που ειναι να γινει??:hmm:

ε θέλει κανα δυο μηνάκια ακόμα νομίζω :P
θα είναι χριστουγεννιάτικο δώρο :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
ε θέλει κανα δυο μηνάκια ακόμα νομίζω :P
θα είναι χριστουγεννιάτικο δώρο :P
Μακάρι να είναι μόνο κανα δυό μηνάκια :P
Απο το στόμα σου και στου θεού το αυτί (σχήμα λόγου) :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

zanin

Διάσημο μέλος

Η zanin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών και μας γράφει απο Ηράκλειο (Αττική). Έχει γράψει 2,838 μηνύματα.
εμένα μου αρεσει πολύ το αβαταρ.... μην μας αφήσετε χωρις αυτό
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Niyia

Διάσημο μέλος

Η Niyia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Χορευτής. Έχει γράψει 2,858 μηνύματα.
κ εγώ υπέρ του άβαταρ... δίνει ένα κάτι από εμάς βρε παιδί μου :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stupid bitch

Πολύ δραστήριο μέλος

Η stupid bitch αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,983 μηνύματα.
εμένα μου αρεσει πολύ το αβαταρ.... μην μας αφήσετε χωρις αυτό

αυτό ακριβώώώώώς...!!! :cry_x::cry_x::cry_x:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

weak and powerless

Διάσημο μέλος

Ο weak and powerless αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 3,375 μηνύματα.
εγώ πόσταρα για να δω τι έχω βάλει
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top