Πόσο σημαντικό είναι το σεξ σε μια νέα σχέση;

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Καγίρα μου, δεν είναι πάντα (μόνο) το σεξουαλικό, που κάνει δύο να ερωτεύονται...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
Δεν είπα αυτό. Αυτό έλειπε. :) Μόνο για μένα όμως είναι πολύ σημαντικό; :hmm: (δηλ κι εγώ νιώθω πως μπορει να ερωτευτώ κάποιον για πολλούς άλλους λόγους και μου έχει τύχει, όμως νιώθω πως αν στο κομμάτι σεξ δεν μείνω ικανοποιημένη, ε, αργά ή γρήγορα θα φύγω τρέχοντας, όσο κι αν εκτιμώ τον άλλον για όλα τα υπόλοιπα χαρίσματα του..)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Καλομοίρα

Νεοφερμένος

Η Καλομοίρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 57 ετών. Έχει γράψει 22 μηνύματα.
Δεν είπα αυτό. Αυτό έλειπε. :) Μόνο για μένα όμως είναι πολύ σημαντικό; :hmm: (δηλ κι εγώ νιώθω πως μπορει να ερωτευτώ κάποιον για πολλούς άλλους λόγους και μου έχει τύχει, όμως νιώθω πως αν στο κομμάτι σεξ δεν μείνω ικανοποιημένη, ε, αργά ή γρήγορα θα φύγω τρέχοντας, όσο κι αν εκτιμώ τον άλλον για όλα τα υπόλοιπα χαρίσματα του..)
Μου κάνει εντύπωση βρε παιδιά …είναι ναι σημαντικό ΠΟΛΥΥΥΥΥΥΥ αλλά δεν είναι το σημαντικότερο….και γιατί να φύγεις τρέχοντας καγίρα μου?
Όσο και αν εκτιμάς τον άλλον και για όλα τα υπόλοιπα χαρίσματα του ( που υποτίθεται ότι έχει …για αυτό και επέλεξες να είσαι μαζί του και δεν εννοώ ως φίλο) θα τον αφήσεις για δεν κάνετε ίσως …. το καλύτερο σεξ που θα μπορούσατε?
Υποθέτω ότι θα ξέρεις πόσο δύσκολο είναι να βρεις έναν άνθρωπο που θα εκτιμάς πραγματικά και θα σε καταλαβαίνει…και θα πληρεί τις πνευματικές σου ανάγκες.
Ένα καλό γ…. μπορείς να βρεις παντού…παντού , αυτή είναι η γνώμη μου…από λιγούρηδες ανεγκέφαλους σφύζει ο τόπος…..αλλά αυτός που θα σε αγγίξει πραγματικά θα μπορείς να μιλήσεις, να πονέσεις, να μοιραστείς…ένας ..δύο? Σύντροφος και όχι μόνο εραστής…..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
Ώπα, ώπα.. παρεξήγησις. :) Δεν μίλησα για το ΚΑΛΥΤΕΡΟ σεξ, μίλησα για γενικά σεξ (το θέμα αυτό λέει) :) Τώρα όσον αφορά την ποιότητά του, σαφώς πάντα προτιμώ να είμαι με κάποιον που είναι ο καλύτερος εραστής που έχω ως τότε, αλλά όχι, δεν θα άφηνα κάποιον μόνο και μόνο για αυτό (όμως θα τον άφηνα αν το σεξ ήταν απλά μέτριο ή όχι αρκετό ή κάτι τέτοιο.. :redface: But that's just me- και αυτό το επιλέγω επειδή ξέρω τον εαυτό μου.. και ξέρω πως αν δεν καλύπτομαι σε αυτά που εγώ ορίζω βασικά στο κρεβάτι -υποκειμενικό αυτό- κάποια στιγμή θα ξενοκοιτάξω.. και εχω πει πως δεν θα το ξανακάνω αυτό! :redface:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

adespoto

Περιβόητο μέλος

Η adespoto αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών, επαγγέλεται Εκπαιδευτικός και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 5,603 μηνύματα.
Ελεος δεν είναι όλα μαύρο ή άσπρο. Ούτε η Καγίρα εννοεί οτι θα έφευγε αν το σεξ δεν ήταν σούπερ ουάου, είπε ξεκάθαρα οτι θα έφευγε αν δεν έμενε ικανοποιημένη. Και κανείς δεν είπε οτι το σεξ είναι το σημαντικότερο πράγμα σε μια σχέση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
Ελεος δεν είναι όλα μαύρο ή άσπρο. Ούτε η Καγίρα εννοεί οτι θα έφευγε αν το σεξ δεν ήταν σούπερ ουάου, είπε ξεκάθαρα οτι θα έφευγε αν δεν έμενε ικανοποιημένη. Και κανείς δεν είπε οτι το σεξ είναι το σημαντικότερο πράγμα σε μια σχέση.
'φχαρστώ βρε καμάρι μου. Κι είχα αρχίσει να νομίζω πως τα γράφω περίεργα! :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Ααα ναι... Ε, όπως και να το κάνουμε, οι πρώτοι μήνες είναι ψιλοδοκιμαστικοί... Και καλό είναι να βλέπεις και πέρα από τα ροζ γυαλιά-καρδούλες, και αν κάτι δεν πάει καλά... να την κάνεις εγκαίρως.

Κι αυτό το κάτι θα 'ναι: επικοινωνία (όοοσο μπορείς να καταλάβεις), το σεξ, κλπ...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lorien

Περιβόητο μέλος

Ο Lorien αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
(όμως θα τον άφηνα αν το σεξ ήταν απλά μέτριο ή όχι αρκετό ή κάτι τέτοιο.. :redface: But that's just me- και αυτό το επιλέγω επειδή ξέρω τον εαυτό μου.. και ξέρω πως αν δεν καλύπτομαι σε αυτά που εγώ ορίζω βασικά στο κρεβάτι -υποκειμενικό αυτό- κάποια στιγμή θα ξενοκοιτάξω.. και εχω πει πως δεν θα το ξανακάνω αυτό! :redface:)
Το σεξ βελτιωνεται, δεν ειναι σταθερος παραγοντας. Θα πρεπει να εχει γινει προσπαθεια απο κοινου και υπο καλες συνθηκες, για να βγαλεις συμπερασμα για το που βρισκεστε στο θεμα. Και μετα να ζυγισεις. Το ξενοκοιταγμα απλα ειναι επειδη δεν εχουμε την υπομονη να αποκτησουμε κατι καλο με ενα ατομο που ξεχωριζει για μας. Κοινως μιλανε οι ορμονες και μεις σκυβουμε το κεφαλι.

Ναι το σεξ ειναι ωραιο, ειναι σημαντικο ,ειναι,ειναι,ειναι. Αλλα οπως ειπε και η Καλομοιρα, πρεπει να βαζουμε προτεραιοτητες και αναλογα με την ποσοτητα διαθεσιμοτητας των οσων ψαχνουμε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
Το σεξ βελτιωνεται, δεν ειναι σταθερος παραγοντας. Θα πρεπει να εχει γινει προσπαθεια απο κοινου και υπο καλες συνθηκες, για να βγαλεις συμπερασμα για το που βρισκεστε στο θεμα. Και μετα να ζυγισεις. Το ξενοκοιταγμα απλα ειναι επειδη δεν εχουμε την υπομονη να αποκτησουμε κατι καλο με ενα ατομο που ξεχωριζει για μας. Κοινως μιλανε οι ορμονες και μεις σκυβουμε το κεφαλι.

Ναι το σεξ ειναι ωραιο, ειναι σημαντικο ,ειναι,ειναι,ειναι. Αλλα οπως ειπε και η Καλομοιρα, πρεπει να βαζουμε προτεραιοτητες και αναλογα με την ποσοτητα διαθεσιμοτητας των οσων ψαχνουμε.

Θεωρώ πως κάποια πράγματα φαίνονται από την αρχή. Σαφώς το σεξ επιδέχεται πάντα βελτίωση, αλλά αποκλείεται από εκεί που είσαι πχ με την Λουκά, να βρεθείς ξαφνικά με την Jenna Jameson, ναι; Και η "εμβέλεια" του άλλου ανθρώπου που έχεις απέναντί σου νομίζω είναι κάτι που μπορείς να καταλάβεις σε πολύ πρώιμο στάδιο της σχέσης- το αν τελικά θα μείνεις ή θα φύγεις είναι καθαρά προσωπική επιλογή. Εγώ θεώρησα κάποτε πως οκ, με καλύπτει μια "Λουκά", ενώ ήθελα μια "Jameson" (τυχαίο το παράδειγμα, για χάρη της συζήτησης) για να ανακαλύψω αργότερα πως έκανα λάθος.. το γιατί επέλεξα να ξενοκοιτάξω και δεν έφυγα κατευθείαν δεν είναι θέμα που νομίζω ότι συζητάμε εδώ ή που αφορά κανέναν, απλά είπα πως δεν θέλω να το ξανακάνω.

Όσο για την ποσότητα διαθεσιμότητας, προσωπικά δεν με αφορά. Ή θα έχω όσα θέλω ή θα είμαι μόνη μου (με περιστασιακές ενδεχομένως "σχέσεις" και πάλι παίζεται). :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Καλομοίρα

Νεοφερμένος

Η Καλομοίρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 57 ετών. Έχει γράψει 22 μηνύματα.
Μια και αναφέρθηκες σε πρόσωπα…θέλω και εγώ να σου ρωτήσω το εξής: Αναφερόμενη πάλι σε πρόσωπα ……αν παραδείγματος χάρη σου δινόταν η ευκαιρία να κάνεις κάποια σχέση με ανθρώπους οι οποίοι εκπέμπουν έναν ερωτισμό ( τυχαία αναφέρω ίσως τον Κόνερι ή τον Νίκολσον) αλλά σεξουαλικά ( λόγω ηλικίας) είναι δεδομένο ότι δεν θα σε ικανοποιούσαν, τι θα έκανες?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
Μια και αναφέρθηκες σε πρόσωπα…θέλω και εγώ να σου ρωτήσω το εξής: Αναφερόμενη πάλι σε πρόσωπα ……αν παραδείγματος χάρη σου δινόταν η ευκαιρία να κάνεις κάποια σχέση με ανθρώπους οι οποίοι εκπέμπουν έναν ερωτισμό ( τυχαία αναφέρω ίσως τον Κόνερι ή τον Νίκολσον) αλλά σεξουαλικά ( λόγω ηλικίας) είναι δεδομένο ότι δεν θα σε ικανοποιούσαν, τι θα έκανες?
Κοίτα να δεις.. εξαρτάται πως ορίζει ο καθένας την ικανοποίηση - γιατί πχ εγώ θέλω πρωτίστως να μου πηδ@νε το μυαλό κι όχι το σώμα. Πάντως με κάποιον που είναι 70 χρονών όχι, δεν θα πήγαινα κι όχι τόσο για το σεξουαλικό κομμάτι, όσο γιατί πραγματικά θα υπήρχε ..χάσμα γενεών μεταξύ μας σε πάρα πολλούς τομείς. Σε γενικές γραμμές πάντως εγώ προσωπικά θεωρώ πως με τους μεγαλύτερους άντρες περνάς πολύ καλύτερα τόσο εντός, όσο κι εκτός κρεβατιού - κι αυτό γιατί συνήθως δεν έχουν τον εγωισμό των μικρότερων ηλικιών κι έχουν και σαφέστατα περισσότερες εμπειρίες που τους κάνουν να εκτιμούν πράγματα που πολλοί άλλοι της ηλικίας μου δεν βλέπουν (φυσικά υπάρχουν κι εξαιρέσεις, δεν μιλάω απόλυτα).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lorien

Περιβόητο μέλος

Ο Lorien αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
Σαφώς το σεξ επιδέχεται πάντα βελτίωση, αλλά αποκλείεται από εκεί που είσαι πχ με την Λουκά, να βρεθείς ξαφνικά με την Jenna Jameson, ναι;
Tιιι λεεεςς καλε ! Ξερεις τι κανει η Λουκα στο κρεβατι ; :P:P
Βασικα ελπιζω να μην αναφερεσαι σε εμφανιση. Παντως αν και σωστο αυτο που λες, ακριβως επειδη ειναι ακραιο παραδειγμα, δε νομιζω οτι υφισταται σημερα και τοσο. Ο μεσος ορος ανθρωπων δεν ειναι στις ακρες (καμπυλη gauss). Αν θελεις να εισαι με καποιο ατομο, καλυτερα να σιγουρευτεις οτι αυτο που βλεπεις ειναι οτι μπορει να σου δωσει. Ο ερωτισμος και το παθος που θα εκφρασει και θα βγαλει καποιος, ειναι σε αμεση συσχετιση με τον συντροφο. Κανεις μας δεν ειναι καφετιερα :P

Το μονο που βλεπεις απο την αρχη σ επρωιμο σταδιο, ειναι το απο ποια βαση και επιπεδο θα ξεκινησεις. Το που θα φτασει ο καθενας (εμβελεια) δε μπορεις να το ξερεις. Μονο να το υποθετεις/πιθανολογεις. Αν ειναι μια σχεση ασημαντη, φυσικα δε μας ενδιαφερει. Αν ειναι σχεση που θελουμε να παει παραπερα, καλο ειναι να θυμομαστε το "assumption is the mother of all fuck-ups" :P

το γιατί επέλεξα να ξενοκοιτάξω και δεν έφυγα κατευθείαν δεν είναι θέμα που νομίζω ότι συζητάμε εδώ ή που αφορά κανέναν, απλά είπα πως δεν θέλω να το ξανακάνω.
Δεν ειναι οφ τοπικ, αν και δεν αναφερομαι σε σενα, αλλα μια γενικη θεωρια.

Όσο για την ποσότητα διαθεσιμότητας, προσωπικά δεν με αφορά. Ή θα έχω όσα θέλω ή θα είμαι μόνη μου (με περιστασιακές ενδεχομένως "σχέσεις" και πάλι παίζεται). :)
Ολοι ψαχνουμε το καλυτερο, αλλα οσο περναει ο καιρος, αν δε το βρουμε, συνειδητοποιουμε οτι πρεπει να βαλουμε προτεραιοτητες. Και μοιραια θα επηρεαζονται απο διαθεσιμοτητα, οποτε δε θελω να σε στενοχωρησω, αλλα θα σε αφορα , θες δε θες. Εκτος αν εισαι πολυ τυχερη και βρεις το φοβερο ταιρι για σενα σε ολους τους τομεις. Μακαρι να βρουμε ολοι :)

γιατί πχ εγώ θέλω πρωτίστως να μου πηδ@νε το μυαλό κι όχι το σώμα.
Pop quiz : ο ανθρωπος σου σε καλυπτει σε αρκετους (σε ολους πολυ σπανιο, μην ειμαστε και αχαρισοτι, ουτε εμεις καλυπτουμε τους αλλους 100% σε ολα) τομεις καθως και στον παραπανω. Αλλα στο τεχνικο μερος οχι. Το παλευεις ή φευγεις ;

Εγω ρε παιδια
θα το παλευα καθως το παθος και τον ερωτισμο και το φλερτ του μυαλου, το χεις γιατι εισαι αυτος που εισαι. Δε το αποκτας ευκολα μετα , σαν skill. Ενω το αλλο, αποκταται κανονικοτατα. So which of the 2 is more valuable ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
Tιιι λεεεςς καλε ! Ξερεις τι κανει η Λουκα στο κρεβατι ; :P:P

Oμολογουμένως όχι, αλλά δεν φαντάζομαι να κάνει ..πράγματα του Σατανά! :P Και σαφέστατα δεν θέλω να μάθω! :P

Βασικα ελπιζω να μην αναφερεσαι σε εμφανιση. Παντως αν και σωστο αυτο που λες, ακριβως επειδη ειναι ακραιο παραδειγμα, δε νομιζω οτι υφισταται σημερα και τοσο. Ο μεσος ορος ανθρωπων δεν ειναι στις ακρες (καμπυλη gauss). Αν θελεις να εισαι με καποιο ατομο, καλυτερα να σιγουρευτεις οτι αυτο που βλεπεις ειναι οτι μπορει να σου δωσει. Ο ερωτισμος και το παθος που θα εκφρασει και θα βγαλει καποιος, ειναι σε αμεση συσχετιση με τον συντροφο. Κανεις μας δεν ειναι καφετιερα :P

Φυσικά και ΔΕΝ αναφέρομαι σε εμφάνιση! Και σίγουρα το τι κάνω εγώ προκαλεί και τις αντίστοιχες αντιδράσεις από τον άλλον ..θεωρητικά. Εγώ μιλάω κυρίως γι αυτό που εγώ ονομάζω .."δείκτη σεξουαλικότητας" που σαφέστατα διαφέρει από άνθρωπο σε άνθρωπο. Ε, πρέπει το ταίρι σου να έχει περίπου τον ίδιο δείκτη με σένα, αν θέλεις να είστε και οι δύο καλά.


Το μονο που βλεπεις απο την αρχη σ επρωιμο σταδιο, ειναι το απο ποια βαση και επιπεδο θα ξεκινησεις. Το που θα φτασει ο καθενας (εμβελεια) δε μπορεις να το ξερεις. Μονο να το υποθετεις/πιθανολογεις. Αν ειναι μια σχεση ασημαντη, φυσικα δε μας ενδιαφερει. Αν ειναι σχεση που θελουμε να παει παραπερα, καλο ειναι να θυμομαστε το "assumption is the mother of all fuck-ups" :P

Δίκιο έχεις - τα συμπεράσματα βλάπτουν. :D Αλλά η αλήθεια είναι πως σπάνια έχω πέσει έξω σε τέτοιου είδους συμπεράσματα, φαίνονται αυτά λέμε (πως λέμε "θέλει η πτ@ν@ να κρυφτεί κι η χαρά δεν την αφήνει"; Ε, έτσι! :P)

Δεν ειναι οφ τοπικ, αν και δεν αναφερομαι σε σενα, αλλα μια γενικη θεωρια.

Ολοι ψαχνουμε το καλυτερο, αλλα οσο περναει ο καιρος, αν δε το βρουμε, συνειδητοποιουμε οτι πρεπει να βαλουμε προτεραιοτητες. Και μοιραια θα επηρεαζονται απο διαθεσιμοτητα, οποτε δε θελω να σε στενοχωρησω, αλλα θα σε αφορα , θες δε θες. Εκτος αν εισαι πολυ τυχερη και βρεις το φοβερο ταιρι για σενα σε ολους τους τομεις. Μακαρι να βρουμε ολοι :)

Μα εννοείται πως ποτέ δεν θα βρεις κάποιον να είναι τέλειος σε όλους τους τομείς. Για το κρεβάτι μιλούσα όταν έλεγα πως εκεί δεν συμβιβάζομαι για κανένα λόγο πια. Ο καθένας επιλέγει που θέλει και μπορεί να συμβιβαστεί και που όχι :)

Pop quiz : ο ανθρωπος σου σε καλυπτει σε αρκετους (σε ολους πολυ σπανιο, μην ειμαστε και αχαρισοτι, ουτε εμεις καλυπτουμε τους αλλους 100% σε ολα) τομεις καθως και στον παραπανω. Αλλα στο τεχνικο μερος οχι. Το παλευεις ή φευγεις ;

Όταν λες ..τεχνικό μέρος τι εννοείς; (αν και μάλλον σου έχω ήδη απαντήσει παραπάνω)

Εγω ρε παιδια
θα το παλευα καθως το παθος και τον ερωτισμο και το φλερτ του μυαλου, το χεις γιατι εισαι αυτος που εισαι. Δε το αποκτας ευκολα μετα , σαν skill. Ενω το αλλο, αποκταται κανονικοτατα. So which of the 2 is more valuable ?

Το πάθος και το φλερτ του μυαλού θέλει δύο για να παιχτεί καλά. Αλλιώς πετάς το μπαλάκι και δεν επιστρέφει ποτέ σε σένα.. και άρα μένεις μπουκάλα να κοιτάς τον τοίχο! Οπότε ή που μιλάμε για διαφορετικά πράγματα ή που κάτι δεν κατάλαβα (είμαι και ολίγον ξανθιά τρομάρα μου! :P)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lorien

Περιβόητο μέλος

Ο Lorien αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
Aναδιατυπωνω : σε καλυπτει στους υπολοιπους τομεις, σε καλυπτει και στο εγκεφαλικο σεξ που ανεφερες πριν, αλλα στο σωματικο μερος, οχι. Τι κανεις ;

Ο χρονος σας μετραει αποο....ΤΩΡΑ! :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vkey

Επιφανές μέλος

Η Κοινό Μυστικό!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός. Έχει γράψει 8,253 μηνύματα.
Aναδιατυπωνω : σε καλυπτει στους υπολοιπους τομεις, σε καλυπτει και στο εγκεφαλικο σεξ που ανεφερες πριν, αλλα στο σωματικο μερος, οχι. Τι κανεις ;

Ο χρονος σας μετραει αποο....ΤΩΡΑ! :P

Προσπαθώ...προσπαθώ....προσπαθώ.... προσπαθώ...προσπαθώ.... ουφ κουράστηκα :P...κι αν δεν... φεύγω.... :P


(νι απαντάω και για την Καγίρα :P)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Hunter

Περιβόητο μέλος

Ο Θοδωρής αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 53 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 6,241 μηνύματα.
(νι απαντάω και για την Καζίρα :P)

καγιρα και προσεχε κακομοιρα μου γιατι εαν πρεπει να στι πει εκεινη τον εχεις πιει με φραουλες και σαντιγυ :P εχει καλο με το νικ της λεμε:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Hunter

Περιβόητο μέλος

Ο Θοδωρής αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 53 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 6,241 μηνύματα.
Aναδιατυπωνω : σε καλυπτει στους υπολοιπους τομεις, σε καλυπτει και στο εγκεφαλικο σεξ που ανεφερες πριν, αλλα στο σωματικο μερος, οχι. Τι κανεις ;

Ο χρονος σας μετραει αποο....ΤΩΡΑ! :P
την καλυπτω σε ολα, μην φοβασαι αγαπητε :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vkey

Επιφανές μέλος

Η Κοινό Μυστικό!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός. Έχει γράψει 8,253 μηνύματα.
καγιρα και προσεχε κακομοιρα μου γιατι εαν πρεπει να στι πει εκεινη τον εχεις πιει με φραουλες και σαντιγυ :P εχει καλο με το νικ της λεμε:P

Το ξέρω...αλλά συνεχίζω να το κάνω λάθος :P αλλά πρόλαβα και το άλλαξα... μην της το πεις μόνο :P
Καλέ είδα ότι πόσταρες μετά από εμένα και λέω ωχ... τι θα πει τώρα... έχω την φωλιά μου λερωμένη από χθες στο μσν που κρυφοκοίταγες :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Καλομοίρα

Νεοφερμένος

Η Καλομοίρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 57 ετών. Έχει γράψει 22 μηνύματα.
Ολοι ψαχνουμε το καλυτερο, αλλα οσο περναει ο καιρος, αν δε το βρουμε, συνειδητοποιουμε οτι πρεπει να βαλουμε προτεραιοτητες. Και μοιραια θα επηρεαζονται απο διαθεσιμοτητα, οποτε δε θελω να σε στενοχωρησω, αλλα θα σε αφορα , θες δε θες. Εκτος αν εισαι πολυ τυχερη και βρεις το φοβερο ταιρι για σενα σε ολους τους τομεις. Μακαρι να βρουμε ολοι :)
Και άντε και το βρήκαμε βρε Lorien, το φοβερό ταίρι μας και ειναι τέλειος-α...τον πρώτο μήνα τον πρώτο χρόνο, άντε και καλά τα πρώτα δέκα χρόνια....μετά ...τι γίνεται μετά? Ας πούμε το κοινό ελληνικότατο φασολάδα φασολάδα κάθε μέρα απο τον καλύτερο σεφ να την τρως θα την βαρεθείς θα λιμπιστείς και κανένα μπαρμπούνι( φρεσκαδούρα):redface:
Την ξεφτίλισα την συζήτηση ξέρω.....
Έχω μία φίλη χρόνια παντρεμένη και εκείνη με έναν καθ' όλα αξιόλογο άνθρωπο αλλά πολλά πολλά χρόνια συμβίωσης ( όπως και εγώ αλλωστε) σε μια συζήτηση έχει πει την μαγική λέξη-κλειδί...."αδερφοποίηση" και απευθύνομαι στην φίλη μου την Καγίρα, όλα έρχονται και παρέρχονται και δυστυχώς ή ευτυχώς άλλα μένουν.....σου μιλάει η πείρα ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
Aναδιατυπωνω : σε καλυπτει στους υπολοιπους τομεις, σε καλυπτει και στο εγκεφαλικο σεξ που ανεφερες πριν, αλλα στο σωματικο μερος, οχι. Τι κανεις ;

Ο χρονος σας μετραει αποο....ΤΩΡΑ! :P

Αχμμ.. αλλά όταν λες πως δεν με καλύπτει στο σωματικό μέρος, τι εννοείς; Πως δεν του ..κάνει κούκου με τίποτα; :redface: Γιατί βασικά μόνο αυτό θα μπορούσε να είναι μεγάλο πρόβλημα, το να μη μπορώ πχ να φτάσω σε οργασμό κάθε φορά δεν θα ήταν θέμα. Ούτε η επιλογή των στάσεων, ούτε τίποτα τέτοιο "πρακτικό". Εκτός αν εννοείς κάτι άλλο και το έχασα..:redface::worry:

(Βικάκι μου έχασες! :P Όσο για το καγίρα θα το αφήσω ασχολίαστο! :P :kissing:)


την καλυπτω σε ολα, μην φοβασαι αγαπητε :)

Νι :inlove: (μη χάσεις εσύ! :D)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top