Πότε λέμε ότι ολοκληρώθηκε η πράξη;

Speedy

Δραστήριο μέλος

Ο Speedy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αγρίνιο (Αιτωλοακαρνανία). Έχει γράψει 713 μηνύματα.
Πριν λίγες μέρες είχα μια διαφωνία με την παρέα μου σχετικά με το πότε θεωρείται ότι ολοκληρώθηκε η πράξη.. το αυτονόητο φυσικά είναι όταν τελειώσουν και οι 2.. πέρα απο αυτό όμως δεν μετράει και ο τρόπος??.. η δική μου άποψη είναι ότι ολοκληρωμένο θεωρείται το σεκσ μόνο όταν τελειώσουν και οι 2 με διύσδηση όμως.. είμαι λάθος?.. η αρκεί απλά να τελειώσουν και οι 2? η ακομα ακόμα κάποιος υποστήρηξε ότι δεν χρειάζεται και οι 2 να τελειώσουν για να θεωρηθεί ολοκλήρωμένο.. ακούω απόψεις και σχόλια..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gandalf

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο gandalf αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 174 μηνύματα.
με την ίδια λογική τότε, δύο άτομα που αυνανίζονται στο ίδιο δωμάτιο και ολοκληρώνουν πρέπει να θεωρείται πως έχουν κάνει ολοκληρωμένο σεξ....μη χειρότερα
νομίζω πως πρέπει να υπάρχει διείσδυση (σε στόμα=στοματικό σεξ, σε κόλπο= σεξ απλά :P, σε πρωκτό=πρωκτικό) και ολοκλήρωση με ένα απο αυτά τα μέσα για να πεις ότι έχει ολοκληρωθεί η πράξη...το να χρησιμοποιήσεις χέρια δεν θεωρείται και ολοκληρωμένο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lorien

Περιβόητο μέλος

Ο Lorien αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
με την ίδια λογική τότε, δύο άτομα που αυνανίζονται στο ίδιο δωμάτιο και ολοκληρώνουν πρέπει να θεωρείται πως έχουν κάνει ολοκληρωμένο σεξ....μη χειρότερα
Aν δεν υπαρχει ουτε σωματικη επαφη ουτε οπτικη/ακουστικη, τοτε ναι. Αν υπαρχουν ομως, μπορεις να πεις οτι κατι εκαναν.

νομίζω πως πρέπει να υπάρχει διείσδυση (σε στόμα=στοματικό σεξ, σε κόλπο= σεξ απλά :P, σε πρωκτό=πρωκτικό)
Στοματικο δεν ειναι το να υπαρξη δυεισδυση στο στομα, αλλα το να χρησημοποιειται το στομα για ερεθισμο γεννητικων.

Γενικα παντως, ειθισται να θεωρουμε την δυεισδηση σαν ολοκληρωση, περισσοτερο προς χαριν συννενοησης. Το αν θα υπαρξει οργασμος και απο τους 2 , ειναι δευτερευον οταν ρωτανε "ολοκληρωσατε" ;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Speedy

Δραστήριο μέλος

Ο Speedy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αγρίνιο (Αιτωλοακαρνανία). Έχει γράψει 713 μηνύματα.
Γενικα παντως, ειθισται να θεωρουμε την δυεισδηση σαν ολοκληρωση, περισσοτερο προς χαριν συννενοησης. Το αν θα υπαρξει οργασμος και απο τους 2 , ειναι δευτερευον οταν ρωτανε "ολοκληρωσατε" ;

Απλά την δυείσδηση σαν σημείο αναφοράς, η να τελειώσει ένας απο τους 2 με αυτή..?? μπορεί να υπάρξει δυείσδηση αλλά να μην τελειώσει κανένας σε αυτό το στάδιο, αλλά μετά με άλλους τρόπους.. τοτε θεωρείται πάλι ολοκληρωμένο?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lorien

Περιβόητο μέλος

Ο Lorien αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
Ναι εγω θα το θεωρουσα ολοκληρωμενο και ετσι. Γιατι εγινε δυεισδηση, ενωθηκαν τα σωματα. Το να εχουν και οργασμο ταυτοχρονα εκει δεν ειναι και το πιο συνηθες.

Απλα ηθελα να πω οτι ειναι καπως ασαφες το τι εννουμε, δεν εχουμε συμφωνησει ολοι καθως και η λεξη ειναι κοινη, οχι ορος.

Και αν θες να αποφυγεις κακη συννενοηση απλα πες τι κανατε και τελος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ηρώ

Διακεκριμένο μέλος

Η Μαρούλι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών και επαγγέλεται Αρχιτέκτονας. Έχει γράψει 6,569 μηνύματα.
Πριν λίγες μέρες είχα μια διαφωνία με την παρέα μου σχετικά με το πότε θεωρείται ότι ολοκληρώθηκε η πράξη.. το αυτονόητο φυσικά είναι όταν τελειώσουν και οι 2.. πέρα απο αυτό όμως δεν μετράει και ο τρόπος??.. η δική μου άποψη είναι ότι ολοκληρωμένο θεωρείται το σεκσ μόνο όταν τελειώσουν και οι 2 με διύσδηση όμως.. είμαι λάθος?.. η αρκεί απλά να τελειώσουν και οι 2? η ακομα ακόμα κάποιος υποστήρηξε ότι δεν χρειάζεται και οι 2 να τελειώσουν για να θεωρηθεί ολοκλήρωμένο.. ακούω απόψεις και σχόλια..

Μην τους ακούς τους άλλους..
Η πράξη ολοκληρώνεται μέσω διεισδύσεως, όταν η γυναίκα έρθει σε οργασμό τουλάχιστον μία φορά.

Κάποια some day θα με ευγνωμονεί:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Speedy

Δραστήριο μέλος

Ο Speedy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αγρίνιο (Αιτωλοακαρνανία). Έχει γράψει 713 μηνύματα.
Όπα γιατι σωνι και καλά η γυναίκα.. δλδ αν τελειωσει ο άντρας στη δυεισδηση δεν θεωρείται ολοκληρωμένη συνεύρεση?.. δν μπόρεσε η κυρία να τελειώσει έτσι και το ρίξαμε στο "χειρωνακτικο", έτσι δεν ισχύει? το πήγες στο άλλο άκρο εσυ.....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kalypso

Περιβόητο μέλος

Η lily allen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Μηχανολόγος μηχανικός και μας γράφει απο Μονακό (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
Όπα γιατι σωνι και καλά η γυναίκα.. δλδ αν τελειωσει ο άντρας στη δυεισδηση δεν θεωρείται ολοκληρωμένη συνεύρεση?.. δν μπόρεσε η κυρία να τελειώσει έτσι και το ρίξαμε στο "χειρωνακτικο", έτσι δεν ισχύει? το πήγες στο άλλο άκρο εσυ.....

Θεωρείται ολοκληρωμένη, για τον άνδρα. :)

Αλλά εφόσον παίρνουμε ως δεδομένο ότι ο άνδρας θα ολοκληρώσει κάθε φορά που το επιθυμεί (ενώ για τη γυναίκα τα πράγματα είναι πιο περίπλοκα..), θέτουμε ως προϋπόθεση για να θεωρείται ολοκληρωμένη η πράξη, το να έχει τελειώσει και η γυναίκα. *

Αν δλδ έχει τελειώσει ο άνδρας και η γυναίκα όχι, τότε πώς είναι ολοκληρωμένη;.. Και το αντίθετο φυσικά. :)


*δηλαδή δεν θεωρείται ότι η πράξη έχει ολοκληρωθεί τη στιγμή που τελειώνει η γυναίκα- αλλά εφόσον έχει επέλθει οργασμός και για τους δύο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

epote

Διάσημο μέλος

Ο epote αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,359 μηνύματα.
στο τελος υπογραφεται και συμβολαιο μαλιστα.

λολ ελεος ρε παιδια
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
δηλαδή ρε παιδιά αν έχουν οργασμό και οι δύο χωρίς διείσδυση, δεν έχουν "ολοκληρώσει"?

Το θέμα για μένα είναι μάλλον πιο απλό
Ολοκληρώθηκε όταν υπάρχει σεξ
Το πως έγινε το σεξ είναι άλλη υπόθεση και το αν υπήρξε οργασμός ή όχι

Το σεξ δεν εξαρτάται αποκλειστικά από τη διείσδυση. Δεν είναι σεξ το στοματικό? Είναι....
Μπορεί δύο άνθρωποι να κάνουν σεξ αποκλειστικά με στοματικό. Αρα... έχουν ολοκληρώσει

Ολοκλήρωση = σεξ με όποιο τρόπο θέλει ο καθένας
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jesse__

Νεοφερμένος

Ο jesse__ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Γονιός/Οικοκυρικά. Έχει γράψει 19 μηνύματα.
Πότε λέμε ότι ολοκληρώθηκε η πράξη ;

όταν ακούγεται από το χολ <<μωρό μου , γύρισα>>
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
όταν ακούγεται από το χολ <<μωρό μου , γύρισα>>
Οπότε και πλέον φεύγει ο Θάνος Ασκητής κι αναλαμβάνει δράση ο Αστυνόμος Μπέκας;


Επί του θέματος : προφανώς όταν ολοκληρώσουν και τα δύο (τρία, τέσσερα, πέντε ...) άτομα που συμμετέχουν. Με όποιον τρόπο θεωρεί ο καθένας ότι "ολοκλήρωσε".
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ουτιδανός

Νεοφερμένος

Ο Shizoid αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 42 ετών, επαγγέλεται Αισθητικός και μας γράφει απο Ολλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 39 μηνύματα.
Οταν ολοκληρωσω εγω. Η αλλη ειναι ανοργασμικια και ψυχρη εξ ορισμου. σιγα μην κατσω ν' ασχοληθω εαν ολοκληρωσε :lol:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 3 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top