Πώς αντιδρούν οι άντρες απέναντι στις δυναμικές γυναίκες;

Eileen

Τιμώμενο Μέλος

Η Athena (1/3 ΜΕΤΣ) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 7,414 μηνύματα.
Είμαι ένας άνθρωπος αισιόδοξος και χαμογελαστός από φύση μου ή ... επειδή απλά έτσι με έμαθαν απ την οικογένεια μου.
Μεγάλωσα σε ένα περιβάλλον που η γυναίκα ήταν Γυναίκα που μπορεί να πιάσει την πέτρα και να την στύψει να βγάλει λάδι και να ταΐσει τα παιδιά της...
Έμαθα λοιπόν να μπορώ να ανταπεξέρχομαι (σχεδόν) στα πάντα
Να τα καταφέρνω όλα περίφημα, από το να φτιάξω το καζανάκι έως το περιβόητο παστίτσιο μου
Εζησα μόνη μου κι αρκετά χρόνια κι έτσι έμαθα να μπορώ να έχω και την ευθύνη για τα πάντα μέσα σε ένα σπίτι... τους λογαριασμούς, τις υποχρεώσεις, τις δουλειές, το παιδί μου
Μπορώ να έχω μέσα στο μυαλό μου δεκάδες πράγματα και να μην τρελαίνομαι
Μπορώ να μαγειρεύω, να βλέπω τηλεόραση, να γράφω στο στέκι και να παίζω και με το παιδί μου ... ταυτόχρονα και χαμογελαστά
Αδιαμαρτύρητα...

Όλο αυτό το πακέτο γυναίκας που σας περιέγραψα ότι είμαι, θεωρώ ότι είναι το σύγχρονο "μοντέλο" γυναίκας - ανθρώπου της σημερινής κοινωνίας μας που μάλλον είναι επιβεβλημένο για την επιβίωση του
Είναι αυτό που οι περισσότεροι άνθρωποι ονομάζουν "δυναμική γυναίκα" ... "δυναμικός χαρακτήρας"... "δυναμικός άνθρωπος"

Στο παρελθόν αντιμετώπιζα πολλές δυσκολίες στο να βρεθεί ένας άντρας που να είναι πρόθυμος να με "ανταγωνιστεί" σε υγιή βάση και με γνώμονα πάντα την εσωτερική βελτίωση του κάθε ατόμου ξεχωριστά μέσα στη σχέση

Τον βρήκα κάποια στιγμή... αλλά μάλλον δείχνει τελικά να κουράστηκε και να παραιτήθηκε από τις προσπάθειες να είναι συνεχώς δίπλα σε μια δυναμική γυναίκα
Οπότε σε κάθε "πρόβλημα" σε κάθε "δυσκολία" σε κάθε "απόφαση" απλά γυρνάει την πλάτη και λέει "έχεις δίκιο" κι απομακρύνεται

Δε θέλω να σταθούμε στο δικό μου θέμα τόσο, άλλωστε γιαυτό δεν το έβαλα και στο επί προσωπικού
Αλλά αν θα μπορούσατε να μου πείτε γενικά γνώμες
Πως αντιδρούν οι υπόλοιποι άντρες?
Πως θα αντιδρούσατε εσείς δίπλα σε ένα τέτοιο άνθρωπο ΜΑΚΡΟΠΡΟΘΕΣΜΑ?

:)


Δεν ξέρω αν τα έχεις ακουστά αλλά υπάρχουν δυο πολύ καλά βιβλία για το συγκεκριμένο θέμα (τους ελληνικούς τίτλους των οποίων δυστυχώς δεν ξέρω..)
Why men love bitches
Why men marry bitches
Μην με παρεξηγήσεις. Σ' αυτά τα βιβλία γίνεται διαχωρισμός και αναγράφει πως με το bitch εννοεί την γυναίκα την ανεξάρτητη και δυναμική.
:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

chrisss

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η chrisss αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 221 μηνύματα.
διαβασα μονο το πρωτο ποστ...
δε ξερω αν τελικα βγαλατε συμπερασμα ή οχι...αλλα τα ποστ ειναι τεραστια!
τεσπα.

κε,
δυσκολη η απορια σου μετα απο ενα χρονο σου λυθηκε τελικα?
δε μπορω να βγαλω ακρη.αν δειξεις δυναμικη νομιζουν πως δεν τους χρειαζεσαι.αν δειξεις αδυναμη εισαι γυναικουλα.αν...αν...
κουραστηκα να παιζω αυτο το παιχνιδι...
ας ειμαστε πιο ειλικρινης επιτελους....πιο ξεκαθαροι
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Deviance

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο $Con αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Web developer και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 152 μηνύματα.
Εμένα πάλι μ'αρεσουν οι δυναμικές γυναίκες xD δεν μπορώ αυτή τη μιζέρια και το κλάμα η αυτή την λύπηση που θέλουν μερικές, θέλω η γυναικά να στέκεται στα πόδια τις και να παίρνει πρωτοβουλίες να έχει δικιά της βούληση και να μην επηρεάζετε κατά 99% από έμενα. Το να μπορείς να κάνεις κάποια ότι θες (αυτό το στιλ γυναικούλα που είπε η chris) στην αρχή μπορεί να αρέσει άλλα μετά κουράζει εκτός αν είναι μαζόχας ο άλλος η έχει κάνα παιδικό απωθημένο :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
διαβασα μονο το πρωτο ποστ...
δε ξερω αν τελικα βγαλατε συμπερασμα ή οχι...αλλα τα ποστ ειναι τεραστια!
τεσπα.

κε,
δυσκολη η απορια σου μετα απο ενα χρονο σου λυθηκε τελικα?
δε μπορω να βγαλω ακρη.αν δειξεις δυναμικη νομιζουν πως δεν τους χρειαζεσαι.αν δειξεις αδυναμη εισαι γυναικουλα.αν...αν...
κουραστηκα να παιζω αυτο το παιχνιδι...
ας ειμαστε πιο ειλικρινης επιτελους....πιο ξεκαθαροι
Να είσαι ο εαυτός σου το έχεις σκεφτεί;

Μακράν καλύτερο. Και να σε απορρίψει κάποιος, απλά σκέφτεσαι ότι δεν ταιριάζετε, όχι ότι διάλεξες λάθος ρόλο να παίξεις. ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Achilles

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο King of Myrmidons αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,699 μηνύματα.
Πως αντιδρούν οι υπόλοιποι άντρες?


Τις χαίρομαι, πραγματικά.


Πως θα αντιδρούσατε εσείς δίπλα σε ένα τέτοιο άνθρωπο ΜΑΚΡΟΠΡΟΘΕΣΜΑ?


Πως θα ένιωθα.

Θα ένιωθα ανακουφισμένος,
γιατί θα είχα έναν άνθρωπο δίπλα μου μαχητή,
έξυπνο, δραστήριο,
στον οποίο θα μπορούσα να έχω εμπιστοσύνη για τις επιλογές του
όταν δεν θα είμαι παρόν.



 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
Δεν ξέρω αν τα έχεις ακουστά αλλά υπάρχουν δυο πολύ καλά βιβλία για το συγκεκριμένο θέμα (τους ελληνικούς τίτλους των οποίων δυστυχώς δεν ξέρω..)
Why men love bitches
Why men marry bitches
Μην με παρεξηγήσεις. Σ' αυτά τα βιβλία γίνεται διαχωρισμός και αναγράφει πως με το bitch εννοεί την γυναίκα την ανεξάρτητη και δυναμική.
:)

Και φαντάζομαι ότι κάποια στιγμή θα γίνει τριλογία και θα υπάρξει το best seller ever που θα λέγεται why men cheat bitches :)


chrisss μετά από ένα χρόνο απλά δε με απασχολεί η απορία... έχω αναθεωρήσει διάφορα για τη σχέση μου για τη ζωή μου για τις προτεραιότητες μου
Δυστυχώς το ποια είμαι δεν θα πάψει ποτέ να με πληγώνει με κάποιον τρόπο... είτε έτσι είτε αλλιώς
Αλλά τελικά αυτή είναι η ζωή... life is a bitch after all ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ουτιδανός

Νεοφερμένος

Ο Shizoid αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 42 ετών, επαγγέλεται Αισθητικός και μας γράφει απο Ολλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 39 μηνύματα.
Πως αντιδρουν οι αντρες απεναντι στις δυναμικες γυναικες;


Τους χωνουν κανενα σκαμπιλι για να μαθουν ποιος εχει το πανω χερι. στη βαση της ισοτητας παντοτε..:devil:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Τους χωνουν κανενα σκαμπιλι για να μαθουν ποιος εχει το πανω χερι. στη βαση της ισοτητας παντοτε..
Έχεις φάει πότε σφαλιάρα από γυναίκα; Εγώ όχι, αλλά θα προτιμούσα από την γκρίνια! :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ουτιδανός

Νεοφερμένος

Ο Shizoid αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 42 ετών, επαγγέλεται Αισθητικός και μας γράφει απο Ολλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 39 μηνύματα.
Ε, γι' αυτο τις βαραω εγω πρωτος, για να μη με βαρεσουν αυτες ρε φιλε...:lol:

μερικες εχουν βαρυ χερι, αλλες εχουν χοντροτακουνες παντοφλες, kill or be killed που λενε και τ' αμερικανακια στο Ιρακ...:lol:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

edweimaste

Πολύ δραστήριο μέλος

Η edweimaste αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,050 μηνύματα.
Πως αντιδρουν οι αντρες απεναντι στις δυναμικες γυναικες;


Τους χωνουν κανενα σκαμπιλι για να μαθουν ποιος εχει το πανω χερι. στη βαση της ισοτητας παντοτε..:devil:
:no::pfff:μεγαλο λαθος αλλα τεσπα...να ξερεις η γυναικα θα σε παρατησει με την πρωτη ευκαιρια...προπαντων αν ειναι και δυναμικη....!!!!Ετοιμαζε κανα ραφι με αυτη την συμπεριφορα...χαχα!!!Εκτος και αν βρεις καμια ''γυναικουλα'' να σου κανει ολα τα χατιρια τοτε οκ...Άξια της μοιρας της...χαχαχαχα:P:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
Πως αντιδρουν οι αντρες απεναντι στις δυναμικες γυναικες;
εγω μια χαρα,φτανει να ειναι γυναικες..και να μην το παιζουν ανδρες,αντρακια κλπ... να ειναι γυναικες και να υπερηφανευονται γιαυτο..

γιατι εχω ακουσει και διαβασει "δυναμικες "γυναικες στις επιχειρησεις πχ που φερονται σαν ανδρες και παιρνουν ακομα και τεστοστορεονη για ντοπαρισμα και υψηλοτερες επιδοσεις..
οποια καταντια..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eupatridis

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 864 μηνύματα.
Δεν θα πρεπει να μπερδευονται οι ρολοι.
Εμενα μ αρεσει,να εχω το πανω χερι στην σχεση.Δεν λεω η γυναικα να ειναι αβουλη γυναικουλα,αλλα να μην δρα και σαν επαναστατικη φεμινιστρια που εχει γνωμη για ολα.
Επισης,οι γυναικες ''αντρακια'' με ξενερωνουν απιστευτα.
Ο καθενας εχει τον ρολο του σε μια σχεση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kritikaros

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Παναγιώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 367 μηνύματα.
θα συμφωνήσω και εγώ με τους παραπάνω,
δεν υπάρχει τίποτα πιο γοητευτικό από μία κοπέλα-γυναίκα που ξέρει τι της γίνεται και να μην κάθεται σε μια γωνιά σαν κατοικίδιο,

αυτό φυσικά μέχρι το σημείο να μιλάει και να συμπεριφέρεται σαν νταλικέρης απέχει κατά πολύ(χωρίς παρεξήγηση προς την ευγενή τάξη των νταλικέρηδων)

άλλο το δυναμικός συδιασμένο με μια ευγένεια και άλλο ο τα έχω όλα γραμένα και κάνω ότι μου τη βαρέσει με αποτέλεσμα να φτάνουμε στην αγένεια και στην "καφρίλα":mpliaks:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
εμενα μου αρεσουν οι επιβλητικες γυναικες..οχι με φασιστικα ομως,,αλλα με την αυρα που αποπνεουν..
το σεβασμο...να αξιζουν να τις υπηρετεις και να πεθανεις γιαυτες..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

chrisss

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η chrisss αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 221 μηνύματα.
χρηστο
γυναικες αντρακια???? τι εννοεις ???
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
γυναικα που υπερηφανευεται οτι ειναι αντρακι..θελει κατευθειαν απορριψη...
αν ηθελα τη γυναικα αντρακι,θα παντρεομουν αντρα και οχι γυναικα..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fantasmenos

Τιμώμενο Μέλος

Η Διαταραγμένη Προσωπικότητα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Θεολόγος και μας γράφει απο Μαυροβούνιο (Ευρώπη). Έχει γράψει 4,026 μηνύματα.
γυναικα που υπερηφανευεται οτι ειναι αντρακι..θελει κατευθειαν απορριψη...
αν ηθελα τη γυναικα αντρακι,θα παντρεομουν αντρα και οχι γυναικα..

Πως είναι η γυναίκα αντράκι ρε Άγγελε; Εγώ όπως φαντάζομαι ότι το εννοάς τις λέω γυναίκες-νταλικέρηδες
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
στη συμπεριφορα..παρα πολλες γυναικες το λενε ως υπερ τους οτι ειναι ειλικρινεις και ευθεις σαν αντρακια κλπ..ειναι πολυ της μοδας...
ακομα και γλαστρες στην τηλεοραση το λενε...

ξερεις πολυ καλα τι λεω..
θεωρειται πλεονεκτημα να ειναι η γυναικα αντρακι,και οχι το να ειναι γυναικα...

περιεργως οι περισσοτερες γκομενες -ξεκωλα-αστερες της τηλεορασης[θεαματος οταν τις ρωτανε σε συνεντευξεις λενε ,οτι μικρες ηταν αγοροκοριτσα και οτι τωρα ειναι αντρακια... :whistle:

παψτε επιτελους οι γυναικες το κομπλεξ να θεωρειτε καλα τα αντρικα χαρακτηριστικα και κακα τα θηλυκα..αν το θεωρειτε εσεις ετσι,πώς περιμενετε να σας σεβαστουν και εκτιμησουν οι ανδρες σαν γυναικες?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Speedy

Δραστήριο μέλος

Ο Speedy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αγρίνιο (Αιτωλοακαρνανία). Έχει γράψει 713 μηνύματα.
Πρωσοπικά αυτό το είδος γυναίκας είναι που ερωτεύομαι με την πρώτη ματιά...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
ποιο? το γυναικα-αντρακι?
αυτο ειναι το ποιο ανασφαλες ειδος γυναικας κατα βαθος..
η πραγματικα δυνατη γυναικα δεν το παιζει ανδρας,
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 5 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top