Πώς γνωριστήκατε;

aporw

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Σιμώνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών, επαγγέλεται Τουριστικά και μας γράφει απο Νέα Σμύρνη (Αττική). Έχει γράψει 1,053 μηνύματα.
Εγω θα σας πω για την πρωτη μου μεγαλη σχεση..:redface:
Ημουν δευτερα λυκειου..απογευμα Πεμπτης..(σαν τωρα το θυμαμαι :P) μολις εχω τελειωσει ιδιαιτερα εκθεση..κοιταω το κινητο μου και βλεπω μια αναπαντητη κληση απο αγνωστο αριθμο..σκεφτομαι χμ..ποιος/α ειναι?:hmm: στελνω μηνυμα και λεω ''ποιος ειναι?'' και μου απανταει..''δεν ξερω ποιος ή ποια εισαι..με λενε Κωστα..ειμαι στο στρατοπαιδο..βαριεμαι αφορητα και κανω αναπαντητες σε τυχαιους αριθμους..'':blink: πω πω σκεφτομαι σε τι περιπτωσαρα πεσαμε!:P Να μην σας τα πολυλογω αρχισαμε να μιλαμε..και για να δειτε αν σε θελει καμια φορα η μοιρα..ετυχε να ειναι και αυτος απο Ροδο!:blink::blink: Βεβαια εκεινη την περιοδο τον ειχαν Αθηνα..μιλουσαμε με μηνυματα και τηλεφωνα ενα μηνα μεχρι να ερθει Ροδο..μεχρι που ηρθε..γνωριστηκαμε..ερωτευτηκαμε..:inlove::inlove: Μειναμε μαζι 3 χρονια..δυσκολα για μενα βεβαια..πολυ δυσκολα..αλλα δεν το μετανιωνω ποτε..:)

Να ναι καλα εκει που ειναι..κ ας με πληγωσε..κ ας με εκανε να κλαιω..Εγω τον θυμαμαι πια σαν μια αναμνηση...:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Blacky

Νεοφερμένος

Η Blacky αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Γεια σας ειμαι καινουργια εδω και ειπα να γραψω.

Λοιπον θα σας πω πως γνωριστικα με το αλλο μου μισο που τωρα δυστυχως δεν ειμαστε μαζι αλλα ειμαι σιγουρη οτι θα τα ξαναβρουμε το γιατι δεν θα σας το πω για να μην σας κουρασω.

Ηταν τελος του καλοκαιριου του 2008 Παρασκευη αν θυμαμαι καλα και ειχαμε παει με τις κολλητες μου στην καφετερια οπου συχναζουμε. Εδω να σημειωθει οτι εγω τον ειχα προσεξει εδω και 3 μηνες απο την αρχη του καλοκαιριου και τον κοιταζα στην αρχη επιφυλακτικα γιατι ειμαι πολυ ντροπαλη γιατι δεν ηθελα να με καταλαβει αλλα μετα επειδη καταλαβα οτι δεν με ειχε προσεξει δεν ηξερε καν την υπαρξη μου κοιταζα ανενοχλητη μου χαριζε απιστευτη γαληνη ειδικα τα ματια του :redface: .

Τελοσπαντων κατσαμε με τις φιλες μου εξω γιατι ειχε πολυ κοσμο. Εψαξα να τον βρω αλλα δεν τον ειδα πουθενα στεναχωρηθηκα λιγο η αληθεια ειναι γιατι οποτε πηγαινα εκει παντα τον εβλεπα και ειχα μιλησει με τον λαλακα τον πρωην μου και ηθελα πολυ να τον δω να μου χαρισει λιγο απο την γαλληνη του. Αρχισαμε με τα κοριτσια τις γνωστες μας βλακειες και προσπαθουσα να ξεχαστω οταν γυρισα ασυναισθητα να δω προς την πορτα (το τραπεζι μας ηταν γωνια οποτε εβλεπα και την πορτα και εξω απο την καφετερια) και τον ειδα να βγενει με εναν φιλο του, οποτε και εγω σκαλωσα και εκατσα να τον κοιταζω ελα μου ομως που με ειδε και αυτος (ολα αυτα ενω πηγαινε να φυγει)...!

Εν τω μεταξυ εγω οταν ειδα οτι με κοιταξε αμεσως γυρισα αλλου (δεν καρφωθικα καθολου :whistle: ). Εκει που ημουν λοιπον ζαλισμενη απο την ματια του και στεναχωριμενη που εφυγε τον βλεπω να ξαναμπαινει μεσα και να με κοιταει. Περιμενω λιγο μηπως ξαναβγει αλλα τζιφος. Μετα απο λιγο με καλει η φυση οποτε και σηκωνομαι να παω τουαλετα με την ευκαιρια κιολας να ψαξω να δω που καθεται. Οπως παω να ανεβω τα σκαλια τον βλεπω να καθεται απεναντι απο της σκαλες και το μπαρ μαζι με τους φιλους του. Αποφευγω να τον ξανακοιταξω για να μην με καταλαβει και ανεβαινω επανω (παραλιγο να σκωτωθω και στις σκαλες). Παω τουαλετα και μολις βγαινω παω να πλυνω τα χερια μου, τσουπ να σου και ο καλος μου να βγενει απο την αλλη τουαλετα (οι τουαλετες ειναι και αγοριων και κοριτσιων) αλλα δεν μου μιλησε.

Κατεβαινω εγω παω και καθομαι στο τραπεζι και το λεω στα κοριτσια που ειχαν καταλαβει οτι κατι εχει συμβει. Συνεχιζουμε λοιπον με τα κοριτσια τις βλακειες μας τους ειπα και τι ειχε γινει, μαλιστα ριξαμε κατω και δυο καφεδες! Τελοσπαντων ε σε καποια φαση ειπαμε και εμεις να φυγουμε οποτε προσφερθηκα να παω εγω μεσα να πληρωσω (γιατι αραγε :P). Παω μεσα πληρωνω αλλα τιποτα βγαινω εξω σαν βρεγμενη γατα ζηταω απο μια φιλη μου να ερθει μαζι μου να παμε παλι τουαλετα μηπως και κανει κατι και να πηγαιναμε μετα να βρισκαμε τις υπολοιπες. Μπαινουμε μεσα περναμε απο μπροστα του και τον ακου να μου λεει γεια ανεβαινουμε επανω και τοτε το συνειδητοποιησα περιμενουμε λιγο και μετα κατεβαινουμε κατω και οπως φευγουμε του λες και εγω γεια.

Βγαινουμε εξω καθομαστε λιγο μηπως βγει και αυτος αλλα τζιφος οποτε λεω στην φιλη μου να περιμενει να μπω στην καβα να παω να παρω μια μαυροδαφνη και μετα φευγουμε (εχει μια καβα εκει διπλα οπου περνουμε συχνα μαθροδαφνες). Απογοητευμενη εγω βγαινω απο την καβα και παω να βρω την φιλη μου να φυγουμε και ετσι οπως βρισκω την φιλη μου βλεπω και τον δικο μου να εχει βγει εξω με τον φιλο του και να μιλανε σε κατι παιδια. Χαρα εγω παλι,τον βλεπει και η φιλη μου οποτε περπαταμε πολυ αργα μηπως και με δει και εκει που λεω να δεις που δεν με εχει δει ακουω ενα "Ε κοπελια..." γυρναω να δω αν μιλανε σε εμενα και τον βλεπω αυτον να ερχεται προς το μερος μας :clapup: !!!

Γνωριζομαστε κλπ και του προτεινω αμα θελει να ερθουν με τον φιλο του να κατσουν μαζι μας στην πλατεια που περιμεναν και οι αλλες. Παμε λοιπον καθομαστε και αρχισαμε να μιλαμε μετα απο λιγο ομως επρεπε να φυγουμε με τις φιλες μου θα πηγαιναμε σπιτι οποτε παω του λεω γεια και τον φιλαω σταυρωτα (ασυναισθητα το κανω με ολους τους φιλους μου) φιλαω και τους υπολοιπους και πριν φυγουμε μου ζηταει το τηλεφωνο μου :clapup: :clapup: :clapup: :clapup: !!!!!! Ανταλλαξαμε τηλεφωνα και εφυγα!!

Υ.Γ.Sorry για τα ορθογραφικα λαθη και αν σας κουρασα...
Αν θελετε και και τι εγινε στο δευτερο ραντεβου η γενικα διαφορα σκηνικα με αυτο το παιδι εχω απειρα μου χαρισε της καλυτερες στιγμες της ζωης μου και εμπειριες και συναισθηματα που δεν πιστευα οτι θα ζησω :redface: !!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

LAZARUS

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο ΙΛΕΟΣ, ΙΛΕΟΣ !!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 65 ετών, επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 135 μηνύματα.
Οκτώβρης 1978. Στο πρώτο μάθημα στο Πανεπιστήμιο. Πολύς κόσμος στο αμφιθέατρο, κρατούσα σαν τρελός σημειώσεις από το στόμα του διάσημου Καθηγητή, όταν ένοιωσα κάποια να αντιγράφει, γιατί δεν προλάβαινε. Παραμέρισα για να βλέπει καλύτερα και στο διάλειμμα γνωριστήκαμε. «Τα φτιάξαμε» 20/1/1980 και είμαστε ακόμη μαζί………:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

JennyV

Δραστήριο μέλος

Η JennyV αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 735 μηνύματα.
[FONT=&quot]σχέση[/FONT] [FONT=&quot]σοβαρή[/FONT] [FONT=&quot]θα[/FONT] [FONT=&quot]έλεγα[/FONT] π[FONT=&quot]ως[/FONT] [FONT=&quot]έχω[/FONT] [FONT=&quot]κάνει[/FONT] 1 [FONT=&quot]φορά[/FONT] [FONT=&quot]στην[/FONT] [FONT=&quot]ζωή[/FONT] [FONT=&quot]μου[/FONT].. [FONT=&quot]κράτησε[/FONT] 3 [FONT=&quot]χρόνια[/FONT] [FONT=&quot]και[/FONT] [FONT=&quot]χωρίσαμε[/FONT] [FONT=&quot]ε[/FONT]π[FONT=&quot]ίσημα[/FONT] [FONT=&quot]τον[/FONT] [FONT=&quot]Αύγουστο[/FONT], [FONT=&quot]ουσιαστικά[/FONT] [FONT=&quot]είχαμε[/FONT] [FONT=&quot]χωρίσει[/FONT] π[FONT=&quot]οιο[/FONT] [FONT=&quot]νωρίς[/FONT].. [FONT=&quot]τέλος[/FONT] π[FONT=&quot]άντων[/FONT]
[FONT=&quot]Θα[/FONT] [FONT=&quot]γράψω[/FONT] [FONT=&quot]για[/FONT] [FONT=&quot]το[/FONT] [FONT=&quot]αγόρι[/FONT] [FONT=&quot]με[/FONT] [FONT=&quot]το[/FONT] [FONT=&quot]ό[/FONT]π[FONT=&quot]οιο[/FONT] [FONT=&quot]είμαι[/FONT] [FONT=&quot]τώρα[/FONT] [FONT=&quot]μαζί[/FONT] [FONT=&quot]διότι[/FONT] [FONT=&quot]μοιάζει[/FONT] [FONT=&quot]σαν[/FONT] [FONT=&quot]να[/FONT] [FONT=&quot]ήταν[/FONT] "[FONT=&quot]καρμικό[/FONT]"( π[FONT=&quot]ου[/FONT] [FONT=&quot]λέτε :))
[/FONT][FONT=&quot]Πέρυσι[/FONT] [FONT=&quot]στο[/FONT] [FONT=&quot]τελευταίο[/FONT] [FONT=&quot]μάθημα[/FONT] [FONT=&quot]της[/FONT] [FONT=&quot]εξεταστικής[/FONT] [FONT=&quot]του[/FONT] 2[FONT=&quot]ου[/FONT] [FONT=&quot]εξαμήνου[/FONT], [FONT=&quot]α[/FONT]π[FONT=&quot]οφασίσαμε[/FONT] [FONT=&quot]με[/FONT] [FONT=&quot]την[/FONT] π[FONT=&quot]αρέα[/FONT] [FONT=&quot]μου[/FONT] [FONT=&quot]να[/FONT] [FONT=&quot]κάνουμε[/FONT] [FONT=&quot]ε[/FONT]π[FONT=&quot]ίσημα[/FONT] [FONT=&quot]την[/FONT] [FONT=&quot]είσοδο[/FONT] [FONT=&quot]μας[/FONT] [FONT=&quot]στο[/FONT] [FONT=&quot]καλ[/FONT][FONT=&quot]o[/FONT][FONT=&quot]καιρι [/FONT] [FONT=&quot]και[/FONT] [FONT=&quot]να[/FONT] π[FONT=&quot]άμε[/FONT] [FONT=&quot]θάλασσα[/FONT].. [FONT=&quot]η[/FONT] [FONT=&quot]αλήθεια[/FONT] [FONT=&quot]είναι[/FONT] π[FONT=&quot]ως[/FONT] [FONT=&quot]δεν[/FONT] [FONT=&quot]διαλέξαμε[/FONT] [FONT=&quot]και[/FONT] [FONT=&quot]την[/FONT] π[FONT=&quot]οιο[/FONT] [FONT=&quot]κατάλληλη[/FONT] [FONT=&quot]μέρα[/FONT], [FONT=&quot]μιας[/FONT] [FONT=&quot]και[/FONT] [FONT=&quot]είχε[/FONT] [FONT=&quot]αρκετό[/FONT] [FONT=&quot]αέρα.[/FONT]..[FONT=&quot]τι[/FONT] [FONT=&quot]να[/FONT] [FONT=&quot]κάνουμε[/FONT] [FONT=&quot]όμως[/FONT] π[FONT=&quot]ου[/FONT] [FONT=&quot]είχαμε[/FONT] π[FONT=&quot]άει[/FONT] [FONT=&quot]να[/FONT] [FONT=&quot]δώσουμε[/FONT] [FONT=&quot]ντυμένοι[/FONT] [FONT=&quot]λες[/FONT] [FONT=&quot]και[/FONT] [FONT=&quot]φεύγαμε[/FONT] [FONT=&quot]διακο[/FONT]π[FONT=&quot]ές[/FONT]!:P
[FONT=&quot]
Μετά[/FONT] [FONT=&quot]α[/FONT]π[FONT=&quot]ό[/FONT] [FONT=&quot]αρκετή[/FONT] [FONT=&quot]ώρα[/FONT], [FONT=&quot]αφού[/FONT] π[FONT=&quot]εριμέναμε[/FONT] [FONT=&quot]το[/FONT] [FONT=&quot]λεωφορείο[/FONT], [FONT=&quot]φτάνουμε[/FONT] [FONT=&quot]στην[/FONT] [FONT=&quot]ξακουστή[/FONT] π[FONT=&quot]αραλία[/FONT]--[FONT=&quot]η[/FONT] [FONT=&quot]ο[/FONT]π[FONT=&quot]οία[/FONT]([FONT=&quot]φυσικό[/FONT] [FONT=&quot]ήταν[/FONT]) [FONT=&quot]δεν[/FONT] [FONT=&quot]είχε[/FONT] [FONT=&quot]άνθρω[/FONT]π[FONT=&quot]ο[/FONT] π[FONT=&quot]ερά[/FONT] [FONT=&quot]α[/FONT]π[FONT=&quot]ό[/FONT] 2,3 π[FONT=&quot]ου[/FONT] [FONT=&quot]δούλευαν[/FONT] [FONT=&quot]εκεί[/FONT] [FONT=&quot]και[/FONT] 1,2 π[FONT=&quot]αρέες[/FONT] [FONT=&quot]στα[/FONT] [FONT=&quot]αριστερά[/FONT] [FONT=&quot]μας[/FONT] [FONT=&quot]σε[/FONT] [FONT=&quot]α[/FONT]π[FONT=&quot]όσταση[/FONT] 200 [FONT=&quot]μέτρων[/FONT]--[FONT=&quot]εκεί[/FONT] [FONT=&quot]ό[/FONT]π[FONT=&quot]ου[/FONT] [FONT=&quot]αρχίσαμε[/FONT] [FONT=&quot]να[/FONT] [FONT=&quot]οργανωνόμαστε[/FONT] [FONT=&quot]και[/FONT] [FONT=&quot]έτυμοι[/FONT] [FONT=&quot]να[/FONT] [FONT=&quot]βουτήξουμε[/FONT], [FONT=&quot]έρχεται[/FONT] [FONT=&quot]μια[/FONT] π[FONT=&quot]αρέα[/FONT] 4 [FONT=&quot]άτομα[/FONT] [FONT=&quot]στα[/FONT] [FONT=&quot]δεξιά[/FONT] [FONT=&quot]μας[/FONT], [FONT=&quot]λίγο[/FONT] π[FONT=&quot]οιο[/FONT] [FONT=&quot]δί[/FONT]π[FONT=&quot]λα[/FONT] [FONT=&quot]α[/FONT]π[FONT=&quot]ό[/FONT] [FONT=&quot]εμάς[/FONT].. [FONT=&quot]οι[/FONT] π[FONT=&quot]ερισσότεροι[/FONT] [FONT=&quot]άρχισαν[/FONT] [FONT=&quot]ψήλο[/FONT] [FONT=&quot]γκρίνια[/FONT] [FONT=&quot]διότι[/FONT] [FONT=&quot]μας[/FONT] [FONT=&quot]άρεσε[/FONT] π[FONT=&quot]ου[/FONT] [FONT=&quot]ήμασταν[/FONT] [FONT=&quot]μονοί[/FONT] ,[FONT=&quot]θα[/FONT] [FONT=&quot]μ[/FONT]π[FONT=&quot]ορούσαμε[/FONT] [FONT=&quot]να[/FONT] [FONT=&quot]κάνουμε[/FONT] [FONT=&quot]τους[/FONT] π[FONT=&quot]αλιμ[/FONT]π[FONT=&quot]αιδισμούς[/FONT] [FONT=&quot]μας[/FONT] [FONT=&quot]χωρίς[/FONT] [FONT=&quot]να[/FONT] [FONT=&quot]γινόμαστε[/FONT] [FONT=&quot]ευρέως[/FONT] [FONT=&quot]αντιλη[/FONT]π[FONT=&quot]τοί[/FONT] [FONT=&quot]αλλά[/FONT] [FONT=&quot]και[/FONT] [FONT=&quot]γιατί[/FONT] [FONT=&quot]α[/FONT]π[FONT=&quot]ό[/FONT] [FONT=&quot]αυτήν[/FONT] [FONT=&quot]την[/FONT] π[FONT=&quot]λευρά[/FONT], [FONT=&quot]δεν[/FONT] [FONT=&quot]είχε[/FONT] [FONT=&quot]τόσες[/FONT] [FONT=&quot]καρέκλες[/FONT] [FONT=&quot]και[/FONT] [FONT=&quot]θα[/FONT] [FONT=&quot]μ[/FONT]π[FONT=&quot]ορούσαμε[/FONT] [FONT=&quot]να[/FONT]" π[FONT=&quot]αίζουμε[/FONT]" [FONT=&quot]καλυτέρα[/FONT]..
[FONT=&quot]
Μην[/FONT] [FONT=&quot]τα[/FONT] π[FONT=&quot]ολυλογώ[/FONT], [FONT=&quot]εγώ[/FONT] [FONT=&quot]βγήκα[/FONT] [FONT=&quot]κά[/FONT]π[FONT=&quot]ως[/FONT] π[FONT=&quot]οιο[/FONT] [FONT=&quot]νωρίς[/FONT] [FONT=&quot]α[/FONT]π[FONT=&quot]ο[/FONT] [FONT=&quot]την[/FONT] [FONT=&quot]θάλασσα[/FONT] [FONT=&quot]και[/FONT] [FONT=&quot]έκατσα[/FONT] [FONT=&quot]να[/FONT] [FONT=&quot]χαλαρώσω[/FONT] [FONT=&quot]μιας[/FONT] [FONT=&quot]και[/FONT] [FONT=&quot]ήταν[/FONT] [FONT=&quot]γύρω[/FONT] [FONT=&quot]στης[/FONT] 5 [FONT=&quot]και[/FONT] [FONT=&quot]δεν[/FONT] [FONT=&quot]θα[/FONT] [FONT=&quot]καιγόμουν[/FONT].. [FONT=&quot]εκεί[/FONT] π[FONT=&quot]ου[/FONT] [FONT=&quot]χαλάρωνα[/FONT], [FONT=&quot]άρχισα[/FONT] [FONT=&quot]ασυναίσθητα[/FONT] [FONT=&quot]να[/FONT] π[FONT=&quot]αρατηρώ[/FONT] [FONT=&quot]τα[/FONT] 2 [FONT=&quot]αγόρια[/FONT] [FONT=&quot]α[/FONT]π[FONT=&quot]ό[/FONT] [FONT=&quot]την[/FONT] π[FONT=&quot]αρέα[/FONT], [FONT=&quot]να[/FONT] [FONT=&quot]κάθονται[/FONT] [FONT=&quot]στην[/FONT] [FONT=&quot]αμμουδιά[/FONT] [FONT=&quot]εκεί[/FONT] "π[FONT=&quot]ου[/FONT] [FONT=&quot]σκάει[/FONT] [FONT=&quot]το[/FONT] [FONT=&quot]κύμα[/FONT]" [FONT=&quot]και[/FONT] [FONT=&quot]να[/FONT] [FONT=&quot]συζητούν [/FONT],[FONT=&quot]να[/FONT] [FONT=&quot]κάνουν[/FONT] [FONT=&quot]βλακειούλες[/FONT],[FONT=&quot]να[/FONT] [FONT=&quot]σκάβουν[/FONT] [FONT=&quot]την[/FONT] [FONT=&quot]άμμο..[/FONT].. [FONT=&quot]ο[/FONT] [FONT=&quot]ένας[/FONT] [FONT=&quot]α[/FONT]π[FONT=&quot]ό[/FONT] [FONT=&quot]τους[/FONT] 2 [FONT=&quot]μου[/FONT] [FONT=&quot]έκανε[/FONT] [FONT=&quot]αυτό[/FONT] [FONT=&quot]το[/FONT] "[FONT=&quot]κλικ[/FONT]" π[FONT=&quot]ου[/FONT] [FONT=&quot]λέμε[/FONT], [FONT=&quot]και[/FONT] [FONT=&quot]σκαφτόμουν[/FONT].. [FONT=&quot]τι[/FONT] [FONT=&quot]γλυκό[/FONT] π[FONT=&quot]αιδί[/FONT]... [FONT=&quot]και[/FONT] [FONT=&quot]γενικά[/FONT] [FONT=&quot]μου[/FONT] [FONT=&quot]δημιουργούσε[/FONT] [FONT=&quot]όμορφα[/FONT] [FONT=&quot]συναισθήματα[/FONT] [FONT=&quot]ό[/FONT]π[FONT=&quot]ως[/FONT] [FONT=&quot]τον[/FONT] [FONT=&quot]έβλε[/FONT]π[FONT=&quot]α [/FONT]([FONT=&quot]ήταν[/FONT] [FONT=&quot]και[/FONT] [FONT=&quot]στα[/FONT] [FONT=&quot]γούστα[/FONT] [FONT=&quot]μου[/FONT]:redface:).. [FONT=&quot]δεν[/FONT] [FONT=&quot]συναντάς[/FONT] [FONT=&quot]συχνά[/FONT]( [FONT=&quot]στις[/FONT] π[FONT=&quot]αραλίες [/FONT] [FONT=&quot]εδώ[/FONT] [FONT=&quot]στο[/FONT] [FONT=&quot]Ηράκλειο[/FONT] [FONT=&quot]τουλάχιστον[/FONT]) [FONT=&quot]αγόρια[/FONT] [FONT=&quot]να[/FONT] [FONT=&quot]φέρονται[/FONT] [FONT=&quot]έτσι[/FONT] [FONT=&quot]σαν[/FONT] [FONT=&quot]μικρά[/FONT] π[FONT=&quot]αιδιά[/FONT], [FONT=&quot]α[/FONT]π[FONT=&quot]ελαύνοντας[/FONT] [FONT=&quot]αυτό[/FONT] π[FONT=&quot]ου[/FONT] [FONT=&quot]κάνουν[/FONT] [FONT=&quot]με[/FONT] [FONT=&quot]ενα[/FONT] [FONT=&quot]χαμόγελο[/FONT].. [FONT=&quot]οι[/FONT] π[FONT=&quot]ερισσότεροι[/FONT] [FONT=&quot]το[/FONT] π[FONT=&quot]αίζουν[/FONT] π[FONT=&quot]οιο[/FONT] [FONT=&quot]σοβαροί[/FONT], [FONT=&quot]και[/FONT] [FONT=&quot]ότι[/FONT] [FONT=&quot]κάτι[/FONT] [FONT=&quot]είναι[/FONT] [FONT=&quot]ή[/FONT] [FONT=&quot]φοβούνται[/FONT] [FONT=&quot]μην[/FONT] "[FONT=&quot]τσαλακωθούν[/FONT]"... [FONT=&quot]ε[/FONT] [FONT=&quot]αυτό[/FONT] [FONT=&quot]ήταν[/FONT][FONT=&quot]..[/FONT][FONT=&quot]θα[/FONT] [FONT=&quot]τον[/FONT] [FONT=&quot]γνώριζα[/FONT].. [FONT=&quot]αλλά[/FONT] [FONT=&quot]δεν[/FONT] [FONT=&quot]είχα[/FONT] [FONT=&quot]βγει[/FONT] [FONT=&quot]α[/FONT]π[FONT=&quot]ό[/FONT] [FONT=&quot]την[/FONT] [FONT=&quot]τελευταία[/FONT] [FONT=&quot]μου[/FONT] [FONT=&quot]σχέση[/FONT] [FONT=&quot]και[/FONT] [FONT=&quot]γενικά[/FONT] [FONT=&quot]δεν[/FONT] [FONT=&quot]είχα[/FONT] [FONT=&quot]καταλάβει[/FONT] [FONT=&quot]τότε[/FONT] [FONT=&quot]ότι[/FONT] [FONT=&quot]μου[/FONT] [FONT=&quot]είχε[/FONT] [FONT=&quot]κάνει[/FONT] [FONT=&quot]αυτό[/FONT] [FONT=&quot]το[/FONT] [FONT=&quot]κάτι[/FONT].. [FONT=&quot]ό[/FONT]π[FONT=&quot]οτε[/FONT] [FONT=&quot]ήταν[/FONT] [FONT=&quot]μια[/FONT] [FONT=&quot]α[/FONT]π[FONT=&quot]λή[/FONT] [FONT=&quot]ανάμνηση[/FONT]:happy:
[FONT=&quot]Έρχεται[/FONT] [FONT=&quot]ο[/FONT] [FONT=&quot]Σε[/FONT]π[FONT=&quot]τέμβρης[/FONT] [FONT=&quot]και[/FONT] [FONT=&quot]αρχίζει[/FONT] [FONT=&quot]το[/FONT] 3[FONT=&quot]ο[/FONT] [FONT=&quot]εξάμηνο[/FONT].. π[FONT=&quot]ρώτη[/FONT] [FONT=&quot]μέρα[/FONT] π[FONT=&quot]ου[/FONT] π[FONT=&quot]ατώ[/FONT] [FONT=&quot]το[/FONT] π[FONT=&quot]όδι[/FONT] [FONT=&quot]μου[/FONT] [FONT=&quot]στην[/FONT] [FONT=&quot]σχολή[/FONT] ,π[FONT=&quot]άμε[/FONT] [FONT=&quot]με[/FONT] [FONT=&quot]την[/FONT] π[FONT=&quot]αρέα[/FONT] [FONT=&quot]μου[/FONT] [FONT=&quot]στη[/FONT] [FONT=&quot]λέσχη[/FONT] [FONT=&quot]να[/FONT] [FONT=&quot]φάμε[/FONT] [FONT=&quot]μεσημεριανό[/FONT], [FONT=&quot]καθόμαστε[/FONT].. [FONT=&quot]δεν[/FONT] π[FONT=&quot]ρολαβαίνω[/FONT] [FONT=&quot]να[/FONT] [FONT=&quot]τελειώσω[/FONT] [FONT=&quot]την[/FONT] [FONT=&quot]μ[/FONT]π[FONT=&quot]ουκιά[/FONT] [FONT=&quot]μου[/FONT] [FONT=&quot]και[/FONT] [FONT=&quot]τσου[/FONT]π [FONT=&quot] φάντης μπαστούνι, [/FONT]π[FONT=&quot]άει[/FONT] [FONT=&quot]και[/FONT] [FONT=&quot]κάθεται[/FONT] 2 [FONT=&quot]τρα[/FONT]π[FONT=&quot]έζια[/FONT] π[FONT=&quot]οιο[/FONT] [FONT=&quot]κάτω[/FONT]. [FONT=&quot]φάτσα[/FONT] [FONT=&quot]σε[/FONT] [FONT=&quot]έμενα[/FONT].. [FONT=&quot]ε[/FONT] , [FONT=&quot]ότι[/FONT] [FONT=&quot]είχα[/FONT] π[FONT=&quot]ρολάβει[/FONT] [FONT=&quot]να[/FONT] [FONT=&quot]φάω[/FONT].. [FONT=&quot]μετά[/FONT] [FONT=&quot]δεν[/FONT] [FONT=&quot]κατέβαινε[/FONT] [FONT=&quot]μ[/FONT]π[FONT=&quot]ουκιά[/FONT].. [FONT=&quot]α[/FONT]π[FONT=&quot]ό[/FONT] [FONT=&quot]τότε[/FONT] [FONT=&quot]και[/FONT] [FONT=&quot]για[/FONT] [FONT=&quot]τις[/FONT] [FONT=&quot]ε[/FONT]π[FONT=&quot]όμενες[/FONT] 3 [FONT=&quot]εβδομάδες[/FONT] [FONT=&quot]τον[/FONT] [FONT=&quot]πε[/FONT][FONT=&quot]τύχαινα[/FONT] [FONT=&quot]συχνά[/FONT].. [FONT=&quot]στους[/FONT] [FONT=&quot]διαδρόμους[/FONT], [FONT=&quot]στην[/FONT] [FONT=&quot]λέσχη[/FONT] [FONT=&quot]και[/FONT] π[FONT=&quot]άντα[/FONT] [FONT=&quot]μα[/FONT] [FONT=&quot]μην[/FONT] [FONT=&quot]ξέρω[/FONT] [FONT=&quot]τι[/FONT] [FONT=&quot]να[/FONT] [FONT=&quot]κάνω[/FONT].. π[FONT=&quot]ότε[/FONT] [FONT=&quot]τον[/FONT] [FONT=&quot]κοίταζα[/FONT] [FONT=&quot]για[/FONT] [FONT=&quot]να[/FONT] [FONT=&quot]καρφωθώ[/FONT]( [FONT=&quot]ό[/FONT]π[FONT=&quot]ως[/FONT] [FONT=&quot]με[/FONT] [FONT=&quot]συμβούλευε[/FONT] [FONT=&quot]ο[/FONT] [FONT=&quot]κολλητός[/FONT] [FONT=&quot]μου[/FONT]) π[FONT=&quot]ότε[/FONT] [FONT=&quot]δεν[/FONT] [FONT=&quot]μ[/FONT]π[FONT=&quot]ορούσα[/FONT] [FONT=&quot]να[/FONT] [FONT=&quot]τον[/FONT] [FONT=&quot]κοιτάξω[/FONT] [FONT=&quot]καθόλου[/FONT] …[FONT=&quot].. [/FONT][FONT=&quot]γινοντουσαν[/FONT] [FONT=&quot]διάφορα[/FONT].. [FONT=&quot]νόμιζα[/FONT] [FONT=&quot]αρχικά[/FONT] [FONT=&quot]ότι[/FONT] [FONT=&quot]με[/FONT] [FONT=&quot]είχε[/FONT] [FONT=&quot]καταλάβει[/FONT].. [FONT=&quot]αλλά[/FONT] [FONT=&quot]δεν [/FONT]![FONT=&quot]και όπως αργότερα έμαθα, όντως δεν είχε καταλάβει, αλλά με ήξερε σαν μια ωραία φυσιογνωμία [/FONT]
[FONT=&quot]
Ενα[/FONT] [FONT=&quot]ωραίο[/FONT] [FONT=&quot]βροχερό[/FONT] π[FONT=&quot]ρωινό[/FONT] π[FONT=&quot]άω[/FONT] [FONT=&quot]στην[/FONT] [FONT=&quot]βιβλιοθήκη[/FONT] [FONT=&quot]να[/FONT] [FONT=&quot]διαβάσω[/FONT] [FONT=&quot]και[/FONT] [FONT=&quot]τον[/FONT] [FONT=&quot]βλέ[/FONT]π[FONT=&quot]ω[/FONT] [FONT=&quot]μόνο[/FONT] [FONT=&quot]του[/FONT] [FONT=&quot]να[/FONT] [FONT=&quot]κάθεται[/FONT] [FONT=&quot]σε[/FONT] [FONT=&quot]ένα[/FONT] [FONT=&quot]τρα[/FONT]π[FONT=&quot]εζάκι. Παίρνω[/FONT] [FONT=&quot]θάρρος[/FONT] .. [FONT=&quot]του[/FONT] [FONT=&quot]χαμογελώ[/FONT] [FONT=&quot]και[/FONT] [FONT=&quot]τον[/FONT] [FONT=&quot]ερωτάω[/FONT] [FONT=&quot]αν[/FONT] [FONT=&quot]μ[/FONT]π[FONT=&quot]ορώ[/FONT] [FONT=&quot]να[/FONT] [FONT=&quot]κάτσω[/FONT] [FONT=&quot]α[/FONT]π[FONT=&quot]έναντι[/FONT] [FONT=&quot]του[/FONT][FONT=&quot]. Μ[/FONT][FONT=&quot]ου[/FONT] [FONT=&quot]γνέφει[/FONT] [FONT=&quot]θετικά[/FONT] [FONT=&quot]και[/FONT] [FONT=&quot]κάθομαι[/FONT] [FONT=&quot]με[/FONT] [FONT=&quot]το[/FONT] [FONT=&quot]λα[/FONT]π-[FONT=&quot]το[/FONT]π [FONT=&quot]μου[/FONT]... [FONT=&quot]λέω[/FONT] [FONT=&quot]ωραία[/FONT] π[FONT=&quot]άει[/FONT] [FONT=&quot]το[/FONT] 1[FONT=&quot]ο[/FONT] [FONT=&quot]βήμα[/FONT].. [FONT=&quot]μετά[/FONT] [FONT=&quot]του[/FONT] [FONT=&quot]ζήτησα[/FONT] [FONT=&quot]στυλό[/FONT].. [FONT=&quot]και[/FONT] [FONT=&quot]ξαφνικά[/FONT] [FONT=&quot]μου[/FONT] [FONT=&quot]ήρθε[/FONT] [FONT=&quot]ιδέα[/FONT]! [FONT=&quot]γραφώ[/FONT] [FONT=&quot]στο[/FONT] [FONT=&quot]τετράδιο[/FONT] [FONT=&quot]μου[/FONT] [FONT=&quot]με[/FONT] [FONT=&quot]τον[/FONT] [FONT=&quot]στυλό[/FONT] [FONT=&quot]ότι[/FONT] [FONT=&quot]ήθελα[/FONT] [FONT=&quot]να[/FONT] [FONT=&quot]τον[/FONT] [FONT=&quot]γνωρίσω κλπ. και [/FONT] [FONT=&quot]τον[/FONT] [FONT=&quot]ε[/FONT]π[FONT=&quot]ιστρέφω. Αρχικά[/FONT] [FONT=&quot]δεν[/FONT] [FONT=&quot]κατάλαβε[/FONT] [FONT=&quot]και[/FONT] π[FONT=&quot]ήρε[/FONT] [FONT=&quot]μόνο[/FONT] [FONT=&quot]το[/FONT] [FONT=&quot]στυλό[/FONT], [FONT=&quot]μετά[/FONT] [FONT=&quot]του[/FONT] [FONT=&quot]κάνω[/FONT] [FONT=&quot]διάβασε[/FONT] [FONT=&quot]εε[/FONT] [FONT=&quot]και[/FONT] [FONT=&quot]αφτο[/FONT]:D [FONT=&quot]γνωριστήκαμε[/FONT], [FONT=&quot]βγήκαμε[/FONT] [FONT=&quot]μόνοι[/FONT] [FONT=&quot]μας[/FONT] [FONT=&quot]αλλά[/FONT] [FONT=&quot]και[/FONT] [FONT=&quot]με[/FONT] π[FONT=&quot]αρέα[/FONT] [FONT=&quot]ε[/FONT] [FONT=&quot]και[/FONT] [FONT=&quot]ένα[/FONT] [FONT=&quot]βράδυ[/FONT] π[FONT=&quot]ου[/FONT] π[FONT=&quot]ήγαμε[/FONT] [FONT=&quot]σ[/FONT]π[FONT=&quot]ίτι[/FONT] [FONT=&quot]του[/FONT] [FONT=&quot]για[/FONT] [FONT=&quot]ταινία[/FONT], [FONT=&quot]έδεσε[/FONT] [FONT=&quot]το[/FONT] [FONT=&quot]γλυκό[/FONT]:redface:.. [FONT=&quot]είμαστε[/FONT] [FONT=&quot]μαζί[/FONT] 2 [FONT=&quot]μήνες[/FONT] [FONT=&quot]αλλά[/FONT] π[FONT=&quot]ερνάμε[/FONT] [FONT=&quot]μια[/FONT] [FONT=&quot]χαρά[/FONT].. [FONT=&quot]βέβαια[/FONT] [FONT=&quot]ζορίζομαι[/FONT] [FONT=&quot]να[/FONT] [FONT=&quot]τον[/FONT] [FONT=&quot]μάθω[/FONT] [FONT=&quot]μια[/FONT] [FONT=&quot]και[/FONT] [FONT=&quot]δεν[/FONT] [FONT=&quot]είναι[/FONT] [FONT=&quot]καθόλου[/FONT] [FONT=&quot]ανοιχτό[/FONT] [FONT=&quot]βιβλίο[/FONT][FONT=&quot], [/FONT][FONT=&quot]αλλά[/FONT] [FONT=&quot]μου[/FONT] [FONT=&quot]αρέσει[/FONT]! [FONT=&quot]δεν[/FONT] [FONT=&quot]ξέρω[/FONT] [FONT=&quot]να[/FONT] π[FONT=&quot]ω[/FONT] [FONT=&quot]ακόμα[/FONT] [FONT=&quot]αν[/FONT] [FONT=&quot]είμαι[/FONT] [FONT=&quot]ερωτευμένη[/FONT], [FONT=&quot]αλλά[/FONT] [FONT=&quot]ξέρω[/FONT] π[FONT=&quot]άντως[/FONT] [FONT=&quot]ότι[/FONT] [FONT=&quot]μου[/FONT] [FONT=&quot]αρέσει[/FONT] π[FONT=&quot]ολύ[/FONT]!:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

manouela

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η μανουελα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών, επαγγέλεται Δημόσιος υπάλληλος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 211 μηνύματα.
με το αγόρι μου γνωριστήκαμε πριν από 2,5 χρόνια σε ε΄να παρτυ ενός κοινού μας γνωστού που ούτε εγώ΄ούτε εκείνος ήταν κανονικά να πάμε και το αποφασίσαμε τελευταία στιγμή. από εκείνη την ηνέρα που γνωριστήκαμε γίναμε αχώριστοι. δεν ξέρω πως γιατί το θέμα ήταν ότι όταν γνωριστήκαμε εκείνος μου την έλεγε συνέχεια και με τσάντιζε. πάντως ο πιο περίεργο ήταν ότι τόσα χρόνια πριν γνωριστούμε είχαμε τις ίδιες παρέες απλά σε διαφορετικούς χρόνους και δεν είχε τύχει να γνωριστούμε πιο νωρίς. πάντως από τότε είμαστε αχώριστοι , μπορεί να είμαστε τελείως διαφορετικοί αλλά συμπληρώνουμε ο ένας τον άλλον.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

love_angel

Επιφανές μέλος

Η vik-vik! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αρφαρά (Μεσσηνία). Έχει γράψει 11,721 μηνύματα.
οταν η μαμα ηταν 13, ο μπαμπας ηταν 20! η θεια της μαμας νοικιαζε το σπιτι του παππου μου. τον εβλεπε λοιπον συχνα η μαμα με τη σχολη του ναυτικου , ετσι ομορφο, ψηλο, αδυνατο, γαλανοματη και ελεγε στα 13 της ''εγω αυτον οταν μεγαλωσω θα τον παντρευτω!'' :P

στα 15 της και 22 ο μπαμπας βγηκαν πρωτο ραντεβου!

στα 22 της τον παντρευτηκε! :P:P


εγω με τον τωρινο μου φιλο, γνωριστηκαμε στο μετρο. συνηθισμενα πραγματα. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nickname

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,133 μηνύματα.
Λοιπον εχω γνωρισει αρκετα αγορια αλλα θα σας πω μονο για το τωρινο μου αγορι. Λοιπον ηταν βραδυ, στο El Toro (club ειναι),χειμωνας ηταν. Εγω αυτον τον ηξερα,οχι πολυ καλα ειχαμε ενα γεια, βασικα για να λεω και την αληθεια ουτε καν τον χονευα, γιατι νιμιζα οτι ηταν ενας απο αυτους τους τσιχλομαγκες που κοροιδευουν τα κοριτσια, ξερετε τωρα. Ειναι και μεγαλιτερος μου. Αλλα τωρα που τον γνωρισα καλυτερα καταλαβα οτι εκανα πολυ μαγαλο λαθος. Λοιπον στην αρχη εστειλε εναν φιλο του να μου μιλησει, ξερετε τωρα τα συνηθισμενα "ειναι πολι καλο παιδι" και τετοια, αλλα εγω δεν τα παω αυτα και του ξηγηθηκα στα ισια (του φιλου του) αν θελει να ερθει ο ιδιος να μου μιλησει του ειπα και εκεινος μου ειπε την γνωστη δικαιολογια ΝΤΡΕΠΕΤΑΙ, αλλα εγω δεν αλλαζα γνωμη. Τελως παντον ερχεται και καθεται διπλα μου, με καρναει ενα ποτο και μετα διωχνει τους αλλους απο διπλα. Επειτα για κανα 10λεπτο μου μιλουσε για μαλ... και μετα επειδη καταλαυε οτι ειχα αρχισει να βαριεμαι μου δινει ενα γλωσσοφιλο. Εμενα αφτο βεβαια μου φανηκε πολυ γρηγορο και παρορμιτηκο αλλα φιλουσε τοσο ωραια που ξεχαστηκα αμεσως. Τεσπα μετα με κερασε ακομη ενα ποτο και με ρωτησε "θελεις να γινεις το κοριτσι μου?" εγω τι αλλο θα του απαντουσα παρα "ναι":clapup:!!!Αφτο. Τωρα στις 29 μαιου θα κλεισουμε 3 μηνες μαζι:D!!!
ε...χμ... όταν λες έχεις γνωρίσει ΑΡΚΕΤΑ αγόρια??? :worry: Απ' ότι είδα είσαι 14... :eek:

Anyway, πολύ ωραίες οι ιστορίες σας... Μ αρέσουν αυτά...:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
εγω με τον τωρινο μου φιλο, γνωριστηκαμε στο μετρο. συνηθισμενα πραγματα. :)
Ε ναι, κάθε μέρα γνωρίζεις στο μετρό κόσμο.

Πάντως το πιο περίεργο μέρος και για μένα ήτανε ο Προαστιακός. ο.0

Γύριζα που λες ένα βράδυ από το Mall και πάω να πάρω τον προαστιακό. Τότε έκανε αφετερία εκεί οπότε ερχόταν και περίμενε κάνα 10 λεπτο. Και καθώς πάω να μπω νιώθω ένα χέρι πάνω μου. Γυρίζω και με ρωτάει αν ο προαστιακός πάει προς Αεροδρόμιο. Εκεί έσπασε ο πάγος, έμενε και 10 λεπτά μακριά απ' το σπίτι μου οπότε συνεχίσαμε σε βόλτα. Εάν δεν με απατά η μνήμη μου ήταν την Παρασκευή 12/09/2008. Το θυμάμαι γιατί την επόμενη εβδομάδα έδωσα το πιο δύσκολο μάθημα της Σχολής, Συστήματα Αυτομάτου Ελέγχου την Τετάρτη 17/09/2008, το οποίο και πέρασα πανηγυρικά (με 5 :P), οπότε αυτόματα θεωρήθηκα μισός διπλωματούχος.

Ηθικό δίδαγμα των παραπάνω posts : να χρησιμοποιείτε τις αστικές συγκοινωνίες. Συσφίγγουν τις ανθρώπινες σχέσεις.

ps1 : Τώρα πια ο προαστιακός δεν έχει την αφετερία του στην Νερατζιώτισσα, οπότε έρχεται, μαζεύει κόσμο και φεύγει.
ps2 : Πες και τη δικιά σου στο μετρό.
ps3 : Από τα παραπάνω αυτό που τελικά κράτησε στο χρόνο ήταν το 5 στην αναλυτική μου.


Επίσης έχω να πω ότι μου άρεσαν πολύ έως τώρα οι ιστορίες της Νεφέλης και της mpourou.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

athene

Δραστήριο μέλος

Η Αθηνά αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Φλώρινα (Φλώρινα). Έχει γράψει 423 μηνύματα.
Οι γονείς μου :

Η μητέρα μου είχε ανέβει Θεσσαλονίκη για να σπουδάσει.Μαζί της στην σχολή ήταν και μια κοπέλα με την οποία έκανε αρκετή παρέα,μιας και η μητέρα μου δεν είχε και πολλούς γνωστούς!Κάποια μέρα έρχεται ο αδερφός της κοπέλας για να την πάρει,μετά την σχολή.Βλέπει την μητέρα μου,της άρεσε και με λίγα λόγια της ζήτησε να βγούνε!Έλα όμως που δεν ήταν γραφτό να γίνει..

Λίγες ώρες πριν βρεθούνε της λέει ότι είναι άρρωστος,ότι δεν μπορεί να βγει και ότι θα στείλει κάποιον φίλο στην θέση του(ακόμη δεν κατάλαβα με ποια λογική το έκανε!)

Πάει η μητέρα μου στο ραντεβού και συναντάει τον "φίλο"..Κεραυνοβόλος έρωτας..Τελικά αποδείχθηκε ότι στην πραγματικότητα δεν ήταν φίλος του "αρρώστου",αλλά αδερφός του(πολύτεκνη οικογένεια βλέπετε :P)

Έτσι λοιπόν γνωρίστηκε η μητέρα μου με τον πατέρα μου..:)




Οι γονείς μιας φίλης μου:

Η αιτία?Ένα γράμμα με λάθος παραλήπτη..:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

t@nia

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η t@nia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 236 μηνύματα.
ενα Σαββατο απογευμα περσυ το καλοκαιρι ειχα παει με την παρεα μου για μπανιο, ταυτοχρονα με εμας οταν φτασαμε παρκαρε κι εν αλλο αυτοκινητο ακριβως διπλα μας , ομολογω πως τον οδηγο τον προσεξα αμεσως και καποια στιγμη ενω πηγαιναμε προς την παραλια σχεδον ολοι μαζι αυτοι κι εμεις με κοιταξε και μου χαμογελασε και εννοειται πως ανταπεδωσα το χαμογελο.

μετα απο αρκετη ωρα αφου ειχα βουτηξει και καθομουν ησυχα ησυχα στην ξαπλωστρα κοιταζω δεξια και βλεπω λιγο πιο διπλα το παιδι που μου ειχε χαμογελασει πριν και τοτε αρχισα να τον παρατηρω. ψηλος γυρω στο 1.80 , περιπου 25 χρονων , λεπτος ,μελαχρινος , σχετικα αξυριστος με ωραιο χαμογελο, <<λουκουμακι>> οπως τον χαρακτηρισε μια φιλη μου! σκεφτομουν εγω απο μεσα μου << σιγα μην γυρισει να με κοιταξει>>.
περασε λιγη ωρα ακομα και σηκωθηκα να παω να παρω ενα μπουκαλακι νερο και ξαφνικα τον βλεπω διπλα μου να ζηταει εναν καφε. πριν προλαβω να σκεφτω μου λεει << γεια ειμαι ο Μιχαλης!>> κολλησα δεν ηξερα τι να κανω γιατι δεν το περιμενα και τοτε του χαμογελασα ξανα ( μη με περασει και για καμια λυσσαρα) και παω να φυγω, μου λεει <<που πας ; δεν μου ειπες το ονομα σου>> συνεχιζω να του χαμογελαω (εντελως χαζοχαρουμενο, τα χα χασει τελειως) και φευγω.

λεω το σκηνικο σε μια φιλη μου και μου λεει << τελος! εισαι εντελως ηλιθια!>> . οταν φευγαμε και μαζευαμε τα πραγματα μας ερχεται και μου ξαναμιλαει <<μ'αρεσεις θελω να σε ξαναδω. θα σε περιμενω αυριο το πρωι στις 12 στο ταδε μερος>> του λεω <<δεν ξερω>> <<σε παραλω ελα θα σε περιμενω>> η απαντηση του.

ηθελα παρα πολυ να παω αλλα φοβομουνα , ντρεπομουνα γιατι δεν ειχα κανει ξανα κατι τετοιο, σκεφτομουνα οτι μπορει να με κοροιδευει . τελικα αποφασισα να παω γιατι μου αρεσε πολυ και οπως λεει και το τραγουδι << θα παω και ας μου βγει και σε κακο>> και οτι γινει.ολη νυχτα δεν κοιμηθηκα απο το αγχος μου και την ανυπομονησια . στις 12 ακριβως το πρωι εφτασα στον τοπο του ραντεβου και τον βρηκα εκει να με περιμενει υπεροχος!

καθισαμε σε μια καφετερεια, στην αρχη απο την αμηχανια μας δεν μιλουσε κανεις αλλα μολις εσπασε ο παγος ολα εγιναν τελεια. αποδειχθηκε καλυτερος περα απο καθε φαντασια! ταιριαξαμε απολυτα! κεραυνοβολος!συναντηθηκαμε 12 το πρωι και χωρισαμε στις 7 το πρωι την επομενη γιατι επρεπε να παμε στις δουλειες μας. συναντηθηκαμε ξανα το απογευμα και καθε μερα απο τοτε μεχρι και σημερα και συνεχιζουμε να ειμαστε αχωριστοι !

εβλεπα τις χαζοαμερικανικες ρομαντικες ταινιες κι ελεγα αυτα δεν συμβαινουν στην πραγματικοτητα αλλα τελικα για ολους υπαρχει ενα << παραμυθι >> κι εμενα αυτο ειναι το παραμυθι μου και σιγουρα εχει και <<κακες μαγισσες και κακους λυκους>> αλλα ολα λυνονται στο τελος .;):D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

SICX

Διάσημο μέλος

Ο GEORGE αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 2,257 μηνύματα.
ο παππους μου την ερωτευτηκε τη γιαγια μου, αυτη δν τον ηθελε...αλλα οι γονεις της τον ηθελαν πολυ για γαμπρο και τα κατεφερε ο τυχερος!!! :P

ο μπαμπας μου σπουδαζε κρητη, ηρακλειο ιατρικη, 2ο ετος. οι γονεις του ηταν μεταναστες στη γερμανια (μεταναστευση του '60), του εστελναν χρηματα που για τα γερμανικα δεδομενα ηταν ισα ισα να ζησεις αλλα για την ελλαδα ηταν τρελο χρημα!!! ας πουμε ηταν σαν να περνει σημερα ενας φοιτητης γυρω στα 4.000 ευρω καθε μηνα.....:P ε φυσικα καθε βραδυ μπουζουκια και κλαμπ αφου ειχε τη δυνατοτητα....μια βραδια η μητερα μου την επεισε ο παπους να παει να βγει εξω, την παρακαλουσε μια φιλη της αλλα δν ηθελε...τεσπα πηγε στο τελος και γνωρισε τον μπαμπα αλλα δν μιλησανε αλλα λεει τον ερωτευτηκε. την αλλη μερα πεθανε ο μπαμπας της (δν γνωρισα ποτε τον παππου μου οπως καταλαβαινετε) και εκαναν ενα μηνα να ξαναβρεθουν με τον μπαμπα....ομως "αν ειναι θελημα θεου, θα ταξιδεψεις και πανω σε ενα κομματι ψαθα" λεει ο ευριπηδης...μετα δε μου λενε τι εγινε!! :mad:

αχ εγω την γνωρισα μικρη!! εγω ημουν 9 και αυτη 12 χρονων. ειχαν ερθει να περασουν τα χριστουγεννα μαζι μας(2 βδομαδες!!!) οικογενιακοι φιλοι. ηταν πανεμορφη μπορω να πω και ειναι ακομα δλδ...αλλα δν με κεντρισε αυτο μονο, σχεδον καθολου αυτο. απλως μου αρεσε πολυ και την συμπαθουσα μεχρι το μεσημερι της μερας των χριστουγεννων. ενα βλεμμα και ληξης! το ειπα το ποιημα! ερωτευτηκα μανιακα και ακομα δλδ ειμαι πολυ ερωτευμενος, αν και μετα απο τοσο καιρο εχουμε περασει στο σταδιο της αγαπαης νομιζωωωω...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

eugenia92

Νεοφερμένος

Η eugenia92 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 16 μηνύματα.
Αυτός ήταν φιλος της αδερφής μου και ετυχε να δει φωτο μου στο κινητο της,του αρεσα και την παρακαλουσε να μας γνωρισει αυτη του ειχε πει σιγα μη σου δωσω την αδερφη μου να μου τη χαλασεις...και οταν της ζητουσαν αλλοι να με γνωρισουν ελεγε α παιδια την κραταω για τον δημητρη...Το θεμα ξεχαστηκε,και εγω δεν το ηξερα κιολας,αυτοι μου το διηγηθηκαν προσφατα,αλλα υστερα απο δυο χρονια εκανα add καποιον φιλο της αδερφης μου στο face γιατι μου αρεσαν τα τραγουδια που ανεβαζε...εκτοτε πιασαμε κουβεντα αρχικα περι μουσικης και υστερα να γνωριστουμε καλυτερα...στη συνεχεια ανταλλαξαμε αριθμους και καταληξαμε να μιλαμε συνεχεια, σε καθε δυσκολη και σε καθε ευχαριστη στιγμη ηταν το πρωτο ατομο που επικοινωνουσα (ασχετα που ειχα σχεση), κατι ειχα αρχισει να αισθανομαι γι αυτον αλλα δεν ηθελα να το παραδεχτω οπως και το ιδιο αισθανομουν και απο την πλευρα του...την πρωτη φορα που βγηκαμε μετα απο 3 μηνες επικοινωνιας ηταν το καλυτερο ραντεβου της ζωης μου ,αισθανομουν απιστευτα ανετα,σα να τον ηξερα χρονια...καποια στιγμη αρχισαμε να παιζουμε,δαγκωνομασταν χτυπιομασταν και τετοια μεχρι που με φιλησε,ηταν το ωραιοτερο φιλι της ζωης μου και ακομη και τωρα που το θυμαμαι λιωνω...απο τοτε ειμαστε μαζι...και το ωραιοτερο?...σα να ηταν προκαθορισμενο απο τοτε,που ελεγε η αδερφη μου τη φυλαω για το δημητρη...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_daemon_

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,537 μηνύματα.
Πώς γνωριστήκατε;
Αναπάντεχα!!! Μου ευχήθηκε "να ζήσετε" στον γάμο μου... :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chemwizard

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, επαγγέλεται Χημικός και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 3,379 μηνύματα.
Οι γονείς μου:Ο πατέρας μου ήταν γύρω στα 19,όταν έμαθε πως η ΣΜΥ τον έστελνε Ρόδο.OMG η Ρόδος τότε θεωρούταν το άκρο της γης,την ψάχναν στον χάρτη λες και επρόκειτο για τις Μπαχαμες.Στα 20 του ήταν κιόλας εκεί.Σπίτι ευάερο,ευήλιο ,με δυο μπάνια και την καλύτερη θέα:τη 14 χρονη γειτόνισσα απέναντι.(Yeah baby θα μπορόυσε να πάει μεσα για αποπλάνηση)20 Ο πατέρας μου και 14 η μάνα μου ήταν το '87.Γνωριστηκαν τεσπα-ακούω ιστοριες για μια εποχή που ίντερνετ και τηλέφωνα δεν υπήρχαν και καμια φορα πραγματικά ζηλεύω-ομως αυτό σε κάποιον δεν άρεσε και τόσο.Κι αυτός ο καποιος ήταν ο συγχωρεμενος ο παππούς μου,ο οποιος μόλις εμαθε τα καμώματα της μάνας μου έγινε έξαλλος!που να ξερε ομως πως είχε μπλέξει με το Κ****έϊκο.ο παππούς μου τότε ήταν οδηγός ταξί.(οταν σκοτωθηκε πηρε την αδεια ο πατερας μου)
πατέρας:ελεύθερος?
παππούς:ναι μπείτε.
πατερας.ευχαριστώ
παππους.που παμε?
πατέρας.ξεκινα εσυ και θα σου πω...εχεις μια κορη?
παππους.κι οχι μονο...
πατέρας.για τη βάσω μιλάω...
παππούς.κι εσυ που το ξέρεις??
πατέρας.εμαθα εχει κανει δεσμό με ενα μεγαλύτερο!
παππους.κι εσύ ποιος εισαι...?:mad:
πατέρας.Αυτος ο μεγαλύτερος...Τη μικρη δε θα την ξαναπειραξεις,ό,τι απορίες έχεις εδώ.Θανάσης,χαρηκα.Με αφήνεις εδώ

Στα 17 της μητέρας μου παντρεύτηκαν,και στα 18 ξεπετάχτηκα εγώ εφταμινήτης.(δεν προλαβαν να πανε ταξίδι του μέλιτος οι άμοιροι)
Απο τοτε καθε χρονια κάναν κι απο ένα για το καλό:
1,5 χρόνο μετά απ μένα η αδερφή μου,3 χρόνια μετα απο εκέινη ένας τρίτος (απρογραμμάτιστος),και 1,5 χρόνο μετα κι απο αυτόν αλλος ένας (απρογραμματιστος)

Στα 25 η μάνα μου βρέθηκε με 4 παιδία,με τη μητέρα της στη Σαντορίνη και την πεθερά της στα Τρίκαλα,μας εφερε βόλτα μόνη της.


Είμαι πολυ περήφανος γι'αυτούς τους δυο τύπους,και τους λατρευω απεριοριστα.Εχουν αφησει τη δική τους ζωή για να αφοσιωθούν πληρως σε εμας,και παραμένουν τρελά ερωτευμένοι (Θεε μου φιλιουνται σαν 16χρονα),ο,τι και να περνα η οικογένεια,πάντα έχουν τη λύση.

Βέβαια επειδη η μητέρα μου παρατησε και ιεκ και ξενογλωσσα και τα παντα ελέου...εμού,κι ο πατέρας μου έπιασε το ταξί,όπως καταλαβαίνετε,τραβάω τα πάνδεινα σε θέμα σχολείου και σπουδών,είναι απαιτητικότατοι!

Χαλάλι τους...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_daemon_

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,537 μηνύματα.
Είμαι πολυ περήφανος γι'αυτούς τους δυο τύπους, Εχουν αφησει τη δική τους ζωή για να αφοσιωθούν πληρως σε εμας
Ε ναι, όπως λέει και ο θυμόσοφος λαός, μπορεί να είμαστε φτωχοί αλλά έχουμε την...περηφάνια μας!
Μη λησμονήσεις να κάνεις κι εσύ το ίδιο, να αφήσεις δηλαδή την δική σου ζωή σου για κάποιους άλλους, κι εκείνοι για άλλους και...σόϊ πάει το βασίλειο!
Η αλυσίδα της ζωής, της....περηφάνειας!

.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Chemwizard

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, επαγγέλεται Χημικός και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 3,379 μηνύματα.
Ε ναι, όπως λέει και ο θυμόσοφος λαός, μπορεί να είμαστε φτωχοί αλλά έχουμε την...περηφάνια μας!
Μη λησμονήσεις να κάνεις κι εσύ το ίδιο, να αφήσεις δηλαδή την δική σου ζωή σου για κάποιους άλλους, κι εκείνοι για άλλους και...σόϊ πάει το βασίλειο!
Η αλυσίδα της ζωής, της....περηφάνειας!

(Kαταρχην δεν εκανα εγω το -1)
Δεν μπορουμε να ξερουμε πως θα τα φερει η ζωη...σιγουρα έχω τους στοχους μου σαν ανθρωπος...αλλα αν χρειαστει να διαλεξω καποτε μόνο ενα,καριέρα-οικογένεια σημειώσατε 2 και over ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prinCess.

Επιφανές μέλος

Η prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Fashion designer και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 12,089 μηνύματα.
Τη μικρη δε θα την ξαναπειραξεις,ό,τι απορίες έχεις εδώ.Θανάσης,χαρηκα.Με αφήνεις εδώ

Τι υπέροχΟΟΟο! Θεε μουυυυυυυ. :redface:
Συγκινήθηκα.:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

eugenia92

Νεοφερμένος

Η eugenia92 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 16 μηνύματα.
Πώς γνωριστήκατε;
Αναπάντεχα!!! Μου ευχήθηκε "να ζήσετε" στον γάμο μου... :D

WOW...θελω λεπτομερειες αν επιτρεπεται....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pure_Seduction

Επιφανές μέλος

Ο Pure_Seduction αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 9,834 μηνύματα.
Στο ischool:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Sweet_Butterfly

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Sweet_Butterfly αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Δάσκαλος/α. Έχει γράψει 347 μηνύματα.
Στο HI5!!! Tελείως τυχαία!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top