Πώς κρίνετε κάποιον που έχει αλλάξει πολλούς ερωτικούς συντρόφους;

fandago

Διακεκριμένο μέλος

Ο Ә□⌂щяңš αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6,876 μηνύματα.
Προσωπικά δεν θεωρώ ότι υφίσταται "too much" ή "too little" σε αυτά (όπως έχω ξαναπεί). :)

Θέλει να κάνει παιδί και στα 15 της έχει κάνει με 15 διαφορετικά άτομα sex 300 φορές χωρίς καμία προστασία. Έχει κάνει σε δημόσιους χώρους, μέχρι και στο σχολείο, μπροστά σε κόσμο και δεν ντρέπεται για αυτό. :confused:
Τραβηγμένο μεν, αλλά ναι είναι too much...;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

katerina_s

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η katerina_s αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 244 μηνύματα.
Για μένα τα τελευταία παραδείγματα που έχετε αναφέρει μου φαίνονται πραγματικά παρατραβηγμένα! Ένας άνθρωπος στην ηλικία των 15 είναι ακόμα παιδί και δεν ξέρει που του "πάνε τα τέσσερα". Είμαι λίγο πουριτανή σε αυτά τα θέματα αλλά το να μου φαίνεται παράξενο μια κοπέλα στα 15 να έχει αλλάξει 15 ερωτικούς συντρόφους δεν νομίζω πως είναι παράλογο....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

borat

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης.- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 15,323 μηνύματα.

Θέλει να κάνει παιδί και στα 15 της έχει κάνει με 15 διαφορετικά άτομα sex 300 φορές χωρίς καμία προστασία. Έχει κάνει σε δημόσιους χώρους, μέχρι και στο σχολείο, μπροστά σε κόσμο και δεν ντρέπεται για αυτό. :confused:
Τραβηγμένο μεν, αλλά ναι είναι too much...;)


Μούφα αμερικάνικη για να χαζεύει ο λαός, έτσι μου φαίνεται αυτό το βίντεο.

Η κοπέλα δε δείχνει για 15 (άλλωστε αν είναι τόσο μικρή νομίζω πως δεν επιτρέπεται να φαίνεται το πρόσωπο της) και το σκηνικό είναι το κλασσικό στημένο αλά Τζέρι Σπρίνγκερ.


Ο μόνος λόγος για να τσαντιστείς με αυτό το άτομο είναι η φωνή της. Διάβολε θα την έσπαγα στο ξύλο μόνο και μόνο για αυτό της το στυλ.


:pfff: βλαμμένοι αμερικάνοι.:mad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

ale3andros

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο ale3andros αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια. Έχει γράψει 205 μηνύματα.
Τς τς τς δεν άφησε τίποτα για το γαμπρό :P

Εγώ δε το θεωρώ, προσωπικά, φυσιολογικό μια κοπέλα στα 15 της να πηγαίνει για τυχάρπαστες ερωτικές σχέσεις με διαφόρους. Βασικά, ούτε στα 35 θα το θεωρούσα φυσιολογικό.

Να πω ότι είχε κάποια σχέση με ένα αγόρι και είχε ερωτική επαφή μαζί του θα έλεγα εντάξει, φυσιολογικό. Αλλά να πηγαίνω με όποιον βρω για να αποκτήσω εμπειρία... Και που ακριβώς θα της χρειαστεί αυτή η εμπειρία?

Η ερωτική επαφή δεν είναι επίδειξη του τι ξέρω, αλλά ένας τρόπος να αγαπήσεις τον σύντροφο σου και να του το δείξεις εμπράκτως. Περισσότερο για σεξουαλική εξάρτηση μου κάνει αυτό το περιστατικό...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
Εγω παντως γελασα πολυ...και σορρυ, αλλα ολο αυτο μου μοιαζει καραστημενο...και οχι τιποτα αλλο, αλλα κανεις τους δε με επεισε...ουτε παρουσιαστης, ουτε η μητερα, αλλα ουτε και η κορη...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Φωτηs

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Φωτηs αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 55 ετών, επαγγέλεται Έμπορος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 192 μηνύματα.
Για εναν ανδρα που εχει παει με πολλεs γυναικεs αυτο θεωρειτε γοητεια για μια γυναικα γιατι τον θεωρη καθαροαιμο και εμπειρο αρσενικο που αυτο σημενη και σιγουρο καλο κρεβατι.Για μια γυναικα ομωs που εχει παει με πολλουs ανδρεs εκει τα πραγματα αλλαζουν εκει ο ανδραs θα θεωρηση την γυναικα αυτη ωs πορνη και αs μην τηs το πει στα ισια και σιγουρα δεν θα προσπαθηση σε καμμια περιπτωση εκτοs ελαχιστον εξαιρεσεων να κανει σοβαρη σχεση μαζι τηs.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

WhiteDrum

Διάσημο μέλος

Η Κατίγκω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Γιατρός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,786 μηνύματα.
Για εναν ανδρα που εχει παει με πολλεs γυναικεs αυτο θεωρειτε γοητεια για μια γυναικα γιατι τον θεωρη καθαροαιμο και εμπειρο αρσενικο που αυτο σημενη και σιγουρο καλο κρεβατι.Για μια γυναικα ομωs που εχει παει με πολλουs ανδρεs εκει τα πραγματα αλλαζουν εκει ο ανδραs θα θεωρηση την γυναικα αυτη ωs πορνη και αs μην τηs το πει στα ισια και σιγουρα δεν θα προσπαθηση σε καμμια περιπτωση εκτοs ελαχιστον εξαιρεσεων να κανει σοβαρη σχεση μαζι τηs.

Αυτό που είπες ισχύει επειδή το επαναλαμβάνουμε και το αναμασάμε από μικρά. Γνωρίζω σερνικά που ουδέποτε ενδιαφ'ερθηκαν για το ερωτικό παρελθόν της συντρόφου τους και άλλους οι οποίοι στα 20-22 τους θα διέλυαν σχέση επειδή η κοπέλα δεν ήταν παρθένα (ναι, κι όμως):/:

Αν όμως αυτό που έγραψες αντιπροσωπεύει καθαρά τη δική σου άποψη και όχι μια "γενική αλήθεια", θα ήθελα να σε ρωτήσω από πού κι ως που θεωρείται "καθαρόμαιμος" (τζιζας...), "έμπειρος" και "καλός στο κρεβάτι" ένας άντρας που πηγαίνει συχν'α με διαφορετικές ενώ μια γυναίκα με ποικιλία ερωτικών συντρόφων χαρακτηρίζεται πόρνη κατ'εσέ.

Η γνώμη μου : δεν με ενδιαφέρει το ερωτικό παρελθόν των φιλενάδων μου (και σε καμία περίπτωση δεν θα μου περνούσε καν απ το μυαλό η λέξη "πόρνη"). Θεωρώ too much να εξαρτώνται αποκλειστικά από τον αριθμό των ανδρών που έκαναν έρωτα και δει να επιδιλωκουν συνεχώς σωματική επαφή (γιατί ως γνωστόν εκτός από την συνηθισμένη λέξη αιδοιοιείλωτας υπάρχει και το αντίστοιχο με τα ανδρικα γεννητικά όργανα).

Στα σερνικά, δεν θα θεωρούσα ποιοότητα , αντριλίκι και προεξόφληση καλού σεχ το ότι ο μάγκας θα είχε πάει με 45768 άλλα πεπένια (Π.Τόκος κοπυράητ, "πεπένια")
Από την άλλη αν δεν έβλεπα να έχει διαποτίσει την προσωπικότητά του αυτο το sport που είχε, δεν θα είχα πρόβλημα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΛΑΡΑ7427

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η ΛΑΡΑ7427 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Αγία Παρασκευή (Αττική). Έχει γράψει 178 μηνύματα.
Συμφωνό με αυτά που γράφει η Νίνα, αλλά, πως έχουν απαίτηση ορισμένοι άντρες να βρουν σύντροφο παρθένα, όταν οι πρώτες τους σχέσεις ήταν με παρθένα που την παράτησαν μετά;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Φωτηs

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Φωτηs αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 55 ετών, επαγγέλεται Έμπορος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 192 μηνύματα.
Νινα εγω εγραψα για την πρωτη μονο εντυπωση που μπορει να αποκομιση καποιοs πανω σε αυτο το θεμα για καποιον αλλον η αλλη και οχι οτι σονι και καλα οτι ειναι ετσι. Δεν επικροτω αυτη τη θεση και ουτε απολυτα την ιοθετω αλλωστε στην πραξη ολα μπορουν να ανατραπουν και να αναθεωρησουμε την αρχικη μαs αποψη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

e-sofia

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Σοφια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών, επαγγέλεται Designer και μας γράφει απο Καβάλα (Καβάλα). Έχει γράψει 1,522 μηνύματα.
Πώς κρίνετε κάποιον που έχει αλλάξει πολλούς ερωτικούς συντρόφους;

Πως τον κρίνω; Να δω να σκεφτώ!!!! και ποια είμαι εγώ που θα τον κρίνω;
Βασικά είμαι άνθρωπος που στα 31 μου χρόνια έχω κάνει αρκετές σχέσεις βασικά το αρκετά με το πολλές ποιος βάζει το όριο και πιο είναι το πολύ;
Αποψη μου είναι ότι σχέσεις είναι φυσικό να γίνονται γιατι μαθένεις τον άνθρωπο και ξαφνικά χωρίζεις, τι θα κάνεις δεν θα ξανακάνεις σχέση και όμως ξανακάνεις και πάλι για κάποιο λόγο χωρίζεις....
Ετσι μαζέυονται.... λάθος σωστό είναι το δικαίωμα του καθένα να το κρίνει για τον εαυτό του.
Αυτή την στιγμή είμαι σε μια σχέση και είναι πιστέυω η τελευταία μου.... Γιατι παντρευομαι και είμαι και εγκυος.
Οχι δεν νομίζω οτι έχει λάθος αυτός που θα κάνει πολλές σχέσεις(είπαμε το πολλές είναι σχετικό).
Ουτε θα τον κρίνω ή θα τον δίξω με το δάκτυλο....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lobo

Νεοφερμένος

Ο δημητρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Τεχνικός και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 9 μηνύματα.
η αληθεια ειναι οτι υπαρχει μια προκαταληψη για τις γυναικες. φυσικα το ιδιο και για μενα. δεν θα μπορουσα να εχω σχεση με μια κοπελα που ειχε πολλους ερωτικους συντροφους. πρεπει να ηταν περιπτωση, να ταιριαζαμε ή καλυτερα να συμπληρωνε ο ενας τον αλλον. μια φορα που τυχε δεν ταιριαζε η αποσταση. για αυτο απο τοτε λεω , ταξιδευετε συνεχεια !!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

epote

Διάσημο μέλος

Ο epote αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,359 μηνύματα.
εγω παλι ΠΡΟΤΙΜΩ τις γυναικες με εμπειρια

1) ειναι καλυτερες στο σεξ

2) ΔΕΝ ειναι ανασφαλεις

(εκτος αν μιλαμε για ΠΟΛΛΟΥΣ (ξερω γω 100 και βαλε) οποτε τοτε αυτο ειναι εκφραση της ανασφαλειας...)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,087 μηνύματα.
Κάπου διάβασα "δε με ενδιαφέρει το τι έχει κάνει στη ζωή του, με πόσες πήγε, αλλά το τι κάνει τώρα μαζί μου". Διαφωνώ γιατί από το παρελθόν κάποιου (τα λάθη του, τα σωστά του, τις εμπειρίες του, τις εκάστοτε ανάγκες του) μαθαίνεις πολλά γι' αυτόν. Αν ήξερα οτι ο φίλος μου ξημεροβραδιαζόταν στα μπαρ και πηδούσε όποια έβρισκε μπροστά του, δεν θα τον έπαιρνα και πολύ στα σοβαρά. Όσο για τις κοπέλες που το κάνουν αυτό, δεν κατακρίνω (αμάν πια, καταλάβετε το διαχωρισμό κρίνω - κατακρίνω) αλλά κρίνω πως έχουν κάποιες ανασφάλειες που τις ωθούν σε κάτι τέτοιο. Το έχω ξαναπεί οτι το σεξ για μένα είναι απόλυτα συνδεδεμένο με τον έρωτα και την αγάπη. Μόνο τότε μου χαρίζει απίστευτα συναισθήματα. Κι όπως είπε και μια φίλη μου "Το σεξ χωρίς συναίσθημα είναι φαί χωρίς αλάτι. Το τρως, χορταίνεις, αλλά σου μένει μια άσχημη γεύση στο στόμα".
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

WhiteDrum

Διάσημο μέλος

Η Κατίγκω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Γιατρός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,786 μηνύματα.
γιατί από το παρελθόν κάποιου (τα λάθη του, τα σωστά του, τις εμπειρίες του, τις εκάστοτε ανάγκες του) μαθαίνεις πολλά γι' αυτόν. Όσο για τις κοπέλες που το κάνουν αυτό, δεν κατακρίνω (αμάν πια, καταλάβετε το διαχωρισμό κρίνω - κατακρίνω) αλλά κρίνω πως έχουν κάποιες ανασφάλειες που τις ωθούν σε κάτι τέτοιο.

1. Σε καμία περίπτωση δεν μπορείς να ψυχολογήσεις (πράγμα το οποίο σιχαίνομαι να προσπαθούν να μου κάνουν/κάνω στους άλλους) κάποιον γνωρίζοντας σκόρπια πράγματα για το παρελθόν του. Γιατί αν ήταν αρκετά αλλοπρόσαλο, δεν νομίζω αν το μοιραστεί και με πολλά άτομα. Τα δικά του "λάθη" και "σωστά" βασίζονται στη δική του νoοτροπία αποκλειστικά και μιας και δεν ταιριάζει κανείς απόλυτα με τον άλλον, δεν νομίζω να υπάρξει και η πρέπουσα αποδοχή/κατανόηση ή έστω αδιαφορία. Οι άνθρωποι αλλάζουν, μερικές φορές ριζικά. Και πάλι, το να "κρίνεις" είναι εγωιστικό αν θες πραγματικά να πλησιάσεις και να καταλάβεις κάποιον, αλλιώς γιατί να προσπαθήσεις καν; Για να τον απορρίψεις όπως προέβλεψε το προσωπικότητα-scanner σου/του/μου;

2.Κρίνεις πως έχουν πολλές ανασφάλειες; Εσύ όταν αισθάνεσαι ανασφαλής παίρνεις παραμάζωμα τα μπαράκια για πιπινότσαρκα; Γνωρίζω αρκετές πολύ εμφανίσιμες κοπέλες (πολύ πολύ όμορφες) που αν και έχουν αρκετές ευκαιρίες να προσπαθήσουν μία σταθερή σχέση, τους αρέσει να αλλάζουν ερωτικούς συντρόφους. Δεν με ενδιαφέρει, απλό. Περνάνε καλά; Ναι. Με ενοχλεί; Όχι. Μου θυμίζει μια παλιά μου συμμαθήτρια που επειδή άλλαζε συχνά ερωτικούς συντρόφους την αντιμετώπιζαν σαν πόρνη και ανασφαλή, ενίοτε και χαζή. Εμένα μου συμπεριφερόταν άψογα και δεν με ενδιέφερα κάτι άλλο. Ούτε καν αναρωτιόμουν γιατί κάνει αυτά που κάνει.

Τελικά, εκτός ορισμένων εξαιρέσεων (βλεπε attention whores και σεξομανείς, μοιρολάτρες και κάποιους που αλλάζουν συντρόφους έτσι για το "όνομα") δεν μπορείς ποτέ να είσαι σίγουρος γιατί το κάνει κάποιος αυτό. Αλλά με το να αναρωτιέσαι γιατί, είναι σαν να αναρωτιέσαι "γιατί η φίλη μου η Μαρίκα έχει πολλούς γνωστούς". Different state of mind.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
εγω παλι ΠΡΟΤΙΜΩ τις γυναικες με εμπειρια

1) ειναι καλυτερες στο σεξ

2) ΔΕΝ ειναι ανασφαλεις

(εκτος αν μιλαμε για ΠΟΛΛΟΥΣ (ξερω γω 100 και βαλε) οποτε τοτε αυτο ειναι εκφραση της ανασφαλειας...)

Συγγνωμη, αλλα πως κανείς κρινει οτι καποιος εχει εμπειρια? Απο το ποσους διαφορετικους συντροφους ειχε στο χ χρονικο διαστημα ή απο το ποσο ενεργη σεξουαλικη ζωη ειχε στο αντιστοιχο διαστημα?
Γιατι μου φαινεται οτι τα εχουμε μπερδεψει...ο αριθμος δε δηλωνει ουτε εμπειρια, αλλα ουτε και ποιοτητα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

thecure

Νεοφερμένος

Η thecure αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 45 μηνύματα.
Λεποοοον...εχω διαβασει πολλες αποψεις και ειπα να πω και τη δικη μου.Δε ξερω απο ποτε γιναμε ολοι πουριτανοι . Βασικα πιστευω οτι με τις πολλες "ευκαιρες" σχεσεις τελικα αυτο που μενει ειναι οτι αναλωνεσαι και κουραζεσαι , αλλα και παλι αυτο ειναι προσωπικη επιλογη του καθενος και δεν εχω εγω η καποιος αλλος δικαιωμα να τους κρινω απο αυτο ειτε σαν ηθος ειτε σαν προσωπικοτητα. Αυτο που ξεχναμε ειναι οτι ποτε πραγματικα δε γνωριζουμε τι εχει στο μυαλο του ο αλλος, για ποιο λογο μπορει να κανει καποια πραγματα και με ποιες προυποθεσεις. Ειναι φυσικα γνωστο οτι υπαρχουν διαφορετικα κριτηρια ( και συνεπως χαρακτηρισμοι ) για τα δυο φυλα , αλλα για μενα αυτα ειναι επιεικως μπουρδες.. Οσων αφορα τωρα τα μεγαλα λογια και τις αυστηρες κρισεις τα θεωρω προσπαθειες αυτο- εφησυχασμου . Αυτο που μενει ειναι οτι για να κρινεις πρεπει να ξερεις, και αμα δεν ξερεις καποια πραγματα για τον αλλον καλυτερα να μασας παρα να μιλας :P
Απο κει και περα δε με ενδιαφερει τι κανει ο αλλος στα κρεβατιατικα του παρα μονο αν με αφορα , και εαν μου συμπεριφερεται με τον τροπο που θεωρω εγω ( και αναλογα ο καθενας μας ) ενταξει, δε βρισκω λογο κατακρισης....Αποψεις! :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

epote

Διάσημο μέλος

Ο epote αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,359 μηνύματα.
Συγγνωμη, αλλα πως κανείς κρινει οτι καποιος εχει εμπειρια? Απο το ποσους διαφορετικους συντροφους ειχε στο χ χρονικο διαστημα ή απο το ποσο ενεργη σεξουαλικη ζωη ειχε στο αντιστοιχο διαστημα?
Γιατι μου φαινεται οτι τα εχουμε μπερδεψει...ο αριθμος δε δηλωνει ουτε εμπειρια, αλλα ουτε και ποιοτητα.

Ναι ναι οκ εχεις δικιο, δεν εξεφρασα σωστα αυτο που ειχα στο μυαλο μου.

Καποιος που εχει παει με ενα μονο ατομο στη ζωη του 1456 φορες ειναι εξαιρετικος *με αυτο το ατομο*. Καταλαβαινεις πως το εννοω?

Νομιζω το "ιδανικο" ειναι μια ποικηλια συντροφων με τους οποιους εχεις περασει αρκετο καιρο ωστε να τους "μαθεις" γιατι ο καθε ανθρωπος ειναι διαφορετικος.

Δεν εννοω σε 300 μερες 300 διαφορετικους, εννοω σε 300 μερες 6 διαφορετικους.

Κατι τετοιο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
Ναι ναι οκ εχεις δικιο, δεν εξεφρασα σωστα αυτο που ειχα στο μυαλο μου.

Καποιος που εχει παει με ενα μονο ατομο στη ζωη του 1456 φορες ειναι εξαιρετικος *με αυτο το ατομο*. Καταλαβαινεις πως το εννοω?

Νομιζω το "ιδανικο" ειναι μια ποικηλια συντροφων με τους οποιους εχεις περασει αρκετο καιρο ωστε να τους "μαθεις" γιατι ο καθε ανθρωπος ειναι διαφορετικος.

Δεν εννοω σε 300 μερες 300 διαφορετικους, εννοω σε 300 μερες 6 διαφορετικους.

Κατι τετοιο

Και παλι εχω τις ενστασεις μου...
Δλδ, καθε ~2 μηνες αλλαζει κανεις ερωτικο συντροφο ας πουμε για ενα χρονο και αυτο σημαινει τι? Εμπλουτιζεται ετσι η σεξουαλικη του ζωη ως προς τι? Γινεται καλυτερος με ποιο τροπο? Και αυτο εχει να του δωσει πολλα περισσοτερα απο το να ηταν αυτο το χρονο με τον ιδιο συντροφο, που θα μπορουσε να δοκιμασει οσα θα δοκιμαζε και με τους υπολοιπους 5?
Το μονο που θα το δωσει ειναι να εχει μετρο συγκρισης και να μπορει να πει οτι με το ταδε ατομο ταιριαζαμε σεξουαλικα ενω με το αλλο οχι...
Τη διαφορα που εντοπιζεις δεν την αντιλαμβανομαι...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,087 μηνύματα.
1. Σε καμία περίπτωση δεν μπορείς να ψυχολογήσεις (πράγμα το οποίο σιχαίνομαι να προσπαθούν να μου κάνουν/κάνω στους άλλους) κάποιον γνωρίζοντας σκόρπια πράγματα για το παρελθόν του. Γιατί αν ήταν αρκετά αλλοπρόσαλο, δεν νομίζω αν το μοιραστεί και με πολλά άτομα. Τα δικά του "λάθη" και "σωστά" βασίζονται στη δική του νoοτροπία αποκλειστικά και μιας και δεν ταιριάζει κανείς απόλυτα με τον άλλον, δεν νομίζω να υπάρξει και η πρέπουσα αποδοχή/κατανόηση ή έστω αδιαφορία. Οι άνθρωποι αλλάζουν, μερικές φορές ριζικά. Και πάλι, το να "κρίνεις" είναι εγωιστικό αν θες πραγματικά να πλησιάσεις και να καταλάβεις κάποιον, αλλιώς γιατί να προσπαθήσεις καν; Για να τον απορρίψεις όπως προέβλεψε το προσωπικότητα-scanner σου/του/μου;

Θα μου επιτρέψεις να διαφωνήσω κάθετα. Όταν γνωρίζεις έναν άνθρωπο, είτε φιλικά είτε ερωτικά, σαφώς και θα προσπαθήσεις να τον ψυχολογήσεις (τουλάχιστον εγώ αυτό κάνω) και να μάθεις πράγματα γι' αυτόν. Από τις εμπειρίες του θα "καταλάβεις" (έστω σε ελάχιστο βαθμό) το πώς αντιμετωπίζει τα πράγματα και τους ανθρώπους σήμερα, τι φοβάται, τι δε θέλει να επαναλάβει, για τι έχει μετανιώσει, και τελικά πολλά στοιχεία του χαρακτήρα του. Δε λέω οτι το "ψυχογράφημα" (όπως το θέτεις πολύ ωραία) θα είναι σωστό. Αλλά είμαστε έξυπνοι άνθρωποι και μπορούμε να ψυχολογήσουμε τον άλλον. Μου έχει τύχει πολλές φορές να "απορρίψω" κάποιον από κάτι που μου είπε. Ο λόγος είναι οτι δε θέλω να αναλώνομαι σε "χαμένες υποθέσεις". Παραδέχομαι οτι είμαι πολύ αυστηρή στις κρίσεις μου και οτι κάποιες φορές μπορεί να έχω απορρίψει κάποιον χωρίς να του έδωσα περαιτέρω ευκαιρίες. Αλλά αυτή είμαι.

2.Κρίνεις πως έχουν πολλές ανασφάλειες; Εσύ όταν αισθάνεσαι ανασφαλής παίρνεις παραμάζωμα τα μπαράκια για πιπινότσαρκα; Γνωρίζω αρκετές πολύ εμφανίσιμες κοπέλες (πολύ πολύ όμορφες) που αν και έχουν αρκετές ευκαιρίες να προσπαθήσουν μία σταθερή σχέση, τους αρέσει να αλλάζουν ερωτικούς συντρόφους. Δεν με ενδιαφέρει, απλό. Περνάνε καλά; Ναι. Με ενοχλεί; Όχι. Μου θυμίζει μια παλιά μου συμμαθήτρια που επειδή άλλαζε συχνά ερωτικούς συντρόφους την αντιμετώπιζαν σαν πόρνη και ανασφαλή, ενίοτε και χαζή. Εμένα μου συμπεριφερόταν άψογα και δεν με ενδιέφερα κάτι άλλο. Ούτε καν αναρωτιόμουν γιατί κάνει αυτά που κάνει.

Δεν κατέκρινα κανέναν, αν κατέκρινα θα έλεγα, τις πουτάνες, δεν ντρέπονται. Είπα οτι (ως επί το πλείστον) πάνε να καλύψουν κάποια ανασφάλεια. Εσύ θεωρείς οτι μια ανασφάλεια γεννιέται μόνο από την εξωτερική εμφάνιση; Υπάρχουν και άλλες λόγω βιωμάτων, άσχημων παιδικών χρόνων, αποτυχημένων σχέσεων κλπ κλπ. Καταρχήν γιατί πρέπει μια άσχημη κοπέλα να έχει ανασφάλεια; (οφ τόπικ, αν θέλετε κάντε άλλο θέμα επ αυτού). Ήξερα μια κοπέλα σε ένα χωριό που πηδιόταν με όλο το χωριό και με γύρω χωριά, ήταν όμως έξω καρδιά και μου φερόταν άψογα. Ποτέ δεν την κατέκρινα, αναρωτήθηκα όμως γιατί το έκανε αυτό, γιατί υπέβαλλε τον εαυτό της σε αυτήν την ανάλωση. Δικαίωμά της ήταν βέβαια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

thecure

Νεοφερμένος

Η thecure αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 45 μηνύματα.
Η συνθεση της ψυχολογιας καποιου αλλαζει γρηγορα . αυτο μπορει να ακουγεται υπερβολικο αλλα η σταση ενος ατομου απεναντι σε καποια πραγματα μπορει να αλλαξει σε μια στιγμη . Ποτε δε ξερεις τι μπορει να σκεφτεται ο αλλος απο τα παρελθοντικα του βιωματα, πρωτον γιατι σε καμια περιπτωση δεν μπορεις να τα γνωριζεις καθολικα και δευτερον γιατι δεν ξερεις πως αποτυπωνονται στη μνημη καποιου, ποια "αποτελεσματα" ουσιαστικα ειχαν. δεν ειναι ολες οι εμπειριες οι ιδιες , ουτε ο τροπος που αντιμετωπιζουμε τα γεγονοτα ιδιος.


@Himela
Για μενα , καλυτερα κρινε καποιον απο τη στιγμη που θα ανοιξει το στομα του να εκφρασει αποψη, παρα απο αυτα που θα εχεις ακουσει ( πιθανοτατα διαστρευλωμενα ) ειτε απο τον ιδιο ειτε απο τους αλλους. ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 2 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top