Πώς κρίνετε τη μανία της Eurovision;

elvenstar

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Έλενα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Φινλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 217 μηνύματα.
Εχεις δίκιο ας ξεχάσουμε όλα τα αλλα κ ας δούμε αυτό καθ αυτό το θεσμό που εδω κ μισό αιώνα βγαζει μεγάλους καλλιτέχνες κ τραγουδια κ ας θυμηθουμε μερικές μεγάλες στιγμές
https://www.youtube.com/watch?v=4vYxnMPo6SQ&feature=channel
https://www.youtube.com/watch?v=eX_rNEPIgc8
https://www.youtube.com/watch?v=ycHnNKzPOdQ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 30,869 μηνύματα.
Κοιτάς το δέντρο και χάνεις το δάσος. Η Eurovision είναι ένα φεστιβάλ τραγουδιού που δίνει την ευκαιρία στους λαούς να γνωριστούν και να μαθει ο ένας για τον άλλον. Μέχρι εκεί.

Και για να μην ξεχνιόμαστε:

Abba - Waterloo

Johny Logan - Hold me now

Celine Dion - Ne partez pas sans moi

Domenico Modugno - Nel blu di pinto di blu (Volare)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
Apres Toi Βικυ Λεανδρος:)
Η Eurovision είναι ένα φεστιβάλ τραγουδιού που δίνει την ευκαιρία στους λαούς να γνωριστούν και να μαθει ο ένας για τον άλλον.
ακριβως..γιαυτο και το εβλεπα παντα.γιατι βλεπεις τργουδια και πολιτισμους χωρες που δεν ξερουμε εδω..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

elvenstar

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Έλενα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Φινλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 217 μηνύματα.
Θα μπορούσατε βέβαια αντί να δείτε Γιουροβίζιον να πάρετε κάποιο βιβλίο κ να μάθετε για τους πολιτισμούς γιατί με τη Γιουροβίζιον δεν νομίζω να αποκτήσετε λαογραφικές γνώσεις τέλος πάντων περι ορέξεως...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
Θα μπορούσατε βέβαια αντί να δείτε Γιουροβίζιον να πάρετε κάποιο βιβλίο κ να μάθετε για τους πολιτισμούς γιατί με τη Γιουροβίζιον δεν νομίζω να αποκτήσετε λαογραφικές γνώσεις τέλος πάντων περι ορέξεως...
η eurovision ειναι το πολυ 3-5 ωρες το χρονο ..οποτε εχουμε το χρονο να διαβασουμε οτι βιβλια θελουμε(τα οποια βεβαια δεν παιζουν μουσικη των χωρων;))
(εσυ γιατι θεωρεις οτι για λιγες ωρες το χρονο ειναι τοσο κακο να δεις eurovision?:confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 30,869 μηνύματα.
Θα μπορούσατε βέβαια αντί να δείτε Γιουροβίζιον να πάρετε κάποιο βιβλίο κ να μάθετε για τους πολιτισμούς γιατί με τη Γιουροβίζιον δεν νομίζω να αποκτήσετε λαογραφικές γνώσεις τέλος πάντων περι ορέξεως...

Αυτό το να απαξιώνουμε οτιδήποτε δεν αρέσει σε μας το θεωρώ τρομερό κομπλεξισμό. Μπορείς να καταλάβεις οτι για κάποιους ανθρώπους η eurovision (και το οτιδήποτε είτε λέγεται σούπερ λίγκα είτε φόρμουλα 1 είτε τοκ σόου) είναι κάτι που αρέσκονται να βλέπουν και σημαίνει κάτι γι' αυτούς;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lugar

Πολύ δραστήριο μέλος

Η lugar αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 58 ετών. Έχει γράψει 846 μηνύματα.
όταν σταματήσει να την χρηματοδοτεί το Δημόσιο , θα μου περάσει η μανία :)
Κάνεις αποσβεση των φόρων σου δηλαδή?:D
Αυτό το να απαξιώνουμε οτιδήποτε δεν αρέσει σε μας το θεωρώ τρομερό κομπλεξισμό. Μπορείς να καταλάβεις οτι για κάποιους ανθρώπους η eurovision (και το οτιδήποτε είτε λέγεται σούπερ λίγκα είτε φόρμουλα 1 είτε τοκ σόου) είναι κάτι που αρέσκονται να βλέπουν και σημαίνει κάτι γι' αυτούς;
Υπάρχει πάντως μια διαφορά μεταξύ δεν μ'αρέσει και απαξιώνω που είναι σημαντική.... δεν μου αρέσει η jazz, η κλασσική, ο Ρούμπενς ή το ποδόσφαιρο μπορεί να σημαίνει ότι αναγνωρίζω την αξία της απλά δεν μου πάει. Όμως υπάρχουν γεγονότα σαν την Γιουροβίζιον, ή κινήματα, ή εκπομπές που δεν είναι ότι δεν σ'αρέσουν είναι ότι πιστεύεις ότι αυτό που καλλιεργούν είναι εσφαλμένο. Ακόμα και να σου αρέσουν. Πχ μπορεί να βλεπεις Γιουροβίζιον αλλά να μην ΠΙΣΤΕΥΕΙΣ ότι είναι κάτι περισσότερο από ένα πανηγύρι των mainstream μουσικών κάθε χώρας ή ακόμα χειρότερα των μουσικών που πιθανά να πιάσουν στην Γιουροβίζιον (δηλ. ούτε καν πρόταση της όντως εμπορικής μας σκηνής αλλά η δημιουργία υβριδίων). Μπορεί να βλέπεις ένα συγκεκριμένο ριάλιτυ ή να μην βλέπεις ριάλιτυ αλλά να έχεις την αίσθηση ότι αυτό που προβάλλεται είναι λάθος ΜΟΝΤΕΛΟ ΖΩΗΣ. Στην 2η περίπτωση ακόμα και να μην στο πει ο άλλος δεν συνιστά κομπλεξισμό, συνιστά τόσο διαφορετική οπτική που μπορεί να μην μπορείτε να συνυπάρξετε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 30,869 μηνύματα.
Δεν ξέρω γιατί πρέπει να δώσω μια επαρκή αιτιολόγηση για το λόγο που βλέπω τη Eurovision, όπως δεν περιμένω κι από άλλους να μου εξηγήσουν γιατί τους αρέσει το ποδοσφαιρο, ο μουσακάς, το χρώμα πορτοκαλί, ο χειμώνας κι ούτω καθεξής γιατί είναι θέμα γούστου. Το αν ο καθένας έχει στο κεφάλι του κάποια στάνταρ και επιμένει να τα ακολουθεί και να κρίνει σύμφωνα με αυτά δεν είναι δικό μου θέμα. Στην προκειμένη το αν κάποιος θα με χαρακτηρίσει ελαφρόμυαλη ή μη ποιοτική που βλέπω eurovision, λυπάμαι αλλά δε με νοιάζει. Με νοιάζει και με πονάει η αλήθεια, οτιδήποτε άλλο δε με ακουμπάει...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
Πχ μπορεί να βλεπεις Γιουροβίζιον αλλά να μην ΠΙΣΤΕΥΕΙΣ ότι είναι κάτι περισσότερο από ένα πανηγύρι των mainstream μουσικών κάθε χώρας ή ακόμα χειρότερα των μουσικών που πιθανά να πιάσουν στην Γιουροβίζιον
να επαναλαβουμε οτι η eurovision ειναι σαν τηη λεοραση?αναλογα με τις εποχες και η ποιοτητα..
τα αριστουργηματα της eurovision δεν τα ξερεις?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lugar

Πολύ δραστήριο μέλος

Η lugar αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 58 ετών. Έχει γράψει 846 μηνύματα.
να επαναλαβουμε οτι η eurovision ειναι σαν τηη λεοραση?αναλογα με τις εποχες και η ποιοτητα..
τα αριστουργηματα της eurovision δεν τα ξερεις?
Από τα κομμάτια που έβαλες ούτε το κομμάτι των ΑΒBA ούτε το κομμάτι της Dion μ'αρέσουν ενώ το volare και σχεδόν όλες οι μπαλλάντες του Logan, χωρίς να τα θεωρώ αριστουργήματα, τα θεωρώ πολύ όμορφα κομμάτια. Μέσα στο χρόνο είναι ελάχιστα τα κομμάτια που μου άρεσαν ιδιαίτερα γι'αυτό κι όλας θεωρώ ότι όπως ήταν και είναι στημμένος ο θεσμός δεν έχει τίποτα ιδιαίτερο να μου προσφέρει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
κλα..το apres toi δεν το θεωρεις αριστουργημα?
και τη μουσικη θεωρεις καλη?κλασσικηή ροκ?
θα μας τρελανεις?

και μπορουμε να σου δειξουμε πολλα περισσοτερα κομματια..
όπως την Ανοιξη της βοσσου και του Μικρουτσικου..ιστορικο κομματι..


επισης ακουσα σε αναλυσεις στην τηλεοραση οτι δεν συμφερει οικονομικα να βγουμε απο τη eurovision..γιατι πρεπει να βγουμε απο την ebu (όπως η ιταλια με τη Ραι)(ευρωπαικη τηλεοραση)και να πληρωσουμε πιο ακριβες ρητρες.. και οτι κοστιζει κανα 90χιλ ευρω η μεταδοση του διαγωνισμου στην Ελλαδα(οσο περιπου λενε το greek idol πχ) οποτε αξιζει λιο παραπανω χρημα για να στειλουμε συμμετοχη ετσι ωστε να βγουν πιο πολλα λεφτα με τη διαφημιση και την τηλεθεαση..ουσιαστικα αν αποσυρθουμε τωρα δηλαδη..η Ερτ και τα δημοσια λεφτα που δινουμε ολοι μας χαμενοι θα βγουν..
απλα να στελνουμε φτηνες συμμετοχες..αλλα με καλα τραγουδια..

η συμμετοχη του Αλκαιου λενε τωρα οτι ηταν πολυ φτηνη..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 30,869 μηνύματα.
Ρε παιδιά για μισό λεπτό. Δηλαδή θα μου κρίνει κάποιος το αν θα μου αρέσει κάτι σύμφωνα με τι; Αν είναι ποιοτικό; Αν αρέσει σε αυτόν; Μπορούμε να καταλάβουμε οτι πρόκειται περί γούστου;;;

Και αν μη τι άλλο θα ζητούσα λίγο σεβασμό σε κάτι που είπα πιο πάνω οτι για μένα είναι ιεροτελεστία.:mad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 51 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.
Δεν ξέρω ποιοι ακριβώς είσαστε εσείς κ γιατί δεν σας αρέσει να γίνετε κριτική διαφορετική από αυτά που αρέσουν σε εσάς πάντως θα σου επιστρέψω πίσω το χαρακτηρισμό κ θα θεωρήσω τι δική σου συμπεριφορά ότι χαρακτηρίζεται από μονομανία κ εμμονές όπως φαίνεται κ από την δεύτερη απάντηση που χωρίς επιχειρήματα απλά επιτίθεσαι σε όσους ανθρώπους διαφωνούν με τις δικές σου προτιμήσεις. Θα μου επιτρέψεις λοιπόν να έχω την δική μου άποψη πάνω στα ζητήματα κ να την εκφράζω κ να μην φοβάμαι κανενας Εσεις. το πολύ πολύ αν ΕΣΑΣ δεν σας κάνω μπορείτε να μπαναρετε γιατί δεν συμφωνώ με την γραμμή του κόμμα... συγνώμη του φόρουμ εννοώ. Η άποψή μου είναι οτι η Γιουροβίζιον είναι ένας ακόμα θεσμός της trash tv που μας ρίχνουν στα μουτρα καθημερινά πράγμα που με βρίσκει ιδεολογικά αν θέλεις ενάντια γιατί για μένα δεν είναι απλά 10 νουμερα που ντύνονται με αλουμινόχαρτα κ τραγουδάνε σαχλοτραγουδα αλλά αναπαράγουν έναν τρόπο ζωής (που λεει ο λόγος) ο οποίος με βρίσκει ενάντια όπως κ πολλά αλλά γι αυτό το λιγότερο που εχω να κάνω είναι να εκφράσω την αντίθεσή μου είτε ΣΑΣ αρέσει είτε δεν ΣΑΣ αρέσει.
Εκτός από μέλη της ομάδας διαχείρισης, είμαστε και μέλη του φόρουμ και έχουμε το δικαίωμα, όπως κάθε μέλος, να εκφράζουμε τις απόψεις μας, σαν μεμονωμένες οντότητες. Σε καμία περίπτωση οι απόψεις καθενός από εμάς, δεν αντικατοπτρίζουν την άποψη του φόρουμ εν γένει, άρα η επίθεσή σου αυτή είναι άδικη προς το φόρουμ κυρίως και έπειτα προς τη Χιμέλα.
Η μεταξύ σας διαφωνία, έχει να κάνει με διάσταση απόψεων, πράγμα που είναι χρήσιμο σε κάθε διάλογο.
Καλύτερα λοιπόν τα σχόλια να περιοριστούν εκεί.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fantasmenos

Τιμώμενο Μέλος

Η Διαταραγμένη Προσωπικότητα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Θεολόγος και μας γράφει απο Μαυροβούνιο (Ευρώπη). Έχει γράψει 4,026 μηνύματα.
κλα..το apres toi δεν το θεωρεις αριστουργημα?
και τη μουσικη θεωρεις καλη?κλασσικηή ροκ?
θα μας τρελανεις?

και μπορουμε να σου δειξουμε πολλα περισσοτερα κομματια..
όπως την Ανοιξη της βοσσου και του Μικρουτσικου..ιστορικο κομματι..

Αν η άνοιξη της βόσσου είναι ιστορικό κομμάτι και αριστούργημα τα πιάσαμε τα λεφτά μας :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_daemon_

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,537 μηνύματα.
Αν η άνοιξη της βόσσου είναι ιστορικό κομμάτι και αριστούργημα τα πιάσαμε τα λεφτά μας :P
@fan, δεν χρειάζεται και μεγάλη φαντασία να καταλάβει κάποιος τι εννοεί ο Άγγελος (με την άνοιξη που ...μπαίνει και την "ιστορική" της σημασία) τσάμπα το nickname....:(
Από το νηπιαγωγείο πλέον το ...σιγοτραγουδάνε και διδάσκονται την ...συμμετρικότητα των στίχων :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
Αν η άνοιξη της βόσσου είναι ιστορικό κομμάτι και αριστούργημα τα πιάσαμε τα λεφτά μας :P

ελα τωρα...υπερβαλλεις.
Τουλαχιστον η ερμηνεια της Βοσσου ηταν εκπληκτικη...και κλασεις ανωτερο απο το σημερινο "οπα"..μη χεσ@!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

love_angel

Επιφανές μέλος

Η vik-vik! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αρφαρά (Μεσσηνία). Έχει γράψει 11,721 μηνύματα.
επισης ακουσα σε αναλυσεις στην τηλεοραση οτι δεν συμφερει οικονομικα να βγουμε απο τη eurovision..γιατι πρεπει να βγουμε απο την ebu (όπως η ιταλια με τη Ραι)(ευρωπαικη τηλεοραση)και να πληρωσουμε πιο ακριβες ρητρες.. και οτι κοστιζει κανα 90χιλ ευρω η μεταδοση του διαγωνισμου στην Ελλαδα(οσο περιπου λενε το greek idol πχ) οποτε αξιζει λιο παραπανω χρημα για να στειλουμε συμμετοχη ετσι ωστε να βγουν πιο πολλα λεφτα με τη διαφημιση και την τηλεθεαση..ουσιαστικα αν αποσυρθουμε τωρα δηλαδη..η Ερτ και τα δημοσια λεφτα που δινουμε ολοι μας χαμενοι θα βγουν..
απλα να στελνουμε φτηνες συμμετοχες..αλλα με καλα τραγουδια..

η συμμετοχη του Αλκαιου λενε τωρα οτι ηταν πολυ φτηνη..


και συ τον μανελη στη λαμπιρη εβλεπες το μεσημερι?:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
θα ηταν καλυτερα να αλλαξει το ερωτημα σε"Πώς κρινεται τη μανια της Eurovision τα τελευταια χρονια";)
(πριν απο το 2003 και τους Antique ) μονο η Μποκοτα ηξερε οτι υπηρχε Eurovision.. και η ιδιωτικη τηλεοραση ουτε ασχολιοταν καθολου..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ψαγμένος

Νεοφερμένος

Ο Ψαγμένος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 27 μηνύματα.
Μπορεί να έγινε έτσι όπως έγινε αλλά δεν παύει να είναι ένας πολιτιστικός, πανευρωπαϊκός θεσμός, ο οποίος πρέπει να στηρίζεται από όλους μας, όπως και κάθε θετικό πολιτιστικό στοιχείο, να προσπαθούμε για διακρίσεις και να στοχεύουμε σε όσο μπορούμε ΚΑΛΥΤΕΡΟ αποτέλεσμα. Ωστόσο πιστεύω πως η σπατάλη χρημάτων που γίνεται, κυρίως από πλευράς της ΕΡΤ είναι τελείως άσκοπη και πρέπει να σταματήσει τώρα!

θα ηταν καλυτερα να αλλαξει το ερωτημα σε"Πώς κρινεται τη μανια της Eurovision τα τελευταια χρονια";)
(πριν απο το 2003 και τους Antique ) μονο η Μποκοτα ηξερε οτι υπηρχε Eurovision.. και η ιδιωτικη τηλεοραση ουτε ασχολιοταν καθολου..

Δεν συμφωνώ! Και τα προηγούμενα χρόνια γνωρίζαμε αρκετά καλά για το θεσμό της Eurovision. Θυμίζω πως και παλαιότερα είχαμε σπουδαίες συμμετοχές, όπως αυτη της Σοφίας Βόσου ή του Πασχάλη, της Μπέσυ Αργυράκη κ.λ.π
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

MissKit

Επιφανές μέλος

Η Bastet 1/3 ΜΕΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μελισσοκόμος και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,568 μηνύματα.
Μπορεί να έγινε έτσι όπως έγινε αλλά δεν παύει να είναι ένας πολιτιστικός, πανευρωπαϊκός θεσμός, ο οποίος πρέπει να στηρίζεται από όλους μας, όπως και κάθε θετικό πολιτιστικό στοιχείο, να προσπαθούμε για διακρίσεις και να στοχεύουμε σε όσο μπορούμε ΚΑΛΥΤΕΡΟ αποτέλεσμα. Ωστόσο πιστεύω πως η σπατάλη χρημάτων που γίνεται, κυρίως από πλευράς της ΕΡΤ είναι τελείως άσκοπη και πρέπει να σταματήσει τώρα!

Μιας και μου περνούν αδιάφορα όλα αυτά περί eurovision δεν έχω ασχοληθεί με τα θέματα, αλλά αυτό μου έκανε εντύπωση. Γιατί πρέπει; Είναι τόσο επιτακτική ανάγκη;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top