Πώς κρίνετε τη μανία της Eurovision;

dooo

Διακεκριμένο μέλος

Η dooo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών. Έχει γράψει 7,956 μηνύματα.
φινλανδοι ftw !!!!

ξέ κανείς αν παίζουν ημιτελικό ή τελικό κατευθείαν? αν είναι ημιτελικό, να τους περάσουμε στο τελικό άμεσα :clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Ημιτελικο ειναι, εγω παντος θα τους ψηφισω και της δυο μερες
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

^^Vampire^^

Πολύ δραστήριο μέλος

Η ^^Vampire^^ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,085 μηνύματα.
Δεν έχει σημασία ούτε το πως είμαστε φέτος, ούτε το πόσο είναι της μόδας η eurovision. Το βασικό είναι ότι έχει βρει δουλειά η tv και θα μας πρίξουν τα συκώτια με το όλο show. Θα ακούμε eurovision και θα παθαίνουμε αλεργία...

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lexx

Νεοφερμένος

Ο Lexx αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 38 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 114 μηνύματα.
Η eurovision είναι ακόμα μια βλακειούλα για να μ@λ@κιστούμε το σαββατοκύριακο. Δεν έγινε και τίποτα. Άλλα είναι τα προβλήματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kleftra

Διάσημο μέλος

Η Γεωργία-Γωγούλα-Γωγώ...ακούω σε όλες τις παραλλαγές αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,359 μηνύματα.
Η γιουροβίζιον ειναι άλλη μια ευκαιρία για να αναπτύξουν οι χωρες της "διεθνείς δημόσιες σχεσεις τους" και αυτο γίνεται ολοφάνερο αν παρατηρηθεί η καθιερωμενη ανταλλαγή βαθμών, εδώ ακομη και το Ισραήλ βαφτίστηκε Ευρώπη και μη μου πείτε πως αυτό έγινε χαρην μουσικής και όχι πολιτικών διεργασιων;)
Για την εξαρση του φαινομένου στη χωρα μας φταίνε οι Αντίκ:P Αν δεν είχαν παρει την ρημάδα 3η θεση το 2001 θα εξακολουθούσαμε να στελνουμε γραβιεροντυμενες Γαρμπες και δεν θα γινόταν τόσο πολύ κακό για το τίποτα:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Aayla

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Aayla αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος. Έχει γράψει 262 μηνύματα.
Θα συμφωνήσω με την kleftra και να προσθέσω, ότι μου φαίνεται όλο το σκηνικό πολύ "πουλημένο". Μπορεί μεν να γίνεται η ψηφοφορία από τηλεφωνήματα τηλεθεατών, αλλά μετά...στην επεξεργασία, πιστεύω ότι πέφτει πολύ μαγείρεμα!
Γενικά, δεν είμαι και πολύ φαν της Eurovision. Θυμάμαι όταν ήμουν μικρή και ήταν κάτι σαν το γεγονός της χρονιάς! Μαζευόταν κόσμος στα σπίτα, στα καφενεία, στις καφετέριες για να δούνε όλοι τη Γιουροβίζιον...Παρόλο που τώρα ξανάρθε στο προσκήνιο με τη νίκη μας, πιστεύω ότι θα ξεφουσκώσει πάλι και θα ξεχαστεί. Όσο για τη Βίσση, καλή και άξια, αλλά το τραγούδι δε μ'αρέσει τόσο...Θα ήταν αδικία να βγει πρώτο.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ines

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ινές αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 361 μηνύματα.
ΕΛΕΟΣ, ετσι? ελεος!! ενθυμουμαι περσι που νικησε το ατομο η ελενα, και ειχε βγει ακομα και η βεφα να πει οτι "ο ελληνας αμα θελει, παντα νικα!!" γκγκκρρχχ, εχω να πω. και "ο ελληνας ειναι περιφανος" κι ετσι. ε οχι και να εχουμε βαση της εθνικης μας περηφανιας το φορεματακι της ******ζου!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prime

Πολύ δραστήριο μέλος

Η prime αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,680 μηνύματα.
άρτος και θέαμα...για να μας παραπλανούν από τα πραγματικά προβλήματα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maik85

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο maik85 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 38 ετών και επαγγέλεται IT. Έχει γράψει 913 μηνύματα.
Διάβασα σήμερα την είδηση και δεν πίστευα στα μάτια μου.
Το φόρεμα που θα φορέσει η Βίσση στον τελικό κοστίζει... κρατηθείτε 170.000 euro (μόνο θα συμπληρώσω εγώ). Όπως το βλέπετε. Αυτό το πωταπό ποσό για ένα απλό φόρεμα Ζαν Πωλ Γκωτιέ στολισμένο με διαμάντια και άλλες πολύτιμες πέτρες. Οτιδήποτε άλλο θα ήταν συμβιβασμός άλλωστε.
Συγχαρητήρια πάντως στους υπεύθυνους, που -σε εποχή σχεδόν λιτότητας- πολύ σοφά σκέφτηκαν να κάνουν αυτή την επένδυση. Τώρα σε τί θα χρησιμεύσει η επένδυση στο... φόρεμα, άλλο αυτό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MonaXoS

Διάσημο μέλος

Ο Δημήτρης Αγοραστός αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ψυχολόγος. Έχει γράψει 2,470 μηνύματα.
Εύχομαι με όλη τη δύναμη της ψυχής μου, την μεγαλύτερη μαύρη χολή που μπορώ να βγάλω, από τα σώψυχα και τα λοιπά ενδότερά μου να βγούμε από τους τελευταίους, αν όχι τελευταίοι!!! :devil:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
ππφφφφ!!
εδώ ο κόσμος χάνεται και το μ***** χτενίζεται!!
τς τς τς:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ines

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ινές αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 361 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από maik85:
Διάβασα σήμερα την είδηση και δεν πίστευα στα μάτια μου.

Το φόρεμα που θα φορέσει η Βίσση στον τελικό κοστίζει... κρατηθείτε 170.000 euro (μόνο θα συμπληρώσω εγώ). Όπως το βλέπετε. Αυτό το πωταπό ποσό για ένα απλό φόρεμα Ζαν Πωλ Γκωτιέ στολισμένο με διαμάντια και άλλες πολύτιμες πέτρες. Οτιδήποτε άλλο θα ήταν συμβιβασμός άλλωστε.
Συγχαρητήρια πάντως στους υπεύθυνους, που -σε εποχή σχεδόν λιτότητας- πολύ σοφά σκέφτηκαν να κάνουν αυτή την επένδυση. Τώρα σε τί θα χρησιμεύσει η επένδυση στο... φόρεμα, άλλο αυτό.​

δεν ειμαστε καλα. τι προσπαθουμε να κανουμε, να κερδισσουμε την πρωτια στην ευρωπη μεσω τραγουδοφεστιβαλ; αντι, ας πουμε, να αλλαξουμε κατι ασημαντα στατιστικα αποτελεσματα περι ναρκωτικων, διαζηγιων, και τροχαιων δυστυχηματων;; απο τη βισση περιμενουμε να μας βαλει στον ισιο δρομο; ε οχι πια.
και δεν ειναι ειδη αρκετα αισχρο που αντι να χτιζουμε νοσοκομεια χτιζουμε εκκλησιες επι εκκλησιων.....αντι να φροντισουμε την παιδεια δινουμε τα λεφτα στο στρατο (επειδη οι τουρκοι, καραδοκουν συνεχως για να μας επιτεθουν!! ιτε παιδες ελληνων!!) πως θα το πεις βεβαια, ομως, το "αερα" και το "για την ελλαδα ρε ****το" αν δεν εχεις μαθει να συλλαβιζεις? ε? κι αν, στη σκεψη της eurovision σε πιανει το πατριωτικο και ουρλιαζεις "παμε αννουλα!!". μονο τοτε σε πιανει, ομως. οταν βλεπεις αλητες και μιζερια και φτωχεια στη χωρα σου δε σε ενδιαφερει προς τα που παει η ελλαδα. ("εμπρος της ελλαδος παιδια!!") φακελακι, τσεπουλα, αμαξακι, τελειωσαμε. και home cinema φυσικα, για να δουμε την αννουλα, το καμαρι μας, αντε και προς ελενα μερια, και να πουμε στον εαυτο μας και σε οσους ενδιαφερονται¨: "οταν ο ελλην θελει, μπορει να τα καταφερει".
ε, ρε σωκρατη.....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

weak and powerless

Διάσημο μέλος

Ο weak and powerless αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 3,375 μηνύματα.
τι σου φταίει ο κόκκαλης τώρα; :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Founes

Διάσημο μέλος

Ο Founes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,548 μηνύματα.
μα ειναι γνωστό οτι για ολα φταίει ο Κόκκαλης!!!
ακόμα και οταν βρέχει ή οταν η Βίσση δεν μπορεί να διαλέξει φόρεμα... λαμογιά του Σωκράτη είναι απο πίσω...

ps. Κάτι πήρε το αυτί μου οτι το φόρεμα που τελικά διάλεξε η Αννούλα κοστίζει 150.000Ε ??? Αληθέυει???

ps2. Ε.Λ.Ε.Ο.Σ. πλέον με την eurovision!!! IT SUCKZ!!! αντε να γίνει να πάρουμε απο τα 3 το μακρύτερο για να τελειώνουμε με αυτή την ιστορία...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

weak and powerless

Διάσημο μέλος

Ο weak and powerless αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 3,375 μηνύματα.
170.000 λένε οι πλεροφορίες της προηγούμενης σελίδας. όσο και να ναι...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Founes

Διάσημο μέλος

Ο Founes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,548 μηνύματα.
και ολα αυτα χρεώνονται στο λογαριασμό της ΔΕΗ ε???
χμ... καλή φάση!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lost_in_space

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο lost_in_space αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 981 μηνύματα.
Εγώ δεν βλέπω κρατικά κανάλια γιατί πρέπει να πληρώσω για την Eurovision;

ΥΓ : Αν κόψω την ΔΕΗ θα γλιτώσω; :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dooo

Διακεκριμένο μέλος

Η dooo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών. Έχει γράψει 7,956 μηνύματα.
είπανε ότι μπορείς να πας να καταθέσεις το ποσό που αφορά μόνο το ρεύμα που έκαψες στο Παρακαταθηκών και Δανείων, και μετά η ΔΕΗ ή η ΕΡΤ, δε θυμάμαι, στρέφεται εναντίον σου δικαστικά (και σιγά μη το κάνει για τόσο μικρό ποσό, αλλά και να το κάνει, ζήσε μάη μου να φας τριφύλλι), οπότε και το ρεύμα σου έχεις πληρωμένο και η ΕΡΤ θα μείνει με το ....φόρεμα της βίσση στο χέρι:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

misslittledevil

Επιφανές μέλος

Η misslittledevil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών. Έχει γράψει 8,197 μηνύματα.
ΟΧΙ αλλο καρβουνο.. :confused:

Χρυσο θα κοστισει στον καθενα μας αυτη η μ@λ@κι@..


 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

misslittledevil

Επιφανές μέλος

Η misslittledevil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών. Έχει γράψει 8,197 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από dooo:
είπανε ότι μπορείς να πας να καταθέσεις το ποσό που αφορά μόνο το ρεύμα που έκαψες στο Παρακαταθηκών και Δανείων, και μετά η ΔΕΗ ή η ΕΡΤ, δε θυμάμαι, στρέφεται εναντίον σου δικαστικά (και σιγά μη το κάνει για τόσο μικρό ποσό, αλλά και να το κάνει, ζήσε μάη μου να φας τριφύλλι), οπότε και το ρεύμα σου έχεις πληρωμένο και η ΕΡΤ θα μείνει με το ....φόρεμα της βίσση στο χέρι:D


Αυτο δεν το ειχα ακουσει..
Υπαρχει νομικο τμημα της ΔΕΗ ή της ΕΡΤ οποτε δεν εχουν λογο να ΜΗΝ σε τραβηξουν εφοσον χρωστας.. Βεβαια, ειναι ολοκληρη διαδικασια και το χειροτερο (για εκεινους στην προκειμενη περιπτωση) ειναι οτι ειναι και χρονοβορα.
Αν ομως στο τελος δικαιωθουν (πχ μετα απο καμια 25αρια χρονια) εισαι υποχρεωμενος να τους καταβαλεις το αρχικο ποσο συν τους νομιμους τοκους! Οποτε δεν ξερω τι συμφερει τελικα.. :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top