Πώς μπορώ να ψηλώσω;

Jim175

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Jim175 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 20 ετών. Έχει γράψει 844 μηνύματα.
γεια σας, ειμαι 1,78 περιπου, μηπως ξερετε αν υπαρχει καποιος τροπος οσο αναπτυσσομαι ακομα να παρω καποιους ποντους; ειτε με καποιες ασκησεις ξερω γω η κατι αλλο...
 

EvanescenceQ

Επιφανές μέλος

Η EvanescenceQ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 14,181 μηνύματα.
γεια σας, ειμαι 1,78 περιπου, μηπως ξερετε αν υπαρχει καποιος τροπος οσο αναπτυσσομαι ακομα να παρω καποιους ποντους; ειτε με καποιες ασκησεις ξερω γω η κατι αλλο...
θα σου ελεγα με κολυμβηση και με προγραμμα γυμναστικης που εχει να κανει ειδικα με την πλατη δηλ μονοζυγο κλπ,η γυμναστικη γενικοτερα βοηθαει σε ενα "τεντωμα" του σωματος.Φυσικα ολα αυτα κατοπιν γνωμη ειδικου γιατρου ή διατροφολογου/γυμναστη ετσι?
Παρε μια ιδεα


 

Guest 209912

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
γεια σας, ειμαι 1,78 περιπου, μηπως ξερετε αν υπαρχει καποιος τροπος οσο αναπτυσσομαι ακομα να παρω καποιους ποντους; ειτε με καποιες ασκησεις ξερω γω η κατι αλλο...

Ξεκινά πολυαθροικες ασκήσεις όπως deadlifts και squats και ξεκινά να κανεις και fasting. Αυτά θα μεγιστοποιησουν το human growth hormone που παράγεις και θα ψηλωσεις περισσότερο. Αν εισαι χοντρός χάσε επίσης όσο περισσότερο λίπος μπορείς. Το λίπος μετατρέπει την τεστοστερόνη σε οιστρογόνα και τα οιστρογόνα σκληραινουν τα οστά πιο γρήγορα (ο λόγος που οι γυναίκες σταματάνε να ψηλωνουν πριν τους αντρες). Φάε επίσης μπόλικο κρέας.


Γενικά το ύψος είναι κατά κύριο θέμα γονιδιων.
 

Guest 092312

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
16 χρονών αγόρι πάντως, λογικά έχεις ακόμα να πάρεις ύψος.
 

Jim175

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Jim175 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 20 ετών. Έχει γράψει 844 μηνύματα.
Ξεκινά πολυαθροικες ασκήσεις όπως deadlifts και squats και ξεκινά να κανεις και fasting. Αυτά θα μεγιστοποιησουν το human growth hormone που παράγεις και θα ψηλωσεις περισσότερο. Αν εισαι χοντρός χάσε επίσης όσο περισσότερο λίπος μπορείς. Το λίπος μετατρέπει την τεστοστερόνη σε οιστρογόνα και τα οιστρογόνα σκληραινουν τα οστά πιο γρήγορα (ο λόγος που οι γυναίκες σταματάνε να ψηλωνουν πριν τους αντρες). Φάε επίσης μπόλικο κρέας.


Γενικά το ύψος είναι κατά κύριο θέμα γονιδιων.
δεν εχω καποιον στην οικογενεια που να ειναι πιο ψηλος απο μενα, ολοι οι στενοι μου συγγενεις ειναι οι κοντοτεροι, ελπιζω ομως να μην ειναι μονο θεμα γονιδιων, επισης ειμαι 65 κιλα, δηλαδη νορμαλ βαρος
 

Chem2000

Διάσημο μέλος

Η Chem2000 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών, επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Νίκαια (Αττική). Έχει γράψει 2,881 μηνύματα.
γεια σας, ειμαι 1,78 περιπου, μηπως ξερετε αν υπαρχει καποιος τροπος οσο αναπτυσσομαι ακομα να παρω καποιους ποντους; ειτε με καποιες ασκησεις ξερω γω η κατι αλλο...
Αυτό ρώταγα κι εγώ κάποτε...Αχ ωραίες εποχές...και έμεινα 1,52 χαχαχαχα.Πέραν της πλάκας,μπορείς να κάνεις μονόζυγο,έχω ακούσει ότι βοηθάει.
 

Zukov

Διάσημο μέλος

Ο Zukov αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,142 μηνύματα.
δεν εχω καποιον στην οικογενεια που να ειναι πιο ψηλος απο μενα, ολοι οι στενοι μου συγγενεις ειναι οι κοντοτεροι, ελπιζω ομως να μην ειναι μονο θεμα γονιδιων, επισης ειμαι 65 κιλα, δηλαδη νορμαλ βαρος
Αυτο με το fasting παντως παιζει να ισχυει επειδη γενικα παρατηρειται μεγαλη αυξηση της HGH (human growth hormone). Αν βεβαια εχεις την τυπικη υπερπροστατευτικη ελληνιδα μανα και της πεις οτι για 3 μερες δεν θα τρως και θα πινεις μονο αλατονερο για τους ηλεκτρολυτες ε μπορει να παθει ενα σοκ. Επισης εχε σταθερο προγραμμα υπνου, ποιοτικου διαρκειας 7-9 ωρων το βελτιστο
 

Guest 209912

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Αυτό ρώταγα κι εγώ κάποτε...Αχ ωραίες εποχές...και έμεινα 1,52 χαχαχαχα.Πέραν της πλάκας,μπορείς να κάνεις μονόζυγο,έχω ακούσει ότι βοηθάει.
Δεν την θετική πλευρά, αν δεν έχεις λεφτά για αεροπορική θέση μπορείς να ταξιδέψεις σε βαλίτσα με τις αποσκευές :P
 

Chem2000

Διάσημο μέλος

Η Chem2000 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών, επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Νίκαια (Αττική). Έχει γράψει 2,881 μηνύματα.

Jim175

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Jim175 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 20 ετών. Έχει γράψει 844 μηνύματα.
θα σου ελεγα με κολυμβηση και με προγραμμα γυμναστικης που εχει να κανει ειδικα με την πλατη δηλ μονοζυγο κλπ,η γυμναστικη γενικοτερα βοηθαει σε ενα "τεντωμα" του σωματος.Φυσικα ολα αυτα κατοπιν γνωμη ειδικου γιατρου ή διατροφολογου/γυμναστη ετσι?
Παρε μια ιδεα


εδω λεει οτι δεν μπορω να ψηλωσω με ασκησεις η οτι αν γινει κατι θα ειναι προσωρινο...
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

εδω λεει οτι δεν μπορω να ψηλωσω με ασκησεις η οτι αν γινει κατι θα ειναι προσωρινο...
αλλα εχω μπερδευτει λιγο γιατι σε ενα αλλο site διαβασα οτι μεχρι και οι ενηλικες μπορουν να ψηλωσουν 1,5 ποντο αν κανουν καποιες ασκησεις για ενα διαστημα, το οποιο υψος θα παραμεινει
 
Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

EvanescenceQ

Επιφανές μέλος

Η EvanescenceQ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 14,181 μηνύματα.
εδω λεει οτι δεν μπορω να ψηλωσω με ασκησεις η οτι αν γινει κατι θα ειναι προσωρινο...
Μπορεις αν αρχισεις κολυμβηση ή τη γυμναστικη και τη συνεχιζεις να διατηρησεις ενα σωμα γυμνασμενο μεν και ευθυτενες να το θεσω ετσι. Το υψος για μενα επειδη βλεπω σε απασχολει καλο ειναι να πας σε εναν ενδοκρινολογο να ρωτησεις,ενδεχομενως να σου δωσει και συμπληρωματα ασβεστιου,ειπαμε κατοπιν γνωμης γιατρου ετσι? Επειδη ειχα ενα φιλο εκανε και γυμναστικη και επαιρνε και ασβεστιο του το ειχε δωσει η γιατρος,δεν θυμαμαι αν του ειχε δωσει και αλλη βιταμινη ναι,ε ναι βγηκε ψηλο παιδι.
Ρωτησε τα λοιπον ειπαμε καλυτερα ενας γιατρος παρα πειραματα στην τυχη.Ρωτησε τα και θα σου πουν.Θα βρεις μια λυση βελτιωτικη που θες
 

Jim175

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Jim175 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 20 ετών. Έχει γράψει 844 μηνύματα.
Μπορεις αν αρχισεις κολυμβηση ή τη γυμναστικη και τη συνεχιζεις να διατηρησεις ενα σωμα γυμνασμενο μεν και ευθυτενες να το θεσω ετσι. Το υψος για μενα επειδη βλεπω σε απασχολει καλο ειναι να πας σε εναν ενδοκρινολογο να ρωτησεις,ενδεχομενως να σου δωσει και συμπληρωματα ασβεστιου,ειπαμε κατοπιν γνωμης γιατρου ετσι? Επειδη ειχα ενα φιλο εκανε και γυμναστικη και επαιρνε και ασβεστιο του το ειχε δωσει η γιατρος,δεν θυμαμαι αν του ειχε δωσει και αλλη βιταμινη ναι,ε ναι βγηκε ψηλο παιδι.
Ρωτησε τα λοιπον ειπαμε καλυτερα ενας γιατρος παρα πειραματα στην τυχη.Ρωτησε τα και θα σου πουν.Θα βρεις μια λυση βελτιωτικη που θες
εγω ουτως η αλλως ειχα καποιες ασκησεις που ειπε ο φυσικοθεραπευτης μου να κανω για την σκολιωση, αυτες μπορει να βοηθησουν, θα τον ρωτησω, εχω πολυ καιρο να τις κανω
 

EvanescenceQ

Επιφανές μέλος

Η EvanescenceQ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 14,181 μηνύματα.
εγω ουτως η αλλως ειχα καποιες ασκησεις που ειπε ο φυσικοθεραπευτης μου να κανω για την σκολιωση, αυτες μπορει να βοηθησουν, θα τον ρωτησω, εχω πολυ καιρο να τις κανω
ωραια το γιατρο και μονο και οτι σου συστησει.
 

Gaspar

Περιβόητο μέλος

Ο Gaspar αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,101 μηνύματα.
Μέχρι τα 17 είχα φτάσει το μέγιστο μου που είναι 1.92
Ίσως φτάσεις το 1.80 αλλά από κιλα είσαι χαμηλά.

Ξεκίνησε βάρη και διατροφή γιατί η μυικοτητα είναι πολύ πιο σημαντική από το ύψος στο θέμα εμφάνιση.
 

Jim175

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Jim175 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 20 ετών. Έχει γράψει 844 μηνύματα.
Μέχρι τα 17 είχα φτάσει το μέγιστο μου που είναι 1.92
Ίσως φτάσεις το 1.80 αλλά από κιλα είσαι χαμηλά.

Ξεκίνησε βάρη και διατροφή γιατί η μυικοτητα είναι πολύ πιο σημαντική από το ύψος στο θέμα εμφάνιση.
τα βαρη δε βοηθανε νομιζω το αντιθετο, γι'αυτο και τα εχω σταματησει, 1,80 σιγουρα θελω να φτασω και μετα 1,82-83 καπου εκει θελω
 

Slytherin

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Slytherin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 38 ετών. Έχει γράψει 1,116 μηνύματα.
Το ύψος είναι καθαρά θέμα DNA πιστεύω, αλλά προκειμένου να το αναδείξεις και να μην "καμπουριάζεις" κάνε Γυμναστική.

Δηλαδή θέλω να πω, πως 2 μέτρα για να γίνεις πχ μπασκετμπολίστας δεν πρόκειται να ψηλώσεις, ότι και να κάνεις.Νομίζω το ξέρεις ήδη αυτό.
 

Jim175

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Jim175 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 20 ετών. Έχει γράψει 844 μηνύματα.
νομιζω δεν ειναι μονο θεμα DNA, δηλαδη γινεται και με γυμναστικη οσο ειμαι στην αναπτυξη
 

Στεφανος56

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Στεφανος56 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 840 μηνύματα.
Βλέποντας το θέμα σκέφτηκα .....η Θεοπουλα με την νύφη της στο φόρουμ 😅
 

Slytherin

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Slytherin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 38 ετών. Έχει γράψει 1,116 μηνύματα.
νομιζω δεν ειναι μονο θεμα DNA, δηλαδη γινεται και με γυμναστικη οσο ειμαι στην αναπτυξη

Πρώτη φορά το ακούω.Πάντως στην ηλικία σου αθλούμουνα συχνά στο σχολείο και στην αλάνα.Βέβαια, δεν είχαμε πανδημία τότε.

Αυτό που λές, μου θυμίζει αυτό που λένε ορισμένοι, πως με σωστή διατροφή και γυμναστική, θα βγάλουν πιο πυκνό full μούσι.

Φυσικά να πίνεις συχνά γάλα για να αποκτήσεις γερά οστά αλλά το αν θα σε βοηθήσει να ψηλώσεις δεν το ξέρω.
 

Paragontas7000

Διάσημο μέλος

Ο Paragontas7000 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 21 ετών. Έχει γράψει 2,814 μηνύματα.
Φιλε 1.78 νομιζω εισαι μια χαρα.Ξεκινα βαρη να βαλεις μυικη μαζα επειδη ειδα εισαι λιγα κιλα και θα εισαι μια χαρα<3
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top