Πώς να αλλάξω την κακή διάθεση μου;

Lucas D.Hagg

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Lucas D.Hagg αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 174 μηνύματα.
Ειμαι κυκλοθυμικος εκ'φυσεως,μπορω να γινω χαλια απο το παραμικρο
Προσωπικο φαρμακο η μουσικη και η ενασχοληση με αθληματα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ανατολή

Νεοφερμένος

Η ανατολή αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Καλλιθέα (Αττική). Έχει γράψει 109 μηνύματα.
Αρχικά νομίζω ότι πρέπει να ανακαλύψεις τις αιτίες της κακής διάθεσης ώστε να μπορέσεις να αποβάλεις κάθε στοιχείο τους.
Ποια είναι τα πράγματα που σε ευχαριστούν; Εγώ θα σου πρότεινα ένα βιβλίο που μου αλλάζει τελείως την διάθεση, είναι το "Να ζεις να αγαπάς να μαθαίνεις" του Λεό Μπουσκάλια, ή το "Γεννημένοι να αγαπάμε" !
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Εχέμυθη

Περιβόητο μέλος

Η Εχέμυθη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,863 μηνύματα.
Παρα πολλες φορες ειναι και θεμα διατροφης . Αρα περισσοτερα φρουτα και λαχανικα ειδικα τωρα το καλοκαιρι :) ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Darkness

Περιβόητο μέλος

Η Darkness αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,129 μηνύματα.
Με το να κάνεις κάτι μαζί με κάποιον άλλον, με το να μοιραστείς οπότε κάτι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Ότι δεν έχω όρεξη να κάνω, το κάνω. Η κακή δίαθεση συνίθος έρχετε απο την απραξία, όποτε αν αντιμετωπίσεις αυτήν, σιγά-σιγά θα έρθει και η καλή διάθεση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΑνεξαρτητηΛεμε

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η ΑνεξαρτητηΛεμε αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 182 μηνύματα.
Εγώ ανεβαίνω στην ταράτσα όταν έχω τις μαύρες μου και γενικά ψάχνω καλή θέα..
Επίσης πάω βόλτα ή περπατώντας ή με το ποδήλατό μου:clapup:
Αυτά κατά κύριο λόγο...Όταν δεν είμαι στις καλές μου θέλω να μην πολυμιλάω γι αυτό..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dgr

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο dgr αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 280 μηνύματα.
Πώς αντιμετωπίζετε μία περίοδο που έχετε συνεχώς κακή διάθεση; Τι τρόπους χρησιμοποιείτε για να ανεβάσετε την ψυχολογία και την αυτοπεποίθησή σας; Από πού αντλείτε δύναμη;
Ρίξτε καμία ιδέα... ;)
Ταινίες. Πολλές ταινίες
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Darkness

Περιβόητο μέλος

Η Darkness αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,129 μηνύματα.
Ταινίες. Πολλές ταινίες
Υπέροχη λύση η ταινίες μα αυτή δεν είναι λύση για να αντλήσουμε δύναμη τόσο αλλά μάλλον για να αποφύγουμε άλλα που έχουμε γύρω μας.

Πώς αντιμετωπίζετε μία περίοδο που έχετε συνεχώς κακή διάθεση; Τι τρόπους χρησιμοποιείτε για να ανεβάσετε την ψυχολογία και την αυτοπεποίθησή σας; Από πού αντλείτε δύναμη;
Ρίξτε καμία ιδέα... ;)
Αντιμετωπίζεται με γράψιμο. Με ψυχολογικό ξεκαθάρισμα. Με πολύ μουσική συνήθως όχι του γούστου μου γιατί εγώ είμαι παιδί του μάλαμα και τέτοια που δεν τα λες και εμψυχωτικά. Πολύ περπάτημα. Ελάχιστο φαΐ και προσοχή πολύ στην υγεία ώστε να με αποροφά.
Επίσης αντλώ δύναμη από το ξεκαθάρισμα στο μυαλό κατα την διάρκεια κάποιων πολλών ωρών ηρεμίας.
Κάνω πράγματα με άλλους. Κάνω πράγματα για άλλους.
Κάπως έτσι νομίζω ξανά αντλώ δύναμη.
Α.. γενικότερα αλλάζω λίγο παραστάσεις σε σχέση με τις καθημερινές μου.
Και γεμίζει πολύ, πάρα πολύ η βόλτα με κάποιον δικό μου. Σαν όλα να ναι στη θέση τους όταν την πράττουμε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

rootbreaker

Τυχερό μέλος 2014

Η rootbreaker αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών και μας γράφει απο Βόλος (Μαγνησία). Έχει γράψει 700 μηνύματα.
Καθε μερα 2 ταινιες θα ελεγα και απειρες σειρες.

Νταξει μην κοροιδευομαστε,η κακη διαθεση θα αλλαξει με καλα νεα αλλα ακομα και οταν δεν ερχονται....
Εγω πχ ειμαι ενταξει με λιγο αραγμα,μουσικη και τσιγαρο.
Κλεινομαι λιγο στον εαυτο μου,ηρεμω και επανερχομαι.
Η μιλαω με ανθρωπους που ξερω οτι μ αγαπουν πολυ και θα με κανουν αμεσως καλα.
Δεν υπαρχει μεγαλυτερο πραγμα απο το να ξερεις οτι μπορεις να μιλησεις οταν εισαι κακοδιαθετος και οχι μονο να μην παρεξηγηθεις ,αλλα αντιθετα να σε νιωθουν,να στεναχωριουνται με τον πονο σου και να προσπαθουν απο τη μερια τους,να νιωσεις καλυτερα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

orestis_kritikos

Νεοφερμένος

Ο orestis_kritikos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 5 μηνύματα.
θα το πω με απλά λόγια ! κινηση...! η αδράνεια ευνοεί την εμφάνιση της κακής δίαθεσης..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,797 μηνύματα.
Πώς σχετίζεται η αδράνεια με την κακή διάθεση;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

merry poppins

Δραστήριο μέλος

Η merry poppins αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φωτογράφος και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 425 μηνύματα.
Πώς σχετίζεται η αδράνεια με την κακή διάθεση;

οταν καθεσαι...σκεφτεσαι...και οταν χεις ηδη κακη διαθεση σκεφτεσαι αρνητικα και ολα σου φταινε...και γινεσαι χειροτερα :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.
Δουλειάααα!!! Με πολλή δουλειά και ξεπερνάς τα πάντα!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mάιρα

Διάσημο μέλος

Η Mάιρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,354 μηνύματα.
Ας πούμε πως κάποιος δεν έχει διάθεση για τίποτα απολύτως. Πως θα μπορούσε να το αλλάξει αυτό και να βρει κίνητρα για να είναι χαρούμενος και απλώς να κάνει ένα σωρό πράγματα μέσα στη μέρα;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

leouv

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η leouv αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 285 μηνύματα.
Προσωπικά, η μουσική με βοηθά σε αυτό...Βάλε όποιο κομμάτι σε κάνει πιο χαρούμενο-η και άκουγέ το ξανά και ξανά. Να ασχολείσαι με πράγματα που σε κάνουν να ξεχνιέσαι, τα χόμπι σου ή οτιδήποτε άλλο. Ακόμα, η κακή διάθεση προκαλείται σίγουρα από κάποιους προβληματισμούς και κάποιες σκέψεις. Αυτά λοιπόν, πρέπει να τα κάνεις λέξεις, να τα πεις σε έναν έμπιστο δικό σου άνθρωπο, αν δεν μπορείς να το κάνεις, εκφράσου στο χαρτί. Σιγά, σιγά θα ηρεμήσεις και θα δεις ότι θα αλλάξει η διάθεσή σου! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 2 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top