Πώς να πείσω μια κοπέλα ότι δεν την βλέπω ερωτικά;

panagiotis97

Νεοφερμένος

Ο panagiotis97 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 13 μηνύματα.
Καλησπερα στο φορουμ.Θα ηθελα να σας παραθεσω την εμπειρια και να μου πειτε την αποψη σας.Ειναι μια κοπελα με την οποια δουλευουμε μαζι τα τελευταια δυο χρονια.Δεν ειχαμε γινει φιλοι,αλλα τα λεγαμε πολυ καλα και καναμε αρκετες φορες πλακα.Αρχισα να συνειδητοποιω οτι μου αρεσει.Εν τω μεταξυ,αρχισαμε να κανουμε παρεα και να βγαινουμε μαζι με αλλα 2-3 ατομα απο την δουλεια.Ενα βραδυ λοιπον που ειχαμε μεινει οι δυο μας,πηρα το θαρρος και της ειπα πως θα ηθελα πολυ να κανω κατι μαζι της.Μου απαντησε πως ειναι κολλημενη με καποιον αλλο.Παρ'ολα αυτα,συνεχισαμε να βγαινουμε και να κανουμε παρεα.Εγω σταματησα να την βλεπω πλεον ερωτικα,αλλα δεν ηθελα να χαθουμε γιατι περναω καλα μαζι της και κανουμε πολυ πλακα.Της εξηγησα λοιπον πως σταματησα να την βλεπω ερωτικα και την βλεπω πλεον μονο σαν φιλη.Μου απαντησε πως απο την στιγμη που την βλεπω μονο φιλικα δεν υπαρχει κανενα προβλημα.Συνεχισαμε να κανουμε παρεα,αλλα εγω πολλες φορες της εκανα διαφορα κοπλιμεντα του τυπου:τα ρουχα που φορας σημερα ειναι πολυ ωραια.Πριν μια εβδομαδα λοιπον και πανω σε ενα τσακωμο που ειχαμε μου ειπε το εξης:σε συμπαθω,αλλα δεν σε αγαπαω.Ελπιζω καποια στιγμη να ξεπερασεις την εμμονη που εχεις μαζι μου.Συζητωντας το με ενα κοινο μας φιλο,που γνωριζει εξ'αρχης τι ακριβως συμβαινει,μου ειπε πως ακομη θεωρει οτι την βλεπω ερωτικα,γεγονος που δεν ισχυει.Τι να κανω για να την πεισω οτι δεν εχω καμια ερωτικη προθεση απεναντι της;
 

Eclipse

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Έκλειψις αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,674 μηνύματα.
Μήπως θες να πείσεις τον εαυτό σου;
 

Agaphbou

Περιβόητο μέλος

Η Αγάπη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 5,328 μηνύματα.
Μόνο αν βρεις άλλη θα πειστεί :P
 

Guest 209912

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
tenor (2).gif
 

aye

Πολύ δραστήριο μέλος

Η aye αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Πωλητής/ρια. Έχει γράψει 862 μηνύματα.
γιατι να την πείσεις; δεν έχεις να αποδείξεις τίποτα σε κανεναν
 

Guest 090132

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Δοκίμασε να την παραπέμψεις κάπως σ'αυτό το θρεντ. Ειλικρινά, νομίζω πως δεν έχω ξαναδιαβάσει κάτι πιο αντιερωτικό στη ζωή μου. Νιώθω ξε-ερωτευμένος και δεν τρέφω καν συναισθήματα για σενα. Επομένως και η κοπέλα αποκλείεται να μην ξεκολλήσει μετά από αυτό.

Αγαθή τύχη
 

CiNeFiL

Διακεκριμένο μέλος

Η CiNeFiL αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Νορβηγία (Ευρώπη). Έχει γράψει 7,229 μηνύματα.
επιτελους καποιος ανοιγει θρεντ τετοιου τυπου και ριχνει πλοτ τουιστ, οριακα αναρωτιομουν αν το διαβαζω αυτο σε καποιο παραλληλο συμπαν..
απο μενα ειναι ναι
 

Guest 454371

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Καλησπερα στο φορουμ.Θα ηθελα να σας παραθεσω την εμπειρια και να μου πειτε την αποψη σας.Ειναι μια κοπελα με την οποια δουλευουμε μαζι τα τελευταια δυο χρονια.Δεν ειχαμε γινει φιλοι,αλλα τα λεγαμε πολυ καλα και καναμε αρκετες φορες πλακα.Αρχισα να συνειδητοποιω οτι μου αρεσει.Εν τω μεταξυ,αρχισαμε να κανουμε παρεα και να βγαινουμε μαζι με αλλα 2-3 ατομα απο την δουλεια.Ενα βραδυ λοιπον που ειχαμε μεινει οι δυο μας,πηρα το θαρρος και της ειπα πως θα ηθελα πολυ να κανω κατι μαζι της.Μου απαντησε πως ειναι κολλημενη με καποιον αλλο.Παρ'ολα αυτα,συνεχισαμε να βγαινουμε και να κανουμε παρεα.Εγω σταματησα να την βλεπω πλεον ερωτικα,αλλα δεν ηθελα να χαθουμε γιατι περναω καλα μαζι της και κανουμε πολυ πλακα.Της εξηγησα λοιπον πως σταματησα να την βλεπω ερωτικα και την βλεπω πλεον μονο σαν φιλη.Μου απαντησε πως απο την στιγμη που την βλεπω μονο φιλικα δεν υπαρχει κανενα προβλημα.Συνεχισαμε να κανουμε παρεα,αλλα εγω πολλες φορες της εκανα διαφορα κοπλιμεντα του τυπου:τα ρουχα που φορας σημερα ειναι πολυ ωραια.Πριν μια εβδομαδα λοιπον και πανω σε ενα τσακωμο που ειχαμε μου ειπε το εξης:σε συμπαθω,αλλα δεν σε αγαπαω.Ελπιζω καποια στιγμη να ξεπερασεις την εμμονη που εχεις μαζι μου.Συζητωντας το με ενα κοινο μας φιλο,που γνωριζει εξ'αρχης τι ακριβως συμβαινει,μου ειπε πως ακομη θεωρει οτι την βλεπω ερωτικα,γεγονος που δεν ισχυει.Τι να κανω για να την πεισω οτι δεν εχω καμια ερωτικη προθεση απεναντι της;
Τώρα καταλαβαίνω φίλε μου, μιας και έθεσες το θέμα που σε απασχολεί, ποσο σημαντικό είναι να σε αγαπάει μια γυναίκα, να σε συμπαθεί, αλλά για κάποιους δύσκολούς λόγους να ΜΗ τη θες εσυ. Ακριβώς το αντίθετο και το αντίστροφο από αυτό που είπες, αλλά το αναφέρω για δικούς μου λόγους. Για να μην είμαι άδικος και αχάριστος απέναντι σε ΚΑΠΟΙΑ.

Στο θέμα σου, για μένα τσάμπα κάθεσαι και το σκέφτεσαι το θέμα. Ας νομίζει ότι θέλει. Αν εσύ σαν Πάνος, γνωρίζεις τα συναισθηματά σου, δεν έχεις κανένα λόγο να τρελαίνεσαι με τίποτα. Εκείνη μπορεί να νομίζει ότι πας και κάνεις κάτω από τα σπίτια της κατάντα και να τα βλέπει στον ύπνο της. Άσε την να ζει στη ψευδαισθησή της. Προχώρα τη ζωή σου, γεμάτο γυναίκες είναι εκεί έξω
 

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Α έχω βρεθεί στην ανάποδη θέση. Άρχισα να την αποφεύγω την κοπελίτσα γιατί θεωρούσα ότι συνέχιζε να είναι κολλημένη και όντως ήταν. Μετά μου θύμωσε που φέρθηκα σαν μαλάκας (καλά έκανε) το ξεπεράσαμε μετά από κάποια χρόνια και τώρα είμαστε φίλοι. Είναι αρραβωνιασμένη οπότε όπως καταλαβαίνεις πάντα έβλεπε πολύ σοβαρά τις σχέσεις. Είναι δύσκολο να μην είσαι σίγουρος ότι ο άλλος δεν σε βλέπει με τέτοιον τρόπο. Εγώ θα έλεγα να κρατήσεις μια απόσταση για λίγο καιρό μπας και το καταλάβει.
 

Gaspar

Περιβόητο μέλος

Ο Gaspar αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,101 μηνύματα.

ΓΥΝΑΙΚΕΙΑ ΕΓΩΠΑΘΕΙΑ (ΣΟΛΙΨΙΣΜΟΣ)​

fsp06



Οι άνδρες και οι γυναίκες προσεγγίζουν πολλά θέματα από ριζικά διαφορετικές οπτικές γωνίες. Μία από αυτές τις κοινές διαφορές αναφέρεται ως γυναικείος σολιψισμός: η τάση της γυναίκας να τοποθετεί τον εαυτό της στο κέντρο της κάθε εξίσωσης.

Αυτό το συχνά εκνευριστικό χαρακτηριστικό έχει πιθανότατα και βιολογική και κοινωνική καταγωγή. Από βιολογικής άποψης, είναι αποτέλεσμα της ανάγκης της γυναίκας να μεγιστοποιήσει την επένδυσή της στους απογόνους της. Με το να διερευνά συνεχώς τον ορίζοντα για τους κινδύνους και τις ευκαιρίες, και με το να φαντάζεται πώς θα την επηρεάσουν, ο σολιψισμός μιας γυναίκας διασφαλίζει ότι τοποθετεί την επιβίωσή της και των απογόνων της ως κορυφαία προτεραιότητα.

Από κοινωνικής άποψης, είναι αποτέλεσμα της εύνοιας που δείχνει η κοινωνία γενικά απέναντι στις γυναίκες. Οι γυναίκες αντιμετωπίζουν πολύ λιγότερες προκλήσεις στη ζωή τους από τους άντρες. Και μόνο το γεγονός ότι έχουν το ζήτημα του σεξ λυμένο, ή ότι δεν είναι κοινωνικά υποχρεωμένες να είναι επιτυχημένες στην αγορά εργασίας, όπως οι άντρες, είναι τεράστια πλεονεκτήματα. Ως εκ τούτου, συνήθως δεν έχουν προκλήσεις που θα αναγκαστούν να ξεπεράσουν ώστε να ωριμάσουν στην πορεία, και καταφέρνουν να διατηρούν παιδικά χαρακτηριστικά. Ο εγωκεντρισμός τους είναι ο εγωκεντρισμός του παιδιού, που έχει συνεχίσει να υπάρχει στην ενήλικη ζωή.

Η τάση της να επικεντρώνεται στο προσωπικό της συμφέρον, ωθεί τη γυναίκα να δικτυώνεται τακτικά με άλλες γυναίκες για να ανταλλάσσουν πληροφορίες σχετικά με απειλές και ευκαιρίες που τις αφορούν. Αυτό είναι γνωστό ως το Γυναικείο Κουτσομπολιό.

https://antrosfaira.wordpress.com/μέρος-8-η-γυναικεία-σεξουαλική-ψυχολογ/
 

Aura

Διάσημο μέλος

Η Aura αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,036 μηνύματα.
Καλά τώρα πως ξέρουμε ότι φταίει η κοπέλα; από τη βιολογία;
Αποκλείεται ο τύπος να είναι φορτικός και στο φιλικό και η κοπέλα να λέει ότι έχει ''εμμονή'' μαζί της ;
Μπορεί να είναι και ''τρελή'' η κοπέλα αλλά μπορεί και όχι .
 

yorkie

Πολύ δραστήριο μέλος

Η yorkie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 1,468 μηνύματα.
Καλησπερα στο φορουμ.Θα ηθελα να σας παραθεσω την εμπειρια και να μου πειτε την αποψη σας.Ειναι μια κοπελα με την οποια δουλευουμε μαζι τα τελευταια δυο χρονια.Δεν ειχαμε γινει φιλοι,αλλα τα λεγαμε πολυ καλα και καναμε αρκετες φορες πλακα.Αρχισα να συνειδητοποιω οτι μου αρεσει.Εν τω μεταξυ,αρχισαμε να κανουμε παρεα και να βγαινουμε μαζι με αλλα 2-3 ατομα απο την δουλεια.Ενα βραδυ λοιπον που ειχαμε μεινει οι δυο μας,πηρα το θαρρος και της ειπα πως θα ηθελα πολυ να κανω κατι μαζι της.Μου απαντησε πως ειναι κολλημενη με καποιον αλλο.Παρ'ολα αυτα,συνεχισαμε να βγαινουμε και να κανουμε παρεα.Εγω σταματησα να την βλεπω πλεον ερωτικα,αλλα δεν ηθελα να χαθουμε γιατι περναω καλα μαζι της και κανουμε πολυ πλακα.Της εξηγησα λοιπον πως σταματησα να την βλεπω ερωτικα και την βλεπω πλεον μονο σαν φιλη.Μου απαντησε πως απο την στιγμη που την βλεπω μονο φιλικα δεν υπαρχει κανενα προβλημα.Συνεχισαμε να κανουμε παρεα,αλλα εγω πολλες φορες της εκανα διαφορα κοπλιμεντα του τυπου:τα ρουχα που φορας σημερα ειναι πολυ ωραια.Πριν μια εβδομαδα λοιπον και πανω σε ενα τσακωμο που ειχαμε μου ειπε το εξης:σε συμπαθω,αλλα δεν σε αγαπαω.Ελπιζω καποια στιγμη να ξεπερασεις την εμμονη που εχεις μαζι μου.Συζητωντας το με ενα κοινο μας φιλο,που γνωριζει εξ'αρχης τι ακριβως συμβαινει,μου ειπε πως ακομη θεωρει οτι την βλεπω ερωτικα,γεγονος που δεν ισχυει.Τι να κανω για να την πεισω οτι δεν εχω καμια ερωτικη προθεση απεναντι της;
Χμ μάλλον είναι κάπως εγωπαθής η συγκεκριμένη από αυτά που λες..εκτός και αν τη μαρκάρεις αρκετά έντονα, έστω και φιλικά, και λόγω του παλιού σου ενδιαφέροντος σε έχει βάλει μπλακ λιστ και σε περνά από κόσκινο, οπότε τα αστειάκια παρεξηγούνται εύκολα.

Θα λεγα να της το ξεκαθαρίσεις με απλά λόγια πως «Κοιτα μου αρεσες σα γυναίκα ας πούμε, όπως άλλες τοσες χ, όμως πλέον μου χει φύγει η ιδέα να κάνω κάτι μαζί σου και σε βλέπω εντελώς φιλικά». Επισης, ξεκαθάρισε της πως σε επίπεδο παρέας είσαι απλώς κουλ μαζί της και δεν ασχολρισαι με το πως και αν θα της μιλήσει.
Στην τελική πες της πως σε ενοχλεί που εμμένει σε έναν ισχυρισμό που αρνείσαι και ότι σε φέρνει σε δύσκολη θέση στα της παρέας.

Σκέψου μήπως πεις και ένα ψεματάκι του τύπου «καλό είναι πέραν των άλλων να μην το ξαναπείς γιατί μ ενδιαφέρει και κάποια άλλη και είμαι εκεί, οπότε θέλω να αποφύγω τυχόν μπερδέματα».

ΥΓ: πάντως εδώ να πω πως δε μ άρεσε ο τρόπος της
 
Τελευταία επεξεργασία:

EvanescenceQ

Επιφανές μέλος

Η EvanescenceQ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 14,181 μηνύματα.
Καλησπερα στο φορουμ.Θα ηθελα να σας παραθεσω την εμπειρια και να μου πειτε την αποψη σας.Ειναι μια κοπελα με την οποια δουλευουμε μαζι τα τελευταια δυο χρονια.Δεν ειχαμε γινει φιλοι,αλλα τα λεγαμε πολυ καλα και καναμε αρκετες φορες πλακα.Αρχισα να συνειδητοποιω οτι μου αρεσει.Εν τω μεταξυ,αρχισαμε να κανουμε παρεα και να βγαινουμε μαζι με αλλα 2-3 ατομα απο την δουλεια.Ενα βραδυ λοιπον που ειχαμε μεινει οι δυο μας,πηρα το θαρρος και της ειπα πως θα ηθελα πολυ να κανω κατι μαζι της.Μου απαντησε πως ειναι κολλημενη με καποιον αλλο.Παρ'ολα αυτα,συνεχισαμε να βγαινουμε και να κανουμε παρεα.Εγω σταματησα να την βλεπω πλεον ερωτικα,αλλα δεν ηθελα να χαθουμε γιατι περναω καλα μαζι της και κανουμε πολυ πλακα.Της εξηγησα λοιπον πως σταματησα να την βλεπω ερωτικα και την βλεπω πλεον μονο σαν φιλη.Μου απαντησε πως απο την στιγμη που την βλεπω μονο φιλικα δεν υπαρχει κανενα προβλημα.Συνεχισαμε να κανουμε παρεα,αλλα εγω πολλες φορες της εκανα διαφορα κοπλιμεντα του τυπου:τα ρουχα που φορας σημερα ειναι πολυ ωραια.Πριν μια εβδομαδα λοιπον και πανω σε ενα τσακωμο που ειχαμε μου ειπε το εξης:σε συμπαθω,αλλα δεν σε αγαπαω.Ελπιζω καποια στιγμη να ξεπερασεις την εμμονη που εχεις μαζι μου.Συζητωντας το με ενα κοινο μας φιλο,που γνωριζει εξ'αρχης τι ακριβως συμβαινει,μου ειπε πως ακομη θεωρει οτι την βλεπω ερωτικα,γεγονος που δεν ισχυει.Τι να κανω για να την πεισω οτι δεν εχω καμια ερωτικη προθεση απεναντι της;
Λοιπον επειδη της το ειχες εκφρασει οτι την βλεπεις ερωτικα σε μια δεδομενη στιγμη και αυτη σε ειχε ακυρωσει λέγοντας σου οτι είναι με αλλον, και επειδη ολον αυτον τον καιρο συνεχιζετε προφανως να βγαίνετε και να μιλατε και να κάνετε πλακα οπως μας το περιγραφεις, και επειδη προφανως εσυ συνεχίζεις να της κανεις κοπλιμεντα και να ασχολεισαι μαζι της, γιαυτο σου εξεφρασε αυτο το Δηκτικό θα ελεγα "δε σε αγαπαω", οτι κοιταξε να δεις οτι και να κανεις και να πεις δεν προκειται να σε δω ερωτικα οποτε μην επιμενεις.
Αυτη είναι η ερμηνεια της.
Εσυ γιατι να πρεπει να απολογηθεις για κατι?
@panagiotis97 απο την αρχη ησουν ξεκάθαρος σε οσα ενιωθες απο κει και περα προβλημα της, και γνωμη μου θα ελεγα να μην ασχολεισαι ιδιαιτερα μαζι της, αγνοησε την κανε σαν να μην υπαρχει καταλαβες.
Αδιαφορησε επειδεικτικα χωρις να της πεις τιποτα, αλλα λιγο λιγο απομακρυνσου με τον τροπο σου και με τη συμπεριφορά σου.
Να εισαι τυπικος και απομακρος.
Ουτε κοπλιμεντα ουτε τιποτα δε σε ενδιαφερουν τα ρουχα της και οτιδηποτε σχετικο με αυτην.
Αδιαφορησε και προχωρησε παρακατω τη ζωη σου.
Και μην ξανασχοληθεις.
Και θα καταλαβει.
Ουτε να της μιλησεις ξανα ουτε τιποτα.
Σε καποια ατομα δεν χρειαζεται να εξηγεις καν.
Οποτε συνεχιζεις σαν να μην υπαρχει δεν ξερω ποσο ευκολο ειναι οταν την εχεις καθε μερα στο γραφειο.
Η οποια απάντηση της μπορει να ηταν και οτι δε σε γουσταρε για ερωτικο και στο ειπε παραλλήλως.
Μη χαλιεσαι.
Εσυ τα ειπες απο κει και περα κοβεις μαχαιρι οποιαδηποτε συναναστροφη μαζι της.
Για τη δικη σου ηρεμια.
Να εισαι καλα.
 

panagiotis97

Νεοφερμένος

Ο panagiotis97 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 13 μηνύματα.
UPDATE:Συναντηθηκαμε σημερα τυχαια στον δρομο(σσ:είχαμε να μιλησουμε μια εβδομαδα) και με ρωτησε που χαθηκα.Της απαντησα πως ειχα καποιες δουλειες.ειπαμε τα τυπικα(τι κανεις,πως περνας κτλ) και φυγαμε
 

EvanescenceQ

Επιφανές μέλος

Η EvanescenceQ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 14,181 μηνύματα.
UPDATE:Συναντηθηκαμε σημερα τυχαια στον δρομο(σσ:είχαμε να μιλησουμε μια εβδομαδα) και με ρωτησε που χαθηκα.Της απαντησα πως ειχα καποιες δουλειες.ειπαμε τα τυπικα(τι κανεις,πως περνας κτλ) και φυγαμε
Κρατα την ιδια σταση και αμα σε θελει ας σε ψαξει αυτη.
 

panagiotis econ

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο panagiotis econ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 806 μηνύματα.
Ποσο χρονων ειναι και σου απαντησε ''Δεν σε αγαπαω''? 15? Κι εσυ ασε τα κοπλιμεντα αλλιως δινεις δικαιωματα!
 

Samael

Τιμώμενο Μέλος

Ο Samael αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 10,329 μηνύματα.
Ποσο χρονων ειναι και σου απαντησε ''Δεν σε αγαπαω''? 15? Κι εσυ ασε τα κοπλιμεντα αλλιως δινεις δικαιωματα!

Ακριβώς αυτό σκεφτόμουν και εγώ. Πόσο περίεργο είναι να γυρίσει να πει κάτι τέτοιο σε έναν άνθρωπο που δεν ήταν καν φίλοι μέχρις προτινως... Γενικά δηλαδή που δεν είχαν οικειότητα. Απλά παρέα έκαναν.

Φίλος η κοπέλα παρεξηγησε τα κομπλιμέντα σου και ενδέχεται να είναι και λιιιγο delusional η να σκέφτεται σαν 15 όπως λέει ο panagiotis econ. Προσωπικά θα έκανα ότι είπαν οι από πάνω εάν σε προσβάλλει ξανά ότι έχεις εμμονή μαζί της. Πες της ότι ούτε εμμονή έχεις ούτε είναι ωραίο να λέει κάτι τέτοιο ενώ δεν ισχύει διότι σε θίγει προσωπικά.
 

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 28,129 μηνύματα.
Πριν μια εβδομαδα λοιπον και πανω σε ενα τσακωμο που ειχαμε μου ειπε το εξης:σε συμπαθω,αλλα δεν σε αγαπαω.Ελπιζω καποια στιγμη να ξεπερασεις την εμμονη που εχεις μαζι μου.Συζητωντας το με ενα κοινο μας φιλο,που γνωριζει εξ'αρχης τι ακριβως συμβαινει,μου ειπε πως ακομη θεωρει οτι την βλεπω ερωτικα,γεγονος που δεν ισχυει.Τι να κανω για να την πεισω οτι δεν εχω καμια ερωτικη προθεση απεναντι της;


Πες της αμα σου ξαναπει κατι τετοιο: "Δε χρειάζομαι την αγάπη σου, μην ανησυχείς, έχω ανθρώπους να με αγαπάνε, εσύ είσαι φιλαράκι μου και περνάμε πολύ ευχάριστα την ώρα στη δουλειά." με ύφος τοσο αδιάφορο σα να περιγράφεις την υφή ενός μπρόκολου που είδες στη λαική, και το βλέμμα σου αλλού.

Αμα δε βγάλει αφρούς εντός 24 ωρών εμένα να μη με λένε Βάλντερ.

Εναλλακτικά, χάρισέ της το μεγαλύτερο δώρο που μπορει να εκτιμήσει αφού δεν εκτίμησε την παρουσία σου. Ποιό είναι αυτό; Η απουσία σου φυσικά. Κομμένα τα κοπλιμαν, σα να βλέπεις την Πίπη τη δημόσιο υπάλληλο από τον 4ο με τις κρεατοελιές στη μούρη.

Τώρα που το σκέφτομαι κάντα όλα.

Η προσοχή που τους δινεις ειναι το ντράγκι τους. Κόψτο να παθει στερητικό να χοροπηδάει σαν κατσίκι η απροσάρμοστη. Άκου εμμονή. Εμμονή εχεις εσυ κυρά μου πες της, μια φορα σου δωσαμε σημασια κι ακομα να το ξεπεράσεις, φαντάσου πόσο ζητάς την προσοχή μου.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Aura

Διάσημο μέλος

Η Aura αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,036 μηνύματα.
Δηλαδή ότι ο τύπος δεν την ξέγραψε που τον είπε εμμονικό και ανοίγει θέμα και κάθεται και ασχολείται για μια που δεν τον ενδιαφέρει για να την πείσει ότι δεν τη θέλει όπως λέει ο τίτλος σας φαίνεται τόσο συνηθισμένο και λογικό ; γιατί εμένα κάπως μου χτυπάει
 

EvanescenceQ

Επιφανές μέλος

Η EvanescenceQ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 14,181 μηνύματα.
Δηλαδή ότι ο τύπος δεν την ξέγραψε που τον είπε εμμονικό και ανοίγει θέμα και κάθεται και ασχολείται για μια που δεν τον ενδιαφέρει για να την πείσει ότι δεν τη θέλει όπως λέει ο τίτλος σας φαίνεται τόσο συνηθισμένο και λογικό ; γιατί εμένα κάπως μου χτυπάει
@Aura σιγουρα κι εμενα μου χτυπαει που ξανασχολειται μαζι της μετα απο το ακυρο που του εριξε εκεινη την πρωτη φορα,και καθεται και της κανει κοπλιμεντα κιολας,γελακια,και ολα τα σχετικα.Και συνεχιζει να βγαινει μαζι της ή μαζι με την παρεα και με καποιον τροπο να δειχνει "κολλημενος" σε αυτην ε γιαυτο και η κοπελα αντεδρασε ετσι.
Κι εγω θα ενιωθα καπως,σαν να με ακολουθουσε ας πουμε καποιος συνεχεια.
Και εδω γραφει πως θα την κανω να με καταλαβει οτι τη βλεπω φιλικα?
Την ξεχνας και προχωρας παρακατω σαν να μην υπηρξε ποτέ.
Να μην της ξαναδωσει σημασια.
μετα τον συνανταει στο τελευταιο update αν ειδες και του λεει που χαθηκε.
Οπου θελω επρεπε να της πει.
Εγω πιστευω αυτη τον ειδε οτι εχει κολλησει τερμα μαζι της αυτος και απλα του κανει παιχνιδια για δικια της επιβεβαιωση μια ζεστη μια κρυο και ο ηρωας μας εδω νομιζει οτι η εν λογω θα αλλαξει γνωμη και θα τον δει καποια στιγμη ερωτικα κατι που δεν προκειται να γινει ποτε
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top