Πώς ξεκινήσαμε;;;;

χριστινα

Νεοφερμένος

Η χριστινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και επαγγέλεται Εκπαιδευτικός. Έχει γράψει 40 μηνύματα.
Παιδια, δεν ξερω αν ειναι θεμα που ενδιαφερει και άλλους, αλλά προσωπικά θα ήθελα να μάθω κάποιοα πράγματα για την ιστορία του forum.....
Πώς και πότε ξεκίνησε και από ποιούς; Ποτέ μου δεν εμαθα την ιστορία μας....
:) :) :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ladycat

Δραστήριο μέλος

Η frosso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 48 ετών, επαγγέλεται Χημικός και μας γράφει απο Χίος (Χίος ). Έχει γράψει 437 μηνύματα.
α ειναι λιγο παλια εδω κ εναμιση χρονο περιπου νομιζω εξαιτιας της αγαπης που ειχς η μισελ στις γατες αυτο ξερω εω ηθελε μια σελιδα που να περιεχει πληροφοριες σωστες για τις γατες
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Είδα οτι δεν υπήρχε κάποιο αξιόλογο ελληνικό site πάνω στις γάτες, όπως θα το ήθελα, οπότε όταν πήρα τον Vector μου...αποφάσισα να φτιάξω εγώ ένα! Είχα ήδη το e-steki οπότε είχα την εμπειρία που χρειαζόταν για να το φτιάξω. Θυμάμαι μάλιστα οτι καθόμουν και το έφτιαχνα μέσα στις γιορτές των χριστουγέννων-πρωτοχρονιάς (2005 προς 2006) και είχα σπάσει τα νεύρα στον καημένο τον Πανούλη μου, μιας και ήταν μια απο τις λίγες περιόδους που είχαμε να περάσουμε μαζί.
Δεν περίμενα οτι θα ξεπερνούσαμε τα 700 μέλη, αλλά τελικά η πραγματικότητα με διέψευσε περίτρανα. Το μόνο για το οποίο λυπάμαι είναι οτι δεν έχω αρκετό χρόνο να το προσέχω και να γράφω άρθρα κλπ αλλά ελπίζω οτι αυτό θα φτιάξει στο μέλλον.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Νιαου!

Νεοφερμένος

Η Νιαου! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 21 μηνύματα.
Εγώ τυχαία βρήκα αυτό:
https://mycat.e-steki.gr/member.php?u=10751
Γιατίί;; Και γενικότερα...ποιοί εδώ μέσα έχουν πάρει ban και γιατί;:hmm: Θα θελα πολύ να μάθω...αν επιτρέπεται:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

felix

Νεοφερμένος

Η felix αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 49 ετών, επαγγέλεται Μουσικός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18 μηνύματα.
Είδα οτι δεν υπήρχε κάποιο αξιόλογο ελληνικό site πάνω στις γάτες, όπως θα το ήθελα, οπότε όταν πήρα τον Vector μου...αποφάσισα να φτιάξω εγώ ένα! Είχα ήδη το e-steki οπότε είχα την εμπειρία που χρειαζόταν για να το φτιάξω. Θυμάμαι μάλιστα οτι καθόμουν και το έφτιαχνα μέσα στις γιορτές των χριστουγέννων-πρωτοχρονιάς (2005 προς 2006) και είχα σπάσει τα νεύρα στον καημένο τον Πανούλη μου, μιας και ήταν μια απο τις λίγες περιόδους που είχαμε να περάσουμε μαζί.
Δεν περίμενα οτι θα ξεπερνούσαμε τα 700 μέλη, αλλά τελικά η πραγματικότητα με διέψευσε περίτρανα. Το μόνο για το οποίο λυπάμαι είναι οτι δεν έχω αρκετό χρόνο να το προσέχω και να γράφω άρθρα κλπ αλλά ελπίζω οτι αυτό θα φτιάξει στο μέλλον.
Κι απο μένα τα θερμά μου συγχαρητήρια γιατί το site με καλύπτει στο 100%:up:
Άσε που δεν υπάρχει μέρα που να μην ανοίξω να δώ τα νέα μυνήματα και δημοσιεύματα!Κόλλημα!!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

popi

Νεοφερμένος

Η popi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 45 μηνύματα.
:) :) :) Βαρία κολημένη θέλω να δηλώσω κι εγώ.Χώρια την παρέα που μου κρατάγατε χωρίς να το ξέρετε όταν ήμουν στο νοσοκομείο.Μια τρελή με ένα laptop αγκαλία να κόβει βόλτες +αυτή τη ρημάδα την κάρτα που τους βάζουμε για ασυρματο ίντερνετ,δεν θυμάμαι πως την λένε,αλλά ας είναι καλά τα παιδιά που σκεφτηκαν και μου την πήραν:inlove: :inlove: :inlove: :inlove: :inlove:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

χριστινα

Νεοφερμένος

Η χριστινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και επαγγέλεται Εκπαιδευτικός. Έχει γράψει 40 μηνύματα.
Ομολογω κι εγω πως πολύ χαίρομαι για τη δημιουργία του!!!!
:up: :up: :up:
Εμενα μου φαινεται βουνό βεβαια το στησιμο όλου αυτου, αλλά ευτυχώς υπάρχουν και άτομα που εχουν τη γνωση!!!
Μπράβο!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Ευχαριστώ όλους για τα καλά σας λόγια!
Εγώ τυχαία βρήκα αυτό:
https://mycat.e-steki.gr/member.php?u=10751
Γιατίί;; Και γενικότερα...ποιοί εδώ μέσα έχουν πάρει ban και γιατί;:hmm: Θα θελα πολύ να μάθω...αν επιτρέπεται:redface:
Ο Bill_Slayer είχε μπει επειδή είχε φάει ban απο το e-steki, και απο τη μια προσπαθούσε να με πείσει να τον ξε-μπανάρω στο στέκι, απο την άλλη trollαρε σε θέματα για γάτες, ενώ δεν έχει καν γάτα (υποκρινόμενος οτι έχει!). Γενικά είχε προβληματική συμπεριφορά. Αν θυμάμαι καλά μετά έκανε και άλλα accounts (1-2) τα οποία μπαναρίστηκαν κι αυτά λόγω double account. Ban επίσης πρέπει να έχει φάει και ο διάσημος πλέον Petrcat. Άλλα δεν θυμάμαι (γενικά δεν είναι πάνω απο 5-6) αλλά αν θες μπορώ να τα κοιτάξω. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Νιαου!

Νεοφερμένος

Η Νιαου! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 21 μηνύματα.
Ευχαριστώ όλους για τα καλά σας λόγια!

Ο Bill_Slayer είχε μπει επειδή είχε φάει ban απο το e-steki, και απο τη μια προσπαθούσε να με πείσει να τον ξε-μπανάρω στο στέκι, απο την άλλη trollαρε σε θέματα για γάτες, ενώ δεν έχει καν γάτα (υποκρινόμενος οτι έχει!). Γενικά είχε προβληματική συμπεριφορά. Αν θυμάμαι καλά μετά έκανε και άλλα accounts (1-2) τα οποία μπαναρίστηκαν κι αυτά λόγω double account. Ban επίσης πρέπει να έχει φάει και ο διάσημος πλέον Petrcat. Άλλα δεν θυμάμαι (γενικά δεν είναι πάνω απο 5-6) αλλά αν θες μπορώ να τα κοιτάξω. :)

Kαλά για τον Πέτρο, φόντκατ ή δεν ξέρω κι εγώ τί άλλο τα ξέρω... Αλλά αν μπορείς να ψάξεις...θα θελα πολύ να μάθω...:redface: Αν δεν είναι κόπος... Και περισσότερο απ όλα θα ήθελα να δω το πρώτο, τα πρώτα 3 ας που με, μηνυματα που γράφτηκαν εδώ... Θα ήταν εύκολο αυτό; Ποιά ήταν τα 5 πρώτα μελη;:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Ok! Έχουμε και λέμε:

Αποκλεισμένα μέλη:

Bill 7 - Double account του Bill Slayer
Bill_Slayer - Σου είπα παραπάνω
fonkant - Double account του Petrcat
HelenVBeden - Spam bot
Petrcat - Γνωστή η ιστορία!

Πρώτα 5 μηνύματα:
https://mycat.e-steki.gr/showpost.php?p=
https://mycat.e-steki.gr/showpost.php?p=
https://mycat.e-steki.gr/showpost.php?p=
https://mycat.e-steki.gr/showpost.php?p=
https://mycat.e-steki.gr/showpost.php?p=673033

Πρώτα 5 μέλη:
https://mycat.e-steki.gr/member.php?u=179
https://mycat.e-steki.gr/member.php?u=178
https://mycat.e-steki.gr/member.php?u=10741
https://mycat.e-steki.gr/member.php?u=548
https://mycat.e-steki.gr/member.php?u=259

Ελπίζω να σε κάλυψα :)
Πάντως τα πρώτα 5 μέλη και τα πρώτα 5 posts όπως θα παρατηρήσεις απο τα links, μπορούσες να τα βρεις και μόνη σου ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ruko

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η ruko αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 320 μηνύματα.
Πολύ ωραίο νήμα.
Μόνο που τα πέντε πρώτα μηνύματα ήταν λίγο... anticlimax!:lol:
Bug reports, testing thread και κόκκοι άμμου!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Πολύ ωραίο νήμα.
Μόνο που τα πέντε πρώτα μηνύματα ήταν λίγο... anticlimax!:lol:
Bug reports, testing thread και κόκκοι άμμου!
Τι να κάνουμε, παντού υπάρχει ένας μύθος :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sardela

Νεοφερμένος

Η Ελένη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 63 μηνύματα.
Μα ο Bill_Slayer δεν γραφει κανονικα στο e-steki?:confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.

aiorasky

Νεοφερμένος

Η aiorasky αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 59 μηνύματα.
Τι ειναι το e-steki;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

μελινάκι

Νεοφερμένος

Η μελινάκι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 25 μηνύματα.
εγω δεν καταλαβα ποια ειναι η ''γνωστη ιστορια'' ατο τελευταιο μελος που banαριστηκε:hmm: :hmm:
επεισης δεν καταλαβαινω τι σημενει ''trollαρε'' και ''spam bot'':hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Νιαου!

Νεοφερμένος

Η Νιαου! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 21 μηνύματα.
Το e-steki είναι ένα από τα φόρουμς του mycat: Εξωτερικό σαιτ. Ψάξε και θα το βρεις. Στο φόρουμ του mycat. Είναι το άλλο σάιτ της Michelle. :)

Michelle σε ευχαριστώ! Ναι, κατάλαβα τι εννοούσες. Ετσι μποροώ να βρω όσα μην. θέλω. :)

μελινάκι ο Πέτρος-petrcat μιλούσε γενικά πολύ άσχημα και ειρωνικά και κυρίως προς τη ladycat. Εγώ είδα κάποια ειρωνικά χωρίς λόγο μην. του στο θέμα της Όλγας Veggie: Η χορτοφαγία κι εγώ έχουμε επέτειο. Για κοίτα το. Κι επίσης κοίτα στο σχολιασμό τα θέματα του petrcat και του fonkant. Μετά πήρε ban για την άσχημη συμπεριφορά του. Ban είναι να τον διαγράφει ο διαχειριστής από το φόρουμ.Μετά ξανάρθε με άλλο όνομα. Αυτή τη φορά σαν fonkant. Παρίστανε τον ανάπηρο και μας είχε συγκινήσει. Αλλά όλα αυτά ήταν μια ψεύτικη ιστορία.:mad: Μας είχε εκνευρίσει αφάνταστα όταν το μάθαμε και η Michelle διέγραψε τον fonkant. Ή αλλιώς Πέτρο. Αυτή είναι η ''γνωστή ιστορία''. Αλλά εγινε αρκετό καιρό πριν, γιαυτό δε την ξέρεις:)

spam bot είναι νομίζω ότι μιλάει άσχημα σε moderators (ladycat).
trollαρε νομίζω σημαίνει περνούσε τον καιρό του εις βάρος άλλο...δεν είμαι σίγουρη...:hmm: Μισέλ...τί σημαίνει;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Spam bot είναι ένα bot (δηλαδή όχι πραγματικός άνθρωπος, πρόγραμμα) που δημοσιεύει διαφημίσεις ή γενικά άσχετα πράγματα.
Το trolling έχει πολλές εκφάνσεις. Κυρίως σημαίνει τη δημοσίευση μικρών, πολλών και άσχετων μηνυμάτων με σκοπό τον υποβιβασμό του επιπέδου μιας κοινότητας ή γενικά για να σπάσει πλάκα το μέλος.

Παρεπιπτόντως, το e-steki δεν είναι "ένα απο τα φόρουμς του MyCat", το e-steki προυπήρχε του MyCat και είναι ένα εντελώς διαφορετικό site-forum που απλά δημιουργήθηκαν απο το ίδιο άτομο (εμένα), αν και στο e-steki έχω και συνεργάτη (τον Exposed Bone που εδώ είναι απλά χορηγός).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Νιαου!

Νεοφερμένος

Η Νιαου! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 21 μηνύματα.
Μισέλ εγώ δεν είπα ότι είναι ένα από τα φόρουμς του mycat. Είπα ότι είναι το άλλο σου σάιτ και οτι βρίσκεται στο φόρουμ του mycat, εξωτερικό φόρουμ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

moukelis

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Δώρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Καθηγητής/τρια και μας γράφει απο Βόλος (Μαγνησία). Έχει γράψει 365 μηνύματα.
Διαβαζα τα πρωτα μας μηνυματα και οντως,παντου υπαρχει ενας μυθος,καμια σχεση με το φορουμ και το site οπως ειναι τωρα...Αλλαξαμε και ποσους servers,και κοντευουμε τα 10000 μελη!Το μονο που μενει ιδιο ειναι η τρελα των εθισμενων mycatμανιακων,οι εγκυρες πληροφοριες και το αξιοπρεπες επιπεδο.Πολυ χαιρομαι που ειμαι μελος και εθισμενη!:up:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top