Πώς πλένετε τα πιάτα σας;

Πώς πλένετε τα πιάτα σας;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 54)
  • Τα σαπουνίζω όλα πρώτα και μετά ξεπλένω

Ψήφοι: 21 38.9%
  • Τα σαπουνίζω και τα ξεπλένω ένα - ένα

Ψήφοι: 27 50.0%
  • Πότε το 1 και πότε το 2

Ψήφοι: 1 1.9%
  • Τα πλένει το πλυντήριο πιάτων

Ψήφοι: 5 9.3%
  • ΔΞ/ΔΑ

Ψήφοι: 0 0.0%

Ciela

New member

Η Ciela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Π.Γ.Δ.Μ. (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,449 μηνύματα.
Τα σαπουνίζετε όλα και μετά τα ξεπλένετε ή τα σαπουνίζετε και τα ξεπλένετε ένα ένα;;

Άγγελος

New member

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 9,647 μηνύματα.
Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Χριστιάννα ^^

New member

Η Ίδιο με το ψεύτικο. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,027 μηνύματα.
Στην Αθήνα έκανα το πρώτο, στην Κέρκυρα κάνω το δεύτερο (λόγω έλλειψης χώρου).

Απαιτώ η ψηφοφορία να γίνει multiple!

:P

fockos

Well-known member

Ο fockos αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Γιατρός και μας γράφει απο Ζάκυνθος (Ζάκυνθος). Έχει γράψει 11,248 μηνύματα.
:D τα πιατα καθαρίζονται με έναν τροπο
βαζουμε ferry στο πιατο
βρεχουμε το φουγγαρι και τριβουμε με το σφουγγαρι να κανει σαπουναδα για να μοιρίζει ωραια
Κανουμε το ιδιο και πισω
και μετα βαζουμε το πιατο να στεγνωσει και συνεχιζουμε με το αλλο πιατο

Ciela

New member

Η Ciela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Π.Γ.Δ.Μ. (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,449 μηνύματα.
αηδιαστικό:worry:

DrHouse

New member

Ο intelligentsia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Λέκτορας και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 3,368 μηνύματα.
Τα πιατα μου τα πλενω στο ποταμι.

SoZi

New member

Η Αλέκα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών και επαγγέλεται Μαθηματικός . Έχει γράψει 2,623 μηνύματα.
Μου αρέσει πολύ να πλένω πιάτα :D (:down:)
Γι'αυτό τ'αφήνω να μαζευτούν για να αφιερώσω πολύ ώρα στην αγαπημένη μου συνήθεια. :D (:down:)
Όταν αποφασίζω να τα πλύνω, τα σαπουνίζω όλα μαζί και τα ξεπλένω όλα μαζί.

Miss Brightside

New member

Η Ahri αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών, επαγγέλεται Επενδυτής και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,279 μηνύματα.
Δεν είχε σκεφτεί ποτέ μου να τα ξεπλένω όλα μαζί.
Καλόόόό :P

SoZi

New member

Η Αλέκα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών και επαγγέλεται Μαθηματικός . Έχει γράψει 2,623 μηνύματα.
Όχι ρε όλα μαζί τύπου ''τρία πιάτα στο χέρι και κάνω τον ζογκλέρ''
Απλά χωρίζω τη διαδικασία σε 2 φάσεις.
Φαση 1>Σαπούνισμα
Φάση 2>Ξέβγαλμα.

hack3r

Well-known member

Ο hack3r αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μηχανικός λογισμικού και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 5,000 μηνύματα.
Όταν τελειώνω το φαΐ εγώ τα πιάτα είναι καθαρά

Miss Brightside

New member

Η Ahri αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών, επαγγέλεται Επενδυτής και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,279 μηνύματα.
Όχι ρε όλα μαζί τύπου ''τρία πιάτα στο χέρι και κάνω τον ζογκλέρ''
Απλά χωρίζω τη διαδικασία σε 2 φάσεις.
Φαση 1>Σαπούνισμα
Φάση 2>Ξέβγαλμα.
yy, I know.
Απλά το έκανα στο κάθε πιάτο ξεχωριστά μέχρι τώρα, και δε ξέρω, αυτό με τις 2 φάσεις φαίνεται πιο ξεκούραστο :P

Θάλεια

New member

Η Θάλεια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 2,788 μηνύματα.
Τα χώνω μέσα στο πλυντήριο, πατάω και το μεγάλο κουμπί και τέλος.

SoZi

New member

Imadlak

Τιμώμενο Μέλος

Η Άννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών, επαγγέλεται Παραγωγός και μας γράφει απο Ουγγαρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 4,920 μηνύματα.
Συνηθως σαπουνιζω 3-4 και τα ξεπλενω και παλι απο την αρχη μετα...:confused:

Ciela

New member

ρε παιδια οσοι τα πλενετε ενα ενα αφηνετε τη βρυση να τρεχει καθ ολη τη διαρκεια;

prinCess.

New member

Η prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών, επαγγέλεται Fashion designer και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
Πλένω πρώτα τα ποτήρια όλα. Και μετά ξεπλένω.
Μετά πλένω πιάτα και μετά τα ξεπλένω.
Μετά κατσαρόλες/τηγάνια κτλ. και ξεπλένω.
Και τέλος μαχαιροπίρουνα.

Το ένα-ένα πιάτο, το κάνει η γιαγιά μου και θεωρώ ότι είναι ΠΑΡΑΑΑΑΑΑΑΑΑ ΠΟΛΥ χρονοβόρο.

D_G

New member

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,618 μηνύματα.
Ένα-ένα, νομίζω ότι γίνεται καλύτερη δουλειά έτσι.

Ρόζα Νέρα Flamingo

New member

Η Ρόζα Νέρα Flamingo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ανταρτικό (Φλώρινα). Έχει γράψει 709 μηνύματα.
ε νταξει ποσα πιατα χρησιμοποιει ενας φοιτητης σπιτι του αν δεν εχει παρεα...

Cosa Nostra

New member

Ο Cosa Nostra αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Barman/Barwoman και μας γράφει απο Κοπανάκι (Μεσσηνία). Έχει γράψει 194 μηνύματα.
Δεν πλένω πιάτα χρησημοποιω πλαστικά :whistle: και μετα τα φουνταρω στα σκουπίδια
ειμαι πρακτικο αγόρι :rolleyes:

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 60 μέρες:
  • Φορτώνει...