Πώς χωρίζετε;

ALEX_

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ALEX_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαθηματικός. Έχει γράψει 1,466 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Exposed_Bone:
Φυσικά και το κέρατο δεν είναι η μόνη αιτία χωρισμού αλλά πιστεύω ότι είνα η αιτία που πιθανόν θα ξεκινήσει τσακωμό....

Αααααχ...ΜΑΚΑΡΙ να ήταν μόνο αυτό που φέρνει τσακωμό!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Vkey:
Και απλά η αιτία ενώς χωρισμού -οποιασδήποτε μορφής και αιτίας - μπορεί να ξεκινήσει τσακωμό....Εδώ τσακώνεσαι με τον σύντροφό σου στα καλά του καθουμένου μερικές φορές...8)
Σώστο και αυτό... Αλλά αν η αιτία είναι: Δεν νίωθω τπτ πλέον για εσένα ...
Τι κάνεις; Το βρίζεις;
Εγώ προσωπικά θα έμενα $#%#$@
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vkey

Επιφανές μέλος

Η Κοινό Μυστικό!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός. Έχει γράψει 8,253 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Exposed_Bone:
Σώστο και αυτό... Αλλά αν η αιτία είναι: Δεν νίωθω τπτ πλέον για εσένα ...
Τι κάνεις; Το βρίζεις;
Εγώ προσωπικά θα έμενα $#%#$@

Μένεις όπως το λες...μ...σσσσ....ς και μετά μπορεί να πάρεις καμιά φλασιά και να τσακωθείς...δες παραπάνω λίγους λόγους που έχω γράψει για να πάρουν φωτιά τα αίματα...8)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ALEX_

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ALEX_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαθηματικός. Έχει γράψει 1,466 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Exposed_Bone:
Σώστο και αυτό... Αλλά αν η αιτία είναι: Δεν νίωθω τπτ πλέον για εσένα ...
Τι κάνεις; Το βρίζεις;
Εγώ προσωπικά θα έμενα $#%#$@

Υπάρχουν πολλές φάσεις που το περνάς αυτό...Υπάρχει η αρχική φάση όπου μένεις μαλ*** όπως είπες,το σοκ δηλαδή.Μετά πιθανόν(πιθανότατα!) έρχεται ο θυμός,η οργή και μετά η λύπη...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Μένεις όπως το λες...μ...σσσσ....ς και μετά μπορεί να πάρεις καμιά φλασιά και να τσακωθείς...δες παραπάνω λίγους λόγους που έχω γράψει για να πάρουν φωτιά τα αίματα...8)
Ίσως βασικά πιστεύω οτι έχει να κάνει με τον χαρακτήρα... αρά δεν μπορούμε να βγάλουμε κανόνα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vkey

Επιφανές μέλος

Η Κοινό Μυστικό!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός. Έχει γράψει 8,253 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Exposed_Bone:
Ίσως βασικά πιστεύω οτι έχει να κάνει με τον χαρακτήρα... αρά δεν μπορούμε να βγάλουμε κανόνα...

Mε πολλά έχει σχέση....δεν υπάρχει κανόνας αντίδρασης...αλλά πιθανότητες αντίδρασης 8)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giovanna

Επιφανές μέλος

Η Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,086 μηνύματα.
παντα λεγοντας τον αληθινο λογο για τον οποιο χωριζω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nv

Πολύ δραστήριο μέλος

Η nv αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Αρχιτέκτονας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 904 μηνύματα.
Συνήθως χωρίζω επεισοδιακά... Αλλά αν είναι άτομο που εκτιμώ και ε... δεν αισθάνομαι και πολλά, προσπαθώ να είμαι όσο το δυνατόν πιο ευγενική και ειλικρινής μαζί του. Γενικά δεν νομίζω ότι με έχουν χωρίσει, γιατί συνήθως δεν προλαβαίνουν... Α! μια φορά με χώρισε ο μεγάλος μου έρω τας με το να μου πει από το τηλέφωνο ότι τα είχε ξαναφτιάξει με την πρώην του! Για να γυρίσει ένα μήνα μετά και να μου πει ότι ήταν ψέμματα και 'οτι ήθελα να ξαναγυρίσει... Μπλιαχ....τι τα θυμηθηκα τώρα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
χμμμ εξαρτάται...
μπορεί να χωρίσει κάποιος για διάφορους λόγους... κάθε φορά λοιπόν χρίζει και διαφορετικής αντιμετώπισης...

αν ο λόγος που χωρίζω πρόκειται μόνο να πονέσει τον άλλο και όχι να του προσφέρει κάποια ουσιαστική βοήθεια... (πχ βρήκα άλλον :P λέμε τώρα γιατί αυτά τα έχω κόψει από τα 15 μου :P ) λέω ότι πρόκειται για κάτι προσωπικό μου που δεν τον αφορά...
όταν θέλω να χωρίσω για λόγους προφανείς (κακή συμπεριφορά από μεριάς του ή διαφωνία χαρακτήρων) λέω φυσικά τον πραγματικό λόγο.
Τα πραγματικά δύσκολα είναι όταν δεν μπορώ με τίποτα να του πω τον πραγματικό λόγο... πχ... κακό σεξ :P ... εκεί ειλικρινά έρχομαι σε πάρα πολύ δύσκολη θέση και δεν ξέρω τι να πω και λέω αρλούμπες...
ειδικά για αυτό το τελευταίο κομμάτι δέχομαι και προτάσεις :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Πάντως αν και ολίγον άσχετο με το θέμα θα ήθελα να επισημάνω οτι τη σήμερον ημέραν παρατηρώ οτι οι άνθρωποι χωρίζουν για το παραμικρό... Μόλις αποκτήσει η σχέση τους το παραμικρό μικροπροβληματάκι χωρίζουν δίχως να σκεφτούν αν είναι κάτι που διορθώνεται. Πετάνε στα σκουπίδια όσα έζησαν με τον άλλον για μικροπράγματα... Εμένα αυτή η κατάσταση μου φαίνεται πολύ λυπηρή...:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

weak and powerless

Διάσημο μέλος

Ο weak and powerless αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 3,375 μηνύματα.
άμα δεν τα πας καλά με τον εαυτό σου, με τον άλλον θα τα βρεις; :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chris

Νεοφερμένος

Η Chris αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 33 μηνύματα.
Δεν έχω μέτρα και σταθμά όταν χωρίζω... Προσπαθώ να είμαι ήρεμη αλλά και αν δεν τα καταφέρω δεν θα τα βάψω και μαύρα.. Παίζουν πολλά ρόλο...
Τώρα από την άλλη.. μια φορά με έχουν χωρίσει και ήταν από το τηλέφωνο..!!
Ωραίος άντρας εεε??????????? :devil:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

weak and powerless

Διάσημο μέλος

Ο weak and powerless αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 3,375 μηνύματα.
νταξ, θα μπορούσε να σε χωρίσει και με mail, καλά είσαι :tongue:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chris

Νεοφερμένος

Η Chris αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 33 μηνύματα.
Χμμ... Έχεις δίκιο... Έπρεπε να του πω και ευχαριστώ!!!!! :rofl:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Εμένα που ο πρώην μου με είχε χωρίσει με... SMS τι να πω???? :hehe:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

weak and powerless

Διάσημο μέλος

Ο weak and powerless αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 3,375 μηνύματα.
ε, ξοδεύτηκε το παιδί :P.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vkey

Επιφανές μέλος

Η Κοινό Μυστικό!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός. Έχει γράψει 8,253 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Michelle:
Εμένα που ο πρώην μου με είχε χωρίσει με... SMS τι να πω???? :hehe:

και νόμιζα ότι ήμουν η μόνη που της συνέβει κάτι τέτοιο 8)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

bunny217

Διακεκριμένο μέλος

Η Ποιός Ξέρει??? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών και επαγγέλεται Επιχειρηματίας. Έχει γράψει 7,025 μηνύματα.
Δεν είμαι ψωνάρα αλλά δεν με έχει χωρίσει κάποιο αγόρι μου, όχι γιατί φέρομαι τέλεια αλλά υπάρχουν σοβαρότεροι λόγοι να χωρίσω εγώ με αυτούς.

δεν με ενδιαφέρει το μέρος που θα χωρίσω και λέω πάντα τους αληθινούς λόγους.
εχω χωρίσει κι εγώ μέσω κινητού διότι δεν γινόταν διαφορετικά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mania

Επιφανές μέλος

Η mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 12,949 μηνύματα.
Πως θα ζητάγατε απο την σύντροφο σας (η το ανάποδο) να χωρίσετε. Ποιό μέρος θα επιλέγατε ? Και γενικά ποιά θα ήταν η στάση σας μετά ?


Ανάλογα το άτομο που χωρίζω, δυστηχώς δεν είχα την ευκαιρία να χωρίσω σε νορμάλ τόπο και χρόνο, όλοι οι χωρισμοί μου τελείωναν με φωνές και ξύλο:redface:

Μία φορά έτυχε να χωρίσω νορμάλ, τον βρήκα σε καλή στιγμή, του μίλησα φυσιολογικά και κρατήσαμε επαφή, με αγαπούσε δεν ήθελα να τον πληγώσω, αργότερα κρατήσαμε την φιλία μας, άν και όταν γνώρησα τον άντρα μου χωριστήκαμε με επιθυμία του, δεν ήθελε να διμιουργήσει(είπε και ήταν επιλογή που σεβάστικα)προβλήματα σε μένα και στο τότε αγόρι μου:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

love_angel

Επιφανές μέλος

Η vik-vik! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αρφαρά (Μεσσηνία). Έχει γράψει 11,721 μηνύματα.
βρε πως τα φερνει η ζωη..
σε ολες τις χαζοσχεσειςσ γυμνασιο-λυκειο, εγω τους χωριζα. θυμαμαι σε εναν επειδη φοβομουν να του το πω εγω του ειχα κανει το βιο αβιοτο για να μου το πει εκεινος. σε εναν αλλον πηδαγα απο τα καγκελα της πισω εισοδου για να μη με βρει και πολλα αλλα...:redface:

και στην ενηλικη ζωη μου στη μοναδικη σοβαρη σχεση μεχρι τοτε, με εστειλε εκεινος και με το χειροτερο τροπο.
απλα εξαφανιστηκε.:)

ξορκιζω απο πανω μου το 2009, να φυγει και να μη ξανα ρθει! παμε για ενα καλυτερο '10! :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 3 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top