Ράδιο αρβύλα: φαινόμενο ή μία από τα ίδια;

summer life

Νεοφερμένος

Ο summer life αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 114 μηνύματα.
Καλησπέρα σε όλους. Ανοίγωντας αυτό το θέμα αναφέρομαι όπως καταλάβατε στο ράδιο αρβύλα και θα ήθελα τις απόψεις σας γύρω από αυτή την εκπομπή. Προσωπικά μ αρέσει το στυλάκι τους και το θάρρος που έχουν. Δεν κρύβουν λόγια και ότι είναι να πούνε το λένε άφοβα. Ντάξει σε κάποια πράγματα με βρίσκουν αντίθετο αλλά γενικά είμαι μαζί τους.Εσεις λοιπόν τι λέτε?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
και εγω το βλεπω φανατικα καθε μερα.ειναι λιγο καφροι μερικες φορες αλλα τουλαχιστον τα λενε ωμα και εξω απο τα δοντια..και γελαμε ,για να μην παθουμε καταθλιψη απο την καταστροφολογια περι κρισης στα καναλια..ειναι αντιδοτο..και το ξερουν αυτο..και ειναι πιο αυθορμητοι και καθαροι -σαν παιδια ,τσογλανια :P ίσως- απο τον πολυ κατευθυνομενο προκατ Λαζοπουλο(που ειναι καλος βεβαια στο χιουμορ)
και να φανταστεις οτι αυτοι δεν μου αρεσαν καθολου στο Αμαν τοσα χρονια :P.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fanouria

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η fanouria αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 261 μηνύματα.
Προσωπικά εμένα το ράδιο αρβύλα με εκνευρίζει, αντίθετα ο Λαζόπουλος μου αρέσει πολύ.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

provatooo

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η provatooo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 276 μηνύματα.
διαφωνω. νοιωθω οτι ο λαζοπουλος "κρυβει πραματα".
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δεσμώτης

Περιβόητο μέλος

Ο Δεσμώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 46 ετών. Έχει γράψει 4,605 μηνύματα.
Ακόμη κι αν διαφωνούμε με συγκεκριμένα ύφη,
σχόλια, σατυρική ατμόσφαιρα
αυτό δε στερεί κατ'ανάγκην από τα χείλη
την όμορφη καμπύλη
με ή χωρίς το χάχανο.

Εγώ πάντως γέλασα μ'αυτά:

























και πολλά πολλά άλλα...:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Achilles

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο King of Myrmidons αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,699 μηνύματα.




Καλοί είναι
και εμένα μου αρέσουν.

Βγάζουν αυθορμητισμό,
πράγμα σπάνιο για την Ελληνική τιβι. ( συν τον θέμο )




 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
Βγάζουν αυθορμητισμό,
πράγμα σπάνιο για την Ελληνική τιβι.
κατι που ο λαζοπουλος δεν βγαζει με τιποτα...
μιλαμε για μεγαλο μαφιοζο..οτι λεει το χει σκεφτει απειρες φορες...μου τι δινει που ελεγχει τον κοσμο αν προβατα...τον νουθετει σαν μπαμπας..με ποιο δικαιωμα ρε?:mad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

moonlight

Διάσημο μέλος

Η moonlight αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,767 μηνύματα.
ο κανακης γιατι τσακωθηκε με τον αλλο που ηταν μαζι δεν θυμαμαι τωρα ονομα που κανει το τηλεπαιχνιδι μωρε.. :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

woochoogirl

Τιμώμενο Μέλος

Η Αλεξάνδρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,971 μηνύματα.
Καλυβάτσης Σωτήρης? Έλα μου ντε
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

provatooo

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η provatooo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 276 μηνύματα.
για τα λεφτα απ' οτι ξερω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

moonlight

Διάσημο μέλος

Η moonlight αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,767 μηνύματα.
μωρε μπραβο τοσα χρονια φιλια και την χαλανε για τα λεφτα? :hmm:

επι του θεματος θα ηθελα να πω οτι τιποτα δεν ειναι φαινομενο στη τουβου. απλα ειναι εκπομπες που για μια περιοδο εχουν περαση στον κοσμο. θα δω την οποιαδηποτε εκπομπη που θα με κανει να περασω καλα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Γιατί θεωρείτε αστείο να παίρνεις ένα βίντεο ξενόγλωσσο και να βάζεις υπότιτλους που λένε διάφορα "χαριτωμένα"; :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

love_angel

Επιφανές μέλος

Η vik-vik! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αρφαρά (Μεσσηνία). Έχει γράψει 11,721 μηνύματα.
μα δε κανουν μονο αυτο οι ραδιο αρβυλα.

παντως εγω γελαω κυριως επειδη οι ιδοι λιωνουν στα γελια! :D:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

john93

Νεοφερμένος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 41 μηνύματα.
πλάκα έχουν,λένε και καμία αλήθεια και γενικότερα είναι πολύ ωραία εκπομπή αλλά μέχρι εκεί νομίζω.Δεν θα τους χαρακτήριζα και φαινόμενο.Απο όλους προτιμώ την εκπομπή του Θέμου..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,886 μηνύματα.
Ντάξει μου αρέσουν και μένα. Είναι κάπως «αγνοί» και «αυθόρμητοι» πράγμα σπάνιο ή και πολυτελές για την Ελληνική Τηλε-όραση ή Τηλε-αποχαύνωση. Βέβαια, και αυτοί κινούνται στο τρυπάκι της AGB γι' αυτό και το «μούδιασμα» των ημερών πρεμιέρας εξαφανίστηκε και ουσιαστικά βελτιώνονται (κάθε μέρα και καλύτεροι), διότι ο Κυριακού (Πατήρ και Υιός) θέλουν τηλεθέαση! Στόχος του ΑΝΤ1 είναι οι νεαρές και μέσες ηλικίες 15-45. Πάντως σε σχέση με τον super Λάκis (Λαζό ο Α'), οι Αρβυλαίοι είναι σε άλλα πιο ωραία μήκη κύματος. Δεν προσποιούνται τον εθνοπατέρα-δημαγωγό, όπως ο super Λάκis (Λαζό ο Α'). Τα μηνύματα που εκπέμπουν τα αφήνουν στην «ελεύθερη» κρίση του τηλεθεατή. Όμως σε καμία περίπτωση, πιστεύω ότι δεν αποτελούν κάποιο φαινόμενο. Απλά είναι μια ακόμη ψυχαγωγική εκπομπή χωρίς στημένους μονολόγους και ατσαλάκωτες εικόνες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

CiNeFiL

Διακεκριμένο μέλος

Η CiNeFiL αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Νορβηγία (Ευρώπη). Έχει γράψει 7,229 μηνύματα.
η εκπομπη ειναι θεικη πολυ αστεια και σαρκαστικη!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaki

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Βανίλια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 933 μηνύματα.
Μου αρέσουν πολύ.. Βγάζουν πολύ γέλιο και περνάς καλά όταν τους βλέπεις, γελάς μόνο και μόνο επειδή γελάνε αυτοί! Το ότι μου αρέσει όμως, δεν με κάνει να μην βλέπω την πραγματικότητα.. Στην ουσία αναπαράγουν ηλίθια βίντεο από ηλίθιες εκπομπές με ηλίθιους ανθρώπους. Αυτό που λείπει από την τηλεόραση είναι κάτι το ποιοτικό και όχι η αναπαραγωγή μη ποιοτικών τηλεοπτικών εκπομπών.. Το θεωρώ βλακώδες και ανούσιο... Αλλά όπως και να το κάνουμε είναι αστείοι :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Achilles

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο King of Myrmidons αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,699 μηνύματα.

self-instructive depressing

Περιβόητο μέλος

Ο self-instructive depressing αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 6,397 μηνύματα.
γενικά αποφεύγω να ποστάρω σε τέτοια τόπικ γιατί είμαι από τους ανθρώπους που κρίνουν έναν καλλιτέχνη και από τον τρόπο ζωής του . Αυτό μοιραία σημαίνει ότι θα εκνευρίσω - δικαίως - αυτούς που δεν μπερδεύουν αυτές τις δύο ιδιότητες (πολίτης και διασκεδαστής) και δεύτερον γίνομαι κατίνα γιατί σχολιάζω την ζωή άλλων ανθρώπων

Εν προκειμένω όμως ο πειρασμός είναι μεγάλος και ενέδωσα :

να βλέπω έναν άνθρωπο (σ.σ.Κανάκη) που βάζει το <<προσωπικό>> του να δείρει κόσμο που τόλμησε να παρκάρει το αμάξι του μπροστά σε κάποιο από τα μαγαζιά του , να κοροιδεύει μια κυρία επειδή στην δήλωση της σε τηλεοπτικό κανάλι για την εγκληματικότητα φαινόταν σε υπερβολικό βαθμό τρομαγμένη - με αηδιάζει

να βλέπω έναν άνθρωπο (σ.σ.Κανάκη) που στις πρώτες του επαγγελματικές απόπειρες είχε δικιά του εταιρεία παραγωγής (κλασσική ιστορία μπαμπά λεφτά) , να κόπτεται για τα οικονομικά μέτρα με αηδιάζει ναι - πόσω μάλλον όταν τα μπράτσα γυμναστηρίου και τα τρέντυ ρούχα κάνουν μια αστεία αντίφαση


το γεγονός ότι ξεκίνησε βέβαια με οικονομική στήριξη δεν σημαίνει ότι είναι ανάξιος , επίσης γέλασα ειρωνικά όταν άκουσα κόσμο να λέει <<δουλεύει μια ώρα την μέρα και κουράζεται>> - οι περισσότεροι άνθρωποι ζηλεύουν την επιτυχία αλλά ποτέ δεν θα άντεχαν τον κόπο που κρύβεται πίσω της ούτε φυσικά την αγωνία που κρύβεται όταν επί μήνες δεν κάνεις νούμερα αλλά επιμένεις στην ιδέα σου

Εν κατακλείδι , υπάρχουν μόνο δύο δημαγωγοί διασκεδαστές που βρίσκω τίμιους στην χώρα : ο Πιτσιρίκος και ο Ρεμπεσκές . Από τους μη τίμιους και τους χωμένους βαθειά στο σύστημα , θα διάλεγα τον Λαζόπουλο γιατί πέρα τις ανόητες κινήσεις που έχει κάνει κατα καιρούς , έχει αναμφίβολα ταλέντο και έχει γεννηθεί για αυτό που κάνει .

Αντίθετα η αισθητική των Αρβύλων με βρίσκει , ω ναι , βαθειά αηδιασμένο . Δεν θεωρώ αστεία την ιστορία με τον φλορ μάνατζερ , δεν θεωρώ αστείο να κοροΐδεύουν τα μεσημεριανά και να φέρνουν μία μοντέλα για να πει και καλά τα ιντερνετικά , δεν θεωρώ αστείες τις περισσότερες ατάκες τους και κάποιες αστείες νομίζω θα τις έλεγε ο οποιοσδήποτε σε μία ώρα χαβαλέ κάθε μέρα

π.σ. και όχι δεν τους βλέπω -ότι ξέρω γι αυτούς από κάνα βίντεο στο ίντερνετ και από ότι μου έχουν πει άλλοι . Ξέρω ότι χρειάζεται κάποια χαλάρωση το βραδάκι μετά την κούραση της ημέρας . Γι αυτό υπάρχει το no reservasions :redface:

εννοώ , όλοι έχουμε ανάγκη να αποδράσουμε

αλλά ας είναι ένα πραγματικό ταξίδι
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.
Αυτη δε θεωρειται εκπομπη σατιρας?:hmm:

Ε, εγω γιατι ενω ειμαι παντα χαμογελαστο παιδι, σπρωχνω ενιοτε και κακαριζω(δες Μενεγακη), δεν εχω γελασει ποτε?:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 3 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top