Ραβασάκια περσινά ξυνά σταφύλια!

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
Σας έχουν στείλει στο παρελθόν μεγάλοι έρωτες γράμματα? Ραβασάκια? Εmails ίσως?

Αν ναι.... τι τα κάνατε μετά που χωρίσατε?
α) Τα κάψατε με ιεροτελεστία ενώ ταυτόχρονα γίνατε λιώμα με ένα καφάσι μπύρες (οι μπύρες ήταν ενδεικτικές, θα μπορούσε να είναι ένα μπουκάλι Γιάννης ή μια διάφανη ή ότι άλλο τέλος πάντων :P)
β) Τα φυλάξατε σε ένα κουτί ή σε ειδικό floder στα mail σας και πότε πότε μια φορά το χρόνο (κατά προτίμηση τη μέρα της επαιτείου του χωρισμού) τα διαβάζετε και ξαναθυμάστε και μπουκώνετε στο κλαμμα
γ) Τα πετάξατε απλά στα σκουπίδια όταν βρήκατε τον νεό σας έρωτα
δ) άλλο, περιγράψτε αναλυτικότατα!!!


:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Corpse Bride

Διακεκριμένο μέλος

Η Corpse Bride αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,595 μηνύματα.
Εχω κρατημενα διαφορα απο εποχες σχολειου, τα οποια κυριως ειναι παρτιτουρες απο τραγουδια που μου αφιερωνε η ευγενικη ψυχη, η ποιηματα που διαβαζε και ηθελε να μου διαβασει και τετοια. Φυσικα τα χω ολα κρατημενα, οποτε θελω να χαμογελασω ανοιγω το κουτακι και αρχιιιιιζω :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

The Djinn

Τιμώμενο Μέλος

Ο Mario αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,513 μηνύματα.
Το ομολογω οτι ειμαι φαν του "αθηματος"...Παντα εδινα ραβασακια (οχι σε ολες φυσικα!) και το θεωρω τρομερα ρομαντικο-τρυφερο και ομορφο.:)
Τα ραβασακια που εχω απο τις σχεσεις μου υπαρχουν κανονικα και δεν υπηρχε ουτε μια περιπτωση να τα πεταξω-καψω κτλ κτλ.
Οταν τα λαμβανα τοτε με γεμιζαν τρομερη χαρα και απο την στιγμη που που προσεφεραν ολα αυτα, ειναι αδικο να τα καταστρεψω.
Και δεν μιλαω για τα ραβασακια σαν ενα κομματι χαρτι.
αλλα πανω σε αυτο το χαρτι (ριχνωντας τους καμια ματια (πολυ) αραια και που) ειναι αποτυπωμενα ολα εκεινα τα συναισθηματα του ατομου με το οποιο ειχα κατι ομορφο.Ειναι σαν ενα μικρο ταξιδι πισω στον χρονο.;)
Φυσικα ολα αυτα ειναι και αποτυπωμενα στο μυαλομου και εκει ειναι ου κανεις δεν θα μπορεσει να μου τα παρει ποτε, αλλα και ολα αυτα δινουν μια αλλη αισθηση...μια "γλυκοξινη",ευχαριστη,μελαγχολικη -και οτι αλλο θελετε- γευση.:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

underwater

Περιβόητο μέλος

Η underwater αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,343 μηνύματα.
Εγώ τα κρατάω όλα αυτά, δεν πετάω τίποτα!:) Μου φέρνουν ωραίες αναμνήσεις και επιπλέον με ανεβάζουν σε φάσεις που αισθάνομαι άσχημα με τον εαυτό μου.:hmm:
Κι επειδή σκέφτομαι ότι στην εφηβεία μου επιδιδόμουν πολύ συχνά σε δραστηριότητες του στυλ γράφω ραβασάκια και ποιήματα στο έτερον ήμιση(ήμουν ρομαντικούλι)πολύ θα χαιρόμουν να μάθαινα ότι δεν έχουν πεταχτεί.;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
Και δεν μιλαω για τα ραβασακια σαν ενα κομματι χαρτι.
αλλα πανω σε αυτο το χαρτι (ριχνωντας τους καμια ματια (πολυ) αραια και που) ειναι αποτυπωμενα ολα εκεινα τα συναισθηματα του ατομου με το οποιο ειχα κατι ομορφο.Ειναι σαν ενα μικρο ταξιδι πισω στον χρονο.;)
Φυσικα ολα αυτα ειναι και αποτυπωμενα στο μυαλομου και εκει ειναι ου κανεις δεν θα μπορεσει να μου τα παρει ποτε, αλλα και ολα αυτα δινουν μια αλλη αισθηση...μια "γλυκοξινη",ευχαριστη,μελαγχολικη -και οτι αλλο θελετε- γευση.:redface:


Βασικά για να είμαι και ειλικρινής....
κάτι τέτοιο ήθελα να ακούσω από κάπου :redface:

είχα διαβάσει όλα τα μηνύματα στο στέκι και δεν είχα με τι να ασχοληθώ και άνοιξα το email μου και αποφάσισα γενική καθαριότητα.... :P
Βρήκα λοιπόν και κάποια mails απ τον πρώην μου που ξαναδιάβασα μετά από πολύ καιρό....
Μου θύμησαν όλα αυτά τα οποία ένιωθα για αυτόν τον ανθρωπο και ένιωσα μια γλυκοπικρη μελαγχολία...
(προς θεού, μην παρεξηγηθώ... ο άντρας μου είναι κορώνα στο κεφάλι μου:P)

Και κει πάνω που πήγα να μπουκώσω για όλα όσα μου θύμησε αυτή η αναδρομή... τελικά χαμογέλασα....
Χαμογέλασα γιατί τελικά σήμερα... μετά από τόσα χρόνια... είμαι πλέον ΒΕΒΑΙΗ ότι αγαπήθηκα από αυτόν τον άνθρωπο πολύ....
Τόσο πολύ, όσο τον αγαπούσα εγώ τότε....
Και δεν νομίζω να υπάρχει κάτι καλύτερο από αυτό...
Η γνώση του ότι ΑΓΑΠΗΘΗΚΑ με κάνει ευτυχισμενη...
(Και φυσικά μην ξεχνιώμαστε... και τώρα με αγαπάνε και αγαπάω :P)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vaguraw

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Βαγγέλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 36 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 165 μηνύματα.
Δεν ητανε ενα απλο ραβασακι...ηταν ενας χειμαρος....της το εδωσα πισω :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nana

Δραστήριο μέλος

Η Nana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται IT. Έχει γράψει 602 μηνύματα.
Τα έχω κρατήσει, όπως και το τελευταίο mail του πρώην. Αυτό ειδικά δε θέλω να το διαβάζω, γιατί στενοχωριέμαι (ακόμα).:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Κι εγώ τα κρατάω, κάπου απλά δε μου πάει να τα πετάξω... Είναι γλυκειά η νοσταλγία, του να ανασκαλεύεις το παρελθόν!

Το ίδιο και με φωτογραφίες...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giannoulis

Νεοφερμένος

Ο Giannoulis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 35 μηνύματα.
Εγω παλι τα πεταω ολα γιατι ξενερωνω ασχημα οταν τα βλεπω...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

daemon

Νεοφερμένος

Ο daemon αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 76 μηνύματα.
Μια φορά έχω βάλει φωτιά, όχι όμως σε γράμματα. Ήταν ένα βιβλίο που μου είχε δώσει, με κάποιές αφιερώσεις στις πρώτες σελίδες. Μου ήταν αδύνατο να κρατήσω ό,τι τη θύμιζε. Πέταξα δώρα, φωτογραφίες κλπ. κλπ. και στο τέλος έσκισα τις σελίδες αυτές, έκαψα πρώτα σιγά σιγά όλο το βιβλίο (5 - 10 σελίδες τη φορά - ήταν και τεράστιο και φοβήθηκα να το κάψω μια κι έξω μη βάλω καμμιά φωτιά), και στο τέλος τις σελίδες με τις αφιερώσεις. Α ναι είχα γίνει και γκολ. Βέβαια τώρα πια τό 'χω μετανιώσει. Θα ήθελα να έχω κάτι να μου θυμίζει το πόσο όμορφα περάσαμε. Τότε όμως μου ήταν αδύνατο να έχω και το παραμικρό που τη θύμιζε (όλα αυτά στα 18 μου).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pepper-ann

Νεοφερμένος

Η Pepper-ann αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 81 μηνύματα.
Αναλόγως ποιος μου το έδωσε και πως κατέληξε. Ξέρω ότι τα γράμματα από τον άνθρωπο με τον οποίο είμαι εδώ και 5 χρόνια μαζί, δεν πρόκειται να τα πετάξω ποτέ. Πάντα θα θέλω να θυμάμαι...Όμως στο παρελθόν έχω πετάξει γράμμα από κάποιον άλλο γιατί απλά με αηδίαζε Δεν υπήρχε τίποτα αληθινό εκεί μέσα...και όταν το κατάλαβα, απλά το έσκισα σε χίλια κομμάτια και το πέταξα. Η αλήθεια είναι πάντως ότι ο πόνος δεν έφυγε...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

crazyhelen

Διάσημο μέλος

Η crazyhelen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,771 μηνύματα.
Στα βάθη της ντουλάπας μου μπορεί κανείς να βρει τα πάντα από τους ανθρώπους που σήμαιναν κάτι παραπάνω για μένα και άγγιξαν την ψυχή μου. Δεν φυλάω απλά ραβασάκια και φωτογραφίες, αλλά ακόμα και άχρηστα αντικείμενα τύπου : το χαρτί περιτυλίγματος από το πρωτο δώρο που μου πήρε, το εισιτήριο του λεωφορείου στο πρώτο μας ραντεβού κ.λ.π.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prime

Πολύ δραστήριο μέλος

Η prime αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,680 μηνύματα.
Τα κρατάω όλα από το σχολείο ακόμα.
Αλλά όπως την ενθύμηση του ατόμου με το οποίο χώρισα την κρατάω στο πίσω μέρος του μυαλού μου…έτσι και αυτά που το θυμίζουν τα καταχωνιάζω σε κουτιά ..
Σπάνια θα τα ανοίξω για να διαβάσω…μία ή δύο φορές το χρόνο και πολύ λέω…
Δε μου κάνει καρδιά να πετάξω τίποτα γιατί αποτελούν όλα ένα κομμάτι του παρελθόντος μου το οποίο άσχετα με την έκβαση της εκάστοτε σχέσης, αγαπάω πολύ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Hakuna Matata

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Άτομο αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 41 ετών. Έχει γράψει 1,921 μηνύματα.
Εφοσον καποια στιγμη ειχε αξια και δεν το πεταξα τοτε, δεν θα το πεταξω ποτε. Κι αυτο ισχυει για ολα τα "σουβενιρ".
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
Eμένα γενικά δεν μου έχουν δώσει/στείλει πολλά ραβασάκια. Δώρα μόνο, τα οποία τα έχω όλα, αλλά τα περισσότερα δεν έχουν πλέον καμία ιδιαίτερη σημασία, είναι απλά κομμάτι του ντεκόρ -όχι όλα φυσικά, μιλάω κυρίως για ρούχα και άλλα τέτοια καθημερινής χρήσης, υπάρχουν όμως μερικά που με κάνουν να γυρνώ πίσω (κυρίως κοσμήματα).

Δεν τα κοιτάζω συχνά, όχι γιατί τα αποφεύγω, αλλά γιατί δεν το έχω ανάγκη. Τις φώτο επίσης τις έχω όλες και δεν έχω σκίσει/κάψει ποτέ καμία, όσο πληγωμένη ή θυμωμένη κι αν υπήρξα.

Σβήνω όμως όλα τα ηλεκτρονικά αρχεία (μέϊλ, φώτο που δεν εκτύπωσα και τέτοια), γιατί δεν θέλω κάποια στιγμή να ανοίξει ο αγαπημένος μου τον υπολογιστή, να τα βρει και να υποθέσει (αυτονόητα) πως δεν έχω ξεπεράσει ακόμα τον πρώην μου!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fairytale

Πολύ δραστήριο μέλος

Η fairytale αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φιλόλογος. Έχει γράψει 881 μηνύματα.
Φυσικά και τα έχω κρατήσει... Ραβασάκια. γράμματα, ακόμη και ποιηματάκια...
Είναι τοποθετημένα σε ένα κουτί και αποτελούν κομμάτι του παρελθόντος μου, ένα όμορφο κομμάτι του...
Σπάνια τα κοιτάω -μου μοιάζουν όλα τόσο μακρινά- αλλά όταν τα κοιτώ δε μπορώ παρά να χαμογελώ γλυκά...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

deadhead_pirate

Περιβόητο μέλος

Ο deadhead_pirate αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,774 μηνύματα.
Κάπου πρέπει να είναι χωμένα, στο πατάρι , στην αποθήκη δεν ξέρω που ακριβώς, αλλά τα περισσότερα από αυτά δεν τα έχω διαβάσει καν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ειλικρινής

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Ειλικρινής αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,079 μηνύματα.
Τα φυλάει κάπου η γυναίκα μου μαζί με τις φωτο(ανώτερος άνθρωπος λέμε:P)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
Τα φυλάει κάπου η γυναίκα μου μαζί με τις φωτο(ανώτερος άνθρωπος λέμε:P)




(δίπλα στο τζάκι... για προσάναμα :P)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ειλικρινής

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Ειλικρινής αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,079 μηνύματα.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top