Ρατσισμός κατά των εβραίων

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Επίσης Dark kronos προσπάθησε να μην εκφράζεσαι τόσο ακραία. Μην ξεχνάς οτι μερικοι χρήστες του φόρουμ πιθανόν να είναι εβραίοι και είναι σαν να τους προσβάλλεις.
Ήδη εξαιτίας αυτού του θέματος ένα μέλος έφαγε προσωρινό ban (Porcelain), μην συνεχιστεί έτσι το θέμα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

]ifrit[

Περιβόητο μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,451 μηνύματα.
Δε σημαίνει ότι όλοι οι Εβραίοι κάνουν τα ίδια! επιτέλους πια πόση ηλιθιότητα χωράει σε μια ύπαρξη... ωραία και μερικούς Εβραίους δεν τους χωνεύεις. δεν σημαίνει οτι δεν τους χωνεύεις όλους. και επιτέλους ΓΙΑΤΙ ΝΑ ΠΕΘΑΝΟΥΝ?????????? επειδή είναι εβραίοι? ωραία και εσύ είσαι φασίστας, ψόφα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
O Dark kronos είπε απλά την άποψη του. Άλλωστε σκεφτείτε οτι είναι και μικρός και μην τον κρίνετε τόσο αυστηρά. Επίσης κι εγώ συμφωνώ ότι είναι σωστή η ουσία όσων είπε ο ifrit αλλά οι βρισιές ήταν περιττές, εκτός του οτι απαγορεύονται.
Μπορούσε άνετα να πει την άποψη του χωρίς να βρίσει, το ίδιο και ο Porcelain.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

]ifrit[

Περιβόητο μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,451 μηνύματα.
ακριβώς επειδή είναι μικρός είναι ανησυχιτικό
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από ]ifrit[:
ακριβώς επειδή είναι μικρός είναι ανησυχιτικό
Εσύ δεν έχεις αλλάξει απόψεις απο τότε που ήσουν 13 σε αρκετα θέματα? Δεν άνοιξε λίγο περισσότερο το μυαλό σου?
Θα ενημερωθεί περισσότερο και θα μάθει, δεν είναι ανάγκη να πέσουμε να τον φάμε. Ήμαρτον, είναι 13 χρονών παιδί και πέσατε να το φάτε επειδή απλά έχει ενστερνιστεί τις απόψεις που του επέβαλλε η οικογένεια του.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

]ifrit[

Περιβόητο μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,451 μηνύματα.
Άνοιξε το μυαλό μου αλλά ποτέ δεν ήμουν φασιστάκι. και παιδί του χίτλερ να ήμουν θα ήμουν άνθρωπος
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Μην κρίνεις μόνο απο τον εαυτό σου. Εγώ αμφιβάλλω αν σε μερικά χρόνια θα έχει τις ίδιες απόψεις...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

O'Zorgnax

Δραστήριο μέλος

Ο O'Zorgnax αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 642 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από ]ifrit[:
ακριβώς επειδή είναι μικρός είναι ανησυχιτικό
Σ' αυτό συμφωνώ κι εγώ. Ομολογώ πως αν άκουγα αυτήν την άποψη από ένα συνομήλικό μου δε θα μου έκανα εντύπωση πλέον (έχω πάθει ανοσία) αλλά από ένα παιδί 13 χρονών. Γιατί;;; Τι μίσος είναι αυτό;
Και μετά θέλουμε ελληνοτουρκικές φιλίες και να ξεχάσουμε το παρελθόν...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από O'Zorgnax:
Σ' αυτό συμφωνώ κι εγώ. Ομολογώ πως αν άκουγα αυτήν την άποψη από ένα συνομήλικό μου δε θα μου έκανα εντύπωση πλέον (έχω πάθει ανοσία) αλλά από ένα παιδί 13 χρονών. Γιατί;;; Τι μίσος είναι αυτό;
Και μετά θέλουμε ελληνοτουρκικές φιλίες και να ξεχάσουμε το παρελθόν...
Μην σε παραξενευει. Εγώ όσο περισσότερο μεγαλώνω τόσο πιο ανοιχτόμυαλους βλέπω τους συνομήλικους μου. Ο Dark kronos είναι σε μια ηλικία που τον επηρεάζουν αρκετά οι γονείς του και του περνάνε και τις σωστές και τις λάθος αντιλήψεις τους. Όταν θα μεγαλώσει λίγο και θα αποκτήσει δική του κρίση θα αλλάξει πιστευω ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Αν μπαίνεις σε ένα φόρουμ που δεν σε ενδιαφέρει αν ανα πάσα στιγμή δεν έχεις πλέον δυνατότητα να μπεις τότε γιατι μπαίνεις?
Αυτο δεν το καταλαβα... :confused: :hmm:


Αν υπαρχει καπιος Ευραιος σε αυτο το Forum τοτε θα ηθελα πολυ (και τον προσκαλω) να ερθει σε αυτο το topic η να μου στειλει πμ ωστε να συζιτισουμε (ηρεμα) και να μου αλλαξει γνωμη αν μπορει, αν τα βλεπω τοσο λαθος

Ρε παιδια το εχω πει 100 φορες, το θεμα δεν ειναι η ρατσα ή η εθνικοτιτα ο τοπος διαμονης η κατι τετιο, παιζουν οι πραξεις και τυχενει οι Ευραιοι να τα κανουν. Οσοι Ευραιοι δεν ειναι απο τους αλλους δεν πρεπει να πεθανουν αλλα χανονται μεσα στο χαος χαρη στην εθνικοτιτα, ουτε και οι "κακοι" πρεπει να πεθανουν αλλα αφου κανουν συνεχια μλκ και δεν βαζουν μυαλο... Το ιδιο και οι Αμερικανοι και οπιος αλλος λαος κανει τετια. Οσο δεν μπορουμε να βρουμε εναν τροπο να τους σταματισουμε τα λουζομαστε εμεις.

Αν πιστευεις οτι πρεπει να πεθανω επειδι ειμαι φασιστας τοτε πρωτον κανεις αυτα που κατακρινεις και δευτερον δεν σε εμποδιζει κανεις, ελα να με σκωτοσεις
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Dark_kronos:
Αυτο δεν το καταλαβα... :confused: :hmm:

Στον ifrit πήγαινε. ;)

Αρχική Δημοσίευση από Dark_kronos:
Αν υπαρχει καπιος Ευραιος σε αυτο το Forum τοτε θα ηθελα πολυ (και τον προσκαλω) να ερθει σε αυτο το topic η να μου στειλει πμ ωστε να συζιτισουμε (ηρεμα) και να μου αλλαξει γνωμη αν μπορει, αν τα βλεπω τοσο λαθος

Κι όμως είναι δύσκολο να σθυμπεριφερθέι έτσί όταν διαβάζει τέτοιες απόψεις. Το πιο πιθανό είναι να βρίσει και να φύγει ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Αμα φιγει ομως χανει την "ευκαιρια" να μου αλαξει γνωμη και διχνει και ενα ποσοστο δειλιας, αλλωστε δεν μηλαω για αυτον, μηλαω για την πλιοψιφια
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Μπορεί να μην φύγει οικειοθελώς ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

O'Zorgnax

Δραστήριο μέλος

Ο O'Zorgnax αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 642 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Dark_kronos:
Ρε παιδια το εχω πει 100 φορες, το θεμα δεν ειναι η ρατσα ή η εθνικοτιτα ο τοπος διαμονης η κατι τετιο, παιζουν οι πραξεις και τυχενει οι Ευραιοι να τα κανουν. Οσοι Ευραιοι δεν ειναι απο τους αλλους δεν πρεπει να πεθανουν αλλα χανονται μεσα στο χαος χαρη στην εθνικοτιτα, ουτε και οι "κακοι" πρεπει να πεθανουν αλλα αφου κανουν συνεχια μλκ και δεν βαζουν μυαλο... Το ιδιο και οι Αμερικανοι και οπιος αλλος λαος κανει τετια. Οσο δεν μπορουμε να βρουμε εναν τροπο να τους σταματισουμε τα λουζομαστε εμεις.
Ωραία ας μιλήσουμε πολιτισμένα λοιπόν:
1. Ποιες είναι οι ειδεχθείς αυτές πράξεις για τις οποίες οι Εβραίοι πρέπει να πληρώσουν με τη ζωή τους; Ξέρεις, έχεις καμιά ιδέα; Μη μου πεις τώρα τα χιλιοειπωμένα κλισέ ότι είναι τσιγκούνηδες και αγαπάνε το χρήμα και σταυρώσανε το Χριστό. Με αποδείξεις.
2. Λες και μόνος σου ότι και οι Αμερικάνοι πρέπει να είχαν εξαφανιστεί από προσώπου γης και επίσης όποιος άλλος λαός κάνει τέτοια. Ποιος το κρίνει αυτό; Ποια είναι δηλ. αυτά τα τέτοια; Οι πόλεμοι; Η επεκτατική πολιτική; Η δίψα για το χρήμα. Τελικά ποιος θα μείνει ζωντανός σε αυτόν τον πλανήτη αν σφάξουμε όλους όσους δε συμφωνούν μαζί σου;
3. Δυστυχώς δε γνωρίζεις και ιστορία αν και είναι λογικό γιατί είσαι μικρός ακόμα. Έχεις ιδέα για τα φρικαλέα βασανιστήρια στα οποία υπέβαλαν οι Ναζί τους Εβραίους; Δε θέλω να σου δείξω link με φωτογραφίες γιατί θα ανακατευτεί το στομάχι σου. Μου είναι αδύνατον να πιστέψω ότι τα γνωρίζεις όλα αυτά και συνεχίζεις να πιστεύεις ότι "καλά έκανε ο Χίτλερ στους Εβραίους". Κανένα ανθρώπινο πλάσμα δεν αξίζει τέτοιο απόλυτο εξευτελισμό και εξαθλίωση.

Αυτά, όσο πιο ήρεμα μπορούσα να τα γράψω, γιατί δε σου κρύβω ότι είχα καιρό να συγχυστώ τόσο πολύ (και είμαι και σε κρίσιμη ηλικία για έμφραγμα:))
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

]ifrit[

Περιβόητο μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,451 μηνύματα.
Αν ήσουν συνομίληκος/μεγαλύτερος θα σου απαντούσα. Τώρα σου λέω να καθαρίσεις το μυαλό σου από τις μαλ...κίες και θα δεις γιατί σε έκραξαν όλοι. Πραγματικά επειδή ενδιαφέρομαι το κάνω, αλλιώς δεν θα είχα καν ασχοληθεί. Απλώς βλέπω ότι είσαι άρρωστος και σε λήθαργο και προσπαθώ να σε ξυπνήσω. Συγγνώμη αν σε προσέβαλα. Σκέψου τα όμως όλα και θα βρεις γιατί έγινε όλο αυτό
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Ωραίο ποστ O'Zorgnax. Είμαι τώρα πολυ περίεργη τι θα απαντήσει ο Κρόνος... :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Insomniac

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Insomniac αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 876 μηνύματα.
Sorry κιολας, αλλα γιατι ακριβως συνεχιζετε να το συζητατε; Αν καποιος εχει γαλουχηθει με καποια ιδεα δεν προκειται να αλλαξει κατι στις αποψεις του με το διαλογο. Πολυ απλα γιατι αυτα που πιστευει δεν ειναι προιοντα λογικων συμπερασματων αλλα δεισιδαιμονιων...;)
Προφανως και ειναι παραλογο αυτο που πιστευει ο Dark_Kronos για τον πολυ απλο λογο οτι ειναι στατιστικως και μονο απιθανο ενας ολοκληρος λαος - με λιγες μονο εξαιρεσεις οπως υποστηριζει το παιδι- να συμπεριφερεται με τον ιδιο τροπο.
Ποσο μαλλον οταν αναφερεστε οχι σε μια εθνοτητα ή ενα κρατος, αλλα σε ατομα της ιδιας θρησκειας που μπορει να ειναι διασκορπισμενα σε εκατονταδες χωρες με διαφορετικα ηθη και εθιμα (αρα επηρεαζεται διαφορετικα οποιος ζει εκει)
Dark_Kronos οταν λες να "ερθει και να με πεισει" τι ακριβως εννοεις; Τί θα μπορουσε να σου πει καποιος που να σε πεισει; Υπαρχει περιπτωση αυτο που θα πει ενας Εβραιος να σε πεισει για την ολοτητα αυτων; :confused:

Ps: Σαν πολλα posts να εκανα για αρχη! :P

EDIT:

Ειπε το παιδι οτι "Καλα εκανε ο Χιτλερ στους Εβραιους"; :mad::( Αν ναι, ας μου το πει καποιος να μην ασχοληθω αλλο (Ok να εχει καποιο ρατσισμο, και να πιστευει οτι ειναι "κακος" σαν λαος, και αλλο να υπoστηριζει τις πραξεις ενος παραφρονος που καταδικαζει το συνολο του νοημονος πληθυσμου)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Insomniac:
Ps: Σαν πολλα posts να εκανα για αρχη! :P

Μην ανησυχείς εγω γράφτηκα χτες σε ένα φόρουμ και τώρα έχω ...84!!! :whistle::redface::D:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

O'Zorgnax

Δραστήριο μέλος

Ο O'Zorgnax αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 642 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Insomniac:
Ειπε το παιδι οτι "Καλα εκανε ο Χιτλερ στους Εβραιους"; :mad::( Αν ναι, ας μου το πει καποιος να μην ασχοληθω αλλο (Ok να εχει καποιο ρατσισμο, και να πιστευει οτι ειναι "κακος" σαν λαος, και αλλο να υπoστηριζει τις πραξεις ενος παραφρονος που καταδικαζει το συνολο του νοημονος πληθυσμου)
Για να ακριβολογούμε είπε αυτό:
"πιστευω πως αμα ο Χιτλερ τοτε ειχε εξαφανισει ολους τους Ευραιους θα ητανε μεν απανθροπο αλλα θα εσωζε της επομενες γενια απο καπια προβληματα"
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Οπως προειπα δεν πιστευω πως ο μονος τροπος ειναι ο θανατος αλλα ουτε και ειμαι υπερ, απλα ειμαι κατα των πραξεων αυτον. Ο Χιτλερ το πρατραβιξε. Οι πραξει ειναι οι πολεμοι κατα κυριο λογο αλλα γιατι οχι και το οτι σταυροσανε τον χρηστο πχ; Μπορει να μην ειμαι κανενας θρησκος-και μαλιστα να απεχω πολυ απο αυτην την πλευρα- αλλα αυτοι δλδ εχουν το δικεωμα να σκωτονουν εναν επειδη διδασκει κατι το οπιο δεν συμβαδειζει με τα δικα τους ενω εμεις δεν πρεπει να τους πειραξουμε επειδι το κανουν επειδι ειναι η νοοτροπια τους; Πρωτοι τα κανουν αυτοι... Νταξει για το χρημα, ολοι θελουμε το χρημα, αλλοι περισοτερο αλλοι λιγοτερο, αρκει να μην βγαζουμε χρηματα σε βαρος αλλων... (οπως ενας ευραιος που ουσιαστικα πηγε να μας κλεψει ενα σπιτι...)



Δεν λεω οτι πρεπει να εξαφανιστουν, απλα πρεπει μια και δεν σταματανε μονοι τους να βρουμε εναν τροπο να τους σταματισουμε. Να τους σκοτοσουμε ειναι ακρεο...
Οσο ομως αυτοι κανουν πολεμους και θελουν να βγαλουν λευτα απο το τπτ τα λουζομαστε εμεις

Μην νομιζεις πως λογο ηλικιας δεν εχω ιδεα... Ξερω πολυ καλα το τι βασανιστιρια τους κανανε και εχω δει παραπολλες φοτογραφιες και ταινιες. Εχω κανει και εργασια επ αυτου του θεματος... Μπορει να μην το αξιζει κανενα πλασμα αλλα αυτοι γιατι να τα κανουν; Μονο τον ευατο μας σκευτομαστε;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 6 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top