Ρατσισμός προς αλλόθρησκους και άθεους

russia4ever

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο russia4ever αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Ξάνθη (Ξάνθη). Έχει γράψει 222 μηνύματα.
Νομίζω ότι και οι θρήσκοι αντιμετωπίζουν ρατσισμό από τους άθεους π.χ ότι είμαστε παλιάς "μόδας", φανατικοί, καθυστερημένοι, ότι υπερβάλουμε με τα θρησκευτικά έθιμα κτλ.
Πιστεύω ότι πρέπει να σταματήσει αυτός ο "πόλεμος" και να κοιτάξουμε τον εαυτό μας.

Υ.Γ.: Η κατάσταση έχει κουράσει πραγματικά όμως, έτσι δεν είναι?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gate4

Επιφανές μέλος

Η Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 25,581 μηνύματα.
Νομίζω ότι και οι θρήσκοι αντιμετωπίζουν ρατσισμό από τους άθεους π.χ ότι είμαστε παλιάς "μόδας", φανατικοί, καθυστερημένοι, ότι υπερβάλουμε με τα θρησκευτικά έθιμα κτλ.
Πιστεύω ότι πρέπει να σταματήσει αυτός ο "πόλεμος" και να κοιτάξουμε τον εαυτό μας.

Υ.Γ.: Η κατάσταση έχει κουράσει πραγματικά όμως, έτσι δεν είναι?
Σε ποιον πλανήτη;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

russia4ever

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο russia4ever αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Ξάνθη (Ξάνθη). Έχει γράψει 222 μηνύματα.
Σε ποιον πλανήτη;

Γη.

Να αφήσουμε τις εξυπνάδες και να απαντάμε ευθέως?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Muxu Su

Διάσημο μέλος

Η Muxu Su αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,019 μηνύματα.
Νομίζω ότι και οι θρήσκοι αντιμετωπίζουν ρατσισμό από τους άθεους π.χ ότι είμαστε παλιάς "μόδας", φανατικοί, καθυστερημένοι, ότι υπερβάλουμε με τα θρησκευτικά έθιμα κτλ.
Πιστεύω ότι πρέπει να σταματήσει αυτός ο "πόλεμος" και να κοιτάξουμε τον εαυτό μας.

Υ.Γ.: Η κατάσταση έχει κουράσει πραγματικά όμως, έτσι δεν είναι?

Καπνός χωρίς φωτιά δεν υπάρχει. Σαφώς και κάποιος ο οποιος δεν ασπάζεται την θρησκεία σου θα σε λογοκρίνει, εαν εσυ, και ο εκάστοτε εσύ δηλαδή οταν ακούς οτι κάποιος ειναι άθεος, προδιαθέτεσαι αρνητικά και αρχίζεις το κυρηγμα. Και προσωπικα δεν εχω συναντήσει κάποιον άθεο ο οποίος ετσι στα καλά του καθομενου να με υποβαθμισει, αν θες, επειδη πιστεύω. Και δεν μπορω να καταλάβω την επιμονή ορισμένων θρησκευόμενων να θέλουν ντε και καλα να βάλουν στον "ίσο" δρόμο τους άθεους και όπως πολλες φορές χαρακτηρίζονται: σατανιστές.
Και να σου πω και την αλήθεια, αν του πεις δε οτι πιστεύεις οτι εχουμε προέλθει απο τον Αδάμ και την Εύα, ενα γέλιο θα το ρίξει. Πιστεύω στον χριστιανισμό και προφανώς ο κάθε ενας που εχει μυαλο στο κεφαλι του θα εχει καταλαβει οτι Αδάμ, Εύα και φίδι ειναι πραγματα εντελώς αλληγορικά. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gate4

Επιφανές μέλος

Η Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 25,581 μηνύματα.
Γη.

Να αφήσουμε τις εξυπνάδες και να απαντάμε ευθέως?
Φυσικά. Και δεν είναι εξυπνάδες. Σόρρυ αλλά που είδες να δέχονται ρατσισμό οι πιστοί; Και σε ποια χώρα;
Αν θες να πάρουμε ως παράδειγμα την Ελλάδα. Η εκκλησία κάνει ότι μα ότι της καπνίσει, χώνει τη μύτη της παντού ακόμα και αν δεν την αφορά το εκάστοτε θέμα και μπροστά σε πολλούς αν δηλώσεις άθεος σε κοιτάνε σαν έκτρωμα της φύσης. Γενικά παρατηρώ σχεδόν σε όλους τους χριστιανούς που ξέρω πως μόλις πάνε να εφαρμόσουν αυτό το περιβόητο "αγαπάτε αλλήλους" για το οποίο τόσο πολύ περιφανεύονται ότι περιέχει η θρησκεία τους βάζουν ένα υστερόγραφο και απορρίπτουν όποια ομάδα ανθρώπων δεν τους αρέσει. :D
Γενικότερα να πω ότι προσωπικά είμαι κατά του ρατσισμού σε όλες τις μορφές του οπότε και σε αυτόν που αναφέρει το θέμα. Αλλά αυτό που υποστήριξες πιο πάνω είναι άκυρο. Για τις περισσότερες χώρες τουλάχιστον.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

russia4ever

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο russia4ever αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Ξάνθη (Ξάνθη). Έχει γράψει 222 μηνύματα.
Καπνός χωρίς φωτιά δεν υπάρχει. Σαφώς και κάποιος ο οποιος δεν ασπάζεται την θρησκεία σου θα σε λογοκρίνει, εαν εσυ, και ο εκάστοτε εσύ δηλαδή οταν ακούς οτι κάποιος ειναι άθεος, προδιαθέτεσαι αρνητικά και αρχίζεις το κυρηγμα. Και προσωπικα δεν εχω συναντήσει κάποιον άθεο ο οποίος ετσι στα καλά του καθομενου να με υποβαθμισει, αν θες, επειδη πιστεύω. Και δεν μπορω να καταλάβω την επιμονή ορισμένων θρησκευόμενων να θέλουν ντε και καλα να βάλουν στον "ίσο" δρόμο τους άθεους και όπως πολλες φορές χαρακτηρίζονται: σατανιστές.
Και να σου πω και την αλήθεια, αν του πεις δε οτι πιστεύεις οτι εχουμε προέλθει απο τον Αδάμ και την Εύα, ενα γέλιο θα το ρίξει. Πιστεύω στον χριστιανισμό και προφανώς ο κάθε ενας που εχει μυαλο στο κεφαλι του θα εχει καταλαβει οτι Αδάμ, Εύα και φίδι ειναι πραγματα εντελώς αλληγορικά. :)


Βασικά αν άκουγα ότι κάποιος είναι άθεος θα ευχόμουν να είναι καλά στη ζωή του, γιατί αν ευχόμουν να πιστέψει θα ήταν κάπως.
Δεν έχω συναντήσει θρησκευόμενους να κάνουν τέτοιες ενέργειες οπότε δεν μπορώ να πω κάτι σ' αυτό.
Σατανιστές? Πρώτη φορά το ακούω αυτό.

Υ.Γ.: Бог с нами.(=ο Θεός μαζί μας)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Muxu Su

Διάσημο μέλος

Η Muxu Su αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,019 μηνύματα.
"αγαπάτε αλλήλους" .

Λάθος δεν είναι ετσι, ειναι: "κουτσομπολευετε αλλήλους"
Αξία ανεκτίμητη ειναι να μπαίνεις μεσα στην εκκλησία (στον οικο του κυρίου), και να γυρνάνε όλοι, και ιδίως οι γιαγιάδες και να σε κοιτάνε, απο πάνω μεχρι κάτω. Παπάδες που μονο παπάδες δεν ειναι και καταφέρνουν να σε βγάζουν απο τα ρούχα σου οπου σταθούν και βρεθούν. Και ξαναλέω οτι το να πιστεύω δεν έχει καμία σημασια με το γεγονός οτι στηλιτεύω τα κακώς κείμενα της εκκλησίας. Ούτως ή αλλως ειμαι της άποψης οτι το πόσο πιστεύεις δεν φαίνεται ούτε απο το πόσο συχνά πηγαίνεις εκκλησία και ούτε απο τη νηστεία που κανεις την Σαρακοστή.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

russia4ever

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο russia4ever αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Ξάνθη (Ξάνθη). Έχει γράψει 222 μηνύματα.
Φυσικά. Και δεν είναι εξυπνάδες. Σόρρυ αλλά που είδες να δέχονται ρατσισμό οι πιστοί; Και σε ποια χώρα;
Αν θες να πάρουμε ως παράδειγμα την Ελλάδα. Η εκκλησία κάνει ότι μα ότι της καπνίσει, χώνει τη μύτη της παντού ακόμα και αν δεν την αφορά το εκάστοτε θέμα και μπροστά σε πολλούς αν δηλώσεις άθεος σε κοιτάνε σαν έκτρωμα της φύσης. Γενικά παρατηρώ σχεδόν σε όλους τους χριστιανούς που ξέρω πως μόλις πάνε να εφαρμόσουν αυτό το περιβόητο "αγαπάτε αλλήλους" για το οποίο τόσο πολύ περιφανεύονται ότι περιέχει η θρησκεία τους βάζουν ένα υστερόγραφο και απορρίπτουν όποια ομάδα ανθρώπων δεν τους αρέσει. :D
Γενικότερα να πω ότι προσωπικά είμαι κατά του ρατσισμού σε όλες τις μορφές του οπότε και σε αυτόν που αναφέρει το θέμα. Αλλά αυτό που υποστήριξες πιο πάνω είναι άκυρο. Για τις περισσότερες χώρες τουλάχιστον.

Ρατσισμό προς τους πιστούς εννοώ το λεκτικό.
Δεν έχω δει την Εκκλησία να χώνεται σε πολιτικά θέματα, γιατί πολύ απλά δεν ασχολείται μ' αυτά.
Δεν έχω δει τέτοιες πράξεις από μέρους των πιστών.
Αν είναι άκυρο εντάξει όπως το δει ο καθένας.
Πού απορρίπτουν και πώς?

Λάθος δεν είναι ετσι, ειναι: "κουτσομπολευετε αλλήλους"
Αξία ανεκτίμητη ειναι να μπαίνεις μεσα στην εκκλησία (στον οικο του κυρίου), και να γυρνάνε όλοι, και ιδίως οι γιαγιάδες και να σε κοιτάνε, απο πάνω μεχρι κάτω. Παπάδες που μονο παπάδες δεν ειναι και καταφέρνουν να σε βγάζουν απο τα ρούχα σου οπου σταθούν και βρεθούν. Και ξαναλέω οτι το να πιστεύω δεν έχει καμία σημασια με το γεγονός οτι στηλιτεύω τα κακώς κείμενα της εκκλησίας. Ούτως ή αλλως ειμαι της άποψης οτι .

Συμφωνώ στο τελευταίο που λες ότι:"το πόσο πιστεύεις δεν φαίνεται ούτε από το πόσο συχνά πηγαίνεις εκκλησία και ούτε από τη νηστεία που κάνεις την Σαρακοστή."
Γενικά ο Χριστιανισμός είναι να τον εφαρμόζεις χωρίς να δίνεις δεκάρα για αυτά που λένε πίσω από την πλάτη σου, γιατί τουλάχιστον ξέρεις ότι κάνεις κάτι καλό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Gate4

Επιφανές μέλος

Η Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 25,581 μηνύματα.
Λάθος δεν είναι ετσι, ειναι: "κουτσομπολευετε αλλήλους"
Αξία ανεκτίμητη ειναι να μπαίνεις μεσα στην εκκλησία (στον οικο του κυρίου), και να γυρνάνε όλοι, και ιδίως οι γιαγιάδες και να σε κοιτάνε, απο πάνω μεχρι κάτω. Παπάδες που μονο παπάδες δεν ειναι και καταφέρνουν να σε βγάζουν απο τα ρούχα σου οπου σταθούν και βρεθούν. Και ξαναλέω οτι το να πιστεύω δεν έχει καμία σημασια με το γεγονός οτι στηλιτεύω τα κακώς κείμενα της εκκλησίας. Ούτως ή αλλως ειμαι της άποψης οτι το πόσο πιστεύεις δεν φαίνεται ούτε απο το πόσο συχνά πηγαίνεις εκκλησία και ούτε απο τη νηστεία που κανεις την Σαρακοστή.
Γέαπ. Αυτοί οι ηλίθιοι με ενοχλούν που το μόνο που ξέρουν είναι να το παίζουν ανωτερίλα "να δείτε εμείς πιστεύουμε και όλοι οι άλλοι θα πάτε στην κόλαση". Δεν έχω πρόβλημα με κανέναν πιστό αρκεί να πιστεύει συνειδητά και όχι επειδή του το σφήνωσαν στο μυαλό. :)
Ρατσισμό προς τους πιστούς εννοώ το λεκτικό.
Δεν έχω δει την Εκκλησία να χώνεται σε πολιτικά θέματα, γιατί πολύ απλά δεν ασχολείται μ' αυτά.
Δεν έχω δει τέτοιες πράξεις από μέρους των πιστών.
Αν είναι άκυρο εντάξει όπως το δει ο καθένας.
Πού απορρίπτουν και πώς?
Ναι εμένα με έχουν βρίσει επειδή είμαι άθεη ξέρω τι είναι ρατσισμός. Προς πιστό δεν το έχω δει στην Ελλάδα τουλάχιστον. Η εκκλησία (οι εκπρόσωποι της δηλαδή που έχουν εξουσία) ανακατεύονται ΠΑΝΤΟΎ. Δεν θα κάτσω να δώσω παραδείγματα κιόλας αν το ψάξεις θα βρεις το τι μαλακίες έχουν πει και κάνει διάφοροι παπάδες.
Τι δεν κατάλαβες; Λένε "αγαπάτε αλλήλους" αλλά ποιος το εφαρμόζει; Συνεχίζουν την φράση αυτή κάπως έτσι: "αγαπάτε αλλήλους εκτός από τους άθεους, τους μουσουλμάνους, τους ομοφυλόφιλους, τους μετανάστες, τους μαύρους......" και πάει λέγοντας. Λίγους έχεις δει με τέτοια συμπεριφορά;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

russia4ever

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο russia4ever αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Ξάνθη (Ξάνθη). Έχει γράψει 222 μηνύματα.
Γέαπ. Αυτοί οι ηλίθιοι με ενοχλούν που το μόνο που ξέρουν είναι να το παίζουν ανωτερίλα "να δείτε εμείς πιστεύουμε και όλοι οι άλλοι θα πάτε στην κόλαση". Δεν έχω πρόβλημα με κανέναν πιστό αρκεί να πιστεύει συνειδητά και όχι επειδή του το σφήνωσαν στο μυαλό. :)

Ναι εμένα με έχουν βρίσει επειδή είμαι άθεη ξέρω τι είναι ρατσισμός. Προς πιστό δεν το έχω δει στην Ελλάδα τουλάχιστον. Η εκκλησία (οι εκπρόσωποι της δηλαδή που έχουν εξουσία) ανακατεύονται ΠΑΝΤΟΎ. Δεν θα κάτσω να δώσω παραδείγματα κιόλας αν το ψάξεις θα βρεις το τι μαλακίες έχουν πει και κάνει διάφοροι παπάδες.
Τι δεν κατάλαβες; Λένε "αγαπάτε αλλήλους" αλλά ποιος το εφαρμόζει; Συνεχίζουν την φράση αυτή κάπως έτσι: "αγαπάτε αλλήλους εκτός από τους άθεους, τους μουσουλμάνους, τους ομοφυλόφιλους, τους μετανάστες, τους μαύρους......" και πάει λέγοντας. Λίγους έχεις δει με τέτοια συμπεριφορά;

Εγώ προσωπικά δεν είμαι τέτοιος.
Έχεις δίκιο αλλά όχι κι όλοι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gate4

Επιφανές μέλος

Η Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 25,581 μηνύματα.
Εγώ προσωπικά δεν είμαι τέτοιος.
Έχεις δίκιο αλλά όχι κι όλοι.
Δεν είπα ότι είσαι, άλλωστε δεν σε ξέρω για να μπορώ να έχω άποψη για σένα. Αλλά πρέπει να παραδεχτείς ότι πολλοί είναι έτσι. Περισσότερο οι άνθρωποι μεγαλύτερης ηλικίας βέβαια..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

russia4ever

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο russia4ever αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Ξάνθη (Ξάνθη). Έχει γράψει 222 μηνύματα.
Δεν είπα ότι είσαι, άλλωστε δεν σε ξέρω για να μπορώ να έχω άποψη για σένα. Αλλά πρέπει να παραδεχτείς ότι πολλοί είναι έτσι. Περισσότερο οι άνθρωποι μεγαλύτερης ηλικίας βέβαια..

Σου λέω εγώ ότι δεν είμαι όπως οι γηραιότεροι.
Ναι, το παραδέχομαι ότι πολλοί είναι έτσι και δε μου αρέσει όπως είναι φυσικό.
Τέλος πάντως, δείξε δύναμη εσύ και προχώρα.
;););)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

athinouli

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η athinouli αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 347 μηνύματα.
Ρατσισμός στους αλλόθρησκους και άθεους σίγουρα υπάρχει.. αν και δεν θα έπρεπε..
ο καθένας έχει το δικαίωμα να πιστεύει σε όποιον Θεό θέλει, με όποιον τρόπο θέλει, και φυσικά ΑΝ θέλει..
είναι γενικότερα χαζό το γεγονός να τοποθετείται ως τοίχος η θρησκευτική αντίληψη του ανθρώπου στις διαπροσωπικές του σχέσεις..
απλώς το μόνο άσχημο είναι να θέλεις να πείσεις τον συνομιλητή σου να αλλάξει απόψεις.. αυτό δεν είναι σωστό..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Εχέμυθη

Περιβόητο μέλος

Η Εχέμυθη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,863 μηνύματα.
Σιγουρα ρατσισμος προς αθεους και αλλοθρησκους υπαρχει, ομως εγω παρατηρω και το αντιστροφο . Ειδικα στα μεσα κοινωνικης δικτυωσης βλεπω περισσοτερους αθεους να ειναι εναντιον πιστων παρα το αντιθετο .
Ο καθενας ειναι ελευθερος να πιστευει σε ο,τι θελει , αν θελει. Οποιαδηποτε ρατσιστικη συμπεριφορα ειναι κατακριτεα .
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

russia4ever

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο russia4ever αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Ξάνθη (Ξάνθη). Έχει γράψει 222 μηνύματα.
Πρέπει να σταματήσει αυτός ο ρατσισμός, δεν έχει ουσία.
Ο άθεος προτιμάει, θέλει και δεν πιστεύει οκ δεκτό κι ο πιστός θέλει να πιστεύει και πιστεύει δεκτό...κι εδώ τελειώνει.
Αλλά μερικοί έχουν το κόμπλεξ που τα χαλάει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

GiorgosAsi

Δραστήριο μέλος

Ο GiorgosAsi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 781 μηνύματα.
Τι κομπλεξ ρε φιλε ο Χριστιανισμος επιβληθηκε και περασε η ανθρωποτητα και η ελλαδα 1500 χρονια μεσαιωνα,το 1650 ο κεπλερ ξαναγυρισε και διαβασε τον αρισταρχο για να ξαναπαρει φωτια η επιστημη μεχρι τοτε ηταν γεματο παπαδες και παπαδιες,η κοινωνια που ζεις 400 κατι χρονια ζωης εχει κ εχει αναπτυχθει η τεχνολογια η φιλοσοφια και η σκεψη.

Ξερεις γιατι εχουμε 7 μερες την εβδομαδα?Μαντεψε.Ο Θαιως εφτιαξε τη γη σε 7 μερες
Ξερεις γιατι δεν γιορταζουμε την ανοιξη και το καλοκαιρι και τις κινησεις του ηλιου και γιορταζουμε τον θειο αναπτηρα με το θειο κερι και καποιον πριν 2500 χρονια τον ιησου καποιοι τον κανανε μεσια στις ερημους του ισραηλ που δεν πινανε νερο και βλεπαν αναστασεις ?Ποιος εχει τα κομπλεξ ποιος εφαγε την υπατια και ποιος κανει πολεμους κατι μουτζαχεντιν θρησκοι σαν κ εσενα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

BILL4

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο BILL4 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 309 μηνύματα.
Τι κομπλεξ ρε φιλε ο Χριστιανισμος επιβληθηκε και περασε η ανθρωποτητα και η ελλαδα 1500 χρονια μεσαιωνα,το 1650 ο κεπλερ ξαναγυρισε και διαβασε τον αρισταρχο για να ξαναπαρει φωτια η επιστημη μεχρι τοτε ηταν γεματο παπαδες και παπαδιες,η κοινωνια που ζεις 400 κατι χρονια ζωης εχει κ εχει αναπτυχθει η τεχνολογια η φιλοσοφια και η σκεψη.

Ξερεις γιατι εχουμε 7 μερες την εβδομαδα?Μαντεψε.Ο Θαιως εφτιαξε τη γη σε 7 μερες
Ξερεις γιατι δεν γιορταζουμε την ανοιξη και το καλοκαιρι και τις κινησεις του ηλιου και γιορταζουμε τον θειο αναπτηρα με το θειο κερι και καποιον πριν 2500 χρονια τον ιησου καποιοι τον κανανε μεσια στις ερημους του ισραηλ που δεν πινανε νερο και βλεπαν αναστασεις ?Ποιος εχει τα κομπλεξ ποιος εφαγε την υπατια και ποιος κανει πολεμους κατι μουτζαχεντιν θρησκοι σαν κ εσενα
Έχεις κάθε δικαίωμα να πιστεύεις ό,τι θέλεις, αλλά η ειρωνεία στο σχόλιό σου επιβεβαιώνει το ρατσισμό που υπάρχει κατά των πιστών. Οι καραμέλες περί μεσαίωνα και πολέμων είναι για γέλια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

GiorgosAsi

Δραστήριο μέλος

Ο GiorgosAsi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 781 μηνύματα.
Τι μου λες δηλαδη?
Δηλαδη το οτι υπαρχει αντιπαραθεση και διαξιφισμος σε μια κοσμοθεωρια σε σχεση με αλλη αυτο θεωρειται ρατσισμος?Ρε της καραμελας εισαι η της τσικλοφουσκας?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vassilis498

Διακεκριμένο μέλος

Ο vassilis498 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 7,079 μηνύματα.
Τι κομπλεξ ρε φιλε ο Χριστιανισμος επιβληθηκε και περασε η ανθρωποτητα και η ελλαδα 1500 χρονια μεσαιωνα,το 1650 ο κεπλερ ξαναγυρισε και διαβασε τον αρισταρχο για να ξαναπαρει φωτια η επιστημη μεχρι τοτε ηταν γεματο παπαδες και παπαδιες,η κοινωνια που ζεις 400 κατι χρονια ζωης εχει κ εχει αναπτυχθει η τεχνολογια η φιλοσοφια και η σκεψη.

Ξερεις γιατι εχουμε 7 μερες την εβδομαδα?Μαντεψε.Ο Θαιως εφτιαξε τη γη σε 7 μερες
Ξερεις γιατι δεν γιορταζουμε την ανοιξη και το καλοκαιρι και τις κινησεις του ηλιου και γιορταζουμε τον θειο αναπτηρα με το θειο κερι και καποιον πριν 2500 χρονια τον ιησου καποιοι τον κανανε μεσια στις ερημους του ισραηλ που δεν πινανε νερο και βλεπαν αναστασεις ?Ποιος εχει τα κομπλεξ ποιος εφαγε την υπατια και ποιος κανει πολεμους κατι μουτζαχεντιν θρησκοι σαν κ εσενα

Άραγε είναι αποδεκτό και σεβαστό σήμερα να είναι κάποιος ναζί; 2 μέτρα και 2 σταθμά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

GiorgosAsi

Δραστήριο μέλος

Ο GiorgosAsi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 781 μηνύματα.
Τι εννοεις ?Εξηγησου
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top