• Σας ενημερώνουμε ότι η κατηγορία δεν αντικαθιστά σε καμία περίπτωση την επίσκεψη σας σε επαγγελματία ιατρό.

    Το σύνολο του περιεχομένου της κατηγορίας αυτής, όπως κείμενα, γραφικά, εικόνες, πληροφορίες που λαμβάνονται από δικαιούχους διαφήμισης, είναι καθαρά και μόνο για ενημερωτικούς σκοπούς και δεν προορίζεται να είναι υποκατάστατο για την επαγγελματική ιατρική συμβουλή, διάγνωση ή θεραπεία. Δεν αποτελεί υποκατάστατο ιατρικής εξέτασης, ούτε αντικαθιστά την ανάγκη για υπηρεσίες που παρέχονται από επαγγελματία ιατρό. Πάντοτε να ζητάτε τη συμβουλή του ιατρού σας πριν πάρετε οποιαδήποτε συνταγή ή φάρμακο. Μόνο ο ιατρός σας μπορεί να σας δώσει συμβουλές για το τι είναι ασφαλές και αποτελεσματικό για σας.

Ρινοπλαστική

Lady M

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Lady M αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Δανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,393 μηνύματα.
2 μήνες είναι ένα εύλογο διάστημα για να δεις ως ένα βαθμό το αποτέλεσμα. Αν πήρες και τη γνώμη δεύτερου γιατρού, δεν υπάρχει αμφιβολία ότι κάτι πήγε λάθος. Εσύ θέλεις να κινηθείς νομικά για αποζημίωση; Πιστεύεις ότι θα χρειαστείς επαναληπτική επέμβαση;
 

Lala_

Νεοφερμένος

Η Lala_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών. Έχει γράψει 8 μηνύματα.
2 μήνες είναι ένα εύλογο διάστημα για να δεις ως ένα βαθμό το αποτέλεσμα. Αν πήρες και τη γνώμη δεύτερου γιατρού, δεν υπάρχει αμφιβολία ότι κάτι πήγε λάθος. Εσύ θέλεις να κινηθείς νομικά για αποζημίωση; Πιστεύεις ότι θα χρειαστείς επαναληπτική επέμβαση;
Θεωρώ πως ναι θα χρειαστεί. Σίγουρα για τα ρουθούνια μου. Δε ξέρω αν θα μου προτείνει ο ίδιος να μου τα διορθώσει αλλά η αλήθεια είναι πως δεν τον εμπιστεύομαι πλέον για να ξανά επέμβαση με αυτό το γιατρο όποτε ναι θα πάω σε δικηγόρο για αποζημίωση.
 

EvanescenceQ

Επιφανές μέλος

Η EvanescenceQ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 14,181 μηνύματα.
Θεωρώ πως ναι θα χρειαστεί. Σίγουρα για τα ρουθούνια μου. Δε ξέρω αν θα μου προτείνει ο ίδιος να μου τα διορθώσει αλλά η αλήθεια είναι πως δεν τον εμπιστεύομαι πλέον για να ξανά επέμβαση με αυτό το γιατρο όποτε ναι θα πάω σε δικηγόρο για αποζημίωση.
Αυτο να κανεις,γιατι ηδη ειδες το αποτελεσμα της δουλειας του πρωτου.
Πας και διεκδικεις οσα σου αναλογουν.Ευχομαι να βρεις την ακρη και να διορθωθει και αυτο που δεν εκανε ο αλλος ως οφειλε :thumbup: να εισαι καλα:thumbup:
 

Lala_

Νεοφερμένος

Η Lala_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών. Έχει γράψει 8 μηνύματα.
Αυτο να κανεις,γιατι ηδη ειδες το αποτελεσμα της δουλειας του πρωτου.
Πας και διεκδικεις οσα σου αναλογουν.Ευχομαι να βρεις την ακρη και να διορθωθει και αυτο που δεν εκανε ο αλλος ως οφειλε :thumbup: να εισαι καλα:thumbup:
Και εσυ!! Ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις σου
 

eleni2000

Νεοφερμένος

Ο eleni2000 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών. Έχει γράψει 5 μηνύματα.
Παιδιά καλησπερα. Έκανα πλαστική στη μύτη μου το Νοέμβριο και δεν είμαι καθόλου ικανοποιημένη από το αποτέλεσμα. Είχα άσχημη μύτη και εξακολουθεί να είναι άσχημη. Για την ακρίβεια δε καταλαβαίνεις καν ότι άλλαξε κάτι πέρα από το προφίλ μου. Στα 3/4 το κόκκαλο μου είναι εκεί. Τα ρουθούνια μου είναι διαφορετικά και τα προφίλ μου καμία σχέση το ένα με το άλλο. Υπάρχει κάποιος που να έχει κινηθεί νομικά; Αρχές του χρόνου θα συναντηθώ με τον γιατρο μου αλλά επειδή δε πρόκειται να βγάλω ακτή γιατί επιμένει να λέει πως θα αλλάξει (το κόκκαλο δε θα φύγει δια μαγείας) σκέφτομαι να πάω σε δικηγόρο. Επειδή διάβασα πολλούς δυσαρεστημένους υπάρχει κάποιος που να έκανε όντως μήνυση; Ευχαριστώ πολύ
Επίσης οποίος θέλει ας μου στείλει μήνυμα να του πω το όνομα του γιατρού για να μη πάει εκεί. Οι φωτογραφίες που ανεβάζει σε σχέση με τη πραγματικότητα δεν έχουν απολύτως καμία σχέση!!
στειλε μου τονομα του σε παρακαλω, μη τη πατησουμε κ μεις,

Update.σημερα πχ ρε παιδιά φαινεται ισια. Τη μια μέρα φαίνεται πιο ίσια την άλλη πιο πεσμένη 🤣 οπότε στανταρακι έχει να κάνει με πρήξιμο.Γενικά παντως δεν μετάνιωσα για την επιλογή μου. Παλι στον ίδιο θα πήγαινα!
τελικα πως παει το ξεπρηξιμο;; στρωνει η μυτη;;
 
Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Ameli

Νεοφερμένος

Η Ameli αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών. Έχει γράψει 7 μηνύματα.
Ειναι οκ αλλα οτι εχει μια αναιπαισθητη καμπουριτσα,την εχει..
 

Elafi

Νεοφερμένος

Η Elafi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Καλησπέρα μήπως θ μπορούσες ν μ πεις τ γιατρό;;;
 

katiaν

Νεοφερμένος

Η katiaν αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
Παιδιά καλησπέρα! Καλή χρονιά! Θα ήθελα να μου προτείνετε γιατρό για ρινοπλαστικη στην Αθήνα ιδανικά σε δημόσιο νοσοκομείο.
Ευχαριστώ πολυ!
Σημείωση συντονιστή: Απαντήσεις για γιατρούς μόνο σε πμ.
 

eleni2000

Νεοφερμένος

Ο eleni2000 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών. Έχει γράψει 5 μηνύματα.
Παιδιά καλησπέρα! Καλή χρονιά! Θα ήθελα να μου προτείνετε γιατρό για ρινοπλαστικη στην Αθήνα ιδανικά σε δημόσιο νοσοκομείο.
Ευχαριστώ πολυ!
καλησπερα! ψαχτο καλα, θελει καλο ψαξιμο.. κ υπομονη
 

travelingirl

Νεοφερμένος

Η travelingirl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών. Έχει γράψει 9 μηνύματα.
Καλησπέρα σε όλους!
Θέλω να ρωτήσω να μου πείτε τι παίζει από άποψη τιμών.
Επισκέφτηκα πρόσφατα έναν πλαστικό χειρούργο και μου είπε ότι αρχική τιμή είναι στα 4.500 αλλά λόγω κοινού γνωστού μου το έριξε στα 3.900. Γενικότερα, δε με ενθουσίασε η συμπεριφορά του, όλο το ραντεβού κράτησε γύρω στο 15λεπτο. Κοιτούσε το κινητό του(τη μία είπε ότι κρατούσε σημειώσεις κ την άλλη ότι πρέπει να στείλει ένα μήνυμα), 2 φορές μου ζήτησε να επαναλάβω αυτά που έλεγα.
 

eleni2000

Νεοφερμένος

Ο eleni2000 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών. Έχει γράψει 5 μηνύματα.
Καλησπέρα σε όλους!
Θέλω να ρωτήσω να μου πείτε τι παίζει από άποψη τιμών.
Επισκέφτηκα πρόσφατα έναν πλαστικό χειρούργο και μου είπε ότι αρχική τιμή είναι στα 4.500 αλλά λόγω κοινού γνωστού μου το έριξε στα 3.900. Γενικότερα, δε με ενθουσίασε η συμπεριφορά του, όλο το ραντεβού κράτησε γύρω στο 15λεπτο. Κοιτούσε το κινητό του(τη μία είπε ότι κρατούσε σημειώσεις κ την άλλη ότι πρέπει να στείλει ένα μήνυμα), 2 φορές μου ζήτησε να επαναλάβω αυτά που έλεγα.
μπορεις να βρεις κ φθηνοτερα απο 2000ε εως 4,5,6 χιλιαρικα

αλλα το θεμα δεν ειναι το φθηνοτερο, το θεμα εινια να γινεται κ καλη κ σωστη δουλεια οσο κ αν κοστισει.
πραγμα το οποιο ειναι εξαιρετικα δυσκολο να το βρεις, διοτι παντα υπαρχει το περιθωριο λαθους στη ρινοπλαστικη. οσα λεφτα κ να δωσεις παντα υπαρχει η πιθανοτητα λαθους.

σαυτο το γιατρο δε θα πας ουτε για πλακα, φαντασου οτι κ μεσα στην εγχειρηση θ'ασχολειραι με το κινητο του.

εγω λεω καλυτερα παρε αμαξι μετα 4500ε.

Γιατροι κ δικηγοροι, μαφια μεγαλη προσοχη!
 

travelingirl

Νεοφερμένος

Η travelingirl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών. Έχει γράψει 9 μηνύματα.
μπορεις να βρεις κ φθηνοτερα απο 2000ε εως 4,5,6 χιλιαρικα

αλλα το θεμα δεν ειναι το φθηνοτερο, το θεμα εινια να γινεται κ καλη κ σωστη δουλεια οσο κ αν κοστισει.
πραγμα το οποιο ειναι εξαιρετικα δυσκολο να το βρεις, διοτι παντα υπαρχει το περιθωριο λαθους στη ρινοπλαστικη. οσα λεφτα κ να δωσεις παντα υπαρχει η πιθανοτητα λαθους.

σαυτο το γιατρο δε θα πας ουτε για πλακα, φαντασου οτι κ μεσα στην εγχειρηση θ'ασχολειραι με το κινητο του.

εγω λεω καλυτερα παρε αμαξι μετα 4500ε.

Γιατροι κ δικηγοροι, μαφια μεγαλη προσοχη!
Έχω προβληματιστεί πολύ. Ο γνωστός μου -επίσης γιατρός- μου λέει τα καλύτερα κ επίσης ως χειρούργος που είναι, προσφέρθηκε να είναι κ αυτός στο χειρουργείο. Αλλά εμένα ο πλαστικός δε μου άφησε τόσο θετική εντύπωση. Επίσης, τα 4500 τα θεωρώ εξωφρενικό ποσό, δλδ ο τύπος πρέπει να την έχει ψωνίσει... Η τιμή που μου έκανε είναι τσιμπημένη θεωρώ, από τη στιγμή που τοπ ονόματα στις μεγάλες πόλεις παίρνουν μαξ 3500 από όσο έχω διαβάσει.
 

markrit

Νεοφερμένος

Η markrit αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Καλημέρα, δεν έχω κάνει πρόσφατα, πάνε κάποια χρόνια. Αλλά θεωρώ από την τότε έρευνα και κρίνοντας από αυτά που είδα ο [...] είναι η καλύτερη επιλογή. Κάνε και την δίκη σου έρευνα. Ο γιατρός δεν είναι πλασιέ.

Σημείωση συντονιστή: Ονόματα γιατρών μόνο σε προσωπικό μήνυμα
καλησπέρα! θα μπορούσες να μου στείλεις το όνομα του ιατρου?
 

Elafi

Νεοφερμένος

Η Elafi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Καλησπέρα σας!!! Ετοιμάζομαι να κάνω ρινοπλαστικη και έχω κάνει 3 ραντεβού μέχρι τώρα!!! ΞΕΡΕΙ ΚΆΠΟΙΟΣ Η ΕΧΕΙ ΧΕΙΡΟΥΡΓΙΘΕΙ ΣΤΟΝ Α.Κ;;; ευχαριστώ εκ των προτέρων!!!
 

epan

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο epan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 213 μηνύματα.
Παιδιά πραγματικα οποιος εχει κανει επαναληπτική αλλα και οποιος ειχε προβλημα με το ακρορίνιο του και βρήκε καποιον καλο γιατρο και του το διορθωσε να μου στειλει σας παρακαλω! Γιατι καιγομαι πηρα την αποφαση χρονια μετα να το ξαναψαξω! Δεν μπορω να με καιει αυτο το προβλημα μια ζωη!
 
Τελευταία επεξεργασία:

eleni2000

Νεοφερμένος

Ο eleni2000 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών. Έχει γράψει 5 μηνύματα.
Παιδιά πραγματικα οποιος εχει κανει επαναληπτική αλλα και οποιος ειχε προβλημα με το ακρορίνιο του και βρήκε καποιον καλο γιατρο και του το διορθωσε να μου στειλει σας παρακαλω! Γιατι καιγομαι πηρα την αποφαση χρονια μετα να το ξαναψαξω! Δεν μπορω να με καιει αυτο το προβλημα μια ζωη!
ηρεμησε ψαξτο καλα.
κανεις ομως δε θα σου εγγυηθει τιποτα... αν δεν ειναι τοσο τραγικο αστο ετσι
 

Basilisk

Νεοφερμένος

Η Basilisk αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
Καλησπέρα και απο μένα παιδιά. Έχοντας ξεκινήσει, εντατικά πια, την αναζήτηση ιατρού μου για ρινοπλαστική, βρέθηκα να ξεφυλλίζω τις σελίδες αυτού του πολύ ενημερωτικού thread και πραγματικά με έχει ήδη βοηθήσει πολύ.

Ήθελα με την σειρά μου να ρωτήσω αν κάποιος έχει οποιαδήποτε προσωπική εμπειρία-ή σε γνωστό/κοντινό του πρόσωπο, με την «ατραυματική ρινοπλαστική» (γλυπτική των ρινικών οστών μέσω της χρήσης υπερήχων (Piezo Rhinoplasty/Diamond Rhinoplasty) που είναι διαφορετική τεχνική από την κλασσική τεχνική (σπάσιμο ρινικών οστών) με θεωρητικά συντομότερη αποθεραπεία και δυνατότητα άμεσης αποκατάστασης της αναπνοής μετά το χειρουργείο (δεν γίνεται πωματισμός στα ρουθούνια).

Αν μπορούσατε να μου στείλετε σε προσωπικό μήνυμα οποιαδήποτε πληροφορία (εντυπώσεις, στοιχεία ιατρού) θα το εκτιμήσω ιδιαίτερα.

Ευχαριστώ πολύ!​
 

MaryJaneH

Νεοφερμένος

Η MaryJaneH αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
Γεια σας σκέφτομαι κι εγώ να κάνω ρινοπλαστικη και θέλω να ξέρω ποιοι είναι οι καλύτεροι γιατροί και ποιους να αποφύγω. Θα ηθελα πολύ αν γίνεται κάποιος να μου στείλει σε dm τις προτάσεις του. Προσωπικά δεν εχω θέμα με το πως φαίνεται απο προφίλ η μυτη αλλά από μπροστά γιατι ειναι πολυ χοντρη. Έχει κάποιος άλλος εμπειρία σε τέτοιο θέμα;
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top