• Σας ενημερώνουμε ότι η κατηγορία δεν αντικαθιστά σε καμία περίπτωση την επίσκεψη σας σε επαγγελματία ιατρό.

    Το σύνολο του περιεχομένου της κατηγορίας αυτής, όπως κείμενα, γραφικά, εικόνες, πληροφορίες που λαμβάνονται από δικαιούχους διαφήμισης, είναι καθαρά και μόνο για ενημερωτικούς σκοπούς και δεν προορίζεται να είναι υποκατάστατο για την επαγγελματική ιατρική συμβουλή, διάγνωση ή θεραπεία. Δεν αποτελεί υποκατάστατο ιατρικής εξέτασης, ούτε αντικαθιστά την ανάγκη για υπηρεσίες που παρέχονται από επαγγελματία ιατρό. Πάντοτε να ζητάτε τη συμβουλή του ιατρού σας πριν πάρετε οποιαδήποτε συνταγή ή φάρμακο. Μόνο ο ιατρός σας μπορεί να σας δώσει συμβουλές για το τι είναι ασφαλές και αποτελεσματικό για σας.

Ροδόχρους ακμή

Cleo2020

Νεοφερμένος

Η Cleo2020 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών. Έχει γράψει 5 μηνύματα.
Ρώτησα τον δερματολόγο μου την τελευταία φορά σχετικά με το λέιζερ και αν λύνει το θέμα της κοκκινιλας. Ίσως προσωρινά όμως αν συνεχίσει το δέρμα να έχει εξάρσεις οι κοκκινίλες θα ξαναβγούν και οι ευρυαγγειες το ίδιο. Τα σπυράκια προσωπικά αν τα αφήσω χωρίς κρέμα ή χάπια ξαναβγαίνουν δυστυχώς ανάλογα βέβαια τον καιρό, τη διατροφή και την ψυχολογία μου. Όλα παίζουν ρόλο αν και προσέχω πολύ χρησιμοποιώντας μόνο ότι μου λέει ο γιατρός. Έμαθα ότι έτσι είναι η φύση της νόσου. Αν κάνω λάθος παιδιά δεκτές οι διορθώσεις σας.
 

Teria

Νεοφερμένος

Η Teria αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 43 ετών. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Ρώτησα τον δερματολόγο μου την τελευταία φορά σχετικά με το λέιζερ και αν λύνει το θέμα της κοκκινιλας. Ίσως προσωρινά όμως αν συνεχίσει το δέρμα να έχει εξάρσεις οι κοκκινίλες θα ξαναβγούν και οι ευρυαγγειες το ίδιο. Τα σπυράκια προσωπικά αν τα αφήσω χωρίς κρέμα ή χάπια ξαναβγαίνουν δυστυχώς ανάλογα βέβαια τον καιρό, τη διατροφή και την ψυχολογία μου. Όλα παίζουν ρόλο αν και προσέχω πολύ χρησιμοποιώντας μόνο ότι μου λέει ο γιατρός. Έμαθα ότι έτσι είναι η φύση της νόσου. Αν κάνω λάθος παιδιά δεκτές οι διορθώσεις σας.
Βάζεις κάποια ειδική κρέμα πάνω στα σπυράκια? Ποια ειναι αυτή? Εμένα μου έδωσε μόνο τη rosacure που ειναι αντιηλιακή... Αν μπορείς βοήθησε με λίγο, ή και οποίος άλλος θέλει!
 

Cleo2020

Νεοφερμένος

Η Cleo2020 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών. Έχει γράψει 5 μηνύματα.
Βάζω αντηλιακή της frezyderm καθώς και μια της ίδιας εταιρείας σαν ενυδατικη. Για τα σπυράκια κανονικά βάζω τη soolantra αλλά έχω από τον Σεπτέμβριο να βάλω καθώς δεν κυκλοφορεί στην Ελλάδα και τώρα με πολλή προσπάθεια την βρήκα από Γερμανία. Το διάστημα αυτό έχω πολύ έντονο θέμα στο πηγούνι και στη μύτη αλλά δεν θέλω να πάρω χάπια και για το λόγο αυτό χρειάζομαι την κρέμα. Επίσης άρχισα να βάζω αιθέριο έλαιο τεϊόδεντρου εδώ και δύο βδομάδες αλλά δεν έχω δει κανένα ουσιαστικό αποτέλεσμα ίσως είναι νωρίς αλλά μου το σύστησε ο γιατρός.
 

King Eric

Νεοφερμένος

Ο King Eric αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 53 ετών. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Ένα χρόνο μετά ακριβώς, μπορώ να πω ότι η δερματολόγος που είχα πάει με βοήθησε άπειρα με τη θεραπεία που μου είχε γράψει τότε.
Ήδη ένα μήνα μετά είχα καθαρίσει εντελώς.
Δεν έχω αλλάξει τον αφρό καθαρισμού, την ενυδατική μου, το αντηλιακό μου χειμώνα-καλοκαίρι, την αλοιφή για το κοκκίνισμα κτλ. ΔΕΝ ΤΑ ΕΧΩ ΑΠΟΧΩΡΙΣΤΕΙ ΕΝΑ ΧΡΟΝΟ ΤΩΡΑ.

Πλέον είναι καθαρό το πρόσωπό μου σε σημείο που κυκλοφορώ χωρίς μεικ απ και δεν με νοιάζει. ΥΠΕΡΒΟΛΙΚΑ ευαίσθητο όμως, ειδικά τώρα το χειμώνα με την θέρμανση κτλ κοκκινίζω πανευκολά αλλά το ελέγχω.

Όποιος θέλει μπορεί να μου στείλει πμ για να του πω σε ποια δερματολόγο πήγα, μιας και έχει πολύ καλό όνομα στο χώρο και με βοήθησε με μία επίσκεψη
 

Vik

Νεοφερμένος

Η Vik αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 52 ετών. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Ένα χρόνο μετά ακριβώς, μπορώ να πω ότι η δερματολόγος που είχα πάει με βοήθησε άπειρα με τη θεραπεία που μου είχε γράψει τότε.
Ήδη ένα μήνα μετά είχα καθαρίσει εντελώς.
Δεν έχω αλλάξει τον αφρό καθαρισμού, την ενυδατική μου, το αντηλιακό μου χειμώνα-καλοκαίρι, την αλοιφή για το κοκκίνισμα κτλ. ΔΕΝ ΤΑ ΕΧΩ ΑΠΟΧΩΡΙΣΤΕΙ ΕΝΑ ΧΡΟΝΟ ΤΩΡΑ.

Πλέον είναι καθαρό το πρόσωπό μου σε σημείο που κυκλοφορώ χωρίς μεικ απ και δεν με νοιάζει. ΥΠΕΡΒΟΛΙΚΑ ευαίσθητο όμως, ειδικά τώρα το χειμώνα με την θέρμανση κτλ κοκκινίζω πανευκολά αλλά το ελέγχω.

Όποιος θέλει μπορεί να μου στείλει πμ για να του πω σε ποια δερματολόγο πήγα, μιας και έχει πολύ καλό όνομα στο χώρο και με βοήθησε με μία επίσκεψη μόνο.
Θα ήθελα,σε παρακαλώ,να μου συστήσεις την δερματολόγο
 

AngelC

Νεοφερμένος

Η AngelC αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Γεια σας!
Δυστυχώς πάσχω και εγώ από ροδόχρο νόσο...αντιμετωπίζω το πρόβλημα εδώ και πολλά χρόνια (από την εφηβεία) χωρίς να μπορώ να βρω λύση.Θα ήθελα να ρωτήσω αν γνωρίζει κάποιος έναν καλό δερματολόγο με γνώσεις σχετικά με το πρόβλημα, κυριώς για την αντιμετώπιση της κοκκινίλας...ευχαριστώ!
 

Loski

Νεοφερμένος

Ο Loski αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Ένα χρόνο μετά ακριβώς, μπορώ να πω ότι η δερματολόγος που είχα πάει με βοήθησε άπειρα με τη θεραπεία που μου είχε γράψει τότε.
Ήδη ένα μήνα μετά είχα καθαρίσει εντελώς.
Δεν έχω αλλάξει τον αφρό καθαρισμού, την ενυδατική μου, το αντηλιακό μου χειμώνα-καλοκαίρι, την αλοιφή για το κοκκίνισμα κτλ. ΔΕΝ ΤΑ ΕΧΩ ΑΠΟΧΩΡΙΣΤΕΙ ΕΝΑ ΧΡΟΝΟ ΤΩΡΑ.

Πλέον είναι καθαρό το πρόσωπό μου σε σημείο που κυκλοφορώ χωρίς μεικ απ και δεν με νοιάζει. ΥΠΕΡΒΟΛΙΚΑ ευαίσθητο όμως, ειδικά τώρα το χειμώνα με την θέρμανση κτλ κοκκινίζω πανευκολά αλλά το ελέγχω.

Όποιος θέλει μπορεί να μου στείλει πμ για να του πω σε ποια δερματολόγο πήγα, μιας και έχει πολύ καλό όνομα στο χώρο και με βοήθησε με μία επίσκεψη μόνο.

Καλησπέρα,
Θα ήθελα και εγώ τα στοιχεία της δερματολόγου..αν μπορείς επίσης να πεις και για ποια θεραπεία πρόκειται, μην τυχον το εχω ηδη δοκιμασει και δεν εχει νοημα να παρω τέταρτη γνωμη! Ευχαριστω!
 

me lene

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η me lene αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 157 μηνύματα.
Αν καποιος εχει κανει φωτοδυναμικη θεραπεια να μου στειλει μηνυμα.
Διαβασα πως καποιοι εχετε συμπτωματα και στα ματια επισης σε ενα σαιτ λεει πως η ροδοχρους εχει αισθηση κνησμου! εγω δεν εχω ποτε φαγουρα παντως! ΑΜΑ εχω και ροδοχρους και δεν εχω πεσει σε ασχετους παλι.
"Κνησμός ή καύσος. Το σύμπτωμα αυτό υπάρχει σχεδόν σε όλους τους ασθενείς με ροδόχρου ακμή."
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Αν βαλετε κρεμα κορτιζονης σας περναει η ροδοχρους;

Εγω δεν εχω ουτε ενα σπυρι και μου δωσαν την Robaz....το πτυχιο που το πηραν θα θελα να ξερα.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Kitsaros

Νεοφερμένος

Η Kitsaros αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Ένα χρόνο μετά ακριβώς, μπορώ να πω ότι η δερματολόγος που είχα πάει με βοήθησε άπειρα με τη θεραπεία που μου είχε γράψει τότε.
Ήδη ένα μήνα μετά είχα καθαρίσει εντελώς.
Δεν έχω αλλάξει τον αφρό καθαρισμού, την ενυδατική μου, το αντηλιακό μου χειμώνα-καλοκαίρι, την αλοιφή για το κοκκίνισμα κτλ. ΔΕΝ ΤΑ ΕΧΩ ΑΠΟΧΩΡΙΣΤΕΙ ΕΝΑ ΧΡΟΝΟ ΤΩΡΑ.

Πλέον είναι καθαρό το πρόσωπό μου σε σημείο που κυκλοφορώ χωρίς μεικ απ και δεν με νοιάζει. ΥΠΕΡΒΟΛΙΚΑ ευαίσθητο όμως, ειδικά τώρα το χειμώνα με την θέρμανση κτλ κοκκινίζω πανευκολά αλλά το ελέγχω.

Όποιος θέλει μπορεί να μου στείλει πμ για να του πω σε ποια δερματολόγο πήγα, μιας και έχει πολύ καλό όνομα στο χώρο και με βοήθησε με μία επίσκεψη μόνο.
Καλησπέρα, θα μπορούσες να με ενημερώσεις και εμένα για το δερματολόγο που πήγες?
 

Scandal

Διαχειριστής

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Web developer και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 16,691 μηνύματα.
Παιδιά δε θυμάμαι αν το έχω ρωτήσει εδώ, αλλά: επιτρέπεται κάποιος με ροδόχρους ακμή στο πρόσωπο να κάνει σολάριουμ; :morning1:
 

prinCess.

Επιφανές μέλος

Η prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Fashion designer και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 12,089 μηνύματα.
Καλησπερα
Επειδή λαμβάνω άπειρα προσωπικά μνμτα για τη δερματολογο, επειδη καταλαβαίνω την απελπισία σας, θα σας πω εδω και ελπίζω να μη θεωρηθεί διαφήμηση καθώς προσωπικά δεν έχω κάποιο όφελος , το κάνω απλά επειδή δεν προλαβαίνω απαντάω στα μνμτα.
Πήγα λοιπόν στo Tzouma Clinic , σε ΕΜΕΝΑ προσωπικά λειτούργησε η θεραπεία και οι συμβουλές που μου έδωσαν εκεί, δεν εγγυώομαι ότι θα πιάσει και σε σας, απλά αν θέλετε μπορείτε να δοκιμάσετε !

Συγγνώμη σε όλα τα παιδιά που μου έχουν στείλει και δεν έχω απαντήσει, ελπίζω να το δείτε!
Καλή επιτυχία <3
 

aua

Νεοφερμένος

Ο aua αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Καλησπέρα παίδες! Θα ήθελα να γράψω και εγώ την εμπειρία μου για την συγκεκριμένη νόσο. Εμφανίστηκε κάπου στα 23. Οι γιατροί μ έλεγαν ότι να ναι δοκίμαζα άπειρες κρέμες χωρίς αποτέλεσμα. Η εμπειρία μου μετά από 7 χρόνια είναι ότι όταν έχεις έξαρση οι κρέμες δεν κάνουν τίποτα. Κρέμα με κορτιζόνη είναι απαγορευτικη στην αρχη καθαρίζεις αλλα μετα γίνονται χειρότερα τ πραγματα.Η κρεμα που εν τειλει χρησιμοποισουσα ολο αυτο το καιρο ηταν η rosiced αλλα οταν ξεφυγει η κατασταση δεν κανει τπτ. Στις 2 εξαρσεις που είχα αυτά τα χρόνια τα κατάφερα μόνο με χάπια. Αυτά είναι το minocin ή το oracea. Τα παίρνεις σε πολη μικρη δόση για τρεις μηνες κ λειτουργούν σαν αντιφλεγμονόδη κ οχι σαν αντιβιωτικά. Την πρωτη φορά που τα ξεκίνησα καθάρισα τελείως γι 3-4 χρόνια. Τα τελευταια 2 χρόνια είχα βγαλει σε ενα σημείο κοκινιλα με μικρα σπυρακια που δεν υποχωρουσαν με τπτ. Οπότε αποφάσισα να αρχισω τα oracεα τα οποια σε λιγες μερες τ τελειωνω. Υποχώρησε αρκετα η εξαρση και τεινει ν εξαφανιστει . Προς θεου μην τα παρει καποιος χωρις συμβουλη γιατρου απλά λέω την δικία μ εμπειρια. Επισης μια φίλη δερματολόγος μου πρότεινε την κρεμα Acnaid( δεν ξερω αν την εχει δοκιμασει καποιος να μας πει τη γνωμη του) να βάζω σε λιγες κοκινιλες που εχουν μεινει πλεον. Όπως έχει προαναφερθει οριστικη θεραπεια δεν υπαρχει. Καυτερα κ αγχος ειναι οτι χειροτερο. Αντηλιακη θελει συνεχως και ενα καλο σαπουνι για ημερησιο καθαρισμα. Αυτα απο μενα κ ευχομαι να είναι μονο τετοιο ειδους τα προβληματα που θα αντιμετωπισουμε!
 

Kimaria

Νεοφερμένος

Η Kimaria αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών. Έχει γράψει 7 μηνύματα.
Καλη σας ημέρα!
Αντιμετωπίζω πρόβλημα ροδοχρους ακμής και θα ήθελα να ρωτήσω αν είδε κάποιος αποτέλεσμα με τα χάπια oracea. Επίσης κατά την εφαρμογή της κρέμας robaz είχε κάποιος/α έντονη ερυθρότητα και αίσθημα καυσου;
Ευχαριστω πολύ.
 

EvanescenceQ

Επιφανές μέλος

Η EvanescenceQ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 14,181 μηνύματα.
Καλη σας ημέρα!
Αντιμετωπίζω πρόβλημα ροδοχρους ακμής και θα ήθελα να ρωτήσω αν είδε κάποιος αποτέλεσμα με τα χάπια oracea. Επίσης κατά την εφαρμογή της κρέμας robaz είχε κάποιος/α έντονη ερυθρότητα και αίσθημα καυσου;
Ευχαριστω πολύ.
Η εντονη ερυθροτητα που λες και το αισθημα καυσου στην κρεμα αναγραφονται ως ανεπιθυμητες ενεργειες ή ως αναμενομενες μετα απο χρηση.
Δεν τα εχω χρησιμοποιησει και δεν ξερω
Δες απο το φυλλο οδηγιων "Μετά από τοπική εφαρμογή του Robaz, έχουν αναφερθεί οι ακόλουθες αυθόρμητες ανεπιθύμητες ενέργειεςΔιαταραχές του δέρματος και του υποδόριου ιστού: Συχνές: ξηροδερμία, ερύθημα, κνησμός, δυσαισθησία (αίσθημα καύσου, πόνος δέρματος/αίσθημα κεντρίσματος), ερεθισμός δέρματος, επιδείνωση της ροδόχρου ακμής"
δες https://www.lilly.gr/wp-content/uploads/2018/06/ROBAZ_CREAM_GEL_PIL_270418.pdf
αρα υποτιθεται οτι ειναι αναμενομενη ανεπιθυμητη.
Για μενα καλο ειναι να ρωτησεις το γιατρο που στην εδωσε ή το φαρμακοποιο οτι σε περιπτωση που αυτο συνεχιζεται ας πουμε και σου φερνει δυσφορια,αν μπορεις να τα διακοψεις ή να αλλαξεις τη θεραπεια.
Ρωτησε το γιατρο που στην εγραψε ή το φαρμακοποιο σου.

Οσο για τα χαπια oracea που λες
δες εδω https://oracea.com/hcp/efficacy

δειχνει οτι εχει μια καποια αποτελεσματικοτητα δες μετα απο ενα χρονο χρησης που ανεβαζουν καποια ατομα
https://www.reddit.com/r/Rosacea/comments/abphgn
Τωρα για μενα αν βλεπεις οτι επιμενουν τα συμπτωματα και σου προκαλουν δυσφορια ,ρωτας το γιατρο ή το φαρμακοποιο.
Μπορει να ειναι και η εντονη δραση τους και τα συστατικα τους που προκαλουν αυτες τις ανεπιθυμητες.

Περαστικα και να εισαι καλα!:thumbup:
 

Aura

Διάσημο μέλος

Η Aura αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,022 μηνύματα.

Scandal

Διαχειριστής

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Web developer και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 16,691 μηνύματα.

Aura

Διάσημο μέλος

Η Aura αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,022 μηνύματα.

Kimaria

Νεοφερμένος

Η Kimaria αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών. Έχει γράψει 7 μηνύματα.
Καλησπέρα!
Θα ήθελα ζητήσω μια διευκρίνιση απ όσες έχουν χρησιμοποιήσει τη soolantra για τη ροδοχρου.
Στις οδηγίες λέει ότι εφαρμόζουμε ποσότητα κρέμας ίση με μέγεθος ενός μπιζελιού.
Η ερώτηση μου είναι η εξής:
Η δοσολογία αυτή αφορά καθε μια από τις περιοχές που έχουμε θέμα(δηλαδή ένα μπιζέλι για δεξί μάγουλο,ένα για αριστερό, ένα για πηγούνι) ή παίρνουμε μια ποσότητα σε μέγεθος μπιζελιού και τη μοιράζουμε στις πάσχουσες περιοχές;
Ευχαριστω εκ των προτέρων.
 

EvanescenceQ

Επιφανές μέλος

Η EvanescenceQ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 14,181 μηνύματα.
Καλησπέρα!
Θα ήθελα ζητήσω μια διευκρίνιση απ όσες έχουν χρησιμοποιήσει τη soolantra για τη ροδοχρου.
Στις οδηγίες λέει ότι εφαρμόζουμε ποσότητα κρέμας ίση με μέγεθος ενός μπιζελιού.
Η ερώτηση μου είναι η εξής:
Η δοσολογία αυτή αφορά καθε μια από τις περιοχές που έχουμε θέμα(δηλαδή ένα μπιζέλι για δεξί μάγουλο,ένα για αριστερό, ένα για πηγούνι) ή παίρνουμε μια ποσότητα σε μέγεθος μπιζελιού και τη μοιράζουμε στις πάσχουσες περιοχές;
Ευχαριστω εκ των προτέρων.
δες εδω
Η συνιστώμενη δόση είναι μία εφαρμογή την ημέρα στο δέρμα του προσώπου. Εφαρμόστε μία ποσότητα της κρέμας σε μέγεθος μπιζελιού σε καθεμία από τις πέντε περιοχές του προσώπου: μέτωπο, σαγόνι, μύτη και κάθε μάγουλο. Στη συνέχεια, απλώστε την κρέμα ως λεπτό στρώμα σε όλο το πρόσωπο. Φροντίστε να αποφύγετε τα βλέφαρα, τα χείλη και κάθε βλεννογόνο, όπως το εσωτερικό της μύτης, το στόμα και τα μάτια. Εάν κατά λάθος μπει κρέμα στα μάτια ή κοντά στα μάτια, στα βλέφαρα, στα χείλη, στο στόμα ή στους βλεννογόνους, πλύνετε την περιοχή αμέσως με άφθονο νερό. Μην εφαρμόζετε καλλυντικά (όπως άλλες κρέμες προσώπου ή μακιγιάζ) πριν από την καθημερινή εφαρμογή του Soolantra. Αυτά τα προϊόντα μπορούν να χρησιμοποιηθούν αφού η εφαρμοζόμενη κρέμα έχει στεγνώσει. Πλένετε τα χέρια σας αμέσως μετά την εφαρμογή της κρέμας. Πρέπει να χρησιμοποιείτε το Soolantra καθημερινά καθ’ όλη τη διάρκεια του κύκλου της θεραπείας και ο κύκλος της θεραπείας μπορεί να επαναληφθεί. Ο γιατρός σας θα σας ενημερώσει σχετικά με τη διάρκεια που θα πρέπει να χρησιμοποιήσετε το Soolantra. Η διάρκεια της θεραπείας μπορεί να διαφέρει από άτομο σε άτομο και εξαρτάται από τη σοβαρότητα της διαταραχής του δέρματος. Μπορεί να παρατηρήσετε βελτίωση μετά από 4 εβδομάδες θεραπείας. Σε περίπτωση που δεν υπάρξει βελτίωση μετά από 3 μήνες, πρέπει να διακόψετε το Soolantra και να συμβουλευτείτε τον γιατρό σας

πηγη:

σελιδα 2 εκει που λεει Σημαντικές πληροφορίες
Να εισαι καλα και περαστικα!:thumbup:
 

Kimaria

Νεοφερμένος

Η Kimaria αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών. Έχει γράψει 7 μηνύματα.
Ευχαριστω πολύ για την απάντηση!
Ωστόσο αυτό με μπερδεύει ..μια ποσότητα σε καθε περιοχή;δηλαδή μια στο ένα μάγουλο,μια στο άλλο,μια στη μύτη και μια σαγόνι; Ή μια και τη μοιράζω σ όλες αυτές τις περιοχές;
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

δες εδω
Η συνιστώμενη δόση είναι μία εφαρμογή την ημέρα στο δέρμα του προσώπου. Εφαρμόστε μία ποσότητα της κρέμας σε μέγεθος μπιζελιού σε καθεμία από τις πέντε περιοχές του προσώπου: μέτωπο, σαγόνι, μύτη και κάθε μάγουλο. Στη συνέχεια, απλώστε την κρέμα ως λεπτό στρώμα σε όλο το πρόσωπο. Φροντίστε να αποφύγετε τα βλέφαρα, τα χείλη και κάθε βλεννογόνο, όπως το εσωτερικό της μύτης, το στόμα και τα μάτια. Εάν κατά λάθος μπει κρέμα στα μάτια ή κοντά στα μάτια, στα βλέφαρα, στα χείλη, στο στόμα ή στους βλεννογόνους, πλύνετε την περιοχή αμέσως με άφθονο νερό. Μην εφαρμόζετε καλλυντικά (όπως άλλες κρέμες προσώπου ή μακιγιάζ) πριν από την καθημερινή εφαρμογή του Soolantra. Αυτά τα προϊόντα μπορούν να χρησιμοποιηθούν αφού η εφαρμοζόμενη κρέμα έχει στεγνώσει. Πλένετε τα χέρια σας αμέσως μετά την εφαρμογή της κρέμας. Πρέπει να χρησιμοποιείτε το Soolantra καθημερινά καθ’ όλη τη διάρκεια του κύκλου της θεραπείας και ο κύκλος της θεραπείας μπορεί να επαναληφθεί. Ο γιατρός σας θα σας ενημερώσει σχετικά με τη διάρκεια που θα πρέπει να χρησιμοποιήσετε το Soolantra. Η διάρκεια της θεραπείας μπορεί να διαφέρει από άτομο σε άτομο και εξαρτάται από τη σοβαρότητα της διαταραχής του δέρματος. Μπορεί να παρατηρήσετε βελτίωση μετά από 4 εβδομάδες θεραπείας. Σε περίπτωση που δεν υπάρξει βελτίωση μετά από 3 μήνες, πρέπει να διακόψετε το Soolantra και να συμβουλευτείτε τον γιατρό σας

πηγη:

σελιδα 2 εκει που λεει Σημαντικές πληροφορίες
Να εισαι καλα και περαστικα!:thumbup:
Ώρα

Μόλις

Ευχαριστω πολύ για την απάντηση!
Ωστόσο αυτό με μπερδεύει ..μια ποσότητα σε καθε περιοχή;δηλαδή μια στο ένα μάγουλο,μια στο άλλο,μια στη μύτη και μια σαγόνι; Ή μια και τη μοιράζω σ όλες αυτές τις περιοχές;
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top