Ρομαντισμός στη σχέση

io-io

Διάσημο μέλος

Η io-io αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαθηματικός. Έχει γράψει 2,878 μηνύματα.
Αιντε και εγω να τελειωσω το paper και ερχεται σε 10 λεπτα ο καθηγητης μου!!!!!


Χακουνι καλα να περασεις!!!!!!!!!!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dooo

Διακεκριμένο μέλος

Η dooo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών. Έχει γράψει 7,956 μηνύματα.
δε τολμάω να πλύνω τα πιάτα και τσουπ! γίνεται αυτοκόλλητος!:P:P:P

τρε ρομαντίκ...:hehe::hehe:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
Ωχ καλα δε φτανει που βγαλα το ιδιο μηνυμα δυο φορες, μετα εστειλα κι αναφορα ενω μετα ειδα πως ειναι μονο για προσβλητικα μηνυματα, ουχουχουχου συγνωμη αφεντικα!!

Καλά έκανες κι έκανες αναφορά.. και γι' αυτό είναι, όχι μόνο για προσβλητικά μνμ :)

Απολαυστικότατη η συζητησούλα σας πάντως και πολύ πολύ διαφωτιστική! :)
Εγώ πάντως όταν παλιά είχα σοβαρό πρόβλημα με πρώην που δεν εκδηλωνόταν, όσο κι αν προσπαθούσα, κατάφερα να τον κάνω να "αλλάξει" κάνοντάς του μια πολύ σοβαρή συζήτηση, όπου του εξήγησα γιατί ήταν πολύ σημαντικό για μένα να γίνει έστω και λίγο εκδηλωτικός και ομιλητικός σε σχέση με τα συναισθήματά του και του είπα επίσης πως μπορώ να κάνω όση υπομονή θέλει, αλλά αν καταλάβω πως θα είναι για πάντα έτσι "κλειστός", θα φύγω, διότι δυστυχώς αυτό είναι κάτι με το οποίο δεν μπορώ να συμβιβάστω, όσο κι αν τον θέλω..

Ένα χρόνο μετά δεν τον αναγνώριζα.. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
διότι δυστυχώς αυτό είναι κάτι με το οποίο δεν μπορώ να συμβιβάστω, όσο κι αν τον θέλω..

σειμ χιαρ...:whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Όντως άλλαξε; Γιατί μου είναι πολύ δύσκολο να βάλω τον άλλον στη διαδικασία, να αλλάξει σε ένα θέμα, που απαιτεί βασικά αυθορμητισμό... Αν και οι άντρες θέλουν οδηγίες, ρε γμτ...!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lorien

Περιβόητο μέλος

Ο Lorien αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
Οταν λες "οδηγιες" τι εννοεις ; Για δωσε οδηγιες :P:hehe:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
Όντως άλλαξε; Γιατί μου είναι πολύ δύσκολο να βάλω τον άλλον στη διαδικασία, να αλλάξει σε ένα θέμα, που απαιτεί βασικά αυθορμητισμό... Αν και οι άντρες θέλουν οδηγίες, ρε γμτ...!
Άλλαξε Γιδάκι! Του πήρε χρόνο βέβαια να αφεθεί, αλλά επειδή το είχε στο μυαλό του και το ήθελε και εκείνος, το έκανε τελικά. Δεν έγινε βέβαια ποτέ σούπερ εκδηλωτικός, ούτε έφερε ποτέ λουλούδια, αλλά βρήκε τρόπους που τον εξέφραζαν και ήταν απόλυτα κατανοητοί και σε μένα για να μου δείξει όσα νιώθει.. πχ άρχισε να μου κλείνει το μάτι στο άσχετο, να με αγκαλιάζει πιο συχνά, να μου λέει πως είμαι όμορφη σήμερα, να με πειράζει .. τέτοια που πριν δίσταζε προφανώς να κάνει. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
ΛΟΛ, Lorien!
Οκ, Καγίρι'μ! Θα ξεκινήσω κι εγώ τον ιχλιμπεντούλη θεραπεία... αλλιώς θα σταματήσω να του δίνω σεξ, να μάθει!

Πέρα από την πλάκα, μήπως κάποιο αγοράκι εδώ θέλει να πει τη δική του οπτική;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kalypso

Περιβόητο μέλος

Η lily allen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Μηχανολόγος μηχανικός και μας γράφει απο Μονακό (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
Να ρωτήσω κάτι λίγο άσχετο;... :redface: Άμα δεν τους πούμε κάτι, δεν υπάρχει περίπτωση να το καταλάβουν μόνοι τους; :/:
Δηλαδή πρέπει να το (συ)ζητήσουμε; Εγώ πολλές φορές περιμένω από τον άλλο να καταλάβει π.χ. τι με ενόχλησε και να το διορθώσει, αλλά πάντα βρίσκομαι να το εξηγώ τελικά (επειδή εκείνος δεν είχε καταλάβει ότι ήταν αυτό που με πείραξε)!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Πφ, εγώ προτιμάω να μιλάω και να ανοίγομαι. Έχω φάει μπόλικες φορές τα μούτρα μου, επειδή περίμενα ο άλλος να μυρίσει τα νύχια του.

Μιλάς, Καλυψώ, για συναισθηματικά θέματα; Κανένα πχ;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
Εννοείται δεν περιμένεις ο άλλος να καταλάβει μόνος του, δεν είναι μες στο μυαλό σου! Οκ, μπορεί κάποιες φορές να μη χρειαστεί να εξηγήσεις κάτι, γιατί μπορεί και να το καταλάβει μόνος του, αλλά αν δεν το κάνει, αυτό δεν σημαίνει πως πρέπει να νευριάσεις, να κλειστείς στον ευατό σου ή να περιμένεις να μυρίσει τα νύχια του να καταλάβει τι έχεις, ενώ εσύ θα λες συνέχεια "τίποτα δεν έχω, σου λέω" με ύφος πληγωμένου κουταβιού! :P Η συζήτηση σώζει σχέσεις και ζωές! :D Και μιλάω για την ήρεμη συζήτηση, χωρίς εκβιασμούς. Αν ο άλλος και πάλι δεν καταλάβει, ενώ το συζήτησεις δύο τρεις φορές, τότε ή που θα το αποδεχτείς πως έτσι είναι και τελείωσε ή που θα χωρίσεις. Δεν έχει νόημα όμως να αρχίσεις να πλακώνεσαι γι' αυτό κάθε τρείς και λίγο.. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kalypso

Περιβόητο μέλος

Η lily allen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Μηχανολόγος μηχανικός και μας γράφει απο Μονακό (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
Άλλο είχα στο μυαλό μου... Δε σας το εξήγησα, δίκιο έχετε! :D
Εγώ σκεφτόμουν για όταν θέλουμε να μας πάρει αγκαλιά ή να κάνει κάτι άλλο αυτού του είδους, από αυτά δηλαδή που θέλουμε που και που να κάνει ο άλλος, αλλά δε θέλουμε και να τα ζητάμε... Εκεί του το λέμε;

Πείτε μου εσείς που είστε πιο έμπειρες, γιατί εγώ δεν ξέρω ακόμα πώς να χειριστώ ορισμένες καταστάσεις... :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
ίσως είμαι οφφ τοπικ αλλά θα το πω... κάπου πρέπει να το πω :mad:

σήμερα μετά από αρκετό καιρό είπαμε επειδή είχε και καλό καιρό να βγούμε οικογενειακώς :D
Μου λέει λοιπόν μέσα σε όλα... "πάω να πλύνω και το αμάξι"
(ξέρει ότι μου αρέσει να είναι πλυμένο και περιποιημένο)
όλο χαρά λοιπόν εγώ, ετοιμάζω το παιδί ετοιμάζομαι κι εγώ, ντύνομαι κι ωραία, βάφομαι... βάζω και τα καινούργια παπούτσια :P (σκέφτηκα να βάλω το ένα μαυρο και το άλλο μωβ χεχε)
κι είμαστε καθ όλα έτοιμοι....
παίρνει το παιδί με το καρεκλάκι το ειδικό και πάει να το βάλει στο αμάξι.... από πίσω σε λίγο ακολουθώ εγώ να κλειδώσω και κατεβαίνω...
και ξαφνικά τον βλέπω στο μικρό αμάξι (που είναι και μέσα στη βρώμα) και το πλυμένο αμάξι κάτω απ την πόρτα να γυαλοκοπάει και να είναι κλειδωμένο :mad:
Τελικά φύγαμε με το βρώμικο και εμένα να μουρμουράω ότι δε μας χαλαλίζει το "καθαρό" αμαξάκι ...
φταίω εγώ μιας που δεν υπάρχει αζαλέα να του φέρω το καρεκλάκι στο κεφάλι? κι είχα άδικο που τα πήρα κρανίο? :mad:
Περίμενα πραγματικά κάτι πιο.. ρομαντικό!
Θεώρησα η ηλίθια ότι πήγε να πλύνει το αμάξι για να βάλει μέσα τη γυναικούλα του και το παιδί του ... να κάνουμε την τσάρκα μας βρε αδερφε...

ώρες ώρες.. νομίζω ότι είμαι από άλλο πλανήτη :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jovanis22

Νεοφερμένος

Ο jovanis22 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
ρομαντισμος??:hmm:? νομίζω όμως οτι είναι κάτι παραπάνω απο ένα χαζολογιασμα στο κεντρο μιας πλατείας, στην καφετέρεια, νομίζω οτι είναι το πιό υπέροχο πράγμα που θα μπορούσε να συμβεί σε κάποιν ερωτευμένο, σε καποιον που θα έκανε τα πάντα για εκεινη που αγαπα, εκπλήξεις, να τις λεει παντα τι νιώθει και πάντα να είναι δίπλα της, κοντά της μέσα στην αγκαλιά της
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Άλλο είχα στο μυαλό μου... Δε σας το εξήγησα, δίκιο έχετε! :D
Εγώ σκεφτόμουν για όταν θέλουμε να μας πάρει αγκαλιά ή να κάνει κάτι άλλο αυτού του είδους, από αυτά δηλαδή που θέλουμε που και που να κάνει ο άλλος, αλλά δε θέλουμε και να τα ζητάμε... Εκεί του το λέμε;

Πείτε μου εσείς που είστε πιο έμπειρες, γιατί εγώ δεν ξέρω ακόμα πώς να χειριστώ ορισμένες καταστάσεις... :redface:

Αχ θέματα συμπεριφοράς θέλουν, κατά τη γνώμη μου, τριβή, λογάκια, και σίγουρα κάποια έστω σιωπηλή ένδειξη, για να διαμορφωθούν.
Αν θέλεις αγκαλίτσες, δείξε ή πες του ότι θέλεις αγκαλίτσες... Τόνισε αυτό που σου αρέσει, ειδικά όταν το κάνει. ;)

...

ώρες ώρες.. νομίζω ότι είμαι από άλλο πλανήτη :(

Αχ Κουέ! :) :D
Εντελώς on topic και "αζαλεωτό" το παράδειγμά σου...! :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Corpse Bride

Διακεκριμένο μέλος

Η Corpse Bride αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,595 μηνύματα.
Να ρωτησω κατι ασχετο που με βασανιζει πολλα ποστς τωρα;
Οταν λεμε αζαλεα εννοουμε αυτο;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Ακριβώς!
Αν και μην αποσυντονίζεσαι, οτιδήποτε δεν είναι έτσι

μπορείς απλά να του το φέρεις στο κεφάλι. Δεν είναι υποχρεωτικό να είναι αζαλέα... :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Corpse Bride

Διακεκριμένο μέλος

Η Corpse Bride αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,595 μηνύματα.
Ροδοερωτακια κατι λενε, αλλα αυτη η γλαστρουμπα μην τρελαθουμε κιολας..μονο που την ειδα και σκεφτηκα το σκηνικο ψυχοπλακωθηκα :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

io-io

Διάσημο μέλος

Η io-io αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαθηματικός. Έχει γράψει 2,878 μηνύματα.
Εμενα παντως μου εφερε μια φορα που ημουν αρρωστη τριανταφυλλα σε γλαστρουλα και ηταν τελειοοοοοοο!

(βεβαια μετα πηγα ενα μηνα ελλαδα και πεθανε το φυτο αλλα τεσπα..:P)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kalypso

Περιβόητο μέλος

Η lily allen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Μηχανολόγος μηχανικός και μας γράφει απο Μονακό (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
Δεν ξέρω αν είμαι στο σωστό θέμα... Αν όχι μεταφέρτε με! :D

Θα ήθελα τη γνώμη σας για κάτι.. :redface:

Είναι άρρωστο το μωρό μου και θα πάω το βράδυ σπίτι του να μου δώσει κάτι εργασίες που έχουμε να παραδώσουμε αύριο... (Ναι συνεργαζόμαστε και στα της σχολής! :D)

Το θέμα είναι ότι θέλω να κάνω κάτι, να του δείξω ότι τον σκέφτομαι... Δεν ξέρω τι όμως!
Να του φτιάξω ένα γλυκό; Ένα βιβλίο με κομιξ που του αρέσουν; a little help please; :)

Καμία ιδέα ΚουΕ, εσύ που είσαι καλή σε αυτά; :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top