Σβήσιμο υπολογιστή

Alessandra

Διάσημο μέλος

Η Δεν έχω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,716 μηνύματα.
Ευχαριστώ. Θα το δοκιμάσω.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stefa_1

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Στέφανος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 157 μηνύματα.
Eγω παντως ποτε δεν τον κλεινω...Σε αδρανοποιηση ειναι μονιμα.Το μονο προβλημα ειναι πως στις 1/10 αδρανοποιησεις που κανω στα vista οταν επανερχεται κολλαει το ποντικι/πληκτρολογιο και θελει επανεκκινηση...Βασικα καπου καπου θελει και και κλεισιμο γιατι εμφανιζονται και κουφα προβληματα οπως να μην λειτουργει το internet κτλ.Πιστευω πως στην αδρανοποιηση η μητρικη συνεχιζει να δουλευει αφου με το πατημα ενος πληκτρου ή ποντικιου ανοιγει το pc
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Anarki

Διάσημο μέλος

Ο Αλέξης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 3,345 μηνύματα.
Αν με το πάτημα ενός κουμπιού ανοίγει σε μερικά δευτερόλεπτα, δεν κάνεις αδρανοποίηση. Σε αναμονή τον βάζεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stefa_1

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Στέφανος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 157 μηνύματα.
Φυσικα και δεν ειναι σε αναμονη.Αδρανοποιημενος ειναι!Μπορεις να το ρυθμισεις να ανοιγει ειτε πατωντας ενα κουμπι η μονο απο το power button
Θεμα ρυθμισης στην διαχειριση συσκευων (πληκτρολογιο/ποντικι)
Αλλωστε εχω αυτια και ματια και βλεπω οταν ειναι αναμονη αφου ολες οι λαμπες ανοιχτες ειναι και οι ανεμιστηρες το ιδιο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Anarki

Διάσημο μέλος

Ο Αλέξης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 3,345 μηνύματα.
Όταν βάζω τον δικό μου σε αναμονή σβήνουν τα πάντα, δεν ακούγεται τίποτα. Μόνο το φωτάκι του power αναβοσβήνει για να δείξει οτι είναι σε αναμονή. Τέσπα όταν είναι σε αδρανοποίηση είναι σίγουρα τελείως κλειστός ο υπολογιστής, δεν χρειάζεται ρεύμα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alessandra

Διάσημο μέλος

Η Δεν έχω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,716 μηνύματα.
Επιμένω, :)
αλλά δεν έχω καταφέρει να τον "φέρω" σε αδρανοποίηση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Daskalenko7

Δραστήριο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και μας γράφει απο Αγία Παρασκευή (Αττική). Έχει γράψει 655 μηνύματα.
Παιδια δεν ανοιγω τοπικ αφου μου προσφερεται αυτο .
Οταν κατεβαζω καποιο υλικο (δεν αναφερεται παρανομια :P ) και θελει κανα 4ωρο , θελω να το αφηνω το βραδυ .Σε ποια κατασταση μπορω να βαλλω τον υπολογιστη ;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Anarki

Διάσημο μέλος

Ο Αλέξης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 3,345 μηνύματα.
Ανοιχτό πρέπει να τον αφήσεις.
Εκτός αν έχεις καμιά μητρική Asus που έχει αυτό το AI Nap, οπότε μπορείς να το βάλεις σε αυτή την κατάσταση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

~Λένα~

Πολύ δραστήριο μέλος

Η ~Λένα~ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 1,659 μηνύματα.
Eγω εχω μια ωραιοτατη συντομευση για αδρανοποιηση στην επιφανεια εργασιας και μια στις 10 κανω και απενεργοποιηση.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Daskalenko7

Δραστήριο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και μας γράφει απο Αγία Παρασκευή (Αττική). Έχει γράψει 655 μηνύματα.
Ανοιχτό πρέπει να τον αφήσεις.
Εκτός αν έχεις καμιά μητρική Asus που έχει αυτό το AI Nap, οπότε μπορείς να το βάλεις σε αυτή την κατάσταση.

Με αναμονη γινεται ;


ΥΓ - Σαρεσει η υπογραφη μου ; :xixi:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Anarki

Διάσημο μέλος

Ο Αλέξης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 3,345 μηνύματα.
Όχι, αν το βάλεις σε αναμονή δεν συνεχίζει να κατεβάζει. Κλείνει δίσκους κτλ.

Ναι ωραία η υπογραφή, βέβαια η δικιά μου δεν ισχύει πια γιατί έχω μπει σε πρόγραμμα διαβάσματος :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Daskalenko7

Δραστήριο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και μας γράφει απο Αγία Παρασκευή (Αττική). Έχει γράψει 655 μηνύματα.
Thx . Οποτε θα ανεχτω το βρρρρ ...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stefa_1

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Στέφανος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 157 μηνύματα.
Eγω εχω μια ωραιοτατη συντομευση για αδρανοποιηση στην επιφανεια εργασιας και μια στις 10 κανω και απενεργοποιηση.:)
Και γω συντομευση εχω!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alessandra

Διάσημο μέλος

Η Δεν έχω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,716 μηνύματα.
Συντόμευση προερχόμενη από πού;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Trolen

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Πετρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και μας γράφει απο Τριανδρία (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 202 μηνύματα.
Best Of ALL,συνέχεια ανοιχτό με πρόγραμμα ελέγχου Voltage :D .
Εγώ αυτό κάνω εδώ και πάρα πολύ καιρό με βάση την ASUS,το είχα κάνει και Test χωρίς το πρόγραμμα και μαζί με το πρόγραμμα για καιρό ώστε να δω αλλαγή στον μετρητή ελέγχου ρεύματος και υπολογισμό ωρών και είδα μεγάλη διαφορά ...

Οπότε Always ON :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 292010

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Εξηγείς και στα ελληνικά τι εννοείς γιατί εγώ δεν κατάλαβα.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kvgreco

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Κώστας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 256 μηνύματα.
Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί άλλοτε σε κατάσταση αναμομής κλείνουν τα πάντα και κυρίως οι ανεμιστήρες που με ενδιαφέρουν(γιά το θόρυβο) και άλλοτε δεν γίνεται αυτό αλλά μπαίνει το σύστημα σε μιά κατάσταση μειωμένης κατανάλωσης με τούς ανεμιστήρες όμως ενεργούς(και θορυβώδεις).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Trolen

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Πετρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και μας γράφει απο Τριανδρία (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 202 μηνύματα.
Εξηγείς και στα ελληνικά τι εννοείς γιατί εγώ δεν κατάλαβα.:P

Περιληπτικά ο υπολογιστής έχει κάποια ενσωματομένα προγράμματα μέσα που κάνεις έλεγχο το ρεύμα,εγώ αυτά τα έχω πειράξει,όπως και ανεμηστήρες για απόλυτο αθόρυβο και καίω πάρα πολύ λίγο αντί να το έχω κλειστό .
Αντί για 25 Watt τραβάω μόνο 3~4 για τέτοια αναλογία μιλάμε .:thanks:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Antreas95

Νεοφερμένος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 70 μηνύματα.
Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί άλλοτε σε κατάσταση αναμομής κλείνουν τα πάντα και κυρίως οι ανεμιστήρες που με ενδιαφέρουν(γιά το θόρυβο) και άλλοτε δεν γίνεται αυτό αλλά μπαίνει το σύστημα σε μιά κατάσταση μειωμένης κατανάλωσης με τούς ανεμιστήρες όμως ενεργούς(και θορυβώδεις).

και εγω αυτο θελω να μαθω...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

diavasma!!!

Νεοφερμένος

Ο diavasma!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαθητής/τρια. Έχει γράψει 31 μηνύματα.
Η αναμονή δεν λέγεται και αναστολή λειτουργίας;;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top