Σκύλος ή γάτα;

Ceres Victoria

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ceres Victoria αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,934 μηνύματα.
Mε την μονη διαφορα αγαπητη,οτι ο συναγερμος θα χτυπησει οταν ειναι ηδη μεσα ο κλεφτης,με τον σκυλο δεν γινεται αυτο!Αν εσυ θελεις κανε φυλακη το σπιτι σου και κλεισου μεσα!

Θα προτιμουσα να το κανω φυλακη, παρα να παρω σκυλο για να εξυπηρετει τον ρολο του φυλακα με ολους τους κινδυνους που συνεπαγεται αυτο. Πιστευεις οτι με τον σκυλο δεν θα μπει μεσα ο κλεφτης; Ξερεις ποσοι κλεφτες οπλοφορουν σημερα; Αλλα δεν πειραζει, ας πεθανει-θυσιαστει ο σκυλος, εμεις να ειμαστε καλα.

Θα προτιμουσα να βλεπω τον σκυλο ως μελος της οικογενειας, παρα ως εργαλειο. Φυλακες... τα εχετε παρατημενα στις αυλες σας, συνηθως δεμενα σε καποιο δεντρο και τα μαθενετε να ορμανε στον κοσμο για να μη σας κλεψουν τι; (δεν απευθυνομαι σε εσενα, αλλα στους ανευθυνους ιδιοκτητες σκυλων). Τα βγαζετε ενιοτε και για βολτιτσα να λερωσουν το πεζοδρομιο του γειτονα για να μην καθαριζετε τον χωρο σας μεχρι καποιος τυχερος-ατυχος περαστικος να προσγειωθει σε αυτα :mpinelik:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Πουπουλίνα

Επιφανές μέλος

Η Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 29,138 μηνύματα.
και κυρίως μην τα παίρνετε για να τα φυλακίσετε σε ένα μπαλκόνι ή μία ταράτσα...
Πολύ θλιβερό το θέαμα...
Και απαγορευεται και απο το νομο...αν και,κανενας νομος δεν θα επρεπε να μας κανει να μην βασανιζουμε τα ζωα..μονο η συνηδειση μας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
ο σκυλος ειναι μονος φυλακας,,ενστικτο..

οποτε ετσι και αλλιως μπορει ν ακανει και τετοιο ρολο,,εστω ως σειρηνα;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ceres Victoria

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ceres Victoria αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,934 μηνύματα.
Απατασαι φιλτατε Αγγελε :P Ορισμενες φυλες κανουν για φυλακες... δεν ειναι ολα τα σκυλια το ιδιο. ..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
Ορισμενες φυλες κανουν για φυλακες... δεν ειναι ολα τα σκυλια το ιδιο. .
δηλαδη υπαρχει σκυλι-που ολα ανηκουν στο ιδιο ειδος με το λυκο μην ξεχνιομαστε- που θα δει μπροστα του να σου επιτιθεται καποιος,,και δεν θα ορμηξει να σε υπερσπισει.?ή τουλαχιστον γαυγισει?
για πες μου μια ρατσα που θα εκανε κατι τετοιο...

τι ειναι ?γατα?που δεν θα εκανε τιποτα?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

galla

Νεοφερμένος

Ο galla αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 46 ετών. Έχει γράψει 29 μηνύματα.
Θα προτιμουσα να το κανω φυλακη, παρα να παρω σκυλο για να εξυπηρετει τον ρολο του φυλακα με ολους τους κινδυνους που συνεπαγεται αυτο. Πιστευεις οτι με τον σκυλο δεν θα μπει μεσα ο κλεφτης; Ξερεις ποσοι κλεφτες οπλοφορουν σημερα; Αλλα δεν πειραζει, ας πεθανει-θυσιαστει ο σκυλος, εμεις να ειμαστε καλα.

Θα προτιμουσα να βλεπω τον σκυλο ως μελος της οικογενειας, παρα ως εργαλειο. Φυλακες... τα εχετε παρατημενα στις αυλες σας, συνηθως δεμενα σε καποιο δεντρο και τα μαθενετε να ορμανε στον κοσμο για να μη σας κλεψουν τι; (δεν απευθυνομαι σε εσενα, αλλα στους ανευθυνους ιδιοκτητες σκυλων). Τα βγαζετε ενιοτε και για βολτιτσα να λερωσουν το πεζοδρομιο του γειτονα για να μην καθαριζετε τον χωρο σας μεχρι καποιος τυχερος-ατυχος περαστικος να προσγειωθει σε αυτα :mpinelik:
Κανεις μεγαλο λαθος,αν πιστευεις οτι θα θυσιασω το σκυλο μου για να μην με κλεψουν,το μονο που του ζητω ειναι να με ειδοποιησει εγκαιρα!Εγω θα προστατεψω και την οικογενεια μου και τον σκυλο,με οποιοδηποτε κοστος!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
οτι θα θυσιασω το σκυλο μου για να μην με κλεψουν,το μονο που του ζητω ειναι να με ειδοποιησει εγκαιρα!
αν του δοθει η ευκαιρια και δεν ειναι δεμενος,,θα σε υπερσπιστει μονος του..τοσοι σκυλοι εχουν θυσιαστει για τα αφεντικα τους..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

galla

Νεοφερμένος

Ο galla αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 46 ετών. Έχει γράψει 29 μηνύματα.
αν του δοθει η ευκαιρια και δεν ειναι δεμενος,,θα σε υπερσπιστει μονος του..τοσοι σκυλοι εχουν θυσιαστει για τα αφεντικα τους..
Πριν ενα μηνα,πηγε να βγει η μικρη εξω στο δρομο και πριν προλαβουμε να σηκωθουμε,ηταν ηδη στην πορτα η ΜΠΟΥ,και την εσπρωχνε με την μουσουδα της προς την αυλη!Ακριβως οπως το ειπες,ενστικτο,νιωθει οτι σου ανταποδιδει την αγαπη που του δειχνεις!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
Πριν ενα μηνα,πηγε να βγει η μικρη εξω στο δρομο και πριν προλαβουμε να σηκωθουμε,ηταν ηδη στην πορτα η ΜΠΟΥ,και την εσπρωχνε με την μουσουδα της προς την αυλη!Ακριβως οπως το ειπες,ενστικτο,νιωθει οτι σου ανταποδιδει την αγαπη που του δειχνεις!

η καλυτερη νταντά..:P

ο σκυλος εχει τοσο εξανθρωπιστει συναισθηματικα, εδω και χιλιαδες χρονια,που νιωθει πια απολυτα μελος της κοινωνιας μας..
και διατηρει το ενστικτο των λυκων,,που εναι απο τα πιο τρυφερα και κοινωνικα ζωα μεταξυ τους..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
Θέλω να πάρω ένα σκυλάκι για μέσα στο σπίτι.
Πόσο εύκολο είναι να μάθει το σκυλάκι να μην τα κάνει παντού; :hmm:
Έχετε καμιά εμπειρία;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ShatteredIce

Δραστήριο μέλος

Η ShatteredIce αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 573 μηνύματα.
Θέλω να πάρω ένα σκυλάκι για μέσα στο σπίτι.
Πόσο εύκολο είναι να μάθει το σκυλάκι να μην τα κάνει παντού; :hmm:
Έχετε καμιά εμπειρία;

εγώ έχω ένα σκύλο και στην αρχή που ήταν μικρό τα έκανε όπου του ερχόταν.. για να το μάθω να περιμένει μέχρι να το βγάλω βόλτα ή να τα κάνει στο μπαλκόνι, όποτε λέρωνε μέσα το μάλωνα και του έλεγα πχ κακό!! και μόλις καταλάβαινα ότι ήθελε πιπί του το πήγαινα στο μπαλκόνι για να κάνει εκεί ότι ήθελε και σαν ανταμοιβή του έδινα καμιά λιχουδιά..και έτσι συνέδεσε στο μυαλό του το μπαλκόνι με το φαγητό:P πιάνει πάντως..όταν μεγαλώσει το δικό σου θα μάθει να περιμένει για να το πηγαίνεις βόλτα. στην αρχή είναι δύσκολα:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DreamRider

Νεοφερμένος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 100 μηνύματα.
Θέλω να πάρω ένα σκυλάκι για μέσα στο σπίτι.
Πόσο εύκολο είναι να μάθει το σκυλάκι να μην τα κάνει παντού; :hmm:
Έχετε καμιά εμπειρία;

Ειμαι κατοχος ενος yorkshire terrier. Ειναι αρκετα ευκολο να τον μαθεις να μην τα κανει παντου αρκει να ξερεις οτι καποιες φορες πρεπει να γινεσαι κακος/αυστηρος με το σκυλι κι ας ειναι κουταβι. Τον πρωτο καιρο (μια-μισι βδομαδα) που θα το εχεις μεσα στο σπιτι θα το εχεις απομονωμενο σε ενα δικο του χωρο (εγω του ειχα φτιαξει κλουβακι που χωρουσε ανετα να κοιμηθει).Θα το βγαζεις μονο οταν θα το πηγαινεις βολτα για να κανει την αναγκη του και αλλη λιγη ωρα οταν θα γυρνας απο την βολτα(καθε μερα και λιγο περισσοτερο). Επισης σιγα σιγα αν μπορεις θα του μεγαλωνεις και το δικο του χωρο. Σε περιπτωση παρ'ολα αυτα που λερωσει μεσα στο σπιτι πρεπει να το μαλωσεις και να του δωσεις να καταλαβει γιατι το κανεις (εγω πχ τον πηγαινα εκει που ειχε κανει την αταξια του:P). Αν ακολουθησεις την τακτικη αυτη να εισαι σιγουρη οτι δεν θα εχεις προβλημα. Ολα αυτα βεβαια με την προυποθεση οτι το σκυλι θελει τουλαχιστον 3 φορες τη μερα να το βγαζεις για να κανει την αναγκη του...Εστω κ για 5 λεπτα... Αν δεν του δινεις χρονο τοτε θα συνεχισει να τα κανει μεσα στο σπιτι :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

giannhs2001

Επιφανές μέλος

Ο Ιωάννης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 17,298 μηνύματα.
Να το κάνεις. Να μείνεις μόνος. Για να μη σου πω να πάρεις και κατοικίδιο ζωάκι να μάθεις πως είναι η ευθύνη ενός άλλου ζωντανού.

Δεν θα είναι οι γονείς σου εκεί πάντα για σένα. Τίμα τους, αγάπα τους, ζήσε μαζί τους ΣΤΙΓΜΕΣ, όσες πιο πολλές μπορείς. ΜΗΝ μαλώνεις μαζί τους, είναι μάταιο.

Και κράτα τις αποστάσεις. Αν δεν κοπεί ο ομφάλιος λώρος δεν ωριμάζει ο άνθρωπος.

Χαχα καλό αλλά κατοικίδιο μέσα στο σπίτι δεν μπορώ. Είμαι και λίγο μανιακός με την καθαριότητα θα μου γεμίζει τρίχες τα πάντα και αν είναι γάτα (γιατί είμαι καθαρά και μόνο cat-person) θα ρημάζει τα έπιπλα, κουρτίνες κλπ. Δεν τα μπορώ αυτά χδ.

Σε όλα τα άλλα συμφωνώ απόλυτα μαζί σου.
 

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 27,502 μηνύματα.
Χαχα καλό αλλά κατοικίδιο μέσα στο σπίτι δεν μπορώ. Είμαι και λίγο μανιακός με την καθαριότητα θα μου γεμίζει τρίχες τα πάντα και αν είναι γάτα (γιατί είμαι καθαρά και μόνο cat-person) θα ρημάζει τα έπιπλα, κουρτίνες κλπ. Δεν τα μπορώ αυτά χδ.

Σε όλα τα άλλα συμφωνώ απόλυτα μαζί σου.

Ε αμα δε μπορεις τις τρίχες και είσαι καθαρά cat person, go fuck yourself τυπε, δε θα μας τρελάνεις εσυ. :hehe:

ΔΕ ΘΑ ΤΑ ΛΕΣ ΑΥΤΑ ΤΑ ΤΡΕΛΑ ΜΠΡΟΣΤΑ ΣΕ ΓΑΤΟΠΑΤΕΡΑ, ΕΤΣΙ ΑΚΟΠΑ.:devil:
 

giannhs2001

Επιφανές μέλος

Ο Ιωάννης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 17,298 μηνύματα.
Ε αμα δε μπορεις τις τρίχες και είσαι καθαρά cat person, go fuck yourself τυπε, δε θα μας τρελάνεις εσυ. :hehe:

ΔΕ ΘΑ ΤΑ ΛΕΣ ΑΥΤΑ ΤΑ ΤΡΕΛΑ ΜΠΡΟΣΤΑ ΣΕ ΓΑΤΟΠΑΤΕΡΑ, ΕΤΣΙ ΑΚΟΠΑ.:devil:

Χαρά στο κουράγιο σου ρε φίλε αλλά δεν... Απλά ΔΕΝ...
 

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 27,502 μηνύματα.
Χαρά στο κουράγιο σου ρε φίλε αλλά δεν... Απλά ΔΕΝ...

Το παιδί μου δεν είναι κουράγιο, είναι αυτο που μου ΔΙΝΕΙ κουράγιο.

Απο το να τα φάω στα μπουζούκια, καλύτερα στον γατούλη μου. Η αγάπη και η τρυφερότητά του ειναι οτι πιο ανιδιοτελές και υπέροχο έχω ζήσει.
 

giannhs2001

Επιφανές μέλος

Ο Ιωάννης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 17,298 μηνύματα.
Το παιδί μου δεν είναι κουράγιο, είναι αυτο που μου ΔΙΝΕΙ κουράγιο.

Απο το να τα φάω στα μπουζούκια, καλύτερα στον γατούλη μου. Η αγάπη και η τρυφερότητά του ειναι οτι πιο ανιδιοτελές και υπέροχο έχω ζήσει.

Δεν είναι οικονομικό το θέμα. Είναι η τρίχα και το ότι δεν μπορείς να βάλεις χαλί ούτε με αίτηση μετά.
 

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 27,502 μηνύματα.
Δεν είναι οικονομικό το θέμα. Είναι η τρίχα και το ότι δεν μπορείς να βάλεις χαλί ούτε με αίτηση μετά.


Άκουσε να δεις φίλε μου. Όταν υπάρχει μια γάτα στο σπίτι, μετατοπίζεται το κέντρο εξουσίας.

Αν η γάτα πεινάει, δεν πα να σε πιάνει νύστα 5 τη νύχτα, θα πας να της βάλεις να φάει.
Αν η γάτα θέλει να ανέβει στο κρεβάτι και να στο γεμισει τρίχες, θα της παραχωρήσεις ευγενικά πίσω το χώρο που σου επέτρεψε να ζεις και να ξαπλώνεις και θα ανέβει επάνω.
Αν η γάτα, καταστρέφει το χαλί, είναι σημάδι ότι ΔΕΝ ΘΕΛΕΙ ΧΑΛΙΑ στο σπίτι ΤΗΣ που σου ΕΠΙΤΡΕΠΕΙ να ζεις. Οπότε απλά δεν θα βάλεις ΠΟΤΕ ΞΑΝΑ ΧΑΛΙΑ.


Είμαι δούλος στα μικρά τρυφερά του πατουσάκια...

Πόσο ισχύει όμως αυτό ρε φίλε. Οι άνθρωποι είναι αφεντικά στα σκυλιά αλλά με τις γάτες αλλάζει το πράγμα. Αυτές είναι τα αφεντικά.

Και με τις γυναίκες έτσι είμαι. Τζέντλεμαν και ισχυρός παντού και μόλις κλείσει πίσω η πόρτα της κρεβατοκάμαρας βγαίνουν τα στραπόν και φωνάζω "δούλος σας αφέντρα".
 

giannhs2001

Επιφανές μέλος

Ο Ιωάννης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 17,298 μηνύματα.
Και με τις γυναίκες έτσι είμαι. Τζέντλεμαν και ισχυρός παντού και μόλις κλείσει πίσω η πόρτα της κρεβατοκάμαρας βγαίνουν τα στραπόν και φωνάζω "δούλος σας αφέντρα".

ΧΑΧΑΧΑ εσύ και το 99,9% των αντρών του κόσμου. Έξω η δε γυνή ίνα φοβήται τον άντρα και στο σπίτι ο δε ανήρ να φοβήται την παντόφλα. Ισχύει.
 

Nick234

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Nick234 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Άγιο Πνεύμα (Σέρρες). Έχει γράψει 804 μηνύματα.
Και με τις γυναίκες έτσι είμαι. Τζέντλεμαν και ισχυρός παντού και μόλις κλείσει πίσω η πόρτα της κρεβατοκάμαρας βγαίνουν τα στραπόν και φωνάζω "δούλος σας αφέντρα".
Πραγματικά τα ζωάκια είναι απλός καταπληκτικά, τα λατρεύω full, άσε που είναι ένας παράγοντας για να σου φύγει το άγχος είναι όπως είπες σαν να έχεις ένα μωρό στο σπίτι που συνέχεια είναι παιχνιδιάρικο και τρυφερό!!!
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top