Σταματήστε τη δολοφονία δελφινιών και φαλαινών στο Taiji της Ιαπωνίας

Giovanna

Επιφανές μέλος

Η Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,086 μηνύματα.
571102 Signatures Total

Με τη δικη μου για πολλοστη φορα.;)[FONT=Helvetica,Arial][SIZE=+6]
[/SIZE][/FONT]
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

The Djinn

Τιμώμενο Μέλος

Ο Mario αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,513 μηνύματα.
Αλλο ενα βιντεο φιλε funes απο τα τοσα που δυστυχως υπαρχουν και μας δειχνει ποια ειναι η χειροτερη φαρα ολων...(η απαντηση ειναι "ο ανθρωπος".)
Και οταν π.χ. ερχεται κανα τσουναμι ή κανας τυφωνας και καταστρεφει 5-6 χωρια καθομαστε και λεμε "ρε γμτ...τι κριμα"...(δεν λεω καλα κανουμε)
Αλλα οταν εμεις 24/7 μαμαμε την φυση με καθε τροπο και ευκαιρια, ε...λογικο ειναι κι αυτη σε καποια φαση να μας αλλαξει τα φωτα μια και καλη.
Αnyway υπεγραψα φυσικα.
Αλλα κια υτοι οι Ασιατες...πωωωω μιλαμε...το εχουν βιασει το θεμα.
Οσων αφορα το "κυνηγι" τους και τα σφαξιματα ζωων μια ζωη μεσα στην υπερβολη ειναι.
(αλλα να μου πεις γι' αυτο τα πουλανε χρυσα!)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Founes

Διάσημο μέλος

Ο Founes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,548 μηνύματα.
Mario τ ο θέμα τσουνάμι είναι πάρα πολύ θολό! Άσχετα με το τι μας πέρασαν προς τα έξω και πως το παρουσίασαν, υπάρχουν ακόμα και σήμερα φωνές που φωνάζουν δυνατά πως όλα όσα έγιναν ήταν απλά και μόνο ένα πείραμα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Embrance

Νεοφερμένος

Ο Embrance αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 36 ετών. Έχει γράψει 37 μηνύματα.
Μπορεί να ακουστεί ψιλογελίο αλλα:
1)Τα petitions δεν κάνουν απολύτος τίποτα.
2)Τι καλό έχει κάνει σε εσάς μια φάλαινα ή ένα δελφινι για το βοηθήσετε και εσείς?:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mania

Επιφανές μέλος

Η mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 12,949 μηνύματα.
Μπορεί να ακουστεί ψιλογελίο αλλα:
1)Τα petitions δεν κάνουν απολύτος τίποτα.
2)Τι καλό έχει κάνει σε εσάς μια φάλαινα ή ένα δελφινι για το βοηθήσετε και εσείς?:hmm:

Πιστέυω να αστειέβεσε έτσι; θα σε ρωτήσω αντίστροφά τι κακό έκαναν και πρέπει να πεθάνουν εκατομύρια ζώα, τι κακό έκαναν όλα εκείνα τα είδη που τώρα ειναι υπο εξαφάνηση και άν το δούμε και αλιώς τι καλό έκαναν χειλιάδες παιδιά στον κόσμο που παιθένουν απο τους πολέμους, πρέπει να μας κάνουν κάτι καλό για να ανταποδώσουμε κάτι; γιατί να σκωτόσουμε πολλά ζώα για να βάλει μια "κυρία" γούνα αφού μπορεί να βάλει οικολογική; Γιατί να μην φωνάξουμε βοήθεια για αυτά τα ζώα που δεν έχουν φωνή; ΓΙΑΤΙ;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giovanna

Επιφανές μέλος

Η Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,086 μηνύματα.
embarance παιδι μου τι λες?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

The Djinn

Τιμώμενο Μέλος

Ο Mario αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,513 μηνύματα.
Μπορεί να ακουστεί ψιλογελίο αλλα:
1)Τα petitions δεν κάνουν απολύτος τίποτα.
2)Τι καλό έχει κάνει σε εσάς μια φάλαινα ή ένα δελφινι για το βοηθήσετε και εσείς?:hmm:

1)Συνεβαλαν στην περιπτωση της ΝΑΖΙΝ αν θυμαμαι καλα.
Κι εκτος αυτου ΜΗΝ ψαχνετε για την αμεση βοηθεια και καλα των petitions.Δεν ειναι οτι θα τα δει ο ΜΕΓΑΣ...ΜΕΓΑΣ!(οποιος και αν ειναι αυτος,προεδρος,δικαστης,Θεος) και θα παει να κανει αυτο που λενε.
Σκοπος τους ειναι να κινησουν τις μαζες,να τους κανουν να προβληματισουν σε θεματα και να τις παρακινησουν στο να αρχισουν να "ψαχνονται" λιγο και να ευαισθητοποιηθουν γυρω απο θεματα.
ΑΥΤΟΣ ΕΙΝΑΙ Ο ΡΟΛΟΣ ΤΟΥΣ!

2)Εντελως ακυρη ερωτηση μεταξυ μας τωρα.:P ;)
Αλλα θα σου απαντησω εμμεσως.
Ξερεις ποσοι ανθρωποι ΔΕΝ μου εχουν κανει κανενα απολυτως καλο αλλα το αντιθετο και μαλιστα ΔΕΝ κανουν κανενα απολυτως καλο γενικοτερα.
1000 φορες να ξεκινησουμε απο αυτους αν ειναι μιας και το ανθωπινο ειδος να εξαφανιστει αποκλειεται.Κι ακομα και αν εξαφανιστει καποτε θα ειναι απο δικες του μαμακιες και δεν θα βλαψει και την τροφικη αλυσιδα...:P

Κι εκτος αυτου η δευτερη ερωτηση σου ειναι αντιφατικη.:redface:
Στην πρωτη σου παραθεση λες οτι τα petisions ΔΕΝ κανουν απολυτως τιποτα και στην ακριβως επομενη λες "....για να το βοηθησετε εσεις".
Πως θα το βοηθησουμε με το petision αφου δεν κανει απολυτως τιποτα;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giovanna

Επιφανές μέλος

Η Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,086 μηνύματα.
ωωωωωω θα ρθει ο φουνες ρε τωρα, τρεμετεεε!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
κοντα 700000 υπογραφες μαζι με την δικη μου, δεν νομιζω ομως να πετυχουμε τπτ...:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kleftra

Διάσημο μέλος

Η Γεωργία-Γωγούλα-Γωγώ...ακούω σε όλες τις παραλλαγές αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,359 μηνύματα.
2)Τι καλό έχει κάνει σε εσάς μια φάλαινα ή ένα δελφινι για το βοηθήσετε και εσείς?:hmm:


Προφανώς δεν ρωτάς για να αστειευτούμε, ούτε είναι ρητορική η ερώτηση.Σίγουρα μπορεί να ξεσηκώσει αντιδράσεις όμως καλά κάνεις και ρωτάς, αρκετός κόσμος σκέφτεται έτσι.Και φυσικά η λακωνική απάντηση "δεν κοιτάμε τι κάνει ο άλλος για μας αλλά εμείς για εκείνον" ή "κάνε το καλό και ρίξτο στο γυαλό" δεν αρκεί.
Η απάντηση είναι απλή, θέλουμε να προστατέψουμε την ισορροπία της φύσης, την αλόγιστη σπατάλη των πόρων της(ναι και τα θηλαστικά φυσικοί πόροι είναι και μάλιστα τα συγκεκριμένα είναι απο τους σημαντικότερους του θαλάσσιου περιβάλλοντος) για να κάνουμε καλό κυριότερα απο όλους στον εαυτό μας.
Κάθε είδος της τροφικής αλυσίδας έχει τον ρόλο του και είναι αναντικατάστατος και πολύτιμος, ακόμη και τα κουνούπια που φαινομενικά είναι άχρηστα αν εκλείψουν(πράγμα που κάθε καλοκαίρι εύχομαι) θα επηρεάσουν έναν ανώτερο οργανισμό (πχ βατράχια).Κι ακριβώς επειδή μιλάμε για αλυσίδα οι αντιδράσεις θα φτάσουν μέχρι και τον ανώτατο οργανισμό ήτοι εμάς.
Το λυπηρό είναι πως ακριβώς επειδή αυτά τα δύο είδη έχουν μόνο ένα φυσικό εχθρό(καρχαρία) η αναπαραγωγή τους είναι σπάνια και περιορισμένη και η εξαφάνιση τους σχεδόν αναπόφευκτη.
Και το κυριότερο δεν θέλω τα εγγόνια και τα δισέγγονα μου να μεγαλώσουν σε έναν κόσμο όπου δελφίνια,φάλαινες,πάντα,φώκιες θα είναι άγνωστα:(


edit Ψιλοάσχετο αλλά για όποιον θέλει να ακούσει έναν εκπληκτικό ήχο φάλαινας(γνωστό ως το "τραγούδι της καμπουροφάλαινας) ας κάνει κλικ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Founes

Διάσημο μέλος

Ο Founes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,548 μηνύματα.
Μπορεί να ακουστεί ψιλογελίο αλλα:
1)Τα petitions δεν κάνουν απολύτος τίποτα.
2)Τι καλό έχει κάνει σε εσάς μια φάλαινα ή ένα δελφινι για το βοηθήσετε και εσείς?:hmm:

Δεν ακούγετε ψιλό γελοίο... είναι γελοίο!
...και μάλιστα όχι τόσο η βλακώδης απορία σου, αλλά ο λόγος για τον οποίο την έγραψες, αφου σε εμένα τουλάχιστον φαίνεται απλά να θες να δηλώσεις παρουσία για να μπει κάποιος να δει το blog σου.



Στο οποίο blog απο οτι φαίνεται και απο το παραπάνω screenshot έχεις κάνει εδώ και καιρό αναφορά και μάλιστα εκεί έδειξες να προβληματίζεσαι αρκετά γράφοντας τίτλο "Άθλια η γενιά των ανθρώπων". Μπορείς να τραβήξεις την προσοχή των άλλων και με άλλους πιο light τρόπους.

ps. Εκτός βέβαια και αν θεωρήσεις οτι ανήκεις στην άθλια γενιά, οπότε πάω πάσο...
ps2. Ουτε εγώ έχω κάνει κάτι καλό σε εσένα, αν θες λοιπόν μπορείς να μου κάνεις ότι και οι Ιάπωνες στα δελφίνια...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
655412 η δικιά μου.. Το βίντεο δεν άντεξα να το δω όλο.. :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Founes

Διάσημο μέλος

Ο Founes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,548 μηνύματα.
ενημερωτικά και μονο να αναφέρω οτι στις 24/02/2007 οι υπογραφές ήταν 264.337 και αυτή τη στιγμή είναι 655.412 περίπου 400.000 άνθρωποι υπέγραψαν σε περίπου 2 εβδομάδες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Embrance

Νεοφερμένος

Ο Embrance αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 36 ετών. Έχει γράψει 37 μηνύματα.
Founes,πριν κρινεις,να ξαναδιαβαζεις κατι πριν το σχολιασεις.
Οπως ειπα,τα petitions δεν τα βλεπει καμια εταιρα/οργανισμος κτλ, και 2ον ασχετος με το αν συμφονω η οχι,η ερωτηση μου ηταν "Τι καλό έχει κάνει σε εσάς μια φάλαινα ή ένα δελφινι για το βοηθήσετε και εσείς?". Δεν ειπα αν υπεργαψαμ ουτε το αν ειναι σωστο η οχι. Αλλα βεβαια ειναι ευκολοτερο αμεσως να σχολιασεις και να πεις οτι εκανα ποστ ετσι για την πλακα μου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
Founes,πριν κρινεις,να ξαναδιαβαζεις κατι πριν το σχολιασεις.
Οπως ειπα,τα petitions δεν τα βλεπει καμια εταιρα/οργανισμος κτλ, και 2ον ασχετος με το αν συμφονω η οχι,η ερωτηση μου ηταν "Τι καλό έχει κάνει σε εσάς μια φάλαινα ή ένα δελφινι για το βοηθήσετε και εσείς?". Δεν ειπα αν υπεργαψαμ ουτε το αν ειναι σωστο η οχι. Αλλα βεβαια ειναι ευκολοτερο αμεσως να σχολιασεις και να πεις οτι εκανα ποστ ετσι για την πλακα μου.

Όταν κάνεις μια τέτοια ερώτηση με τέτοια διατύπωση, υποννοείς πως δεν υπάρχει κανένα νόημα στο να προσπαθήσει κάποιος να εμποδίσει την κακομεταχείριση και την θανάτωσή τους, αφού αυτά ποτέ δεν πρόκειται να κάνουν κάτι παρόμοιο!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Founes

Διάσημο μέλος

Ο Founes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,548 μηνύματα.
Μάλλον εσύ θα έπρεπε να θυμάσαι καλύτερα οσα γράφεις...

Founes,πριν κρινεις,να ξαναδιαβαζεις κατι πριν το σχολιασεις.
Οπως ειπα,τα petitions δεν τα βλεπει καμια εταιρα/οργανισμος

Πότε το είπες αυτό? εκτός και αν εννοείς αυτο...

1)Τα petitions δεν κάνουν απολύτος τίποτα.

... το οποίο καμία σχέση δεν έχει με όσα αναφέρεις... επίσης κατα ποσο γνωρίζεις οτι δεν τα βλέπει κάποια εταιρία ή οργανισμός... ???

κτλ, και 2ον ασχετος με το αν συμφονω η οχι,η ερωτηση μου ηταν "Τι καλό έχει κάνει σε εσάς μια φάλαινα ή ένα δελφινι για το βοηθήσετε και εσείς?". Δεν ειπα αν υπεργαψαμ ουτε το αν ειναι σωστο η οχι.
Η ερώτησή σου ειναι όπως εσύ ο ίδιος την χαρακτήρισες... ψιλο γελοία και γίνεται ακόμα περισσότερο απο την στιγμή που με το θέμα έχεις ασχοληθεί και εσύ στο blog σου.

Αλλα βεβαια ειναι ευκολοτερο αμεσως να σχολιασεις και να πεις οτι εκανα ποστ ετσι για την πλακα μου.

ακριβώς αυτό έκανες... ένα ποστ για την πλάκα σου!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Founes

Διάσημο μέλος

Ο Founes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,548 μηνύματα.
Ενημερωτικά, οι ηλεκτρονικές υπογραφές έχουν φτάσει τις...
873.697 αυτήν την ώρα που μιλάμε και πρέπει να συγκεντρωθεί το ελάχιστο 1 εκατομμύριο για να εισηγηθεί το θέμα και στον Οργανισμό Ηνωμένων Εθνών (ΟΗΕ)...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giovanna

Επιφανές μέλος

Η Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,086 μηνύματα.
θα μαζευτουν :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giovanna

Επιφανές μέλος

Η Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,086 μηνύματα.
882431 Total Signatures.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ειλικρινής

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Ειλικρινής αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,079 μηνύματα.
Ενημερωτικά, οι ηλεκτρονικές υπογραφές έχουν φτάσει τις...
873.697 αυτήν την ώρα που μιλάμε και πρέπει να συγκεντρωθεί το ελάχιστο 1 εκατομμύριο για να εισηγηθεί το θέμα και στον Οργανισμό Ηνωμένων Εθνών (ΟΗΕ)...
Ποιός νόμος-κανονισμός το λέει αυτο?:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top