Συζήτηση για... τρίχες!

Ion.

Επιφανές μέλος

Η Sofia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,129 μηνύματα.
κάπως έτσι είναι:

Οχι ίσια μαλλιά έχω . Κ εννοείται πως δεν θέλω αυτό το αποτέλεσμα
 

Εχέμυθη

Περιβόητο μέλος

Η Εχέμυθη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,863 μηνύματα.
Οχι ίσια μαλλιά έχω . Κ εννοείται πως δεν θέλω αυτό το αποτέλεσμα
Δεν έχω κάνει, ήθελα να κάνω αλλά έχω κι εγώ ίσια μαλλιά με πολύ λεπτή τρίχα καί επειδή έκανε μία γνωστή μου και της κατέστρεψε το μαλλί φοβάμαι. Βέβαια αυτό έγινε πρίν δέκα χρόνια, πλέον έχω αποδεχτεί το μαλλί μου. Φαντάζομαι έχει να κάνει καί με τόν επαγγελματία, την τεχνική κλπ.
 

Ion.

Επιφανές μέλος

Η Sofia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,129 μηνύματα.
Δεν έχω κάνει, ήθελα να κάνω αλλά έχω κι εγώ ίσια μαλλιά με πολύ λεπτή τρίχα καί επειδή έκανε μία γνωστή μου και της κατέστρεψε το μαλλί φοβάμαι. Βέβαια αυτό έγινε πρίν δέκα χρόνια, πλέον έχω αποδεχτεί το μαλλί μου. Φαντάζομαι έχει να κάνει καί με τόν επαγγελματία, την τεχνική κλπ.
Όχι Εχω καλή τρίχα γενικα. Χοντρή. Αν και τώρα με αυτό που είπες με αγχωσες🤣
 

dum dum boy

Διάσημο μέλος

Ο Θανάσης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Εργάτης/τρια και μας γράφει απο Αλβανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,961 μηνύματα.
Όχι Εχω καλή τρίχα γενικα. Χοντρή. Αν και τώρα με αυτό που είπες με αγχωσες🤣

εδώ άλλες κάνουν πως και πως να τα ισιώσουν, δώστου πιστολάκι, δώστου σιδέρωμα και συ θες περμ; άστα κάτω. :xtipao:
 

Ion.

Επιφανές μέλος

Η Sofia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,129 μηνύματα.

dum dum boy

Διάσημο μέλος

Ο Θανάσης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Εργάτης/τρια και μας γράφει απο Αλβανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,961 μηνύματα.

dum dum boy

Διάσημο μέλος

Ο Θανάσης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Εργάτης/τρια και μας γράφει απο Αλβανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,961 μηνύματα.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,063 μηνύματα.
Θέλω να κανω τα μαλλιά μου permanent σγουρά δεν τα έχω ξανά πειράξει ούτε βάψει είναι φυσικά μαύρα . Έχει κάνει κάποια να μου πει πως είναι;;
Μια σκέτη ταλαιπωρία όσο γίνεται η περμανάντ - νόμιζα ότι το κεφάλι μου είχε πάρει φωτιά. Επίσης κάνει πολύ κακό στο μαλλί. Και τέλος δεν κρατάει πάνω από 6 μήνες. Δεν αξίζει.
 

Ion.

Επιφανές μέλος

Η Sofia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,129 μηνύματα.
Μια σκέτη ταλαιπωρία όσο γίνεται η περμανάντ - νόμιζα ότι το κεφάλι μου είχε πάρει φωτιά. Επίσης κάνει πολύ κακό στο μαλλί. Και τέλος δεν κρατάει πάνω από 6 μήνες. Δεν αξίζει.
Ααα. 😢 Ευχαριστώ...
 

Εχέμυθη

Περιβόητο μέλος

Η Εχέμυθη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,863 μηνύματα.

Ion.

Επιφανές μέλος

Η Sofia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,129 μηνύματα.

Εχέμυθη

Περιβόητο μέλος

Η Εχέμυθη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,863 μηνύματα.
Εγώ λέω να ρωτήσεις κομμωτή. Καί Με τη ντεκαπαζ χαλάει το μαλλί λένε ειδικά αν το έχεις βάψει με χέννα πιο πρίν αλλά το τόλμησα σε καλή κομμμωτρια καί είναι μία χαρά. Επίσης, τα βάφω μόνη μου ανά 1,5-2 μήνες ξανθοχαλκινα που σημαίνει ότι επίσης θεωρητικά χαλάει το μαλλί αλλά επίσης είναι μία χαρά.
Για εμένα do it!
Επίσης μου θύμησες ότι πρέπει να βάψω μαλλί γιατί η ρίζα θά φτάσει στα απατα της ψυχής μου
 

Ion.

Επιφανές μέλος

Η Sofia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,129 μηνύματα.
Εγώ λέω να ρωτήσεις κομμωτή. Καί Με τη ντεκαπαζ χαλάει το μαλλί λένε ειδικά αν το έχεις βάψει με χέννα πιο πρίν αλλά το τόλμησα σε καλή κομμμωτρια καί είναι μία χαρά. Επίσης, τα βάφω μόνη μου ανά 1,5-2 μήνες ξανθοχαλκινα που σημαίνει ότι επίσης θεωρητικά χαλάει το μαλλί αλλά επίσης είναι μία χαρά.
Για εμένα do it!
Επίσης μου θύμησες ότι πρέπει να βάψω μαλλί γιατί η ρίζα θά φτάσει στα απατα της ψυχής μου.
Τι να πω θα ρωτήσω σε κομμωτήριο . Κάπως έτσι τα θέλω δηλαδή να μην έχουν πολύ όγκο
 

Συνημμένα

  • Screenshot_2021-11-15-22-48-41-979_com.google.android.googlequicksearchbox.jpg
    Screenshot_2021-11-15-22-48-41-979_com.google.android.googlequicksearchbox.jpg
    876 KB · Εμφανίσεις: 69

Εχέμυθη

Περιβόητο μέλος

Η Εχέμυθη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,863 μηνύματα.
Τι να πω θα ρωτήσω σε κομμωτήριο . Κάπως έτσι τα θέλω δηλαδή να μην έχουν πολύ όγκο
Αυτό ήταν τό όνειρο μου τό ποδήλατο μου η αλήθεια είναι. Μέχρι που βρήκα ένα χρώμα που μου ταιριάζει και έπαψα να θέλω να αλλάξω τό σχήμα τους! Πολύ ωραίο, go for it!
 

Ion.

Επιφανές μέλος

Η Sofia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,129 μηνύματα.

yorkie

Πολύ δραστήριο μέλος

Η yorkie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 1,468 μηνύματα.
Έχω φυσικά σπαστά μαλλιά , οπότε και δεν χρειάστηκε ποτέ να μπω στο δίλημμα.
Ωστόσο, μια φίλη μου που είχε κάνει είδε το μαλλι της μετά πολύ φθαρμένο, αν και το περιποιούνταν πολύ και είχε σκάσει αρκετά χρήματα σε καλό κομμωτήριο. Φαντάσου ότι είχε φυσική τρίχα (πιάνει καλύτερα η περμανάντ) και χοντρή. Σε λεπτα μαλλιά και δη βαμμένα, ούτε να το σκεφτείς.

Επίσης, σκέψου όσο μεγαλώνει η ρίζα σου η διαφορα με το κάτω θα ναι χαοτική (ειδικά αφού θες και σχετικά σφιχτές μπούκλες) και μέχρι να κατέβει αρκετά και να κάνει layering θα φαίνεται λίγο άσχημο.

Όσο για το πόσο όγκο θα πάρει το μαλλι σου εξαρταται από δυο πράγματα, το μακρος των μαλλιών σου (όσο πιο μακριά τόσο πιο πολύ το βάρος και λιγότερος ο όγκος) και το πάχος της τρίχας σε συνδυασμό με το πόσο λεπτα μπικουτί μπαίνουν.

Overall θα έλεγα πως δεν αξίζει.
 

Εχέμυθη

Περιβόητο μέλος

Η Εχέμυθη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,863 μηνύματα.
Ααα ωραία ,!! Ευχαριστώ πολύ ❤️
Εγώ γενικά λατρεύω τις αλλαγές στα μαλλιά, ειδικά στους άλλους καί σε εμένα. Τα είχα καρέ μαύρο πριν 3,4 χρόνια μετά τα έκανα χάλκινα. Τώρα βρήκα αυτό το προς ξανθό/χάλκινο που δε ξεβαφει σαν τα ρούχα από τα shein καί τα μακραίνω λίγο. Μέχρι να αποφασίσω να τα ξανακοψω μου φαίνεται και νά γυρίσω στο μακρύ καρέ
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top