Συζήτηση για... τρίχες!

oneiropagida7

Νεοφερμένος

Η oneiropagida7 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 20 μηνύματα.
Εγω εβαφα τα μαλλια μου για 5 χρονια κοκκινα,σταματησα να τα βαφω 3 χρονια τωρα κ ευτυχως πλεον μονο στις ακρες υπαρχει λιγο κοκκινο πλεον!δεν φευγει το κοκκινο με τιποτα απο τα μαλλια οσες προσπαθειες και να εκανα!το φυσικο μου ειναι καστανο σκουρο και σκεφτομαι να το ανοιξω και να το κανω μελι ανοικτο αρκετα!εαν τα μαλλια μου ειχαν φωνη,θα φωναζαν σιγουραααα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ρόζα Νέρα Flamingo

Δραστήριο μέλος

Η Ρόζα Νέρα Flamingo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ανταρτικό (Φλώρινα). Έχει γράψει 780 μηνύματα.
Εγω εβαφα τα μαλλια μου για 5 χρονια κοκκινα,σταματησα να τα βαφω 3 χρονια τωρα κ ευτυχως πλεον μονο στις ακρες υπαρχει λιγο κοκκινο πλεον!δεν φευγει το κοκκινο με τιποτα απο τα μαλλια οσες προσπαθειες και να εκανα!το φυσικο μου ειναι καστανο σκουρο και σκεφτομαι να το ανοιξω και να το κανω μελι ανοικτο αρκετα!εαν τα μαλλια μου ειχαν φωνη,θα φωναζαν σιγουραααα!
ναι το κοκκινο ποτιζει πολυ..
τα ειχα κοκκινα τα εβαψα μαυρα και δε τα ξαναβαψα για ενα χρονο
το αποτελεσμα ηταν να βγει ολο το φυσικο
και κατω να εχει βγει το κοκκινο το οποιο φυσικα ηταν ενα πορτοκαλοξανθο:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Evavar

Νεοφερμένος

Η Evavar αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 42 μηνύματα.
Ποια είναι η γνώμη σας γι' αυτές τις καινούριες βαφές που έχουν βγει τώρα και είναι σε μορφή αφρού;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

riaroze

Νεοφερμένος

Η riaroze αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Γεια σου...Η καλύτερη λύση είναι να χρησιμοποιήσεις χρωμοσαμπουάν.....το αφήνεις τουλάχιστον 5 λεπτά στα μαλλιά σου και φυσικά πάντα με γαντακια το εφαρμόζεις....Προτίμησε να το αγοράσεις από κάποιο κατάστημα με είδη κομμωτικής και όχι από τα Hondo για παράδειγμα......Θα έχεις πιο πολλές επιλογές!!!

Εγώ δεν τις έχω χρησιμοποιήσει αλλα σαν κομμώτρια πραγματικά δεν τις εμπιστεύομαι...θα έχεις σίγουρα καλύτερο αποτέλεσμα με μια κανονική βαφή!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.
Γεια σου...Η καλύτερη λύση είναι να χρησιμοποιήσεις χρωμοσαμπουάν.....το αφήνεις τουλάχιστον 5 λεπτά στα μαλλιά σου και φυσικά πάντα με γαντακια το εφαρμόζεις....Προτίμησε να το αγοράσεις από κάποιο κατάστημα με είδη κομμωτικής και όχι από τα Hondo για παράδειγμα......Θα έχεις πιο πολλές επιλογές!!!

Εγώ δεν τις έχω χρησιμοποιήσει αλλα σαν κομμώτρια πραγματικά δεν τις εμπιστεύομαι...θα έχεις σίγουρα καλύτερο αποτέλεσμα με μια κανονική βαφή!!!!

Kαλησπέρα. Απο ποιά άποψη δεν τα εμπιστεύεσαι;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Backdrop

Δραστήριο μέλος

Η Backdrop αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Ρωσία (Ευρωπαϊκή Ρωσία). Έχει γράψει 676 μηνύματα.
Λοιπόν κορίτσια θέλω να ρωτήσω...
Υπάρχουν μάσκες που να βοηθούν στο να διατηρηθεί το κόκκινο στα μαλλιά?
Μάσκες που να τις φτιάχνουμε εμείς βασικά!

Μέχρι πρότινος έβαζα λάδι, αυγό και μέλι... εάν το συνεχίσω μπορεί να επηρεάσει το χρώμα?

Και γενικότερα τι μπορώ να κάνω για να είναι λαμπερό το χρώμα και να επιβραδύνω το ξεθώριασμα!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

whitelioness

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Porcupine αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,867 μηνύματα.
καλησπερα κοπελες
εχει μηπως καποια απο εσας κανει φορμα μαλλιων;μου το προτεινε η κομμωτρια αλλα εχω διαβασει πολλα αρνητικα σχολια. εκεινη μου ειπε οτι απο τη στιγμη που δεν ειναι βαμμενα δε θα εχω προβλημα,χμμμμμμμμμ *sceptical*
(δεν βρηκα αλλο παρομοιο θεμα)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vivicoolgirl

Νεοφερμένος

Η Vivicoolgirl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 104 μηνύματα.
Δε ξέρω για σας,προσωπικά ΛΑΤΡΕΥΩ:clapup: ισια,φιλαριστά μαλλιά διάφορα μήκη!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alma Libre

Επιφανές μέλος

Η Sinéad αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συγγραφέας και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 9,229 μηνύματα.
λοιπον...μετα απο 8 μηνες το μαλλι μου εφτασε στο μεγεθος της Λιλας των σινγκλς... ασύμμετρο καρεδακι....και θα παω για κουρεμα...λετε να τα αφησω λιγο ή να δοκιμασω αλλη κουπ;
:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Peace_

Τιμώμενο Μέλος

Η Peace_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Χημικός. Έχει γράψει 1,563 μηνύματα.
εγώ είχα πάει για κούρεμα πριν 9 μήνες περιπου σε μια **** κομμώτρια... τα είχα κόψει καρέ ασύμμετρο..τώρα θέλω να τα αφήσω μακριά πάλι. Το πρόβλημα είναι πως μου έχουν φτάσει μέχρι τους ώμους και έχουν ουρές που φαίνονται απαίσια. Δεν θέλω να κουρευτώ...Τι να κάνω;;;;;;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.
εγώ είχα πάει για κούρεμα πριν 9 μήνες περιπου σε μια **** κομμώτρια... τα είχα κόψει καρέ ασύμμετρο..τώρα θέλω να τα αφήσω μακριά πάλι. Το πρόβλημα είναι πως μου έχουν φτάσει μέχρι τους ώμους και έχουν ουρές που φαίνονται απαίσια. Δεν θέλω να κουρευτώ...Τι να κάνω;;;;;;;

:/: Τι να κάνεις βρε κοριτσάκι; Δεν υπάρχει αλλη λυση απο το να τα κόψεις. Πιάνε τα πάνω, τι να πω?:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Peace_

Τιμώμενο Μέλος

Η Peace_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Χημικός. Έχει γράψει 1,563 μηνύματα.
οταν μακρύνουν λες να φύγουν οι ουρές;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Hlianna

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Hlianna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ζωγράφος (Αττική). Έχει γράψει 286 μηνύματα.
οταν μακρύνουν λες να φύγουν οι ουρές;

αν δεν τα κοψεις ομοιομορφα πως να φυγουν οι ουρες? μπορεις να τα κουρευεις καθε μηνα και απο λιγο, ετσι δεν θα σου φαινεται η διαφορα :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

OoOkoβοldOoO

Πολύ δραστήριο μέλος

Η OoOkoβοldOoO αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,519 μηνύματα.
Για πείτε μου οι ειδικοί του θέματος. Μακραίνω και πάλι τα μαλλιά μου και το θέμα μου είναι ότι επειδή είναι σπαστά τα ισιώνω καθημερινά αλλά βλέπω πλέον πως επειδή αν δεν τα ισιώσω έχουν πολύ όγκο, αυτός ο όγκος φριζάρει-μάλλον από το πολύ ίσιωμα και πιστολάκι...Βάζω σιλικόνη πριν το πιστολάκι και μαλακτικό όταν λούζομαι αλλά μήπως πρέπει να βάζω και καμιά μάσκα;; Φοβάμαι ότι αρχίζουν να καίγονται, και επειδή θέλω να τα μακρύνω δεν θέλω να καταστραφούν από ψαλίδα και κάψιμο...Θυμάμαι όταν είχα μακρύ μαλλί-πριν κανα 4-5 χρόνια έπαιρνα μια μάσκα τηςTimotei και ήταν πολύ καλή αλλά τώρα μήπως βγήκε καμιά καλύτερη;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alma Libre

Επιφανές μέλος

Η Sinéad αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συγγραφέας και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 9,229 μηνύματα.
και εγώ έχω ουρές! :P
η μάνα μου λέει να τις κόψω και να το ξανακάνω αντρικό.:|
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Peace_

Τιμώμενο Μέλος

Η Peace_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Χημικός. Έχει γράψει 1,563 μηνύματα.
και γω θέλω αντρικό... αλλά φοβάμαι μηπως δε μου αρέσει..:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.
οταν μακρύνουν λες να φύγουν οι ουρές;

:D
Τι ειναι οι ουρες καλε να φυγουν? Χεχε, πλάκα είχε αυτό!:D Πιανε τα, μακρυνε τα και καθαρισε τα κατω δυο δαχτυλα κι επειτα απο 3 μηνες παλι κοψε δυο δαχτυλα, εφοσον θες να μακρυνουν. Παραλληλα μην τα ταλαιπωρεις. Υπομονη και σε εξαμηνο κι επειτα θα εχουν στρωσει, ετσι πιστευω:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Να ρωτήσω τις γυναίκες, πόσο συχνά κουρεύεστε;;
Εγώ συνήθως κάθε 4 μήνες αλλά τώρα είμαι στον 3ο μήνα πάνω και λέω να πάω για μαλλί...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

εμμα_τριντεντ

Πολύ δραστήριο μέλος

Η εμμα_τριντεντ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,327 μηνύματα.
κανονικά κάθε 3-4 μήνες θέλει αλλά ως γνωστόν είναι ανάλογα και το μαλλί(μάκρος, ψαλίδα κλπ.).

τελευταία φορά κουρεύτηκα πριν 4 μήνες.Τώρα τα έχω μακρύνει και φτάνουν αν τα ισιώσω 3 δάχτυλα περίπου πάνω από τον αφαλό, ψαλίδα όμως δεν έχω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Μαλλούρα...! Γουάο, εμένα ίσα που περάσαν τους ώμους... :pfff:
Πώς καταφέρνεις να μην έχεις ψαλίδα;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top