Συζήτηση για... τρίχες!

εμμα_τριντεντ

Πολύ δραστήριο μέλος

Η εμμα_τριντεντ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,327 μηνύματα.
Έχω σγουρά μαλλιά και τα ισιώνω μια φορά το χρόνο σχεδόν :P κυρίως επειδή βαριέμαι να ασχολούμαι πολλές ώρες. Τα έχω σχεδόν πάντα, φυσικά. Μετά δε ξέρω, πρέπει να είναι και κληρονομικό αυτό με το μαλλί γιατί και η μαμά μου από ψαλίδα τίποτα. Ε δε κάνω τίποτα το ιδιαίτερο βασικά, αυτό.

Τα θες μακριά εσύ;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Όχι, με βολεύει το μεσαίο μήκος, γιατί είναι πολύ λιπαρά και πρέπει να τα λούζω συχνα. Άσε που είναι σπαστά, και το μακρύ (μού) είναι πιο δύσκολο να δείχνει αξιοπρεπές, κι όλο με αλογοουρά καταλήγω...
Είχα, και θέλω να φρεσκάρω, το ξεμαλλιασμένο ασύμμετρο bob, τύπου...:

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

εμμα_τριντεντ

Πολύ δραστήριο μέλος

Η εμμα_τριντεντ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,327 μηνύματα.
Και το σπαστό εμένα μου αρέσει πάντως, γιατί το έχει η ξαδέρφη μου και το κάνει όπως θέλει σε χρόνο dt.
Ισιώνει εύκολα χωρίς να καίγεται η τρίχα σε μεγάλο βαθμό, γίνεται με αφρό πολύ ωραίο, δε ξέρω, μ' αρέσει.

Πάντως ωραίο και το από πάνω, αλλά φαντάζομαι το ισιώνεις ή κάτι τέτοιο. Αν το ισιώνεις, καταλαβαίνεις πως η ψαλίδα γίνεται κολλητή σου. Αν το παραπάνω το είχα εγώ με το σγουρό μαλλί θα ήταν χάλια :P. Δε μου αρέσει σγουρό μαλλί και τόσο κοντό. Τουλάχιστον σε εμένα. Από 5 χρονών έχω να το κόψω τόσο κοντό που μου το έκοβε η μαμά μου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Ναι το σπαστό είναι πολύ βολικό. Δεν το ισιώνω, εκτός αν έχω τρελά κέφια. Είμαι πολύ άχρηστη με βούρτσες, σπρέι, ρόλερ, πιστολάκια... Απλά στέγνωμα, άντε λίγο gel ή σπρέι, και γεια σας. Το καλό μ'αυτό το μήκος, δε, είναι ότι αν τα στεγνώσω καλά και τα πιάσω χαμηλή αλογοουρά, με το που τα λύνω παίγνουν ακριβώς τη φόρμα που θέλω, με τις ουρίτσες να ξεφεύγουν!

Παλιά που τα είχα σε στυλ Meg Ryan (το ξεμαλλιασμένο της όταν ήταν στα φόρτε της ακόμα) τα έκοβα κάθε δίμηνο σχεδόν...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ηρώ

Διακεκριμένο μέλος

Η Μαρούλι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών και επαγγέλεται Αρχιτέκτονας. Έχει γράψει 6,569 μηνύματα.
To ίδιο κι εγώ. Τα κουρεύω μια φορά στους 4 μήνες περίπου, δηλαδή κάθε φορά που πάω για ανταύγιες.
Αυτές τις μέρες πρέπει να επισκεφτώ κομμωτήριο για τα καθιερωμένα, αλλά όλο το αναβάλλω γιατί βαριέμαι όλες αυτές τις ώρες

επειδή ο μόνος κομμωτής που πετυχαίνει το μαλλί μου και αυτό γιατί με κουρεύει εδώ και πάρα πολλά χρόνια βρίσκεται στην Πρέβεζα, έχω μια αδυναμία να περιγράψω και να μεταφέρω σε κομμωτές αυτό το οποίο μου κάνει και μου στέκονται τέλεια ή αυτοί δεν μπορούν να το κάνουν.. δεν ξέρω.
Το μαλλί μου είναι μακρύ, σγουρό [όχι σαν της περμανάντ, πιο χοντρή μπούκλα] και πολύ πυκνό, που αυτό σημαίνει ότι πολύ εύκολα χάνεται το μέτρο του φουντώματος όταν το κούρεμα δεν είναι καλό.
Έτσι την προτελευταία φορά που κουρεύτηκα τους είπα να μου τα φιλάρουν λίγο ώστε να μη φουντώνουν πολύ και βγήκα με σχεδόν χωρίς καθόλου φιλάρισμα και εκτός από βαρετό δεν μπορούσα να τα ξεμπερδέψω με τίποτα. Την επόμενη φορά τους λέω ότι θέλω αρκετό φιλάρισμα αλλά όχι όσο θα έκαναν σε ένα ίσιο μαλλί. Ε βγήκα σαν τον lion king.
Tι στο διαλο δεν το βλέπουν το μαλλί πως είναι; Δε θα έπρεπε να υπάρχει ένα default κούρεμα για αυτό το μαλλί και να πηγαίνει το ψαλίδι μόνο του;
Έχει καμία ίδιο μαλλί; Υπάρχει καμία ειδική ορολογία που πρέπει να χρησιμοποιήσω για να το καταλάβουν και δεν την κατέχω;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Το ίδιο ακριβώς πρόβλημα έχουν δύο φίλες μου με μαλλί σαν το δικό σου.
Η μία βρήκε τη λύση με το να ζητάει να της τα κόψουν ισιωμένα, και να της δίνουν ένα layered (πώς το λέμε στα ελληνικά καλέ; :redface: ) καρέ, η άλλη... ακόμα παιδεύεται. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ηρώ

Διακεκριμένο μέλος

Η Μαρούλι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών και επαγγέλεται Αρχιτέκτονας. Έχει γράψει 6,569 μηνύματα.
Το ίδιο ακριβώς πρόβλημα έχουν δύο φίλες μου με μαλλί σαν το δικό σου.
Η μία βρήκε τη λύση με το να ζητάει να της τα κόψουν ισιωμένα, και να της δίνουν ένα layered (πώς το λέμε στα ελληνικά καλέ; :redface: ) καρέ, η άλλη... ακόμα παιδεύεται. :P

Ναι, έτσι μου τα κάνει κι αυτός στην Πρέβεζα. Με κουρεύει με ίσιο στεγνό μαλλί, αλλά αυτός είναι ο τρόπος του γενικά. Δεν μπορώ να πάω να πω σε κάποιον που δε χρησιμοποιεί αυτόν τον τρόπο να μου το κάνει και να μάθει στο κεφάλι μου :P, ούτε να πάω να βαρέσω πόρτες κομμωτηρίων και να τους πω "συγνώμη; κουρεύετε σε στεγνό κεφάλι ή σε βρεγμένο; ντάξει, ευχαριστώ" :hehe:

Oυφ το βλέπω σκατά θα βγω πάλι
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Ναι είναι δύσκολο, αλλά αν πας και θέσεις σα μοναδική προϋπόθεση το σωστό φιλάρισμα (αν τελικά αυτή είναι η λέξη που ψάχνω), έχεις κάθε δικαίωμα να επιμείνεις... Φίλε, ΔΕ θέλω στρογγυλό μαλί, και ΔΕ θέλω κανονικό καρέ. Μπορείς ή να φύγω;

(καλά, τι ωραία που τους βρίζω από το σαλόνι μου, τσαμπουκάς εκ του ασφαλούς :hehe: )
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vivian.

Δραστήριο μέλος

Η Vivian. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαθητής/τρια. Έχει γράψει 647 μηνύματα.
Να μπαίνω και εγώ σιγά σιγά στην συζήτηση περί...τριχών:P Αυτή την στιγμή βρίσκομαι στην φάση που μακραίνω το μαλλί μου και έχω από το καλοκαίρι να κουρευτώ..Παρόλα αυτά όμως ψαλίδα στις άκρες δεν έχω...Θέλω να κάνω μια μικρή αλλαγή στα μαλλιά χωρίς να τα κόψω και σκέφτομαι να κάνω κάτι τύπου ombre αλλά μόνο στις άκρες δηλαδή να τις κάνω κανα δυο τόνους πιο ανοιχτές από το φυσικό χρώμα των μαλλιών μου. Θέλω να μου πείτε την γνώμη σας δεδομένου και της ηλικίας μου (είμαι 16) γιατί αγχώνομαι μήπως οι άλλοι το θεωρήσουν υπερβολικό καθώς επίσης και το αν θα καταστραφούν οι άκρες αργότερα.Ακόμα θέλω να μου πείτε αν ξέρετε μήπως όοοολο αυτό που θέλω γίνεται και με προσωρινή βαφή που φεύγει με τα λουσίματα εκτός από μόνιμη.Ελπίζω να μην σας κούρασα...:(:redface::):hehe:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alma Libre

Επιφανές μέλος

Η Sinéad αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συγγραφέας και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 9,229 μηνύματα.
Να ρωτήσω τις γυναίκες, πόσο συχνά κουρεύεστε;;
Εγώ συνήθως κάθε 4 μήνες αλλά τώρα είμαι στον 3ο μήνα πάνω και λέω να πάω για μαλλί...

Όσο είχα μακρύ μαλλί κάθε 4 μήνες, τώρα το κοντό έχω 8,5 μήνες να το κουρέψω.
δεν έχει ίχνος ψαλίδας-ευτυχώς-μόνο ουρίτσες έχει πιάσει.
Θα το κουρέψω μέσα στον μήνα-αυτόν ή τον άλλον-και θα το φέρω ίσιο.

και γω θέλω αντρικό... αλλά φοβάμαι μηπως δε μου αρέσει..:redface:

Δεν είναι κακό να κάνεις αλλαγές στο μαλλί σου. Μη φοβάσαι να κόψεις 5 τρίχες. :hehe:
[εκτός αν το μαλλί σου είναι αντρικό κ θες να το μακρύνεις, τότε αλλάζει. αποφεύγεις το κομμωτήριο όπως ο διάολος το λιβάνι:P]
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

isida!!!

Πολύ δραστήριο μέλος

Η revolution αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και επαγγέλεται Εισοδηματίας. Έχει γράψει 1,154 μηνύματα.
εγω εκοψα τη μαλλουρα μου σημερα 4 δαχτυλα... :( ενω ηταν περιπου μεχρι τη μεση. (ειναι και σγουρα σημειωτεον!)
σε ενα μηνα δε θα χει αποκατασταθει η ζημια , σωστα?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

έλπις20

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η έλπις20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 137 μηνύματα.
Ποια είναι η γνώμη σας γι' αυτές τις καινούριες βαφές που έχουν βγει τώρα και είναι σε μορφή αφρού;

ειναι χαμενα λεφτα...ειχα παρει εγω μαυρο χρωμα γνωστης εταιριας και σε 2 βδομαδες 3εβαψε και μου βγηκε παλι καστανο ...ετσι γινεται??ανοιγει τοσο ευκολα το μαυρο??3ερετε βαφη που να κραταει το μαυρο??αα επισης κοριτσια μηπως 3ερετε αν το πολυ ζεστο νερο κανει κακο στα μαλλια?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 712911

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
αα επισης κοριτσια μηπως 3ερετε αν το πολυ ζεστο νερο κανει κακο στα μαλλια?

Το καυτό νερό καταπονεί και θαμπώνει τα μαλλιά. Τα μαλλιά μπορούν εύκολα να καταστραφούν όσο είναι ακόμα βρεγμένα μετά το λούσιμο. Είναι καλύτερο να τα σκουπίζεις με μια πετσέτα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_fairygirl_

Διακεκριμένο μέλος

Η Τηγάνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταφραστής/Διερμηνέας και μας γράφει απο Αυστραλία. Έχει γράψει 7,789 μηνύματα.
Γεια σας και από΄μενα..
Εγώ πρόσφατα αποφάσισα το καλοκαίρι να κάνω κάτι στο μαλλί μου και αναφέρομαι στο χρώμα του. Σκέφτηκα λοιπόν την εύκολη και προσωρινή λύση του χρωμοσαμπουάν..
Πριν (ούτε καν) μία εβδομάδα είχα πάει κομμωτήριο και ρώτησα την κομμώτρια και μου είπε ότι για να πετύχω το χρώμα που θέλω τη βαφή δεν την γλιτώνω (θέλω καροτί) και πως να το σκεφτώ λιγάκι ακόμα καθώς το φυσικό μου χρώμα δεν πρόκειται να το πετύχω ποτέ ξανά.
Αν και θέλω αυτό το χρώμα το σκέφτομαι ακόμα.
Κάποια να με βοηθήσει;:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

έλπις20

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η έλπις20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 137 μηνύματα.
Γεια σας και από΄μενα..
Εγώ πρόσφατα αποφάσισα το καλοκαίρι να κάνω κάτι στο μαλλί μου και αναφέρομαι στο χρώμα του. Σκέφτηκα λοιπόν την εύκολη και προσωρινή λύση του χρωμοσαμπουάν..
Πριν (ούτε καν) μία εβδομάδα είχα πάει κομμωτήριο και ρώτησα την κομμώτρια και μου είπε ότι για να πετύχω το χρώμα που θέλω τη βαφή δεν την γλιτώνω (θέλω καροτί) και πως να το σκεφτώ λιγάκι ακόμα καθώς το φυσικό μου χρώμα δεν πρόκειται να το πετύχω ποτέ ξανά.
Αν και θέλω αυτό το χρώμα το σκέφτομαι ακόμα.
Κάποια να με βοηθήσει;:redface:

14 χρονων και να βαψεις το μαλλι σου??:worry:πολυ νωρις ειχα μια συμμαθητρια που απο την πρωτη γυμνασιου αρχιζε και εβαφε το μαλλι και το σκυλομετανιωσε ..το μαλλι κατακαηκε και της ελειπε το αγνο παρθενο μαλλι χρωματος γλυκο σοκολατι...τεσπα εγω προτεινω να κρατησει το φυσικο μην βιαζεσαι να μεγαλωσεις!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Loreley

Περιβόητο μέλος

Η Loreley αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 5,860 μηνύματα.
Συμφωνώ με την αποπάνω^
Χρόνια μπροστα σου για να βάψεις το μαλλί έχεις.:P
Άσε που όντως, αν το μετανιώσεις, μετά το φυσικό χρώμα δύσκολα θα το ξαναπετύχεις.
Και σκέψου πως είναι και μπελάς.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_fairygirl_

Διακεκριμένο μέλος

Η Τηγάνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταφραστής/Διερμηνέας και μας γράφει απο Αυστραλία. Έχει γράψει 7,789 μηνύματα.
14 χρονων και να βαψεις το μαλλι σου??:worry:πολυ νωρις ειχα μια συμμαθητρια που απο την πρωτη γυμνασιου αρχιζε και εβαφε το μαλλι και το σκυλομετανιωσε ..το μαλλι κατακαηκε και της ελειπε το αγνο παρθενο μαλλι χρωματος γλυκο σοκολατι...τεσπα εγω προτεινω να κρατησει το φυσικο μην βιαζεσαι να μεγαλωσεις!!!
Με παραξήγησες.
Δε θέλω και ούτε βιάζομαι να μεγαλώσω. Απλώς,είναι κάτι που μ'αρέσει. Δεν το κάνω ούτε για να παριστάνω κάποια ούτε για τίποτε τέτοιο.;)
I just love it.That's the why I want it.

Συμφωνώ με την αποπάνω^
Χρόνια μπροστα σου για να βάψεις το μαλλί έχεις.:P
Άσε που όντως, αν το μετανιώσεις, μετά το φυσικό χρώμα δύσκολα θα το ξαναπετύχεις.
Και σκέψου πως είναι και μπελάς.
To ξέρω μαρή Λορ πως έχω χρόνια απλώς αν φάω με κάτι κόλλημα δύσκολα ξεκολλάω.:P
Αυτό μου είπε και η κοπέλα στο κομμωτήριο και για αυτό παίρνω γνώμες (αν και λέω να τ'αφήσω ακόμα):D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

CiNeFiL

Διακεκριμένο μέλος

Η CiNeFiL αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Νορβηγία (Ευρώπη). Έχει γράψει 7,229 μηνύματα.
Γεια σας και από΄μενα..
Εγώ πρόσφατα αποφάσισα το καλοκαίρι να κάνω κάτι στο μαλλί μου και αναφέρομαι στο χρώμα του. Σκέφτηκα λοιπόν την εύκολη και προσωρινή λύση του χρωμοσαμπουάν..
Πριν (ούτε καν) μία εβδομάδα είχα πάει κομμωτήριο και ρώτησα την κομμώτρια και μου είπε ότι για να πετύχω το χρώμα που θέλω τη βαφή δεν την γλιτώνω (θέλω καροτί) και πως να το σκεφτώ λιγάκι ακόμα καθώς το φυσικό μου χρώμα δεν πρόκειται να το πετύχω ποτέ ξανά.
Αν και θέλω αυτό το χρώμα το σκέφτομαι ακόμα.
Κάποια να με βοηθήσει;:redface:

look, εμενα το μαλλι μου ειναι καστανοξανθο και το καλοκαιρι περσι ηθελα να το ξανθινω και αλλο, πηρα βαφη (2 βασικα γιατι το μαλλι μου ειναι μακρυ και με 1 μονο δεν επιανε με καμια παναγια) και νταξ η διαφορα δεν ηταν μεγαλη, ομως μετα απο καιρο βγηκε η ριζα και ειχε κατασκουρυνει για καποιο λογο, ειχε παρει προς το σκουρο καφε χρωμα (strange shit btw ποτε δεν ηταν ετσι πριν) και συνειδητοποιησα οτι πρεπει να το βαψω αλλα ειναι διαδικασια και βαριεμαι να τα βαφω καθε τρεις και λιγο για την ριζα soo.. ok δεν το μετανιωσα επδ ηταν σχετικα κοντα το χρωμα στο φυσικο μου και νταξ φαινεται η διαφορα με τη ριζα αλλα ας πουμε χαρη και στυλ και αποψη και ναι το δικαιολογησες καπως, νεβερμαιντ!
Ομως αν ηταν εντελως αλλο χρωμα τοτε θα ειχα οντως θεμα.
Anywayyy αυτο που θελω να πω ειναι μην κανεις μεγαλη αλλαγη αν δεν εισαι σιγουρη γιατι αν το μετανιωσεις... fuck it! Σκεψου το πολυ καλα πρωτα και νταξ ειναι νωρις γενικα απο τα 14 να βαφεις καθε μηνα τα μαλλια σου- παιζει και να τα χαλασεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

theodwra.

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η theodwra. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 137 μηνύματα.
ειναι χαμενα λεφτα...ειχα παρει εγω μαυρο χρωμα γνωστης εταιριας και σε 2 βδομαδες 3εβαψε και μου βγηκε παλι καστανο ...ετσι γινεται??ανοιγει τοσο ευκολα το μαυρο??3ερετε βαφη που να κραταει το μαυρο??αα επισης κοριτσια μηπως 3ερετε αν το πολυ ζεστο νερο κανει κακο στα μαλλια?
Εγω χρησιμοποιω χρωμοσαμπουαν και βγαινει πολυ καλο το μαυρο,ουτε ξεθωριαζει ουτε τιποτα και τα περναω καθε 1,5 περιπου μηνα...σχετικα με το νερο απ'οσο ξερω το καλυτερο ειναι να λουζεσαι με χλιαρο για να μην θαμπωνουν τα μαλλια και συνεπως να μην ξεθωριαζει ευκολα το χρωμα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

bkar1997

Νεοφερμένος

Ο bkar1997 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 79 μηνύματα.
Καλησπερα.
Αποφασισα να αφησω να μακρυνουν τα μαλλια μου μετα απο χροοοονια, μεχρι τον ωμο περιπου.
Ωστοσο εχω λιπαρα μαλλια.Πολυ.Εχω δοκιμασει κατι σαμπουαν και τετοια αλλα δεν βελτιωθηκε και αρκετα.
Καποιος να μου προτεινει μια πιο δραστικη λυση?Ευχαριστω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top