Συζήτηση για... τρίχες!

Πουπουλίνα

Επιφανές μέλος

Η Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 29,425 μηνύματα.
Εμένα είναι ισια-σπαστά.
Τα πιάνω αλλά λύνονται.
Πνίγομαι σε μια κουταλιά νερο και νευριάζω.
Θα ηθελα να εχω κι εγω σγουρά μαλλια :(
Aντιθετα εγω θα ηθελα τρελα να εχω ισια ή σπαστα! Νευριαζω με τα σγουρα,διοτι οταν εχει υγρασια δεν χωραω στις πορτες! :hehe:

Μοιαζουν πολυ με τα παρακατω



Παλιοτερα τα ισιωνα ,αλλα ακριβως επειδη δεν ηταν το φυσικο μου και με υγρασια φουσκωνε,οταν ειχα το φυσικο,σγουρα δηλαδη,και παλι φουσκωνει αλλα ειναι πιο ωραιο,εντυπωσιακο απο το να φουσκωνουν οταν ειναι ισιαγμενα.Θα ηθελα να ειχα φυσικα ισιο ή σπαστο μαλλι,διοτι με το ισιωμα δεν λεει.
 

Nelliel

Περιβόητο μέλος

Η Nelliel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,061 μηνύματα.
Λούστηκα, το άφησα να στεγνώσει και πήγα όπως στέγνωσε κομμωτήριο για να δει πως είναι και να μου το κόψει όπως ταιριάζει στο μαλλί μου. Μου το έκανε διαφορετικά μήκη αλλά δεν τα έκοψε κοντά πάνω ψηλά γιατί είπε ότι θα γίνω θάμνος όταν τα αφήσω σπαστά. Μου άρεσε όπως μου τα έκανε. Βέβαια δεν φαίνονται πως είναι γιατί τα ισιωσε για να κόψει τα layers αλλά μου αρέσουν και ισια.
 

Slytherin

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Slytherin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 38 ετών. Έχει γράψει 1,116 μηνύματα.
Δεν ξέρω εάν ταιριάζει σε αυτό το topic αυτό που θα πώ.

Είχα γένια για 6 εβδομάδες χωρίς να τα περιποιούμαι και τα σιχάθηκα.

Ετσι αποφάσισα μιας που είναι άνοιξη να τα τριμάρω με την κουρευτική μηχανή χωρίς την χτένα, να τα αφήνω για δύο εβδομάδες και να τα ξανατριμάρω.

Πιστεύω πως αυτή η εναλλαγή μεταξύ του ξυρισμένου look και του αξύριστου είναι καλύτερη από το να είμαι μόνιμα ξυρισμένος ή μόνιμα με μούσι.

Δεν έχω ξυριστική μηχανή οπότε με την κουρευτική το ελάχιστο στο οποίο τα κόβω είναι στο 0,5 m.m
 

akikos

Επιφανές μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 11,842 μηνύματα.
Όλοι κουρεύονται με το ίδιο εκνευριστικό κούρεμα. Έλεος.






High-Fade-Pompadour.jpg




Πως λέγεται το κούρεμα να ξέρω πως να μην το ζητήσω.
 
Τελευταία επεξεργασία:

akikos

Επιφανές μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 11,842 μηνύματα.

Slytherin

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Slytherin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 38 ετών. Έχει γράψει 1,116 μηνύματα.
Ξυρίστηκα και το προσωπό μου, μου θύμισε έντονα το πρόσωπο που είχα στα 18 ! :blink: Πάντως αυτο που παραμένει σίγουρα ίδιο είναι δύο ουλές.

Τη μία την έχω στην περιοχή που είναι το μουστάκι καθώς είχα κάνει ράμματα στα 15 και την άλλη στο σαγόνι καθώς είχα κάνει ράμματα στα 17.

Πάντως όταν έχω μούσι προτιμώ το τοξωτό στύλ καθώς στα μάγουλα δεν έχω πυκνή τριχοφυϊα όπως η πλειοψηφία.

Σαν του αείμνηστου Maradonna τα φτιάχνω στα μάγουλα επειδή δεν είναι πυκνά.

DiegoMaradona_Facebook_30112020_1200x800.jpg
 

sunsetpp

Νεοφερμένος

Η Penny αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Fashion designer και μας γράφει απο Ραφήνα (Αττική). Έχει γράψει 104 μηνύματα.
κοριτσια για να πουμε μερικα πραγματα ακομη για το ξανθο.εγω τα χα χρονια πλατινε...ειμαι φυσικη καστανη και περσυ στη καραντινα τα κανα και κοκκινα.λατρεμενο χρωμα μου εβγαλαν στο κομμωτηριο αλλα πηγαινα καθε τρεις και λιγο και ολο ξερναγε το ξανθο και μαντεψτε το αφησα να βγει ολο μεχρι που εγινα καταξανθη ξανα παίρνοντας και τις αναλογες βαφες!τωρα παιρνω ξανθιστικες και μου λενε ενα προς 2 ενω αυτη γραφει ενα προς ενα αναλογια πανω.επισης παλια εβαζα σιλβερ αλλα δεν μου καθοταν καλα πανω μου.για πειτε tips για πολυ ξανθο μαλλι!
 

Agaphbou

Περιβόητο μέλος

Η Αγάπη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 5,328 μηνύματα.
για πειτε tips για πολυ ξανθο μαλλι!

1. Να πηγαίνεις πάντα σε κορυφαίο κομμωτήριο που έχει τις καλύτερες κριτικές και χρησιμοποιεί τα καλύτερα προϊόντα/βαφές γιατί η φτηνή ντεκαπαζ μπορεί να σου γυρίσει πολύ, πολύ μεγάλο μπούμερανγκ... Ξέρω ότι οι καιροί είναι δύσκολοι, αλλά επειδή έχω δει γνωστή μου να χτενιζεται και να της μένει το μισό μαλλί πάνω στη βούρτσα, επιμένω.

2. Αντί για σιλβερ που μπλεδιζει χρησιμοποίησε σαμπουάν με μωβ χρωστική. Η φτηνή επιλογή είναι της elvive (δε με τρελαίνει αλλά κάνει δουλειά), η ακριβή μου πρόταση είναι η σειρά για ξανθά μαλλιά της Redken. Τα κρατάει αναλλοίωτα χωρίς να το καταλάβεις.

3. Αντί για πλατινέ από τη ρίζα, θα πρότεινα μπαλαγιαζ ώστε να γλιτώνεις το βάψιμο της ρίζας κάθε τόσο και το μαλλί σου να παραμένει πιο υγιές. Κάτι τέτοιο πχ

168e64350cbd648ec7b0a9c1aae27e82.jpg


4. Βάζε αντηλιακό μαλλιών.

5. Αν είσαι εσύ στη φώτο του αβαταρ, προτείνω και λίγο πιο τακτικό κούρεμα γιατί βλέπω ψαλίδα στις άκρες.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Guest 528707

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Η μονη συμβουλη για ξανθο ειναι να αλλαξεις χρωμα, ειλικρινα το λεω ,αλλιως κανεις συναιτερο ενα καλο κομμωτηριο συν τα προιοντα που θα πρεπει να εχεις για τα σπιτι ...
Επιπλεον βιταμινουλες για το δερμα και τα μαλλια και πολυ πολυ νερακι !

Συμβουλες απο μια αιωνια ξανθια που ευτυχως ακομα τα μαλλια της ειναι στην θεση τους :)
 

Guest 890013

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Υπόψιν πως όλη αυτή η ταλαιπωρία στο μαλλί(ντεκαπάζ και πολλές φορές απανωτές βαφές) με τα χρόνια γίνεται αφόρητη και αν δεν προσέξεις όταν θα είσαι 40 το μαλλί σου θα δείχνει 80.
 

Guest 528707

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Ειναι και θεμα DNA αυτο οπως και αν προληπτικα παιρνεις βιταμινες .
Εγω που απο μαλλι αστα να πανε να δωσω σε οποια θελει με τοσο που εχω ,αν και σαραντα δοξα το θεο δεν μοιαζει για 80 αλλιως :down:
Γιατι ως γνωστο γυναικα χωρις ωραιο μαλλι ειναι ....(δεν το λεω :) )


Η αληθεια ειναι ντεκαπαζ εγω δεν κανω πλεον τα τελευταια χρονια γιατι δεν μου αρεσει και το αποτελεσμα .
 

sunsetpp

Νεοφερμένος

Η Penny αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Fashion designer και μας γράφει απο Ραφήνα (Αττική). Έχει γράψει 104 μηνύματα.
1. Να πηγαίνεις πάντα σε κορυφαίο κομμωτήριο που έχει τις καλύτερες κριτικές και χρησιμοποιεί τα καλύτερα προϊόντα/βαφές γιατί η φτηνή ντεκαπαζ μπορεί να σου γυρίσει πολύ, πολύ μεγάλο μπούμερανγκ... Ξέρω ότι οι καιροί είναι δύσκολοι, αλλά επειδή έχω δει γνωστή μου να χτενιζεται και να της μένει το μισό μαλλί πάνω στη βούρτσα, επιμένω.

2. Αντί για σιλβερ που μπλεδιζει χρησιμοποίησε σαμπουάν με μωβ χρωστική. Η φτηνή επιλογή είναι της elvive (δε με τρελαίνει αλλά κάνει δουλειά), η ακριβή μου πρόταση είναι η σειρά για ξανθά μαλλιά της Redken. Τα κρατάει αναλλοίωτα χωρίς να το καταλάβεις.

3. Αντί για πλατινέ από τη ρίζα, θα πρότεινα μπαλαγιαζ ώστε να γλιτώνεις το βάψιμο της ρίζας κάθε τόσο και το μαλλί σου να παραμένει πιο υγιές. Κάτι τέτοιο πχ

View attachment 83923

4. Βάζε αντηλιακό μαλλιών.

5. Αν είσαι εσύ στη φώτο του αβαταρ, προτείνω και λίγο πιο τακτικό κούρεμα γιατί βλέπω ψαλίδα στις άκρες.
δεν ειμαι εγω στις φωτο αλλα μοιαζει το μαλλι μου! ειχα της Lorvenn to silver δεν μου επιασε σε ολο το μαλλι και τωρα εχω της λορεαλ.στο κομμωτηριο μου παν να μη βαλω πια ντεκαπαζ.αλλα δεν θα το βαζα.επισης ρωτησα και για αυτο το θεικο μπαλεγιαζ παλι δεν μου το προτειναν γιατι εχω μπουκλα! θα ανεβασω φωτο!
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Η μονη συμβουλη για ξανθο ειναι να αλλαξεις χρωμα, ειλικρινα το λεω ,αλλιως κανεις συναιτερο ενα καλο κομμωτηριο συν τα προιοντα που θα πρεπει να εχεις για τα σπιτι ...
Επιπλεον βιταμινουλες για το δερμα και τα μαλλια και πολυ πολυ νερακι !

Συμβουλες απο μια αιωνια ξανθια που ευτυχως ακομα τα μαλλια της ειναι στην θεση τους :)
xaxa Καταλαβα ναι θελει δουλεια και προσοχη το ξανθο!
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Υπόψιν πως όλη αυτή η ταλαιπωρία στο μαλλί(ντεκαπάζ και πολλές φορές απανωτές βαφές) με τα χρόνια γίνεται αφόρητη και αν δεν προσέξεις όταν θα είσαι 40 το μαλλί σου θα δείχνει 80.
ειμαι σχεδον 40 και το μαλλι μου ειναι φοβερο τρομαρα μου.χαχα!
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

1. Να πηγαίνεις πάντα σε κορυφαίο κομμωτήριο που έχει τις καλύτερες κριτικές και χρησιμοποιεί τα καλύτερα προϊόντα/βαφές γιατί η φτηνή ντεκαπαζ μπορεί να σου γυρίσει πολύ, πολύ μεγάλο μπούμερανγκ... Ξέρω ότι οι καιροί είναι δύσκολοι, αλλά επειδή έχω δει γνωστή μου να χτενιζεται και να της μένει το μισό μαλλί πάνω στη βούρτσα, επιμένω.

2. Αντί για σιλβερ που μπλεδιζει χρησιμοποίησε σαμπουάν με μωβ χρωστική. Η φτηνή επιλογή είναι της elvive (δε με τρελαίνει αλλά κάνει δουλειά), η ακριβή μου πρόταση είναι η σειρά για ξανθά μαλλιά της Redken. Τα κρατάει αναλλοίωτα χωρίς να το καταλάβεις.

3. Αντί για πλατινέ από τη ρίζα, θα πρότεινα μπαλαγιαζ ώστε να γλιτώνεις το βάψιμο της ρίζας κάθε τόσο και το μαλλί σου να παραμένει πιο υγιές. Κάτι τέτοιο πχ

View attachment 83923

4. Βάζε αντηλιακό μαλλιών.

5. Αν είσαι εσύ στη φώτο του αβαταρ, προτείνω και λίγο πιο τακτικό κούρεμα γιατί βλέπω ψαλίδα στις άκρες.
αυτο το σγουρο ειναι το φυσικο μου.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

1. Να πηγαίνεις πάντα σε κορυφαίο κομμωτήριο που έχει τις καλύτερες κριτικές και χρησιμοποιεί τα καλύτερα προϊόντα/βαφές γιατί η φτηνή ντεκαπαζ μπορεί να σου γυρίσει πολύ, πολύ μεγάλο μπούμερανγκ... Ξέρω ότι οι καιροί είναι δύσκολοι, αλλά επειδή έχω δει γνωστή μου να χτενιζεται και να της μένει το μισό μαλλί πάνω στη βούρτσα, επιμένω.

2. Αντί για σιλβερ που μπλεδιζει χρησιμοποίησε σαμπουάν με μωβ χρωστική. Η φτηνή επιλογή είναι της elvive (δε με τρελαίνει αλλά κάνει δουλειά), η ακριβή μου πρόταση είναι η σειρά για ξανθά μαλλιά της Redken. Τα κρατάει αναλλοίωτα χωρίς να το καταλάβεις.

3. Αντί για πλατινέ από τη ρίζα, θα πρότεινα μπαλαγιαζ ώστε να γλιτώνεις το βάψιμο της ρίζας κάθε τόσο και το μαλλί σου να παραμένει πιο υγιές. Κάτι τέτοιο πχ

View attachment 83923

4. Βάζε αντηλιακό μαλλιών.

5. Αν είσαι εσύ στη φώτο του αβαταρ, προτείνω και λίγο πιο τακτικό κούρεμα γιατί βλέπω ψαλίδα στις άκρες.
και οταν καμια φορα το ισιωνω.αλλα εχω παρει πρέσα ατμου.ευτυχως.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Η μονη συμβουλη για ξανθο ειναι να αλλαξεις χρωμα, ειλικρινα το λεω ,αλλιως κανεις συναιτερο ενα καλο κομμωτηριο συν τα προιοντα που θα πρεπει να εχεις για τα σπιτι ...
Επιπλεον βιταμινουλες για το δερμα και τα μαλλια και πολυ πολυ νερακι !

Συμβουλες απο μια αιωνια ξανθια που ευτυχως ακομα τα μαλλια της ειναι στην θεση τους :)
τα εχω κανει και καστανα και Ombre και εκει ηρεμησαν φουλ και μακρυναν και πολυ και αμεσα εννοω.γιατι δεν τρωγαν ταλαιπωρία.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

το σγουρο στις φωτο ειναι το φυσικο μου.
 

Συνημμένα

  • 221528846_352188363314538_2445791977683306990_n.jpg
    221528846_352188363314538_2445791977683306990_n.jpg
    296.6 KB · Εμφανίσεις: 124
  • 211642344_339621114571263_7499065013048984160_n(1).jpg
    211642344_339621114571263_7499065013048984160_n(1).jpg
    87.6 KB · Εμφανίσεις: 170
Τελευταία επεξεργασία:

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,060 μηνύματα.
Καλή μου άσε το μαλλάκι σου λίγο ήσυχο...
 

Guest 890013

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
ειμαι σχεδον 40 και το μαλλι μου ειναι φοβερο τρομαρα μου.χαχα!
To μαλλί σου όπως το βλέπω απο τις φωτογραφίες είναι πάρα πολύ καμένο απο τις ντεκαπάζ υποθέτω.
Θα σε συμβούλευα να το κουρέψεις και να το αφήσεις να ηρεμήσει.Έτσι κι αλλιώς ένα μαλλί που είναι καμένο και έχει τόση ταλαιπωρία ούτε κάθεται καλά στο χτένισμα αλλά και με τίποτα δεν μπορείς να το αφήσεις και αχτένιστο.
Υπάρχουν και κάποιες θεραπείες όπως σου λένε αλλά δεν έχω προσωπική εμπειρία.
Πιστεύω είναι για αρκετό κούρεμα και μόνο έτσι θα συνέλθει.
 

Agaphbou

Περιβόητο μέλος

Η Αγάπη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 5,328 μηνύματα.
δεν ειμαι εγω στις φωτο αλλα μοιαζει το μαλλι μου! ειχα της Lorvenn to silver δεν μου επιασε σε ολο το μαλλι και τωρα εχω της λορεαλ.στο κομμωτηριο μου παν να μη βαλω πια ντεκαπαζ.αλλα δεν θα το βαζα.επισης ρωτησα και για αυτο το θεικο μπαλεγιαζ παλι δεν μου το προτειναν γιατι εχω μπουκλα! θα ανεβασω φωτο!
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:


xaxa Καταλαβα ναι θελει δουλεια και προσοχη το ξανθο!
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:


ειμαι σχεδον 40 και το μαλλι μου ειναι φοβερο τρομαρα μου.χαχα!
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:


αυτο το σγουρο ειναι το φυσικο μου.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:


και οταν καμια φορα το ισιωνω.αλλα εχω παρει πρέσα ατμου.ευτυχως.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:


τα εχω κανει και καστανα και Ombre και εκει ηρεμησαν φουλ και μακρυναν και πολυ και αμεσα εννοω.γιατι δεν τρωγαν ταλαιπωρία.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

το σγουρο στις φωτο ειναι το φυσικο μου.

Το ότι έχεις μπούκλα τι σχέση έχει; Ίσα ίσα που όλοι οι κομμωτές τα μπαλαγιαζ τα κάνουν σπαστά πριν τα φωτιγραφισουν για να αναδεικνυονται οι χρωματισμοί του μαλλιού.

Απ' τη φώτο με το σγουρό μαλλί εγώ τα βλέπω καμμένα στις άκρες και λίγο θαμπά, αλλά πολύ ωραία απόχρωση για τα γούστα μου και πολύς όγκος μαλλιού. Πιστεύω πάντως καλύτερα ένα μπαλαγιαζ και μια θεραπεία από επαγγελματία, ώστε να πάρουν λίγη ζωντάνια, πχ

168d2e51ea9b8a80c7332c91cf12c851.jpg
72675b3a59c9a1e121f0519c77fb8ab9.jpg
f9cf9846b6d32b965ec59e9b5b2b9315.jpg


Βέβαια έχει να κάνει και με τη φυσική σου απόχρωση, έτσι; Εγώ πχ που τα ανοίγω, χρειάζεται πολύ ήπια ντεκαπαζ γιατί είμαι φυσικό 7αρι (ξανθό σκούρο). Αν εσύ έχεις πχ καστανό σκούρο, προφανώς θα τα ταλαιπωρήσεις πολύ περισσότερο για να φτάσεις στην ίδια απόχρωση. Αλλά κυρίως είναι η ποιότητα των προϊόντων που χρησιμοποιεί και το κομμωτήριο αλλά και εσύ μετά σπίτι σου. Αν θες τη γνώμη μου, καλυτερα να τα κάνεις μπαλαγιαζ και να πηγαίνεις πιο σπάνια οπότε να έχεις το περιθώριο να πας σε πιο ακριβό κομμωτήριο και να επιλέγεις πιο ακριβά προϊόντα μαλλιών. Και γενικά το ξανθο είναι ακριβή υπόθεση αν θες να το κάνεις σωστά.


ΥΓ: Και το κούρεμα που σου είπε η Κριστιν είναι μια πολύ καλή ιδέα αλλά αν δεν τα θες κοντά, πάρε έστω 2-3 πόντους από κάτω να φύγουν οι άκρες.
 
Τελευταία επεξεργασία:

sunsetpp

Νεοφερμένος

Η Penny αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Fashion designer και μας γράφει απο Ραφήνα (Αττική). Έχει γράψει 104 μηνύματα.
Το ότι έχεις μπούκλα τι σχέση έχει; Ίσα ίσα που όλοι οι κομμωτές τα μπαλαγιαζ τα κάνουν σπαστά πριν τα φωτιγραφισουν για να αναδεικνυονται οι χρωματισμοί του μαλλιού.

Απ' τη φώτο με το σγουρό μαλλί εγώ τα βλέπω καμμένα στις άκρες και λίγο θαμπά, αλλά πολύ ωραία απόχρωση για τα γούστα μου και πολύς όγκος μαλλιού. Πιστεύω πάντως καλύτερα ένα μπαλαγιαζ και μια θεραπεία από επαγγελματία, ώστε να πάρουν λίγη ζωντάνια, πχ

View attachment 83976View attachment 83977View attachment 83978

Βέβαια έχει να κάνει και με τη φυσική σου απόχρωση, έτσι; Εγώ πχ που τα ανοίγω, χρειάζεται πολύ ήπια ντεκαπαζ γιατί είμαι φυσικό 7αρι (ξανθό σκούρο). Αν εσύ έχεις πχ καστανό σκούρο, προφανώς θα τα ταλαιπωρήσεις πολύ περισσότερο για να φτάσεις στην ίδια απόχρωση. Αλλά κυρίως είναι η ποιότητα των προϊόντων που χρησιμοποιεί και το κομμωτήριο αλλά και εσύ μετά σπίτι σου. Αν θες τη γνώμη μου, καλυτερα να τα κάνεις μπαλαγιαζ και να πηγαίνεις πιο σπάνια οπότε να έχεις το περιθώριο να πας σε πιο ακριβό κομμωτήριο και να επιλέγεις πιο ακριβά προϊόντα μαλλιών. Και γενικά το ξανθο είναι ακριβή υπόθεση αν θες να το κάνεις σωστά.


ΥΓ: Και το κούρεμα που σου είπε η Κριστιν είναι μια πολύ καλή ιδέα αλλά αν δεν τα θες κοντά, πάρε έστω 2-3 πόντους από κάτω να φύγουν οι άκρες.
τα κοβω συχνα αλλα σκεψου οτι εχω και πολυ ογκο μαλλιου και μακραινουν εναμιση εκατοστο καθε μηνα!ναι ισως ειναι μια καλη λυση το μπαλεγιαζ και μενα μαρεσει! δεν ειναι καμενα και ομως ! μονο λιγο ξηρα και θαμπα λογω τριχας.ετσι φαινεται παντα το σγουρο μου!
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top