Συζήτηση για... τρίχες!

Ion.

Επιφανές μέλος

Η Sofia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,128 μηνύματα.
τα τιπς και αυτα θεωρω οτι ειναι placebo
το μονο που πιστευω οτι ισχυει- γιατι το εχω δει πρακτικα-ειναι να τα κοβεις τακτικα λιγο γιατι οσο τα αφηνεις και καλα να μακρυνουν τοσο πιο πολυ το μαλλι αποδυναμωνεται aka δεν μακραινει ουτε με θυσιες στο σεληνοφως.
Ειχα συνδρομο ραπουνζελ για χρονια και εμεναν στο ιδιο μηκος γιατι προφανως και δεν ελεγα να κοψω ουτε μισο δαχτυλο και μια μερα απλα αποφασισα να ξεφορτωθω την 10 μετρη ουρα γατας που ειχα για μαλλι και απο τοτε προσπαθω να τα κραταω σε ενα χ μηκος slightly μακρυ αλλα δεν γινεται γιατι μακραινουν συνεχεια και γρηγορα(προσεχε τι ευχεσαι) μονο και μονο για να εκνευριζομαι και να δινω ολο μου το μισθο στα κομμωτηρια

εδω να προσθεσω οτι θεωρω τρομερο character development το οτι η αισθητικη μου κατανοησε επιτελους οτι το πολυ μακρυ μαλλι δεν ειναι συνηθως και τοσο ωραιο
Συμφωνώ με το πρώτο μέρος

Τώρα για το άλλο εξαρτάται το άτομο εμένα μου πήγαινε πάρα πολύ
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Τώρα είναι λίγο κάτω από το λαιμό μου καί τα έκοψα περίπου 5-6 δάχτυλα. Τό μακρύ μαλλί σε εμένα δε κάθεται, είχα τρομερή τριχόπτωση όσες φορές είχα μακρύ μαλλί που βέβαια μπορεί να οφείλεται και σε άλλους παράγοντες. Θέλω να τα φέρω στο μάκρος που ήταν πρίν γιατί,αν καί τα είχα χρόνια μακρύ καρέ νομίζω ότι το μακρύ μαλλί, όχι πολύ μακρύ, μου ταιριάζει και μου αρέσει. Καί βλέπω φωτογραφίες μου πρίν από καμία εβδομάδα και μου λείπει :P , αλλά μαλλί είναι θά μακρύνει κάποια στιγμή.
Αν ψάξεις Στις φωτογραφίες στο θέμα Με τίς δικές μας pics έχω ανεβάσει πρίν δυο μήνες νομίζω, θά τό δεις πως ήταν
Περίμενε να ψάξω την φωτογραφία
 
Τελευταία επεξεργασία:

CiNeFiL

Διακεκριμένο μέλος

Η CiNeFiL αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Νορβηγία (Ευρώπη). Έχει γράψει 7,229 μηνύματα.
Συμφωνώ με το πρώτο μέρος

Τώρα για το άλλο εξαρτάται το άτομο εμένα μου πήγαινε πάρα πολύ
opinions παντα
και εννοειται αναλογα ολο το συνολο και ποιος το εχει
αλλα θεωρω οτι το μακρυ μαλλι εχει ενα χ οριο, αμα παει πιο κατω απο αυτο ειναι περιττο ακομα και στις κοπελες που ειναι πιο ψηλες οποτε καποιες εχουν περιθωριο και για περισσοτερο μηκος.
πχ το μαλλι της Cher ειναι εντυπωσιακο και την χαρακτηριζει αλλα αντικειμενικα μιλωντας δεν θεωρω οτι αισθητικα ειναι οτι πιο κομψο. On the other hand, το εχει στηριξει τοσο που το εχει κανει χαρακτηριστικο της και οπως και να χει στην τελικη ο καθενας, για μενα, πρεπει να εχει την εμφανιση που κανει τον ιδιο να νιωθει καλα ,ακομα και αν αυτο ειναι να φοραει κοκκινο παντελονι με πρασινο της μυξας φωσφοριζε καλτσες και arnette.
 

Ion.

Επιφανές μέλος

Η Sofia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,128 μηνύματα.
Συμφωνώ με το πρώτο μέρος

Τώρα για το άλλο εξαρτάται το άτομο εμένα μου πήγαινε πάρα πολύ
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:


Περίμενε να ψάξω την φωτογραφία
Έχεις πολύ ιδιαίτερο χρώμα (δεν ξέρω αν είναι το φυσικό σου ) οπότε θα ήταν κάπως υπερβολή να το αφήνες και πολύ μακρύ. Στο μήκος που το έχεις στην φωτογραφία είναι πολύ ωραίο ίσως και λίγο πιο κοντό .
Α και μου θυμίζεις μια Κύπρια YouTuber 🤣❤️
@Εχέμυθη
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

opinions παντα
και εννοειται αναλογα ολο το συνολο και ποιος το εχει
αλλα θεωρω οτι το μακρυ μαλλι εχει ενα χ οριο, αμα παει πιο κατω απο αυτο ειναι περιττο ακομα και στις κοπελες που ειναι πιο ψηλες οποτε καποιες εχουν περιθωριο και για περισσοτερο μηκος.
πχ το μαλλι της Cher ειναι εντυπωσιακο και την χαρακτηριζει αλλα αντικειμενικα μιλωντας δεν θεωρω οτι αισθητικα ειναι οτι πιο κομψο. On the other hand, το εχει στηριξει τοσο που το εχει κανει χαρακτηριστικο της και οπως και να χει στην τελικη ο καθενας, για μενα, πρεπει να εχει την εμφανιση που κανει τον ιδιο να νιωθει καλα ,ακομα και αν αυτο ειναι να φοραει κοκκινο παντελονι με πρασινο της μυξας φωσφοριζε καλτσες και arnette.
Ακριβώς ... Εμένα μου έλεγε μια "φίλη " ότι το μακρύ μαλλί δεν μου πηγαίνει γιατί είμαι κοντή και με κονταινει λέει περισσότερο . Δε ξέρω αν ισχύει πιθανόν ναι αλλά δεν με νοιάζει. Μου άρεσει πόλυ βλέπω φωτογραφίες και ζηλεύω το θέλω πίσω
 
Τελευταία επεξεργασία:

Εχέμυθη

Περιβόητο μέλος

Η Εχέμυθη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,863 μηνύματα.
Έχεις πολύ ιδιαίτερο χρώμα (δεν ξέρω αν είναι το φυσικό σου ) οπότε θα ήταν κάπως υπερβολή να το αφήνες και πολύ μακρύ. Στο μήκος που το έχεις στην φωτογραφία είναι πολύ ωραίο ίσως και λίγο πιο κοντό .
Α και μου θυμίζεις μια Κύπρια YouTuber 🤣❤️
@Εχέμυθη
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:


Ακριβώς ... Εμένα μου έλεγε μια "φίλη " ότι το μακρύ μαλλί δεν μου πηγαίνει γιατί είμαι κοντή και με κονταινει λέει περισσότερο . Δε ξέρω αν ισχύει πιθανόν ναι αλλά δεν με νοιάζει. Μου άρεσει πόλυ βλέπω φωτογραφίες και ζηλεύω το θέλω πίσω
Κοντό είναι το μάτι σου να της πεις! Εγώ είχα το αντίθετο είχα μακρύ καρέ μαλλί που λάτρευα και μου έλεγαν κάτι τυχάρπαστοι σε ραντεβού να το μακρύνω γιατί "το μακρύ μαλλί στις γυναίκες είναι σέξι" :bye2: :bye2::bye2:
 

CiNeFiL

Διακεκριμένο μέλος

Η CiNeFiL αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Νορβηγία (Ευρώπη). Έχει γράψει 7,229 μηνύματα.
Ακριβώς ... Εμένα μου έλεγε μια "φίλη " ότι το μακρύ μαλλί δεν μου πηγαίνει γιατί είμαι κοντή και με κονταινει λέει περισσότερο . Δε ξέρω αν ισχύει πιθανόν ναι αλλά δεν με νοιάζει. Μου άρεσει πόλυ βλέπω φωτογραφίες και ζηλεύω το θέλω πίσω

σιγουρα οσο πιο μακρυ ειναι τοσο πιο πολυ φαινεται το σωμα να μικραινει αναλογικα.
Δεν πιστευω οτι ολες οι πιο petit κοπελες πρεπει να εχουν κοντα μαλλια, γιατι αυτο εχει να κανει και με το προσωπο. Αλλα αναλογικα μιλωντας ισχυει οτι ενα μακρυ μαλλι θα καλυπτει παρα πολυ μια κοπελα που δεν εχει πολυ υψος, ή που εχει πολυ μικρο κεφαλι, ή αμα εχει αρκετα μακρυ κεφαλι θα τη μακραινει κ αλλο, και παει λεγοντας. Κανονες υπαρχουν οντως, και ως ενα σημειο για μενα βοηθανε αμα παρατηρεις αλλα σιγουρα οσο παραδοξο και αν ειναι κατι ,αμα αυτος που το εχει νιωθει καλα σε αυτο δεν εχει κανενα λογο να το αλλαξει. Kαι καλυτερα να φαινεται ,αμα σε αυτο νιωθει ανασφαλεια ή οτι δεν συμβαδιζει με τον ιδιο και την προσωπικη του αισθητικη τοτε mission failed.
επομενο character development που μου πηρε πολυ καιρο να αποδεχτω γιατι υπαρχουν πραγματα με τα οποια τα ματια μου βγαζουν 30 ειδη διαφορετικων καρκινων. Ειδικα στην εποχη της σιλικονης, των νυχιων που ειχαν πηγη εμπνευσης τα εξωτικα πτηνα λογικα και της βλεφαριδας νεκρο κουναβι . ΑΛΛΑ αμα εμενα μου αρεσει η emoφρατζα οσο ασχημη και να ειναι αντικειμενικα και αμα εχω το θρασσος να παρακαλαω να γυρισει στη μοδα πρεπει να αποδεχτω και οτι αλλο υπαρχει εκει εξω και θεωρειται ομορφο για καποιον
 

Aleksa

Τιμώμενο Μέλος

Η Aleksa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 19,575 μηνύματα.
"Πανάρχαιος" (τρόπος του λέγειν) κανόνας, που ισχύει ως και σήμερα (ως επί το πλείστον):
Όσο πιο μικρή η ηλικία, τόσο μακρύτερο το μαλλί και κοντύτερο το φόρεμα.
Όσο μεγαλύτερη, το μαλλί καλό είναι να κονταίνει και το φόρεμα να μακραίνει. ;)
 

Joji

Περιβόητο μέλος

Η Τζότζι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών και επαγγέλεται Μοντέλο. Έχει γράψει 6,438 μηνύματα.
Το δίλλημα των αιώνων, τι χρώμα να βάψω το μαλλί; Είναι που είναι κατεστραμμένο λέω να το κάνω ακόμα χειρότερα :)
 

Aleksa

Τιμώμενο Μέλος

Η Aleksa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 19,575 μηνύματα.
Το δίλλημα των αιώνων, τι χρώμα να βάψω το μαλλί; Είναι που είναι κατεστραμμένο λέω να το κάνω ακόμα χειρότερα :)
Αν σώνει και ντε θες να το βάψεις, μια βαφή όσο γίνεται κοντά στο χρώμα που έχεις τώρα (με το ένα τόνο σκουρότερο, προτιμητέο). Και ει δυνατόν, επίλεξε μια μη μόνιμη βαφή που περιέχει και λιγότερα χημικά που καταστρέφουν την τρίχα.
Και πες να σου καθαρίσουν λίγο και τις άκρες (ουρές) που τυχόν έχουν γίνει, αν έχεις πάνω από μήνα να κουρευτείς. :)
 

Joji

Περιβόητο μέλος

Η Τζότζι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών και επαγγέλεται Μοντέλο. Έχει γράψει 6,438 μηνύματα.
Αν σώνει και ντε θες να το βάψεις, μια βαφή όσο γίνεται κοντά στο χρώμα που έχεις τώρα (με το ένα τόνο σκουρότερο, προτιμητέο). Και ει δυνατόν, προτίμησε μια μη μόνιμη βαφή που περιέχει και λιγότερα χημικά που καταστρέφουν την τρίχα.
Και πες να σου καθαρίσουν λίγο και τις άκρες (ουρές) που τυχόν έχουν γίνει, αν έχεις πάνω από μήνα να κουρευτείς. :)
Ουυ, πάνε μήνες :lol: Αλλά ναι, σκεφτόμουν ένα σκούρο καστανό. Γιατί αν θέλω να τα κάνω π.χ. ξανθά, πρέπει να μπω σε μεγάλη διαδικασία. Και δεν θέλω να το ταλαιπωρήσω. Θα πάω να πάρω την ψαλίδα σε καμία εβδομάδα, ίσως πάρω και τις άκρες.
 

Aleksa

Τιμώμενο Μέλος

Η Aleksa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 19,575 μηνύματα.
Ουυ, πάνε μήνες :lol: Αλλά ναι, σκεφτόμουν ένα σκούρο καστανό. Γιατί αν θέλω να τα κάνω π.χ. ξανθά, πρέπει να μπω σε μεγάλη διαδικασία. Και δεν θέλω να το ταλαιπωρήσω. Θα πάω να πάρω την ψαλίδα σε καμία εβδομάδα, ίσως πάρω και τις άκρες.
Για όνομα, όχι ντεκαπάζ (που απαιτει΄το ξανθό).
Άστα λίγους μήνες να συνέλθουν τα μαλλάκια σου. Βάζε μαλακτικό μετά από κάθε λούσιμο, μάσκα μαλλιών μια φορά την εβδομάδα. Ξηρά λαδάκια (μόνο στα μήκη και στις άκρες ή/και "leave in" γαλακτώματα, σε στεγνά μαλλιά.
Λάδι μεταξιού ή αργκάν βοηθάει πολύ.
 

Joji

Περιβόητο μέλος

Η Τζότζι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών και επαγγέλεται Μοντέλο. Έχει γράψει 6,438 μηνύματα.
Ευχαριστώ πολύ. Ναι, ντεκαπάζ είναι recipe for disaster. Θέλει να έχεις γερό μαλλί εξ αρχής. Μαλακτικό έβαζα αλλά δεν με βοηθούσε και ιδιαίτερα. Πρέπει να ήταν πιο μαλακά αλλά φρίζαραν πολύ οπότε σταμάτησα να βάζω.
 

Aleksa

Τιμώμενο Μέλος

Η Aleksa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 19,575 μηνύματα.
Ευχαριστώ πολύ. Ναι, ντεκαπάζ είναι recipe for disaster. Θέλει να έχεις γερό μαλλί εξ αρχής. Μαλακτικό έβαζα αλλά δεν με βοηθούσε και ιδιαίτερα. Πρέπει να ήταν πιο μαλακά αλλά φρίζαραν πολύ οπότε σταμάτησα να βάζω.
Το μαλακτικό είναι για να μαλακώνουν και να ξεμπερδεύονται τα μαλλιά μετά το λούσιμο.
Για το φριζάρισμα, υπάρχουν άλλα προϊόντα (λαδάκια και κρεμοειδή) που τα εφαρμόζεις σε στεγνά μαλλιά ενδιάμεσα.
Ψαξ'το λίγο..
 

Εχέμυθη

Περιβόητο μέλος

Η Εχέμυθη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,863 μηνύματα.
Ουυ, πάνε μήνες :lol: Αλλά ναι, σκεφτόμουν ένα σκούρο καστανό. Γιατί αν θέλω να τα κάνω π.χ. ξανθά, πρέπει να μπω σε μεγάλη διαδικασία. Και δεν θέλω να το ταλαιπωρήσω. Θα πάω να πάρω την ψαλίδα σε καμία εβδομάδα, ίσως πάρω και τις άκρες.
Ως άτομο που έχει κάνει ντεκαπαζ μία φορά και τα βάφω εδώ και 4 χρόνια περίπου ξανθά/χάλκινα έχω να πω ότι αυτό δεν ισχύει. Παίζει ρόλο που θά πας να σού κάνουν ντεκαπαζ καί πώς θα τα φροντίζεις. Είναι αλήθεια ότι δυσκολεύομαι να τα μακρύνω αλλά αυτό συνέβαινε καί πριν τα βάψω. Από καστανά εμένα μου αρέσει πολύ αυτό το ζεστό σοκολατί είναι η αλήθεια και τώρα που καλοκαιριαζει θα φαίνεται υπέροχα στον ήλιο που θα χτυπάει και δε νομίζω να χρειαστεί ντεκαπαζ αν αρχίσεις καί τα ανοίγεις σιγά σιγά. Οικονομικές και ωραίες βαφές έχει η farcom αυτές στα σωληνάρια
 

Εριφύλη

Διάσημο μέλος

Η Εριφύλη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,821 μηνύματα.
Θέλω να ρωτήσω τα κορίτσια (πόσω μάλλον τα σγουρομάλλικα). Τι βάζετε στα μαλλιά σας μετά την ισιωτικη για να μη μυρίζουν καμμένο; Εγώ βάζω κρέμες hair food (που είναι σαν conditioner αλλά δεν ξεβγαζεται) αλλά πάλι μυρίζουν. Για αυτό σταμάτησα να τα ισιωνω, αλλά θέλω πολύ να τα ξανά κάνω
 

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 30,868 μηνύματα.
Εντωμεταξύ χωρίς να το έχω σχεδιάσει έχω αφήσει τα μαλλιά μου να μακρύνουν πολύ τον τελευταίο καιρό. Έχω να τα δω τόσο μακριά από 13 χρονών. Τόσα χρόνια άκουγα "κόψε τα μαλλιά σου να δυναμώσουν" και επειδή έχω ήδη λεπτή τρίχα και λίγο μαλλί λόγω προβλημάτων υγείας, πάντα τα εκοβα. Τώρα που έχουν μακρύνει τόσο πολύ όμως, δε βλέπω καμία διαφορά στο πόσο δυνατά φαίνονται ούτε χάνω περισσότερες τρίχες. Ισχύει τελικά αυτό ότι αν είναι μακριά αποδυναμώνονται;
 

Guest 528707

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Το τι παιζει με τα μαλλια αφορα καθαρα τον οργανισμο μας ,οπως και για τα νυχια μας, ποσο γερα ειναι !

Οσο οι βιταμινες στον οργανισμο σου ειναι μόνιμα και σε πληρη ισοροπια τοτε θα βλεπεις και τα αποστελεσματα εξωτερικα .

Το να κοβουμε τα μαλλια μας ειναι εξωτερικη υποθεση ..να μην εχουν ψαλιδα ,να μην σπανε και γενικα να μην φαινονται θαμπα κα ταλαιπωρημένα απο τα προιοντα stayling που χρησημοποιουμε και φυσικα τις βαφες .

Λογω των βιταμινων που λαμβάνω τα μαλλια μεγαλωνουν και πολλαπλασιαζονται τοσο γρηγορα που αν δεν παω μεσα σε ενα τριμηνο εστω μια φοραγια κουρεμα ανετα γινομαι Ραπουζελ ...
 

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 30,868 μηνύματα.
Οπότε ήταν μπούρδες το, κόψε τα μαλλιά σου να δυναμώσουν έτσι;

Τσαντίζομαι αναδρομικά.
 

Joji

Περιβόητο μέλος

Η Τζότζι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών και επαγγέλεται Μοντέλο. Έχει γράψει 6,438 μηνύματα.
Λοιπόν… σας παρουσιάζω…

78FDE019-3F53-487E-A4EA-E9F75E9016C9.jpeg

Το καλύτερο λαδάκι (multipurpose) όλων των εποχών. Εκτός από το ότι μυρίζει υπέροχα, βοηθάει πολύ το μαλλί, μπορείς να το βάλεις και στο σώμα αλλά και στο πρόσωπο (εγώ βέβαια δεν το βάζω εκεί διότι έχω ήδη λιπαρή επιδερμίδα).

Μου το πρότειναν στο φαρμακείο λόγω του θέματος που έχω (λιπαρή ρίζα, ξηρές άκρες) και στρώνει το μαλλί μου αρκετά καλά στις ακρούλες. Το προτείνω ανεπιφύλακτα δηλαδή σε όποια/όποιον έχει παρόμοιο πρόβλημα, βοηθάει ΠΑΡΑ πολύ.

Κατά τα άλλα πήρα και αυτό:
1C24F245-4595-4AA0-8D1D-FA32AAE8BBF4.jpeg

Δεν ξέρω αν έχω δει καμία τραγική διαφορά, δηλαδή, ακόμη «λαδώνουν» εύκολα και οι άκρες παραμένουν ξηρές αλλά ελπίζω σε ένα μήνα από τώρα να έχω δει αλλαγή, τουλάχιστον μείωση της λιπαρότητας.
 

Aleksa

Τιμώμενο Μέλος

Η Aleksa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 19,575 μηνύματα.
Θέλω να ρωτήσω τα κορίτσια (πόσω μάλλον τα σγουρομάλλικα). Τι βάζετε στα μαλλιά σας μετά την ισιωτικη για να μη μυρίζουν καμμένο; Εγώ βάζω κρέμες hair food (που είναι σαν conditioner αλλά δεν ξεβγαζεται) αλλά πάλι μυρίζουν. Για αυτό σταμάτησα να τα ισιωνω, αλλά θέλω πολύ να τα ξανά κάνω
Λαδάκι-μετάξι. Ελάχιστη ποσότητα (1-2 σταγόνες αρκούν για πέρασμα σε όλα τα μαλλιά, αφού πρώτα το τρίψεις ελαφρά ανάμεσα στις παλάμες σου) και ευωδιάζει υπέροχα!
004.gif

104421.jpg

Γενικά τα λαδάκια κάνουν καλύτερη δουλειά, πριν και μετά το στάιλινγκ.
 

Πουπουλίνα

Επιφανές μέλος

Η Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 29,138 μηνύματα.
Λαδάκι-μετάξι. Ελάχιστη ποσότητα (1-2 σταγόνες αρκούν για πέρασμα σε όλα τα μαλλιά, αφού πρώτα το τρίψεις ελαφρά ανάμεσα στις παλάμες σου) και ευωδιάζει υπέροχα! View attachment 106051
View attachment 106049
Γενικά τα λαδάκια κάνουν καλύτερη δουλειά, πριν και μετά το στάιλινγκ.
Ουαου! Κια δεν περιεχει και παραμπεν που με ενδιαφερει! Που το βρισκουμε βρε αλεξ μου; Χοντος ας πουμε; Φαρμακεια; Σμ;
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top