Συναισθηματική Νοημοσύνη: η απόλυτη ισχύς!

jj!

Τιμώμενο Μέλος

Ο jj! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος. Έχει γράψει 13,475 μηνύματα.
Ως άνθρωπος, μα κυρίως ως έφηβος, έχω έντονα συναισθήματα, που κάποιες φορές ξεπερνούν τα όρια, με αποτέλεσμα να βρίσκομαι εκτεθειμένος στο έλεός τους:P

Κατά τα άλλα, πιστεύω ότι τα συναισθήματα είναι βασικά χαρακτηριστικά του ανθρώπινου είδους, καθώς αυτά μας διαχωρίζουν από τα υπόλοιπα ζώα. Βέβαια, τα ζώα έχουν, επίσης, συναισθήματα, άλλα όχι σε τόσο μεγάλο βαθμό, όσο εμείς.

Τέλος, τα συναισθήματα είναι τρόπος ζωής. Από την πρώτη, κιόλας, στιγμή της ζωής μας, είμαστε σε ένα περιβάλλον γεμάτο αγάπη και αυτό συνεχίζεται μέχρι το τέλος της ζωής μας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rebel1

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Rebel1 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 966 μηνύματα.
οσες φορες εκανα κατι ακουγοντας τα συναισθηματα μου,την πατησα.οποτε εκανα κατι βαση σκεψης δικαιωθηκα.δε λεω πως δεν εχω συναισθηματα,αλλα οσες φορες τα ακουσα και λειτουργησα με αυτα δε δε δικαιωθηκα.προσπαθω οσο μπορω να μην τα δειχνω και να μην λειτουργω βαση αυτων.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

RiSe

Νεοφερμένος

Ο RiSe αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 87 μηνύματα.
προκαλείς συναισθήματα που εσύ θες στους άλλους
Δεν προκαλείς, ανακαλύπτεις κι εκμεταλλεύεσαι ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top