Συναντάς τον 18χρονο εαυτό σου πίσω στο παρελθόν!

Guest 528707

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Συναντάς τον 18χρονο εαυτό σου πίσω στο παρελθόν!!

Έχεις δικαίωμα να του πεις μόνο 3 λέξεις(γενικού περιεχομένου ), να τον εξοπλίσεις με 3 βασικά εφόδια ώστε να είναι έτοιμος να βγει στην αγορά εργασίας και να τον οχυρώσεις με 3 βασικά πράγματα ώστε να έχει μια καλή - σταθερή ψυχολογική υγεία !

*Οσοι πιστοί προσέλθετε, οι απαντήσεις σας θα συμπεριληφθούν σε εργασία - στατιστική έρευνα 🙂
 

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,052 μηνύματα.
1. Δημόσιο
2. Μοναξιά
3. Ελευθερία
 

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φυσικός. Έχει γράψει 10,063 μηνύματα.
Ο 18χρονος δεν θα δεχόταν καμία συμβουλή από τον μεταγενέστερο εαυτό του. Θα ήθελε να κάνει μόνος του τα λάθη του και να διδαχθεί από αυτά.

time1.jpg
 

Aleksa

Τιμώμενο Μέλος

Η Aleksa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 19,616 μηνύματα.
1. Αυτοεκτίμηση
2. Προσαρμοστικότητα
3. Επικοινωνία
 

Gaspar

Περιβόητο μέλος

Ο Gaspar αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,101 μηνύματα.
1. Πατρίδα
2. Θρησκεία
3. Οικογένεια
 

Guest 896561

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
1. Μην
2. πίνεις
3. τόσο

(Αν κάνεις ποιοτική έρευνα να τα γράψεις όλα Μαργαρίτα :) )
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Ο 18χρονος δεν θα δεχόταν καμία συμβουλή από τον μεταγενέστερο εαυτό του. Θα ήθελε να κάνει μόνος του τα λάθη του και να διδαχθεί από αυτά.

Από τον οποιονδήποτε άλλον, ναι, συμφωνώ. Αλλά ξεχνάμε ότι συναντάς τον εαυτό σου στο μέλλον, γεγονός δηλαδή τόσο σοκαριστικό και απίστευτο, που δεν πιστεύω να σκεφτείς το "δεν ακούω κανέναν, θα κάνω ο,τι γουστάρω". Ή που θα λιποθυμήσεις και θα πιστέψεις ότι έχεις αρχίσει να τα χάνεις ή που το σοκ θα σε κάνει πειθήνιο και υπάκουο στις συμβουλές του μελλοντικού εαυτού.
 
Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

dum dum boy

Διάσημο μέλος

Ο Θανάσης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Εργάτης/τρια και μας γράφει απο Αλβανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,948 μηνύματα.
βρες ένα γιατρό. :'(
 

Samael

Τιμώμενο Μέλος

Ο Samael αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 10,239 μηνύματα.
Συναντάς τον 18χρονο εαυτό σου πίσω στο παρελθόν!!

Έχεις δικαίωμα να του πεις μόνο 3 λέξεις(γενικού περιεχομένου ), να τον εξοπλίσεις με 3 βασικά εφόδια ώστε να είναι έτοιμος να βγει στην αγορά εργασίας και να τον οχυρώσεις με 3 βασικά πράγματα ώστε να έχει μια καλή - σταθερή ψυχολογική υγεία !

*Οσοι πιστοί προσέλθετε, οι απαντήσεις σας θα συμπεριληφθούν σε εργασία - στατιστική έρευνα 🙂

1.Μην
2.Σπαταλάς
3.Χρόνο
 

Guest 528707

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,052 μηνύματα.

Guest 890013

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Εγώ ακριβώς το αντίθετο. Όσο καλά και να περάσεις στο τέλος θα αρρωστήσεις και θα πεθάνεις.
Θα μπορούσες να περάσεις σκατά και να αρρωστήσεις και να πεθάνεις.Οπότε you might as well live όπως στο διάολο θέλεις χωρίς να σου καίγεται καρφί.
Σε αυτό αναφερόμουν με το «it was fucking worth it”.
 

Guest 896561

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Δεν το κατάλαβα αυτό το σχόλιο Ηλία ...
Γενικά οι κοινωνικές έρευνες χωρίζονται σε δύο κατηγορίες: τις ποσοτικές (με προεπιλεγμένες απαντήσεις τύπου ερωτηματολόγιο, κλίμακα likert κλπ) και ποιοτικές, που οι απαντήσεις δεν είναι προεπιλεγμένες, όπως στη δική σου έρευνα. Και σε αυτές τις έρευνες αναφέρεις και απαντήσεις που μπορεί να σου φαίνονται άκυρες.
 

Guest 528707

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Γενικά οι κοινωνικές έρευνες χωρίζονται σε δύο κατηγορίες: τις ποσοτικές (με προεπιλεγμένες απαντήσεις τύπου ερωτηματολόγιο, κλίμακα likert κλπ) και ποιοτικές, που οι απαντήσεις δεν είναι προεπιλεγμένες, όπως στη δική σου έρευνα. Και σε αυτές τις έρευνες αναφέρεις και απαντήσεις που μπορεί να σου φαίνονται άκυρες.
Ναι και ?
Γιατί μου τα λες όλα αυτά ?

Ζήτησα ανάλυση ή να μου εξηγήσετε την εργασία μου ?

Ηλία ζητάω κάτι πολύ συγκεκριμένο τώρα για να μην βάζω προεπιλογές πάει να πει ότι δεν χρειάζεται ...

Μια απάντηση όπως των υπολοίπων θα ήταν περισσότερο χρήσιμη ...
 

Guest 890013

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Ναι και ?
Γιατί μου τα λες όλα αυτά ?

Ζήτησα ανάλυση ή να μου εξηγήσετε την εργασία μου ?

Ηλία ζητάω κάτι πολύ συγκεκριμένο τώρα για να μην βάζω προεπιλογές πάει να πει ότι δεν χρειάζεται ...
Πρώτα απο όλα ηρέμησε και δεύτερον θα κάνουμε οποια ανάλυση θέλουμε ασχέτως εαν το ζητας εσύ η όχι.
Δεύτερον τα αναφέρει αυτά ο άνθρωπος επειδή εξηγεί αυτό που έγραψε παραπάνω.Οτι ο ίδιος έγραψε κάτι που φαινομενικά δεν θα θεωρηθεί καλή απάντηση γιαυτό σου είπε να την βάλεις.
 

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.

Guest 896561

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Ναι και ?
Γιατί μου τα λες όλα αυτά ?

Ζήτησα ανάλυση ή να μου εξηγήσετε την εργασία μου ?

Ηλία ζητάω κάτι πολύ συγκεκριμένο τώρα για να μην βάζω προεπιλογές πάει να πει ότι δεν χρειάζεται ...

Μια απάντηση όπως των υπολοίπων θα ήταν περισσότερο χρήσιμη ...
Ναι βρε Μαργαρίτα, κατάλαβα τι ζητάς, απλά λέω αυτό που έγραψε και η Χριστίνα, να κάνεις μια αναφορά και σε απαντήσεις που φαίνονται άκυρες η χαβαλετζίδικες. Γιατί, όπως λέμε και στον κλάδο μας, καμιά απάντηση δεν είναι άκυρη. Ακόμα και η αποφυγή, το χιούμορ ή οτιδήποτε άλλο, λένε πράγματα για εμάς ;)
 

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,052 μηνύματα.
Δεν κατάλαβα τίποτα και λογικά ούτε ο 18χρονος εαυτός σου.
1. Προσπάθησε να μπεις στο δημόσιο.
2. Ξεκίνα να κάνεις φίλη σου τη μοναξιά.
3. Η ελευθερία σου είναι το πιο σημαντικό πράγμα.
 

Guest 528707

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Ναι βρε Μαργαρίτα, κατάλαβα τι ζητάς, απλά λέω αυτό που έγραψε και η Χριστίνα, να κάνεις μια αναφορά και σε απαντήσεις που φαίνονται άκυρες η χαβαλετζίδικες. Γιατί, όπως λέμε και στον κλάδο μας, καμιά απάντηση δεν είναι άκυρη. Ακόμα και η αποφυγή, το χιούμορ ή οτιδήποτε άλλο, λένε πράγματα για εμάς ;)

Μα δεν είναι αυτός ο σκοπός της έρευνας και δεν την έκανα για να μπω σε αυτή την διαδικασία μιας που το λες και μόνο σου .

Ακόμα και οι άκυρες ή οι χαβαλεντζιδικες θα αξιολογηθούν καταλληλος όπως και η ηλικία που εκφράζονται έτσι αυτά τα άτομα .
Άλλωστε αντέδρασα κατάλληλος .

Αν περεμβω σε αυτές λόγο την εικόνα της έρευνας θα αλλοιωθεί αυτο που ζητάω ..

Αν ζητούσε περαιτέρω ανάλυση να είσαι σίγουρος πως από την πρώτη απάντηση θα είχα ήδη μπολικο υλικό για να αναπτυχθει περεταιρω συζήτηση 😉

Αν κάποιος θέλει να το κάνει πολύ ευχαριστώ να το κάνει και σίγουρα κάποια στιγμή θα συμμετέχω και εγώ !

Εξού και αυτά που σου έγραψα .
Θα έπρεπε να ξέρεις ότι οποιαδήποτε επιπλέον πληροφορία σε αυτό που ζητάω αλλοιώνει το αποτέλεσμα και δεν μπορείς να έχεις πραγματική εικόνα 🙂
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Πρώτα απο όλα ηρέμησε και δεύτερον θα κάνουμε οποια ανάλυση θέλουμε ασχέτως εαν το ζητας εσύ η όχι.
Δεύτερον τα αναφέρει αυτά ο άνθρωπος επειδή εξηγεί αυτό που έγραψε παραπάνω.Οτι ο ίδιος έγραψε κάτι που φαινομενικά δεν θα θεωρηθεί καλή απάντηση γιαυτό σου είπε να την βάλεις.
Χριστίνα πάλι εκτός τόπου και χρόνου είσαι πραγματικά και δεν υπάρχει λόγος ούτε καν να σχολιάσω αυτό που γράφεις ...
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top