Σχέσεις με διαφορά ηλικίας

Klaus

Διάσημο μέλος

Ο Klaus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Εκπαιδευτικός. Έχει γράψει 2,810 μηνύματα.
Δεν είναι θέμα γηρατιού είναι θέμα του χάσματος των γενναιών που δυστυχώς στις περισσότερες περιπτώσεις φαίνεται στη δεκαετία κτλ! Μία σχέση τέτοιου τύπου έχει βάθος χρόνου. Αν μιλάμε για περιστασιακά πράγματα δεν υπάρχει καν λόγος συζήτησης!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

*Serena*

Τιμώμενο Μέλος

Η Raven αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, επαγγέλεται Χορογράφος και μας γράφει απο Ρωσία (Ευρωπαϊκή Ρωσία). Έχει γράψει 5,992 μηνύματα.
Νομίζω ότι αν:
  • Υπάρχει αγάπη
  • Η διαφορά δεν είναι του στυλ ο ένας τώρα αρχίζει την ενηλικη ζωή του και ο άλλος παίρνει σύνταξη
  • Υπάρχει σεβασμός και κατανόηση για τις ανάγκες και τα θέλω του άλλου όσο αφορά την ηλικία του αλλά και γενικότερα
μια σχέση με διαφορά ηλικίας μπορεί να πάει απίστευτα καλά. Είναι ίσως πιο αποτελεσματικό να μην είναι και οι δυο στην ίδια φάση της ζωής τους, έτσι αλληλοσυμπληρώνεται καλύτερα το ζευγάρι... :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

BLUE SEA

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Τέσα Ηλιού αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών, επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ηλιούπολη (Αττική). Έχει γράψει 1,898 μηνύματα.
Είναι ίσως πιο αποτελεσματικό να μην είναι και οι δυο στην ίδια φάση της ζωής τους, έτσι αλληλοσυμπληρώνεται καλύτερα το ζευγάρι... :)

Συμφωνώ ως προς αυτό.

Μετά από μια κακή εμπειρία κατέληξα στο ότι δεν πρέπει να υπάρχουν τεράστιες διαφορές ηλικίας (λ.χ. 20 χρόνια).:eek: Είναι μεγάλο το χάσμα και δεν γεφυρώνεται εύκολα ακόμα κι αν υπάρχει ο έρωτας. :eek:Στα αισθηματικά βέβαια όλα είναι υποκειμενικά.:eek: Εγώ απλώς εξέφρασα τη γνώμη μου.:eek:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

*Serena*

Τιμώμενο Μέλος

Η Raven αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, επαγγέλεται Χορογράφος και μας γράφει απο Ρωσία (Ευρωπαϊκή Ρωσία). Έχει γράψει 5,992 μηνύματα.
Συμφωνώ ως προς αυτό.

Μετά από μια κακή εμπειρία κατέληξα στο ότι δεν πρέπει να υπάρχουν τεράστιες διαφορές ηλικίας (λ.χ. 20 χρόνια).:eek: Είναι μεγάλο το χάσμα και δεν γεφυρώνεται εύκολα ακόμα κι αν υπάρχει ο έρωτας. :eek:Στα αισθηματικά βέβαια όλα είναι υποκειμενικά.:eek: Εγώ απλώς εξέφρασα τη γνώμη μου.:eek:

Γιατί τόσα :eek:? :P

Υποθέτω είναι πιο δύσκολη μια σχέση με 20 χρόνια διαφορά από μια με 10,7,15 κλπ αλλά και πάλι δεν το βλέπω ανέφικτο! Είναι το #3 που είπα πιο πάνω βασικά. Αν δεν περιμένεις από τον/την σύντροφο σου να ζει τη ζωή του/της σαν να είχε τα χρόνια και της εμπειρίες σου άνετα γίνεται... :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

silvestra

Νεοφερμένος

Η silvestra αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 9 μηνύματα.
Παντως γνωμη μου είναι ότι διαφορες πάνω από πέντε χρόνια δεν ευδοκιμούν
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

laurentides

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η laurentides αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 204 μηνύματα.
Εδώ χαλάνε σχέσεις συνομηλίκων βρε παιδιά δεν θα χαλάσουν αυτών που έχουν και διαφορά ηλικίας ;; Αφήστε που κάποια στιγμή κάποιος από τους δύο θα χτυπήσει στον άλλον το ηλικιακό :/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 19,771 μηνύματα.
Noμίζω ότι σε μεγάλη ηλικιακή διαφορά, υπάρχει πρόβλημα στην ταύτιση ενδιαφερόντων αλλά και αντιλήψεων σχετικά με καθημερινά πράγματα της ζωής. Η laurentides έχει δίκιο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

BLUE SEA

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Τέσα Ηλιού αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών, επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ηλιούπολη (Αττική). Έχει γράψει 1,898 μηνύματα.
Noμίζω ότι σε μεγάλη ηλικιακή διαφορά, υπάρχει πρόβλημα στην ταύτιση ενδιαφερόντων αλλά και αντιλήψεων σχετικά με καθημερινά πράγματα της ζωής. Η laurentides έχει δίκιο.


Και κέρατου:eek: Στην περίπτωσή μου όμως ο 55χρονος με κεράτωσε με 17χρονη πέρυσι. Εννοείται πώς, όταν το έμαθα, χωρίσαμε με δική μου απόφαση. Το κεράτωμα κρύβει χαμηλή αυτοεκτίμηση και δείχνει ανεντιμότητα.:eek:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 19,771 μηνύματα.
Η 17χρονη τι βρήκε στον 55χρονο;
Ο 55χρονος τι βρήκε στην 17χρονη;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

merry poppins

Δραστήριο μέλος

Η merry poppins αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φωτογράφος και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 425 μηνύματα.
Η 17χρονη τι βρήκε στον 55χρονο;
Ο 55χρονος τι βρήκε στην 17χρονη;

αυτο ακριβως σκεφτηκα και γω...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Loreley

Περιβόητο μέλος

Η Loreley αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 5,860 μηνύματα.
Η 17χρονη τι βρήκε στον 55χρονο;
Ο 55χρονος τι βρήκε στην 17χρονη;

Με την δική μου λογική, η 17χρονη δεν βρήκε τίποτα στον μεσήλικα κύριο, αλλά μάλλον δεν το έβλεπε σοβαρά, ενώ αυτός αποζητούσε ίσως λίγη επιβεβαίωση και στην ουσία κορόιδευε τον εαυτό του πως ακόμη δεν έχει χάσει την γοητεία του και μπορεί να ρίχνει μικρούλες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φυσικός. Έχει γράψει 10,000 μηνύματα.
Η 17χρονη τι βρήκε στον 55χρονο;
Πείρα, κύρος, ωριμότητα, χρυσό δαχτυλίδι, τελευταίο μοντέλο iphone.
Ο 55χρονος τι βρήκε στην 17χρονη;
Νιάτα, ομορφιά, φιγούρα στους φίλους του, ωραίο κορμί για να ξανανοιώσει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 892943

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Από περιέγεια: περίπου πόσα χρόνια διαφορά γενικά σας φαίνονται πολλά;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Loreley

Περιβόητο μέλος

Η Loreley αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 5,860 μηνύματα.

Πείρα, κύρος, ωριμότητα, χρυσό δαχτυλίδι, τελευταίο μοντέλο iphone.
Συγνώμη ποια θα γοητευτεί από έναν 55άρη, ακόμη και αν έχει κύρος και χρήματα, ενώ μπορεί να βρει κάποιον εξίσου γοητευτικό άνθρωπο με τον οποίο να μην έχουν τόσο μεγάλη ηλικιακή διαφορά;

Από περιέγεια: περίπου πόσα χρόνια διαφορά γενικά σας φαίνονται πολλά;

Μέχρι 10 είναι καλά κατά την γνώμη μου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

merry poppins

Δραστήριο μέλος

Η merry poppins αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φωτογράφος και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 425 μηνύματα.
Μαγκες; αλλο ωριμο, αλλο εχει πεσει απο το δεντρο, μη τρελαθουμε ...αυτος θα ηταν μεγαλυτερος και απο το μπαμπα της...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prinCess.

Επιφανές μέλος

Η prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Fashion designer και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 12,089 μηνύματα.
Στα 17 μου, ούτε ο πατέρας μου δεν ήταν 55.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Thoba19

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Thoba19 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 1,191 μηνύματα.
Η 17χρονη τι βρήκε στον 55χρονο;
Ο 55χρονος τι βρήκε στην 17χρονη;

Πες τα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

BLUE SEA

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Τέσα Ηλιού αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών, επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ηλιούπολη (Αττική). Έχει γράψει 1,898 μηνύματα.
Δεν χρειάζεται να χαλάμε φαιά ουσία, για να ψυχολογήσουμε έναν ξεμυαλισμένο 55αρη. Η συμπεριφορά του οφείλεται σε έλλειψη ηθικών φραγμών. Εκεί είναι η ουσία, πιστεύω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Apep

Νεοφερμένος

Ο Apep αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 106 μηνύματα.
ο Δράκουλας σε ηλικία 800+... ετών είχε σχέσεις (αίματος) με 25χρονες νύμφες, άλλαξε αυτό το ρου της....ιστορίας;

Ηρεμήστε, δεν κινδυνεύει η ανθρωπότητα από τέτοια θέματα :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mάιρα

Διάσημο μέλος

Η Mάιρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,354 μηνύματα.
Τελικά πως μπορεί κάποια να προσεγγίσει κάποιον αρκετά μεγαλύτερο της ώστε να εξελιχθεί μετά κάτι μεταξύ τους; Θέλει τρόπο, όχι κόπο. :hehe:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top