Σχέσεις με διαφορά ηλικίας

Aleksa

Τιμώμενο Μέλος

Η Aleksa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 19,610 μηνύματα.
'Οταν λέμε "διαφορά ηλικίας", υποθέτω, εννοούμε από 5 χρόνια και πάνω. Λοιπόν η δική μου άποψη είναι οτι σε ό,τι αφορά το πάθος, μια χαρά τη βρίσκω τη διαφορά, καθότι ο έρως χρόνια δεν κοιτά. 'Οταν δε πρόκειται περί "καρμικής"σχέσης, δεν έχει σημασία αν η διαφορά είναι μηδέν, 1,2, 10 ή και 30 χρόνια. Ζήσε την κάθε στιγμή του έρωτα, είναι θείο δώρο.
Από κει κι ύστερα, αν εξετάσουμε τις πιθανότητες μακροημέρευσης της σχέσης, εξαρτάται από το ποιό μέλος του ζευγαριού είναι το μεγαλύτερο σε ηλικία, καθότι έχει διαφορά αν είναι το αρσενικό ή το θηλυκό. Αν μεν είναι το αρσενικό το πρεσβύτερο, τότε υπάρχουν πολλές πιθανότητες(ίσες σχεδόν απ'ό,τι αν ήταν σε κοντινή ηλικία)η σχέση να μακροημερεύσει.
Αν όμως συμβαίνει το αντίστροφο, το θηλυκό αρκετά μεγαλύτερης ηλικίας, μόνο σε εξαιρετικά σπάνιες περιπτώσεις η σχέση κατορθώνει να επιβιώσει για χρόνια. Μπορεί τα συναισθήματα να είναι εντονώτατα, το σεξ καυτό , αλλά η διάρκεια της σχέσης, με ημερομηνία λήξης συντομώτερη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

BLUE SEA

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Τέσα Ηλιού αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών, επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ηλιούπολη (Αττική). Έχει γράψει 1,898 μηνύματα.
Αφήστε! Πονεμένη ιστορία!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Wilfred

Νεοφερμένος

Ο Wilfred αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 51 μηνύματα.
ε για πες! παντως ειμαι 27, καλα ειναι;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
ε για πες! παντως ειμαι 27, καλα ειναι;
Για δεσμεύσεις, αιώνια πίστη, γάμο και παιδί μια χαρά σε κόβω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

BLUE SEA

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Τέσα Ηλιού αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών, επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ηλιούπολη (Αττική). Έχει γράψει 1,898 μηνύματα.

grayxx

Νεοφερμένος

Ο grayxx αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 72 μηνύματα.
Από κει κι ύστερα, αν εξετάσουμε τις πιθανότητες μακροημέρευσης της σχέσης, εξαρτάται από το ποιό μέλος του ζευγαριού είναι το μεγαλύτερο σε ηλικία, καθότι έχει διαφορά αν είναι το αρσενικό ή το θηλυκό. Αν μεν είναι το αρσενικό το πρεσβύτερο, τότε υπάρχουν πολλές πιθανότητες(ίσες σχεδόν απ'ό,τι αν ήταν σε κοντινή ηλικία)η σχέση να μακροημερεύσει.
Αν όμως συμβαίνει το αντίστροφο, το θηλυκό αρκετά μεγαλύτερης ηλικίας, μόνο σε εξαιρετικά σπάνιες περιπτώσεις η σχέση κατορθώνει να επιβιώσει για χρόνια. Μπορεί τα συναισθήματα να είναι εντονώτατα, το σεξ καυτό , αλλά η διάρκεια της σχέσης, με ημερομηνία λήξης συντομώτερη.
Ουσιαστικα λες δηλαδη οτι οι περισσοτερες γυναικες ειναι πιο ωριμες απο τους περισσοτερους αντρες και για αυτο βλεπουμε παντα στις σχεσεις με διαφορα ηλικιας τον αντρα μεγαλυτερο,βασικα δεν το λες μονο εσυ οι περισσοτεροι... Μπορεις να το εξηγησεις αυτο?Το οτι οι γυναικες ειναι πιο ωριμες?Καποιο τεστ καποια επιστημονικη ερευνα που να αποδεικνυει αυτο?Πως οριζεις την ωριμοτητα εσυ?Σχετιζεται με την εξυπναδα?
Θελω πολυ να μαθω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Aliona

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Aliona αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 370 μηνύματα.
Πιστεύετε ότι μπορεί να λειτουργήσει μια σχέση μεταξύ 18χρονης και 32χρονου;
Μήπως είναι υπερβολικά μεγάλη η διαφορά ηλικίας;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

christinelle

Πολύ δραστήριο μέλος

Η christinelle αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Ελευσίνα (Αττική). Έχει γράψει 1,873 μηνύματα.
Ουσιαστικα λες δηλαδη οτι οι περισσοτερες γυναικες ειναι πιο ωριμες απο τους περισσοτερους αντρες και για αυτο βλεπουμε παντα στις σχεσεις με διαφορα ηλικιας τον αντρα μεγαλυτερο,βασικα δεν το λες μονο εσυ οι περισσοτεροι... Μπορεις να το εξηγησεις αυτο?Το οτι οι γυναικες ειναι πιο ωριμες?Καποιο τεστ καποια επιστημονικη ερευνα που να αποδεικνυει αυτο?Πως οριζεις την ωριμοτητα εσυ?Σχετιζεται με την εξυπναδα?
Θελω πολυ να μαθω
Tα κοριτσακια μεγαλωνουν πιο γρηγορα απο τα αγορακια, δεν μπορει να μην το εχεις προσεξει αυτο. Συνηθως μιλανε νωριτερα, περπατανε νωριτερα, τα κανουν στο γιογιο νωριτερα, αποκτουν γυναικειο σωμα νωριτερα και πολλα αλλα. Σιγουρα το εχεις δει, δεν μπορει. Ρωτα και γιατρους αμα θελεις ή μαμάδες που έχουν παιδάκια και των δύο φύλων.
Είναι πολυ πιθανο λοιπον τα κοριτσακια να ειναι πιο "προχωρημενα" απο τα συνομιληκα αγορακια τους σε διαφορους τομεις και συχνα επιλεγουν σχεσεις με μεγαλυτερους.
Το ανάποδο ειναι πιο σπανιο επειδη η γρηγοροτερη αναπτυξη στα κοριτσακια ειναι κανονας ενω η γρηγοροτερη αναπτυξη σε αγορακι εξαιρεση.

Αλιόνα, δεν με προβληματιζει η διαφορά, με προβληματιζει το γεγονος πως ρωτας. Αν ρωτας σημαινει πως εχεις αμφιβολιες εσυ η ιδια, πραγμα που σημαινει πως πρεπει να κατσεις να σκεφτεις αν οντως πιστευεις πως εχει μελλον. Εμεις δεν μπορουμε να πουμε τιποτα γιατι δεν σας ξερουμε καν...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

g1wrg0s

Επιφανές μέλος

Ο 01001 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 9,074 μηνύματα.
Tα κοριτσακια μεγαλωνουν πιο γρηγορα απο τα αγορακια, δεν μπορει να μην το εχεις προσεξει αυτο. Συνηθως μιλανε νωριτερα, περπατανε νωριτερα, τα κανουν στο γιογιο νωριτερα, αποκτουν γυναικειο σωμα νωριτερα και πολλα αλλα. Σιγουρα το εχεις δει, δεν μπορει. Ρωτα και γιατρους αμα θελεις ή μαμάδες που έχουν παιδάκια και των δύο φύλων.
Είναι πολυ πιθανο λοιπον τα κοριτσακια να ειναι πιο "προχωρημενα" απο τα συνομιληκα αγορακια τους σε διαφορους τομεις και συχνα επιλεγουν σχεσεις με μεγαλυτερους.
Το ανάποδο ειναι πιο σπανιο επειδη η γρηγοροτερη αναπτυξη στα κοριτσακια ειναι κανονας ενω η γρηγοροτερη αναπτυξη σε αγορακι εξαιρεση.

Αλιόνα, δεν με προβληματιζει η διαφορά, με προβληματιζει το γεγονος πως ρωτας. Αν ρωτας σημαινει πως εχεις αμφιβολιες εσυ η ιδια, πραγμα που σημαινει πως πρεπει να κατσεις να σκεφτεις αν οντως πιστευεις πως εχει μελλον. Εμεις δεν μπορουμε να πουμε τιποτα γιατι δεν σας ξερουμε καν...

θεωρεις δηλαδη οτι δεν ειναι και ιστορικο καταλοιπο;
Γνωριζω κι εγω οτι τα θυληκα εχουν γρηγοροτερη αναπτυξη απο τα αρσενικα (αν και σε ορισμενες περιπτωσεις αδυνατω να το πιστεψω) , ωστοσο δε νομιζω οτι ειναι διαφορα ωριμανσης που κανει ορισμενα θυληκα να προτειμουν μεγαλυτερους.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

grayxx

Νεοφερμένος

Ο grayxx αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 72 μηνύματα.
Tα κοριτσακια μεγαλωνουν πιο γρηγορα απο τα αγορακια, δεν μπορει να μην το εχεις προσεξει αυτο. Συνηθως μιλανε νωριτερα, περπατανε νωριτερα, τα κανουν στο γιογιο νωριτερα, αποκτουν γυναικειο σωμα νωριτερα και πολλα αλλα. Σιγουρα το εχεις δει, δεν μπορει. Ρωτα και γιατρους αμα θελεις ή μαμάδες που έχουν παιδάκια και των δύο φύλων.
Είναι πολυ πιθανο λοιπον τα κοριτσακια να ειναι πιο "προχωρημενα" απο τα συνομιληκα αγορακια τους σε διαφορους τομεις και συχνα επιλεγουν σχεσεις με μεγαλυτερους.
Το ανάποδο ειναι πιο σπανιο επειδη η γρηγοροτερη αναπτυξη στα κοριτσακια ειναι κανονας ενω η γρηγοροτερη αναπτυξη σε αγορακι εξαιρεση.

Ο αντρας αποκτα την ικανοτητα να βγαζει σπερμα στα 13 η γυναικα στα 13 μπορει να κανει παιδι.Βιολογικα δεν υπαρχει μεγαλη χρονικη διαφορα.
Αλλα θα ηθελα να ρωτησω εφοσον οι γυναικες ωριμαζουν πιο νωρις γιατι τοποθετουμε τα κοριτσια και τα αγορακια σε ιδιες ταξεις και ιδια ηλικια?Γιατι δεν βαζουμε τα κοριτσια να ειναι με αγορια 3 χρονια μεγαλυτερα πχ?
Γιατι σε πολλα κασινο δεν αφηνουν ατομα κατω των 21 να μπαινουνε?Γιατι δεν το πανε πχ 18 για τα κοριτσια και 21 για τα αγορια?
Το ιδιο και για τα κλαμπ της αμερικης,γιατι δεν αφηνουν κοπελες 16 χρονων να μπαινουν εφοσον οι γυναικες ωριμαζουν πιο γρηγορα ?
Και μπορειτε να σκεφτειτε και αλλα παραδειγματα μονοι σας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Loreley

Περιβόητο μέλος

Η Loreley αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 5,860 μηνύματα.
Πιστεύετε ότι μπορεί να λειτουργήσει μια σχέση μεταξύ 18χρονης και 32χρονου;
Μήπως είναι υπερβολικά μεγάλη η διαφορά ηλικίας;

Κατά την γνώμη μου δεν μπορούμε απλά με ένα ναι ή ένα όχι να καταδικάσουμε ή να επιδοκιμάσουμε μία τέτοια σχέση, γιατί οι καταστάσεις διαφέρουν, τα άτομα διαφέρουν και γενικά παίζουν ρόλο πάρα πολλοί παράγοντες, οι οποίοι σε κάθε σχέση είναι διαφορετικοί.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Πιστεύετε ότι μπορεί να λειτουργήσει μια σχέση μεταξύ 18χρονης και 32χρονου;
Μήπως είναι υπερβολικά μεγάλη η διαφορά ηλικίας;
Ξέρω σχέσεις που λειτούργησαν με πολύ μεγαλύτερες διαφορές. Ζευγάρι στο στενό μου περιβάλλον γνωρίστηκαν όταν η μία ήταν 20 και ο άλλος 45 και είναι τώρα 18 χρόνια μαζί με 2 αξιολάτρευτα παιδάκια και κάνουν ακόμα καταπληκτικό σεξ κάθε μέρα. :)

Αρκεί να έχουν και οι δύο κατανόηση για τη διαφορετική πραγματικότητα του άλλου, πχ αν εσύ είσαι φοιτήτρια και ο άλλος εργαζόμενος να μην τον πρήζεις επειδή η δουλειά του είναι προτεραιότητα, κι αυτός να μην προσπαθεί να σε τραβάει σε μέρη που δεν μπορείς να ανταπεξέλθεις οικονομικά όντας φοιτήτρια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΑνεξαρτητηΛεμε

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η ΑνεξαρτητηΛεμε αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 182 μηνύματα.
Είδωλα εικόνες και βιτρίνες η ζωή
όμως σε αγάπησα πολύ
όταν σε ξεχώρισα
απ’ τον κόσμο χώρισα
είδωλα κι εικόνες η ζωή

Η Καίτη μίλησε:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

N.F

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η N.F αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μοντέλο και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 306 μηνύματα.
Πιστεύετε ότι μπορεί να λειτουργήσει μια σχέση μεταξύ 18χρονης και 32χρονου;
Μήπως είναι υπερβολικά μεγάλη η διαφορά ηλικίας;

Μία από τις καλύτερες μου φίλες είναι 23 και το αγόρι της 45. Και ξέρεις μία σχέση που έχουν εδώ και 3 χρόνια; Μένουν όλη μέρα στο σπίτι γιατί η φίλη μου φοβάται μην το μάθουν οι δικοί της και έχουν βγεί για καφέ ελάχιστες φορές; Επιπλέον μου έχει πει η φίλη μου πως δεν έχουν να πούν τίποτα. Και αναρωτιέμαι τι σόι σχέση είναι αυτή;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
Μία από τις καλύτερες μου φίλες είναι 23 και το αγόρι της 45. Και ξέρεις μία σχέση που έχουν εδώ και 3 χρόνια; Μένουν όλη μέρα στο σπίτι γιατί η φίλη μου φοβάται μην το μάθουν οι δικοί της και έχουν βγεί για καφέ ελάχιστες φορές; Επιπλέον μου έχει πει η φίλη μου πως δεν έχουν να πούν τίποτα. Και αναρωτιέμαι τι σόι σχέση είναι αυτή;
Γιατί να μην είναι; Για να είναι μια σχέση ... «σχέση» θα πρέπει να το δηλώσεις με ντουντούκα στην πλατεία του χωριού; :confused:

Το κρατάει για εκείνη, καλά κάνει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prinCess.

Επιφανές μέλος

Η prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Fashion designer και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 12,089 μηνύματα.
Γιατί να μην είναι; Για να είναι μια σχέση ... «σχέση» θα πρέπει να το δηλώσεις με ντουντούκα στην πλατεία του χωριού; :confused:

Το κρατάει για εκείνη, καλά κάνει.

Άλλο να κρύβεται ο άλλος, κι άλλο απλά να μη το ανακοινώνει παντού.
Στη πρώτη περίπτωση είναι άρρωστο. ΤΙ είναι; Φυγάδες;
Και το ότι δεν έχουν τίποτα να πουν, ντάξει, τι να πω. Γιατί είναι σε αυτή τη σχέση;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

grayxx

Νεοφερμένος

Ο grayxx αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 72 μηνύματα.
Ξέρω σχέσεις που λειτούργησαν με πολύ μεγαλύτερες διαφορές. Ζευγάρι στο στενό μου περιβάλλον γνωρίστηκαν όταν η μία ήταν 20 και ο άλλος 45 και είναι τώρα 18 χρόνια μαζί με 2 αξιολάτρευτα παιδάκια και κάνουν ακόμα καταπληκτικό σεξ κάθε μέρα. :)

Αηδια ,πραγματικα σορρυ κιολας,ειναι σαν να παντρευτηκε την κορη του, δεν ειναι ωραιo παντως να δινεις τετοιες συμβουλες σε ενα 18χρονο που καλα καλα δεν ξερει που παταει,για ποιο λογο να προτιμησει εναν αντρα τοσο μεγαλυτερο?Καλυτερα θα ειναι να βρει καποιον κοντα στην ηλικια της να ειναι στο ιδιο μηκος κυματος που λεμε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Klaus

Διάσημο μέλος

Ο Klaus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Εκπαιδευτικός. Έχει γράψει 2,810 μηνύματα.
Πολλές φορές όταν ρουφάς τις καταστάσεις με το μπουρί της σόμπας αντί με το καλαμάκι το σύστημα μπουκώνει. Εκτός αυτού στη συγκεκριμένη περίπτωση υπάρχει και το χάσμα... είτε το θέλουμε είτε όχι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prinCess.

Επιφανές μέλος

Η prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Fashion designer και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 12,089 μηνύματα.
Καλά ντάξει εγώ δε κολλάω στην ηλικία, σε φάση ότι, οκ, αν το ζευγάρι περνάει καλά δε πέφτει λόγος σε κανέναν. Στη προκειμένη μου την έδωσε το ''δεν έχουμε τίποτα να πούμε'', είτε 45, είτε 25 να' ταν ο άλλος, αν δεν έχεις τίποτα να πεις μαζί του, γιατί είσαι μαζί του; Σ' αυτό δε παίζει ρόλο η ηλικία, δε μπορείς να' χεις χημεία με όλους εξάλλου.
Τεςςςςπα.
Κατάλαβες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

grayxx

Νεοφερμένος

Ο grayxx αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 72 μηνύματα.
Καλά ντάξει εγώ δε κολλάω στην ηλικία, σε φάση ότι, οκ, αν το ζευγάρι περνάει καλά δε πέφτει λόγος σε κανέναν. Στη προκειμένη μου την έδωσε το ''δεν έχουμε τίποτα να πούμε'', είτε 45, είτε 25 να' ταν ο άλλος, αν δεν έχεις τίποτα να πεις μαζί του, γιατί είσαι μαζί του; Σ' αυτό δε παίζει ρόλο η ηλικία, δε μπορείς να' χεις χημεία με όλους εξάλλου.
Τεςςςςπα.
Κατάλαβες.
Πως θα σου φαινοταν η σχεση ενος 20χρονου με μια 45αρα?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top