Σχέση με συνάδελφο?

vasilikileo1988

Νεοφερμένος

Η vasilikileo1988 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Καλησπέρα σε όλους, αποφάσισα να μοιραστώ κι εγω το πρόβλημα μου μαζι σας (όσο πιο περιληπτικα γινεται!)

Εγώ 30, ο Κ. 32, συνάδελφοι στη δουλειά (όχι στην ίδια ομάδα, οχι με καθημερινή επαφή εξαιτίας της τηλεργασιας, αλλά αρκετά συχνή). Όλα ξεκίνησαν πριν από περίπου 5 μήνες σε ένα event όπου τον παρατηρώ να με κοιτάζει εντονα. Τη συγκεκριμένη περίοδο είχα σχέση, αλλά έμαθα αργότερα ότι ρωτούσε συναδέλφους μου για εμενα. Με τα πολλά, με έκανε add στο linkedin, μιας και δεν εχει social media. Για τους επόμενους μήνες δεν ξαναβρισκομαστε, ώσπου το Δεκεμβριο τον κάλεσε μια κοινη μας φίλη στο παρτυ της. Εγώ πλέον χωρισμένη, είχα αποφασίσει να γνωριστούμε.

Ξεκιναμε να μιλάμε για τη δουλειά, την καθημερινότητα μας, να χορευουμε, ώσπου τα πράγματα γίνονται έντονα και με φιλάει. Το σκηνικό αυτό συνεχίστηκε ολο το βράδυ και στο τέλος του παρτυ μου ζητάει κινητό. Την επόμενη μέρα μου στέλνει ζητώντας μου να βγούμε. Στο πρώτο ραντεβού όλα καλά, η επικοινωνία συνεχιζόταν κάθε μέρα, οι ώρες περνούσαν νερό και διαπιστώσαμε πόσα κοινά είχαμε. Μετα απο 4 μερες μου ζητάει 2ο ραντεβού, στο οποίο ανοίξαμε τα θεματα σχεσεων (και απο εδώ ξεκινάει το καλύτερο!): μου αναφέρει ότι είχε διαμορφώσει μια εντελώς διαφορετική εικόνα για εμενα από αυτή που δείχνω, ότι είμαι σοβαρο άτομο και ότι του αρέσω πάρα πολύ σε σημείο που δεν πίστευε ότι θα αισθανθεί όπως στις 2 μακροχρόνιες σχέσεις που είχε κάνει (η μία σχέση ήταν περίπου 8 χρόνια και η δεύτερη 4 χρονια με την οποία χώρισε εν μέσω καραντινας). Ωστόσο, είπε ότι βρίσκεται σε μια μπερδεμενη φάση, γιατί πριν το παρτυ είχε μπλέξει με 2 κοπέλες από τη δουλειά (!). Τον ρώτησα αν είχε σχέση, μου είπε όχι και η εξήγηση ήταν η εξης: με την πρώτη κοπέλα τραβιοταν 1 χρόνο, αυτή ήθελε να περπατούν μαζι, να ξυπνούν μαζί, αλλά ο Κ. δεν ήθελε, ώσπου η τύπισσα του ξεκαθάρισε ότι αν δν λένε προς τα έξω οτι ειναι σε σχέση, τότε πρέπει να διακόψουν την επικοινωνία τους. Έτσι λοιπόν ο Κ. μετα το άκυρο που έφαγε, μου ειπε ότι θελει να ξεκαθαρίσει τι συμβαίνει μέσα του, διότι αισθανθηκε τύψεις που φέρθηκε έτσι σε έναν άνθρωπο. Για τη δεύτερη κοπέλα δε γνωρίζω πολλά, αλλά μου είπε ότι δεν μιλάνε (αν θελω το πιστευω :)). Εφυγα μπερδεμενη, προσπαθούσε να με διαβεβαιώσει ότι όλα αυτα που λέει είναι θετικά για εμενα και οτι θέλει να με γνωρίσει και να εξακολουθουμε να επικοινωνούμε.

Η επικοινωνία μας συνεχιζόταν καθημερινά, αλλά ημουν λίγο πιο απόμακρη/ξενερωμενη. Αυτός στην αρχη ήταν θερμός (καποιες φορες η συζήτηση πηγαινε σε sexting), ώσπου ζήτησε 3ο ραντεβού. Του είπα να έρθει σπίτι μου και συζητησαμε ξανά για το συγκεκριμένο θέμα, καθώς εξακολουθουσα να είμαι μπερδεμενη. Η απαντηση η ίδια: Μου αρέσεις πάρα πολύ σαν γυναικα, δεν περίμενα ότι θα αισθανθω έτσι απλώς μου επεσαν όλα μαζι γιατί έχω αφήσει αυτες τις εκκρεμότητες από το παρελθόν. Δεν θέλω να κόψουμε επικοινωνία, περνάμε τέλεια μαζί και θέλω να βγαίνουμε. Του εξήγησα ότι πρέπει να τα βρει με τον εαυτό του πρώτα και ότι δεν είμαι διατεθειμένη να τον περιμένω σα να είμαι η καβατζα του. Και ότι θέλω χρόνο για να γνωριστούμε καλύτερα, δεν γινεται μέσα σε 1 μηνα γνωριμίας να κάνουμε σχέση και ήθελα να το ξεκαθαρίσω αυτο. Συμφώνησε στο ότι και αυτός θέλει να γνωριστούμε κι άλλο. Με τα πολλά, καταλήξαμε να κάνουμε σεξ για πρώτη φορά μετά από 1 μήνα (το οποίο το υποκινησα εγω, δεδομένου ότι ενώ ο Κ. με πλησιαζε, δεν έκανε κινηση). 3 μέρες μετά αγνοείται ακόμα...ούτε ένα μήνυμα..

Πως πιστεύετε ότι πρέπει να το χειριστώ? Σίγουρα θα ξαναβρεθούμε στη δουλειά. Με οσους φίλους το συζητησα, είπαν ότι φοβάται τη δέσμευση (γιατί είχε άσχημες σχέσεις στο παρελθον, κάτι που το παραδεχτηκε και ο ιδιος) και τώρα που είδε ότι με εμένα σοβαρεύει το πράγμα, δεν ξέρει πως να το διαχειριστεί. Αυτο που δεν μπορώ να καταλάβω είναι για ποιο λογο να θελει επικοινωνια μαζι μου και μετά να εξαφανίζεται, ενώ μεχρι πρότινος ελεγε: " επειδή είσαι σοβαρή κοπέλα, δε θέλω να σου συμπεριφερθω όπως σε κοπέλες από το παρελθόν, δλδ να κάνουμε ο,τι κάνουμε και να εξαφανιστω". Παρόλα αυτά, έκανε ακριβώς το ίδιο!

Κάθε συμβουλή καλοδεχουμενη.
 

i_lie_us

Διάσημο μέλος

Ο i_lie_us αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,105 μηνύματα.
Πιάνεται για εξαφανίση το ότι έτυχε 3 μέρες να μη μιλήσετε;
Θα μου πεις αν μιλούσατε κάθε μέρα, σου κάθεται κάπως τώρα.

Όπως και να 'χει, προφανώς, για τον οποιοδήποτε λόγο, δε θέλει κάτι όσο δεσμευτικό θέλεις εσύ αυτήν την περίοδο. Και το έχει κάνει και γνωστό εξαρχής.
Το ότι εσύ ξέροντας αυτά χώθηκες για να γίνει το σεχ, θα τον κάνει να σκεφτεί ένα από τα δύο:
1. είσαι οκ με το να κάνετε χαλαρά μια στο τόσο, χωρίς αναγκαστικά να επικοινωνείτε κάθε μέρα και να βάλετε ταμπέλες
2. επεδίωξες το σεχ με σκοπό να τονε κάνεις να κολλήσει περισσότερο/σκεφτεί αλλιώς τα πράγματα γιατί εσύ δεν ψάχνεις κάτι όσο χαλαρό ψάχνει εκείνος.

Στο πρώτο ενδεχόμενο είναι λογικό να πάρει απόσταση, σα να σου λέει "είπαμε, χαλαρά πράγματα", στο δεύτερο γιατί θα νιώθει ότι κάνοντας το σεχ έβαλε τον εαυτό του σε μία κατάσταση που δεν ήθελε να βάλει.

Είσαι οκ με το να το κάνετε που και που, με μια επικοινωνία που μπορεί και να μην είναι καθημερινή και όπου βγάλει; Λογικά όχι, αλλιώς δε θα ψαχνόσουνα εδώ πέρα πάνω στο τριήμερο.
Οπότε τι να χειριστείς; Δώσε την απόσταση που θέλει κι άμα σου ζητήσει και τα ρέστα, εξήγησε του ότι βλέπετε λίγο διαφορετικά την κατάσταση.
Αν απ' την άλλη είσαι, αποδέξου ότι βάζεις τον εαυτό σου σε μία κατάσταση όπου αυτές οι αποχές επικοινωνίας θα υπάρχουν και μην αναρωτιέσαι γιατί.
 

Nelliel

Περιβόητο μέλος

Η Nelliel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,061 μηνύματα.
Καλησπέρα σε όλους, αποφάσισα να μοιραστώ κι εγω το πρόβλημα μου μαζι σας (όσο πιο περιληπτικα γινεται!)

Εγώ 30, ο Κ. 32, συνάδελφοι στη δουλειά (όχι στην ίδια ομάδα, οχι με καθημερινή επαφή εξαιτίας της τηλεργασιας, αλλά αρκετά συχνή). Όλα ξεκίνησαν πριν από περίπου 5 μήνες σε ένα event όπου τον παρατηρώ να με κοιτάζει εντονα. Τη συγκεκριμένη περίοδο είχα σχέση, αλλά έμαθα αργότερα ότι ρωτούσε συναδέλφους μου για εμενα. Με τα πολλά, με έκανε add στο linkedin, μιας και δεν εχει social media. Για τους επόμενους μήνες δεν ξαναβρισκομαστε, ώσπου το Δεκεμβριο τον κάλεσε μια κοινη μας φίλη στο παρτυ της. Εγώ πλέον χωρισμένη, είχα αποφασίσει να γνωριστούμε.

Ξεκιναμε να μιλάμε για τη δουλειά, την καθημερινότητα μας, να χορευουμε, ώσπου τα πράγματα γίνονται έντονα και με φιλάει. Το σκηνικό αυτό συνεχίστηκε ολο το βράδυ και στο τέλος του παρτυ μου ζητάει κινητό. Την επόμενη μέρα μου στέλνει ζητώντας μου να βγούμε. Στο πρώτο ραντεβού όλα καλά, η επικοινωνία συνεχιζόταν κάθε μέρα, οι ώρες περνούσαν νερό και διαπιστώσαμε πόσα κοινά είχαμε. Μετα απο 4 μερες μου ζητάει 2ο ραντεβού, στο οποίο ανοίξαμε τα θεματα σχεσεων (και απο εδώ ξεκινάει το καλύτερο!): μου αναφέρει ότι είχε διαμορφώσει μια εντελώς διαφορετική εικόνα για εμενα από αυτή που δείχνω, ότι είμαι σοβαρο άτομο και ότι του αρέσω πάρα πολύ σε σημείο που δεν πίστευε ότι θα αισθανθεί όπως στις 2 μακροχρόνιες σχέσεις που είχε κάνει (η μία σχέση ήταν περίπου 8 χρόνια και η δεύτερη 4 χρονια με την οποία χώρισε εν μέσω καραντινας). Ωστόσο, είπε ότι βρίσκεται σε μια μπερδεμενη φάση, γιατί πριν το παρτυ είχε μπλέξει με 2 κοπέλες από τη δουλειά (!). Τον ρώτησα αν είχε σχέση, μου είπε όχι και η εξήγηση ήταν η εξης: με την πρώτη κοπέλα τραβιοταν 1 χρόνο, αυτή ήθελε να περπατούν μαζι, να ξυπνούν μαζί, αλλά ο Κ. δεν ήθελε, ώσπου η τύπισσα του ξεκαθάρισε ότι αν δν λένε προς τα έξω οτι ειναι σε σχέση, τότε πρέπει να διακόψουν την επικοινωνία τους. Έτσι λοιπόν ο Κ. μετα το άκυρο που έφαγε, μου ειπε ότι θελει να ξεκαθαρίσει τι συμβαίνει μέσα του, διότι αισθανθηκε τύψεις που φέρθηκε έτσι σε έναν άνθρωπο. Για τη δεύτερη κοπέλα δε γνωρίζω πολλά, αλλά μου είπε ότι δεν μιλάνε (αν θελω το πιστευω :)). Εφυγα μπερδεμενη, προσπαθούσε να με διαβεβαιώσει ότι όλα αυτα που λέει είναι θετικά για εμενα και οτι θέλει να με γνωρίσει και να εξακολουθουμε να επικοινωνούμε.

Η επικοινωνία μας συνεχιζόταν καθημερινά, αλλά ημουν λίγο πιο απόμακρη/ξενερωμενη. Αυτός στην αρχη ήταν θερμός (καποιες φορες η συζήτηση πηγαινε σε sexting), ώσπου ζήτησε 3ο ραντεβού. Του είπα να έρθει σπίτι μου και συζητησαμε ξανά για το συγκεκριμένο θέμα, καθώς εξακολουθουσα να είμαι μπερδεμενη. Η απαντηση η ίδια: Μου αρέσεις πάρα πολύ σαν γυναικα, δεν περίμενα ότι θα αισθανθω έτσι απλώς μου επεσαν όλα μαζι γιατί έχω αφήσει αυτες τις εκκρεμότητες από το παρελθόν. Δεν θέλω να κόψουμε επικοινωνία, περνάμε τέλεια μαζί και θέλω να βγαίνουμε. Του εξήγησα ότι πρέπει να τα βρει με τον εαυτό του πρώτα και ότι δεν είμαι διατεθειμένη να τον περιμένω σα να είμαι η καβατζα του. Και ότι θέλω χρόνο για να γνωριστούμε καλύτερα, δεν γινεται μέσα σε 1 μηνα γνωριμίας να κάνουμε σχέση και ήθελα να το ξεκαθαρίσω αυτο. Συμφώνησε στο ότι και αυτός θέλει να γνωριστούμε κι άλλο. Με τα πολλά, καταλήξαμε να κάνουμε σεξ για πρώτη φορά μετά από 1 μήνα (το οποίο το υποκινησα εγω, δεδομένου ότι ενώ ο Κ. με πλησιαζε, δεν έκανε κινηση). 3 μέρες μετά αγνοείται ακόμα...ούτε ένα μήνυμα..

Πως πιστεύετε ότι πρέπει να το χειριστώ? Σίγουρα θα ξαναβρεθούμε στη δουλειά. Με οσους φίλους το συζητησα, είπαν ότι φοβάται τη δέσμευση (γιατί είχε άσχημες σχέσεις στο παρελθον, κάτι που το παραδεχτηκε και ο ιδιος) και τώρα που είδε ότι με εμένα σοβαρεύει το πράγμα, δεν ξέρει πως να το διαχειριστεί. Αυτο που δεν μπορώ να καταλάβω είναι για ποιο λογο να θελει επικοινωνια μαζι μου και μετά να εξαφανίζεται, ενώ μεχρι πρότινος ελεγε: " επειδή είσαι σοβαρή κοπέλα, δε θέλω να σου συμπεριφερθω όπως σε κοπέλες από το παρελθόν, δλδ να κάνουμε ο,τι κάνουμε και να εξαφανιστω". Παρόλα αυτά, έκανε ακριβώς το ίδιο!

Κάθε συμβουλή καλοδεχουμενη.
Πριν το σεξ θα σου πουν αυτά που θέλεις να ακούσεις. Σε χρησιμοποίησε. Ήθελε σεξ, το πήρε και τέλος. Δεν επικοινωνείς ξανά μαζί του και στην δουλειά κρατάς τα τυπικά.
 

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,005 μηνύματα.
Συγγνώμη βρε παιδί μου, σού παρουσιάζει όλο αυτό το μπέρδεμα (εν είδει ειλικρίνειας), τού λες ότι θέλεις χρόνο και μετά περνάς στο σεξ; Ο,τι πλεονέκτημα είχες το έχασες. Σόρρυ. Μάζεψε την αξιοπρέπειά σου από το πάτωμα και πάμε παρακάτω.
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,535 μηνύματα.
Καλησπέρα σε όλους, αποφάσισα να μοιραστώ κι εγω το πρόβλημα μου μαζι σας (όσο πιο περιληπτικα γινεται!)

Εγώ 30, ο Κ. 32, συνάδελφοι στη δουλειά (όχι στην ίδια ομάδα, οχι με καθημερινή επαφή εξαιτίας της τηλεργασιας, αλλά αρκετά συχνή). Όλα ξεκίνησαν πριν από περίπου 5 μήνες σε ένα event όπου τον παρατηρώ να με κοιτάζει εντονα. Τη συγκεκριμένη περίοδο είχα σχέση, αλλά έμαθα αργότερα ότι ρωτούσε συναδέλφους μου για εμενα. Με τα πολλά, με έκανε add στο linkedin, μιας και δεν εχει social media. Για τους επόμενους μήνες δεν ξαναβρισκομαστε, ώσπου το Δεκεμβριο τον κάλεσε μια κοινη μας φίλη στο παρτυ της. Εγώ πλέον χωρισμένη, είχα αποφασίσει να γνωριστούμε.

Ξεκιναμε να μιλάμε για τη δουλειά, την καθημερινότητα μας, να χορευουμε, ώσπου τα πράγματα γίνονται έντονα και με φιλάει. Το σκηνικό αυτό συνεχίστηκε ολο το βράδυ και στο τέλος του παρτυ μου ζητάει κινητό. Την επόμενη μέρα μου στέλνει ζητώντας μου να βγούμε. Στο πρώτο ραντεβού όλα καλά, η επικοινωνία συνεχιζόταν κάθε μέρα, οι ώρες περνούσαν νερό και διαπιστώσαμε πόσα κοινά είχαμε. Μετα απο 4 μερες μου ζητάει 2ο ραντεβού, στο οποίο ανοίξαμε τα θεματα σχεσεων (και απο εδώ ξεκινάει το καλύτερο!): μου αναφέρει ότι είχε διαμορφώσει μια εντελώς διαφορετική εικόνα για εμενα από αυτή που δείχνω, ότι είμαι σοβαρο άτομο και ότι του αρέσω πάρα πολύ σε σημείο που δεν πίστευε ότι θα αισθανθεί όπως στις 2 μακροχρόνιες σχέσεις που είχε κάνει (η μία σχέση ήταν περίπου 8 χρόνια και η δεύτερη 4 χρονια με την οποία χώρισε εν μέσω καραντινας). Ωστόσο, είπε ότι βρίσκεται σε μια μπερδεμενη φάση, γιατί πριν το παρτυ είχε μπλέξει με 2 κοπέλες από τη δουλειά (!). Τον ρώτησα αν είχε σχέση, μου είπε όχι και η εξήγηση ήταν η εξης: με την πρώτη κοπέλα τραβιοταν 1 χρόνο, αυτή ήθελε να περπατούν μαζι, να ξυπνούν μαζί, αλλά ο Κ. δεν ήθελε, ώσπου η τύπισσα του ξεκαθάρισε ότι αν δν λένε προς τα έξω οτι ειναι σε σχέση, τότε πρέπει να διακόψουν την επικοινωνία τους. Έτσι λοιπόν ο Κ. μετα το άκυρο που έφαγε, μου ειπε ότι θελει να ξεκαθαρίσει τι συμβαίνει μέσα του, διότι αισθανθηκε τύψεις που φέρθηκε έτσι σε έναν άνθρωπο. Για τη δεύτερη κοπέλα δε γνωρίζω πολλά, αλλά μου είπε ότι δεν μιλάνε (αν θελω το πιστευω :)). Εφυγα μπερδεμενη, προσπαθούσε να με διαβεβαιώσει ότι όλα αυτα που λέει είναι θετικά για εμενα και οτι θέλει να με γνωρίσει και να εξακολουθουμε να επικοινωνούμε.

Η επικοινωνία μας συνεχιζόταν καθημερινά, αλλά ημουν λίγο πιο απόμακρη/ξενερωμενη. Αυτός στην αρχη ήταν θερμός (καποιες φορες η συζήτηση πηγαινε σε sexting), ώσπου ζήτησε 3ο ραντεβού. Του είπα να έρθει σπίτι μου και συζητησαμε ξανά για το συγκεκριμένο θέμα, καθώς εξακολουθουσα να είμαι μπερδεμενη. Η απαντηση η ίδια: Μου αρέσεις πάρα πολύ σαν γυναικα, δεν περίμενα ότι θα αισθανθω έτσι απλώς μου επεσαν όλα μαζι γιατί έχω αφήσει αυτες τις εκκρεμότητες από το παρελθόν. Δεν θέλω να κόψουμε επικοινωνία, περνάμε τέλεια μαζί και θέλω να βγαίνουμε. Του εξήγησα ότι πρέπει να τα βρει με τον εαυτό του πρώτα και ότι δεν είμαι διατεθειμένη να τον περιμένω σα να είμαι η καβατζα του. Και ότι θέλω χρόνο για να γνωριστούμε καλύτερα, δεν γινεται μέσα σε 1 μηνα γνωριμίας να κάνουμε σχέση και ήθελα να το ξεκαθαρίσω αυτο. Συμφώνησε στο ότι και αυτός θέλει να γνωριστούμε κι άλλο. Με τα πολλά, καταλήξαμε να κάνουμε σεξ για πρώτη φορά μετά από 1 μήνα (το οποίο το υποκινησα εγω, δεδομένου ότι ενώ ο Κ. με πλησιαζε, δεν έκανε κινηση). 3 μέρες μετά αγνοείται ακόμα...ούτε ένα μήνυμα..

Πως πιστεύετε ότι πρέπει να το χειριστώ? Σίγουρα θα ξαναβρεθούμε στη δουλειά. Με οσους φίλους το συζητησα, είπαν ότι φοβάται τη δέσμευση (γιατί είχε άσχημες σχέσεις στο παρελθον, κάτι που το παραδεχτηκε και ο ιδιος) και τώρα που είδε ότι με εμένα σοβαρεύει το πράγμα, δεν ξέρει πως να το διαχειριστεί. Αυτο που δεν μπορώ να καταλάβω είναι για ποιο λογο να θελει επικοινωνια μαζι μου και μετά να εξαφανίζεται, ενώ μεχρι πρότινος ελεγε: " επειδή είσαι σοβαρή κοπέλα, δε θέλω να σου συμπεριφερθω όπως σε κοπέλες από το παρελθόν, δλδ να κάνουμε ο,τι κάνουμε και να εξαφανιστω". Παρόλα αυτά, έκανε ακριβώς το ίδιο!

Κάθε συμβουλή καλοδεχουμενη.

Τι θα πεί ειχε 8 χρόνια σχέση και χώρισε ; Δηλαδή στα 8 χρόνια κατάλαβε αυτος οτι δεν ταιριαζε με την άλλη ;;;

προφανώς και όχι. Απλά όταν του είπε η άλλη οτι ξέρεις... θέλω γάμο και να το επισημοποιήσουμε με κάποιο τρόπο μάλλον λάκισε ο τύπος γιατι ειναι γενικά ανεύθυνος.

Αυτο έπρεπε να ρωτήσεις. Γιατι χώρισε απο τη μέν μια σχέση 8 χρονων και απο την άλλη των 4.

Οσο για την άλλη που τον έτζασε επειδη έλεγε σε όλους οτι ειναι ελευθερος κ ωραίος κ δεν ηθελε να πει οτι έχουν σχέση καλα του έκανε του μαλάκα. Μαζί της κ εγώ.

Κατα τα αλλα δεν βλέπω τι προβλημα έχεις. Ισως μονο που μετάνιωσες αν εκανες ετσι απλα σέξ μαζι του. Αλλη φορά να ρωτας τους λογους

1. Χωρισμου απο μακροχρονες σχέσεις.
2. Εάν έχει σκοπο να κάνει κάτι με προοπτικές ή απλά να παίζει.

Αλλιώς ασόβαρος ο τύπος δεν έχασες και τίποτα. Απο γαμιάδες έχουμε γεμίσει.

Δεν εννοω φυσικά να πιέζεις κάποιον απο τα πρώτα ραντεβού να σ πει οτι θα σε παντρευτεί αλλα ρε φίλε... έχει διαφορά το

"Έχω σοβαρούς σκοπούς γενικά στη ζωή μου εαν δω με κάποια οτι ταιριάζω και περάσει κ λιγος καιρος γνωριμιας πχ 1-2-3 χρονια και συμβιωσης για να μη κάνουμε κ κάτι βιαστικά" απο το

" Γενικά δεν ειμαι σε φάση αυτο το καιρό και ΔΕΝ ΞΕΡΩ και ποτε θα ειμαι - δεν ειναι στα άμεσα σχέδια μου κτλ"

οποτε κ εσυ μετά απο αυτες τις εξηγησεις αποφασίζεις αν θα προχωρήσεις ή οχι.

Μπορεί αυτος ποτέ να μην είναι... θα κάτσεις εσυ να περιμενεις αν εισαι 32 χρονων γυναικα κ θές να κάνεις πχ ενα παιδι ; ποτε θα το κανεις στα 40 ; λέμε τωρα. Άλλος. Next.

Εγω παλαιοτερα που ειχα γνωρίσει κάποια μολις ειδα οτι ηταν 30-31 και μ άρχιζε τα "δεν ειμαι σε φάση κ κοιτάζω τη δουλεια μ και... και..." ενω ήθελε να βγαινουμε αλλα το έληξα εγώ.

Θεωρω οτι σε αυτη την ηλικία το minimum για να πάρεις κάποια στα σοβαρά ειναι να θέλει έστω μια συγκατοίκηση. Αν δεν την κάνει ουτε στα 28-30 ποτε θα τη κάνει στα 40 ;

αυτα ειναι ευλογες σκέψεις που φαινονται περιεργες μονο σε όσους και όσες δεν θέλουν γενικα να σκεφτουν να περάσουν τη ζωή τους με έναν άνθρωπο. Απο εκει κ έπειτα διαλεγει ο καθένας και παίρνει. Εδω άλλοι κ άλλες έχουν κάνει μέχρι τα 50-60 2-3 γάμους και 2-3 παιδιά. Αν ειναι να το σκέφτεσαι 500 φορές κ να περνάνε τα χρόνια δεν θα το κάνεις ποτέ στο τέλος ή οταν το κάνεις θα πέις τελικα άργησα επρεπε να το κάνω πιο νωρίς.
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top