Σχετικά με το κόστος μιας DSL

QsLv

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο QsLv αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 868 μηνύματα.
Παράξενο μου ακούγεται... επιβεβαιωμένο?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιάννης

Περιβόητο μέλος

Ο Παπαφλέσσας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 48 ετών. Έχει γράψει 4,851 μηνύματα.
Θα βάλω Link τελικά,

https://home.hol.gr/online/holofyou/index.aspx?mid=4648

δεν γίνεται αλλιώς!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Ωραιο αυτο αλλα στην απεχω με εχουνε... να δειτε που καλυβει μονο οσους εχουνε ΗΟL και τωρα... εμεις που ειμαστε στην Οτενετ θα μεινουμε στα ιδια...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιάννης

Περιβόητο μέλος

Ο Παπαφλέσσας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 48 ετών. Έχει γράψει 4,851 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Dark_kronos:
Ωραιο αυτο αλλα στην απεχω με εχουνε... να δειτε που καλυβει μονο οσους εχουνε ΗΟL και τωρα... εμεις που ειμαστε στην Οτενετ θα μεινουμε στα ιδια...

Μίλησα μαζί τους και προς το παρόν είναι διαθέσιμο μόνο στους αμπελόκηπους, σταδιακά θα γίνει και η περαιτέρω ανάπτυξη. Για την περιοχή μου είπαν μέχρι τον Δεκέμβριο, για να δούμε.
Θα είναι κορυφή πάντος να έχεις dsl στο σπίτι στα 4 mbps θα πρέπει να πάρω πολλούς δίσκους
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Με ξενα κυκλωματα υπαρχουν φοβερες προσφερες ... με τον οτε ειναι το θεμα τι θα δουμε!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Το RAM εχει 2 μηνες δωρεαν adsl 1024 mbit απο την altec telecoms. Εμενα δεν μου ειναι χρησιμη και σκεφτηκα οτι σε καποιον απο εδω ισως ειναι :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Ρε παιδια εδω και καιρο ηθελα να ρωτισω αλλα ολο ξεχνιωμουν.
Σημερα λοιπον ηρθε ο λογαριασμος του ΟΤΕ και το θυμιθικα παλι να σας ρωτισω.
Λοιπον, στην αναλυση γραφει ποσο μου εχει χρεωσει τις κλησης, μετα γραφει για τα τελη και γραφει λοιπον
Βασικη Τελη:24,80? (αυτα πρεπει να ειναι το παγιο για το τηλεφωνω ε; )
Αναγνωριση κλησεις: 2? (νταξει με αυτο δεν εχουμε προβλημα)
Παγια ΤΕλη ADSL Προσβασης(Βασικη Ταχυτιτα) 31,80?
OTENET-OnDSL Home μηνιαιο Τελος: 37,80


ΚΑι ρωταω τωρα εγω, γιατι και τελη προσβασης ADSL και OnDLS; Μου φενετε η με πιανουν κοτσο;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Οχι μια χάρα πληρώνεις.

Το ADSL Προσβασης αφορά την γραμμή ADSL, δλδ ας πούμε το ενοίκιο της θύρας στο dslam και το OTENET-OnDSL Home αφορά τον ISP ας πούμε τον κωδικό και όνομα χρήστη.

2mbit/s έχεις;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

io-io

Διάσημο μέλος

Η io-io αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαθηματικός. Έχει γράψει 2,878 μηνύματα.
Και γιατι ειναι τοσο ακριβο? Εγω νομιζα δλδ οτι το ενα ειναι πολυ φτηνοτερο του αλλου. Τουλαχιστον ετσι ειναι σε μενα... η μηπως επειδη ειναι πακετο?:confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Απλά τα πάκετα συνηθως είναι πιο φθηνά :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
ΤΟ θεμα ειναι οτι εχω 768... Και δεν ειναι πακετο, την συνδεση την ειχα κανει πολυ πριν κυκλοφορισουν τα πακετα... Απο τον Μαιο του 2004 ειναι.
Ειναι διμινο ομως. Αν ομως οντως τα πληρωνω κανονικα τοτε τα 17? που λενε ειναι απατη, ειναι 17?+ 18? (περιπου)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Ο λογαριασμός είναι δίμηνος αρά 17*2 κάνει 34 αρά είσαι οκ :)
το 17 που λένε αφορά το μήνα :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Scandal

Διαχειριστής

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Web developer και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 16,854 μηνύματα.
Καλύτερα να αγοράσεις πακέτο onDSL [πούλα και τον εξοπλισμό που θα έχει μέσα ύστερα :P] και στη συνέχεια να κάνεις μια δωδεκάμηνη δεύσμευση στην OTEnet ώστε να έχεις 50% φθηνότερο λογαριασμό. :)

Ίσως αυτό να γίνεται και τώρα που έχεις onDSL [δλδ να κάνεις 12μηνη δεύσμευση και να έχεις 50% μείωση]. (στείλε στην OTEnet να μάθεις).


Εγώ είμαι με OTEnet onDSL Kit 768 [από 384 που ήταν κάποτε] και δίνω 20,5? το μήνα.



-petros
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DrJ7000

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο DrJ7000 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 265 μηνύματα.
Αυτές τις μέρες πάντως υπάρχει προσφορά της forthnet 2mb με 19,5ευρώ το μήνα για 6 μηνες. Δεν είναι κακή ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
Αν αντέχεις να μπλέξεις με Forthnet (που δεν στο συνιστώ!), μια χαρά προσφορά ακούγεται!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Δεν θελω προσφορες και τετια ρε παιδια, απλα επειδη λενε Adls με 17 ευρω τον μηνα και εγω πληρωνω δυο παγια λεω τι διαολο; Εμενα βρηκανε να πιασουν κοτσο; Αφου ομως πληρωνεις και την προσβαση και το username οκ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

bunny217

Διακεκριμένο μέλος

Η Ποιός Ξέρει??? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών και επαγγέλεται Επιχειρηματίας. Έχει γράψει 7,025 μηνύματα.
δηλαδή συγνώμη θα πληρώνω τωρα τα 25? τον μήνα και θα πληρωνω και άλλα εκτός αυτά??:confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Αν αγοράσεις πακέτο όχι :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

bunny217

Διακεκριμένο μέλος

Η Ποιός Ξέρει??? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών και επαγγέλεται Επιχειρηματίας. Έχει γράψει 7,025 μηνύματα.
δεν αγόρασα πακέτο, αορίστου χρόνου θα πληρώνω τα 25 τον μήνα και τί άλλο ακόμα?:hmm:




μου είπαν οτι κάθε διμηνο θα μου έρχεται απο την φορθνετ ένας φάκελος και θα πηγαίνωνα πληρωνω την συνδρομή, δνε μου ανάφεραν τίποτα για κάτι επιλέον
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dare-Devil

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Πάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 906 μηνύματα.
Χθες ένεργοποιηθηκε η γραμμη μου .Εκανα αίτηση για σύνδεση conn-x 2 mbit.Έχω την εντύπωση πως στα διαδυκτιακά δεν αποδίδει οσο θα έπρεπε να αποδίδει.Ακούω κατα καιρους οτι ο ΟΤΕ δεν δεν εχει καλες (σε θέμα απόδοσης) ADSL υπηρεσίες.Εσείς τι λέτε;Εκανα καλα που έβαλα ΟΤΕ; :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top