Σχολή χορού

Guest 561241

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Γνωρίζετε κάποια καλή σχολή χορού στο κέντρο της Αθήνας που να διδάσκει μοντέρνο αλλά και παραδοσιακό? ❤️
 

Guest 092312

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Έχει άπειρες σχολές χορού στο κέντρο, αν είσαι αρχάρια θεωρώ θα βρεις τμήματα που να σε βολέψουν οπουδήποτε. Η συμβουλή μου είναι να ψάξεις στο ίνστα/φέισμπουκ, οι περισσότερες σχολές ανεβάζουν αφενός τα ωράριά τους και αφετέρου βιντεάκια από μαθήματα και χορογραφίες.
 

Guest 561241

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Έχει άπειρες σχολές χορού στο κέντρο, αν είσαι αρχάρια θεωρώ θα βρεις τμήματα που να σε βολέψουν οπουδήποτε. Η συμβουλή μου είναι να ψάξεις στο ίνστα/φέισμπουκ, οι περισσότερες σχολές ανεβάζουν αφενός τα ωράριά τους και αφετέρου βιντεάκια από μαθήματα και χορογραφίες.
Έκανα στο δημοτικό μαθήματα σε παραδοσιακούς χορούς αλλά δεν θυμάμαι τίποτα:/ οκ, ευχαριστώ:) και ξέρεις πόσο καιρό παίρνει σε έναν αρχάριο να μάθει ας πούμε? Σε μοντέρνο κυρίως
 

Guest 092312

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Έκανα στο δημοτικό μαθήματα σε παραδοσιακούς χορούς αλλά δεν θυμάμαι τίποτα:/ οκ, ευχαριστώ:) και ξέρεις πόσο καιρό παίρνει σε έναν αρχάριο να μάθει ας πούμε? Σε μοντέρνο κυρίως
Εξαρτάται τι εννοείς "μάθει". Την ίδια χορογραφία μπορείς να την ερμηνεύσεις πολύ διαφορετικά με 1/2/5 χρόνια χορού γιατί το σώμα σου "πλάθεται" και αποκτάς πχ αίσθηση του musicality. Ε και φυσικά εξαρτάται από το πόση ώρα αφιερώνεις/τι κάνεις εκείνη την ώρα. Για μοντέρνο θεωρώ θες 2 χρόνια για να αποκτήσεις μια άνεση, χωρίς να σημαίνει ότι δεν μπορείς να διασκεδάσεις πολύ και πριν από αυτό. Σε παραδοσιακούς βλέπεις πρόοδο πολύ πιο γρήγορα γιατί είναι συγκεκριμένα τα βήματα και έχει άλλη δομή. Σε κάθε περίπτωση μικρή είσαι, μπορείς να προχωρήσεις πολύ άνετα. Τσέκαρε και το commercial, θεωρώ θα σου αρέσει πολύ.
 

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,017 μηνύματα.
Όλοι οι δήμοι έχουν τμήματα για χορό με ελάχιστα χρήματα ή και καθόλου. Πήγαινα πολλά χρόνια. Τώρα γίνονται εγγραφές, ψαξτο. Κρίμα να δίνετε λεφτά σε σχολές χορού
 

Guest 561241

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Όλοι οι δήμοι έχουν τμήματα για χορό με ελάχιστα χρήματα ή και καθόλου. Πήγαινα πολλά χρόνια. Τώρα γίνονται εγγραφές, ψαξτο. Κρίμα να δίνετε λεφτά σε σχολές χορού
Ναι αλλά δεν το θέλω για χόμπι, το θέλω για την σχολή θεάτρου... Να ξέρω κάτι μη μπω σαν το ντουβάρι
 

Guest 092312

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Όλοι οι δήμοι έχουν τμήματα για χορό με ελάχιστα χρήματα ή και καθόλου. Πήγαινα πολλά χρόνια. Τώρα γίνονται εγγραφές, ψαξτο. Κρίμα να δίνετε λεφτά σε σχολές χορού
Γενικά πολύ καλή ιδέα αλλά δεν υπάρχουν παντού, και συνήθως έχουν πολύ περιορισμένα τμήματα και με γενικούς στόχους (πχ όλες οι ηλικίες μαζί -γενικά καθόλου κακό αλλά άλλες δυνατότητες και βλέψεις έχουν συνήθως οι νέοι). Αλλά ναι, για παραδοσιακούς ίσως βρεις Νεφέλη. Για μοντέρνο δεν το συνιστώ.
 

Guest 561241

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Στο θέατρο όμως θα έχω καθηγητή τον Φωκά Ευαγγελινό... Θα εμφανιστώ μπροστά του σαν τούβλο?😂 Παναγία μου
 
Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Guest 528707

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top