Σχολιασμός φθηνών laptops

nioniosmeg

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Άδης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Κέρκυρα (Κέρκυρα). Έχει γράψει 1,949 μηνύματα.
Έτσι γίνεται και με τα acer... τέσπα, turbo x το μόνο καλό που έχω δει εγώ είναι φλασάκια, τα οποία σε καμία περίπτωση δεν πρέπει να χρησιμοποιήσουμε άμα τα θέλουμε για να bootάρουμε απ' αυτά. Παρακάτω, χέσε μέσα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,075 μηνύματα.
Σκοπεύω να πάρω ένα λάπτοπ για να κατεβάζω και να βλέπω σειρές και να παίζω και κάνα παιχνιδάκι. Τι μου προτείνετε;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Παιχνίδια και laptop ίσως να μην είναι καλή ιδέα. Εκτός από το κόστος είναι ότι τα παιχνίδια αυξάνουν αρκετά την θερμοκρασία με αποτέλεσμα ίσως να μειωθεί η διάρκεια ζωής του υπολογιστή.

Ωστόσο όπως και να έχει, πρέπει να πάρεις κάτι που να μην έχει κύκλωμα Intel για τα γραφικά, όπως επίσης να μην έχει shared ram
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,075 μηνύματα.
Μπορείς να μου προτείνεις κάποιο λάπτοπ;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,075 μηνύματα.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
καλυτερα οχι turbo χ...
δες εδω https://www.skroutz.gr/c/25/laptop/f/5617/4-GB.html?page=2

καποιο μαρκας.... θα κοιταξω εγω και θα σουπω...ιελεις στν τιμη αυτη περιπου..ποιο ειναι το ευρος που μπορεις να δωσεις?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,075 μηνύματα.
Μέχρι 600 ευρώ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
μια πληροφορια..οταν πηγα και πατησα και ειδα κατι λαπτοπ στο carrefour..ειδα οτι την πιο γερη και ποιοτικη αισθηση σε πληκτρολογιο και γενικα κατασκευη την ειχαν τα lenovo και dell.
αλλα σε δημοσκοποησεις βγαζουν ως πιο αξιοπιστα sony vaio και toshiba..

θα ψαξω αμεσως..μη βιαστεις..
επανερχομαι ..:)
να τα ερχονται..:P

https://www.skroutz.gr/s/92344/Dell-Inspiron-1545-T4300-4-320-VH.html

https://www.skroutz.gr/s/89328/Packard-Bell-EasyNote-TJ65-DT-005.html

να και vaio..

https://www.skroutz.gr/s/92266/Sony-Vaio-VGN-NW21EF-S.html

https://www.plaisio.gr/Laptop-Netboo.../Acer-Aspire-7736ZG-434G32MN-LX-PJA02-151.htm



αυτο το κοβω για την καλυτερη περιπτωση και σε μεγαλο μαγαζι κλπ και με windows 7 μεσα.και με 500disko..

https://www.skroutz.gr/s/97000/Dell-Inspiron-1545-T4300-4GB-Windows-7.html

όοορμα..........:D
μην εξαντληθει κιολας..γιατι το βλεπω ευκαιρια..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,075 μηνύματα.
Από τα δύο τελευταία, λες το τελευταίο που μου έδωσες;

Γιατί το προτελευταίο έχει μεγαλύτερη οθόνη.

Όποιο μου πεις θα πάρω!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
η μεγαλυτερη οθονη ειναι και πιο βαρια και τρωει περισσοτερη ενεργεια..ειναι για υποκαταστατο σταθερου υπολογιστη..τα καλυτερα λαπτοπ ειναι τα μεσαια νομιζω..συμβιβασμος φορητοτητας και οθονης..

η αδελφη μου ειχε παρει με17αρα οθονη και το μετανιωσε και μετα πηρε 15αρα..
μην κανεις το λαθος..
επισης το τελευταιο ειναι σε μεγαλο μαγαζι με καλο σερβις αν χρειαστει και ευκολιες πληρωμης βεβαιως...

το μονο αρνητικο που ειδα σε reviews.ειναι..οτι ειναι γυαλιστερο και φαινεται η σκονη και πρεπει να το καθαριζεις πιο συχνα λογω εμφανισης....
εχει και χρωματα...:) πιο προτιμας?;)

εγω λεεω για το τελευταιο..ta acer εχουν φημη και ειναι ψευτικα σε σχεση με τα dell..πηγαινε στο μαγαζι εκει στο multuramaκαι δες το..νομιζω οτι θα ειναι το πιο στιβαρο σε πληκτρολογιο και γενικα σε κατασκευη...

τρεχα και αρπα το ,απλα..μπορει να μην υπαρχει για πολυ..;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ηρώ

Διακεκριμένο μέλος

Η Μαρούλι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών και επαγγέλεται Αρχιτέκτονας. Έχει γράψει 6,569 μηνύματα.
καλυτερα οχι turbo χ...
Τι έχουν τα turbo-x;
Απ΄όσο ξέρω έχουν και μεγαλύτερη εγγύηση. Δεν είναι αυτό από μόνο του θετικό;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
Τι έχουν τα turbo-x;
Απ΄όσο ξέρω έχουν και μεγαλύτερη εγγύηση. Δεν είναι αυτό από μόνο του θετικό;
To αρνητικό τους είναι ότι τα βγάζει μόνο το πλαίσιο,αν δεν κάνω λάθος, οπότε για ανταλλακτικά πρέπει να απευθυνθείς εκεί..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
η ποιοτητα ειναι σαφως χαμηλοτερη απο αλλες καλες μαρκες..δεν μιλαμε για μπαουλο υπολογιστη(οπου πραγματικα δεν παιζει κανενα ρολο..),αλλα για λαπτοπ..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ηρώ

Διακεκριμένο μέλος

Η Μαρούλι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών και επαγγέλεται Αρχιτέκτονας. Έχει γράψει 6,569 μηνύματα.
To αρνητικό τους είναι ότι τα βγάζει μόνο το πλαίσιο,αν δεν κάνω λάθος, οπότε για ανταλλακτικά πρέπει να απευθυνθείς εκεί..

Και τι έχει το πλαίσιο; Εξυπηρετικότατοι είναι, γρήγοροι και φτηνοί.
Μην πω για τη siemens που με έτρεχαν στου διαολου τη μάνα για ένα ανταλλακτικό και που με χρέωσαν τα κέρατά τους για να μου κάνουν back up τα αρχεία μου.
Χίλιες φορές πλαίσιο.

η ποιοτητα ειναι σαφως χαμηλοτερη απο αλλες καλες μαρκες..δεν μιλαμε για μπαουλο υπολογιστη(οπου πραγματικα δεν παιζει κανενα ρολο..),αλλα για λαπτοπ..
Σε τι διαφέρει δλδ το λαπτοπ;
Έχεις δει ότι δεν είναι καλά; Και αν δεν ειναι και βγάζουν προβλήματα γιατί έχουν τόσο μεγάλη εγγύηση; Τους συμφέρει κάτι τετοιο σαν εταιρεία;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
Σε τι διαφέρει δλδ το λαπτοπ;

το σασι,η οθονη , το πληκτρολογιο, η μπαταρια μη μητρικη καρτα κλπ.εχουν τεραστια διαφορα απο λαπτοπ σε λαπτοπ..πηγα και ειδα ..τα dellειχαν πληκτρολογια στιβαρα και ποιοτητας,ενω αλλα λαπτοπ ωευτικα ετοιμα να σου μεινουν στο χερι..

στο λαπτοπ δεν μπορεις να αλλαξεις ποτέ πληκτρολογιο,σασι,οθονη κλπ..γιαυτο και πρεπει να ειναι της καλυτερης ποιτητας..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Βρε άγγελε, μην μου συγκρίνεις τα Dell με τα turbo-x. Ναι μεν συμφωνώ μαζί σου, ότι καμία σχέση τα turbo-x με τα dell, ωστόσο ένα turbo-x από ένα acer δεν έχει τίποτα να ζηλέψει. Μάλιστα ισχύει αυτό που είπε η Ηρώ. Όταν μια εταιρία δεν έχει (καλό) service στην Ελλάδα τότε καλύτερα ... άστο.

Βέβαια τα Dell και στο θέμα service είναι άλλη φάση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
Βρε άγγελε, μην μου συγκρίνεις τα Dell με τα turbo-x.

εγω συγκρινω αυτα τα δυο.σε ποιοτητα κατασκευης δεν συγκρινονται...
εγω που μολις ¨βαρεσα¨" μερικα λαπτοπσ στο καρφουρ ,,εντυπωσιαστικα θετικα απο τα dell,lenovo και συγκριτικα ολα τα αλλα toshiba,sony ,hp εμοιαζαν ψευτικα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,075 μηνύματα.
Το πήρα το λαπτοπάκι, αυτό που θέλω να ρωτήσω είναι οτι έβαλα το Age of Empires και δεν πιάνει όλη την οθόνη αλλά το κεντράρει και αφήνει τις δύο γωνίες κενές. Πώς μπορώ να το διορθώσω; Επίσης τα γραφικά δεν είναι και τέλεια...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
με γεια!για το παιχνιδι...βαλε αναλυση πλατια στις ρυθμισεις(του παιχνιδιου) δοκιμασε αυτες με μεγαλο πρωτο νουμερο και μικρο δευτερο, οι ολες/......γιατι ειναι wide η οθονη... ελπιζω να βοηθησα..
γενικα φαινεται γερο,το πληκτρολογιο καλο?τα windows 7 πώς σου φαινονται?παρουσιαζει καλα τα χρωματα κλπ?
ποση μνημη δειχνει?ειναι windows 64?

εχω μια χαρα σαν να ειναι δικο μου ενα πραγμα..:P:clapup:

ελπιζω να εισαι ικανοποιημενη με την επιλογη μου:P
και αν δεν εισαι ,,δεν θελω να ξερω..:P
πλακα κανω..;)

Επίσης τα γραφικά δεν είναι και τέλεια..
του παιχνιδιου ή του λαπτοπ(παντως στις κριτικες λνε οτι εχει εχει πολυ καλη οθονη...?βαλε κανα πο μοντερνο παιχνιδι-δρασης πχ με πιο εντυπωσιακα γραφικα για να κρινεις καλυτερα.

ενημερωσε με για εντυπωσεις..

και τελος μια πολυ καιρια και ουσιαστικη ερωτηση που χρηζει αμέσου απαντησεως..


Τι χρωμα πήρες?
:P:D:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,075 μηνύματα.
Έβαλα και τις δύο αναλύσεις που έπαιρνε το παιχνίδι και τα γραφικά high quality.

Κοίτα δεν είχα ποτέ laptop για να ξέρω αν φαίνεται καλό κλπ, η ιστορία θα δείξει - δώσε μου τη διεύθυνσή σου σε περίπτωση που θέλω να σε σκοτώσω!:D

Τα windows 7 καλά φαίνονται, μου θυμίζουν τα vista και εκνευρίζομαι, αλλά οκ. Ωραία φαίνονται τα χρώματα, προς το παρόν καλά.

Το χρώμα είναι μωβ:redface: (ναι ναι αυτό το κηδειών λολ).

Ερώτηση: επειδή θέλω να κατεβάζω σειρές και να το αφήνω τη νύχτα να κατεβάζει, νου είπαν οτι πρέπει να πάρω κάτι που το ψύγει (δεν ξέρω πώς λέγεται). Να πάρω το φτηνό λες; Για πες κανένα.

Για άλλη μια φορά σε ευχαριστώ για τη βοήθειά σου!:hug:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 5 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top