Σχολιασμός φθηνών laptops

koum

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο koum αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος και μας γράφει απο Άγιος Πέτρος (Αρκαδία). Έχει γράψει 1,238 μηνύματα.
οχι υπαρχει και στα multirama και σε αλλα καταστηματα..βασικα ενα τυχαιο μοντελο διαλεξα.καθε χρονο βγαινουν και καινουρια μοντελα δεν ειναι παλιο φανταζομαι.

Αν σώνει και καλά έπαιρνα hp, θα διάλεγα αυτό πάντως.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

woochoogirl

Τιμώμενο Μέλος

Η Αλεξάνδρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,971 μηνύματα.
Κανα dell που αποδεικνυονται σκυλια; Αν και δεν ξερω τιμες. Ο,τι κι αν παρεις Μ Α Κ Ρ Ι Α απο fujitsu siemens, ΜΑΚΡΙΑ!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Harry0000

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Χάρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 201 μηνύματα.
Αν σε απασχολεί το θέμα του service μπορείς να πάρεις ένα φτηνό laptop πχ acer από τα multirama και να ξοδεψεις άλλα 180 (δεν είμαι και απολύτως σίγουρος για την τιμή, αλλά κάπυ εκεί είναι) και παίρνεις μια επέκταση εγγύησης για 3 χρόνια και άμα πάθει κάτι έρχονται σπίτι σου το πάιρνουν σου κάνουν backup αρχείων (αν αυτό είναι δυνατό) και σου δίνουν και άλλο για αντικατάσταση και μόλις είναι έτοιμο στο ξαναφέρνουν σπίτι σου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
Κανα dell που αποδεικνυονται σκυλια;
το γνωστο.. γνωστο dell inspiron του multirama..

που εβαλα παραπανω..

τα hp,εχουν τις χειροτερες καρτες γραφικων,,και παθαινουν κουφες βλαβες καμια φορα,,ειναι περισσοτερο σχεδιο και μοδα,,και λγοτερο αξιοπιστια..

τα παραπανω toshiba και dell που εβαλα,,μετα απο πολυ ψαξιμο μαζι με alex_sag και wildboy(οι συγκυνηγοι μου:D),ειναι οι καλυτερες περιπτωσεις,,σε συνδιασμο χαρακτηριστικων και αξιοπιστιας-ποιοτητας κατασκευης.. (τα λενοβο πχ ειναι πολυ γερα,αλλα εχουν χαμηλα χαρακτηριστικα για την τιμη τους.)

το dell το εχει παρει εδω του φορουμ μελος και ειναι αψογο..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maria....

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 1,970 μηνύματα.
και αυτο ειναι καλο!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
χαμηλη μαρκα,,και επεξεργαστης..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maria....

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 1,970 μηνύματα.
οριστε,υψηλη μαρκα και επεξεργαστης εδω..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
μονο 2 γιγα ραμ,ενσωματωμενη καρτα γραφικων..:no::D
και 2 γενιες πισω επεξεργαστης.. 2.3ghz.. ενω οι πιο καινουροι i5 430 για παραδειγμα ειναι απο 2.26 εως 2.53 σε τερμα λειτουργια..

οποτε κοιταμε για για ι3 , ι5 και ξεχωρη καρτα γραφικων..


αυτα https://www.skroutz.gr/s/260844/Lenovo-G560A-2.html
https://www.skroutz.gr/s/266648/HP-G62-130EV.html

ειναι καλυτερα ,σε ιδια τιμη και εχουν και led οθονη,ενω το δικο σου δεν εχει....;):teasing::angelnot:
το δικο μου ειναι μεγααλυυτεροοο!:thumbsup::hehe::hehe:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Wild_Boy

Διάσημο μέλος

Ο Wild_Boy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,257 μηνύματα.
Ενδιαφερομαι να αγορασω λαπτοπ.Το χρειαζομαι και για την σχολη σε 2 μηνες το πολυ οποτε πρεπει να ειναι συμβατο με τις υποχρεωσεις και τα προγραμματα που απαιτουνται.Επισης προοριζεται για ταινιες ,μουσικη,πολυ ιντερνετ ,αντε και κανενα παιχνιδακι.Γι αυτο οι επιδοσεις του θελω να ειναι αρκετα καλες και ειδικα να ειναι γρηγορο και να μην κολλαει.Τιμη 500-750 ευρω...Αν και εχω βαλει στο ματι το τελειο https://www.multirama.gr/products/product?pid=0465228&catid=010200 .εχει και ωραιο διακριτικο:P χρωμα.. Εχω παρατηρησει ομως οτι στα sony πληρωνεις και την μαρκα γιατι με τα ιδια τεχνικα χαρακτηριστικα βρισκεις ενα acer πχ με 200 ευρω λιγοτερα και δεν ξερω αν αξιζουν .Τι προτεινετε απο μαρκα και μοντελο? Επισης Δεκεμβριο περιπου πιθανοτατα θα εχω 400 ευρω επιδοτηση αλλα απο οτι εχω καταλαβει δεν γινεται να περιμενεις μεχρι τοτε ετσι?αρα η λυση ειναι λαπτοπ τωρα και ενα νετμπουκ τοτε?πολυτελεια δεν ειναι και τα 2?

Υ.Γ.Το προβλημα αυτο το αντιμετωπιζουν πολλοι απο οτι εχω καταλαβει

Θα σου μιλήσω για αυτά:
Καταρχάς,όλα είναι πολύ καλά,δεν χάνεις τίποτα,όποιο κι αν πάρεις.;)Όλα είναι 15,6 ίντσες.

Το Lenovo δεν υστερεί σε τίποτα.Το μόνο μείον του για μένα είναι ότι δεν έχει ξέχωρο numpad δεξιά.:worry:

Το Toshiba και το Dell είναι άριστα από πλευράς χαρακτηριστικών(κάρτα γραφικών,επεξεργαστής).Το μείον που έχουν είναι ο δίσκος!Στο
Dell έχει ταχύτητα 7200 rpm,αλλά έχει χωρητικότητα 320 GB.Στο Toshiba έχει 500 GB,αλλά η ταχύτητα του είναι στα 5400 rpm.

Το HP έχει την κατώτερη κάρτα γραφικών από τα 5(δεν είναι και χάλια,όμως),αλλά αφού δεν προορίζεται για gaming είναι καλή,και η φθηνότερη από τις 5,λύση.;)

Το Packard Bell δείχνει να έχει τέλεια χαρακτηριστικά(κάρτα γραφικών, επεξεργαστή),αλλά δεν το έχουμε μελετήσει εδώ με τον Άγγελο.:hmm:(Εγώ Packard Bell έχω.)

Ειδικά χαρακτηριστικά:
Dell=Super Service
Toshiba=Αξιοπιστία
HP=Πληρώνεις φινιρίσματα και τη μάρκα:/:,αλλά είναι καλό.
Packard Bell=Τέλεια χαρακτηριστικά(κάρτα γραφικών,επεξεργαστής),αλλά να είσαι επιφυλακτικός.Σου λέω δεν το έχουμε μελετήσει.:worry:

Κάποια επιπλέον στοιχεία:
Όλα έχουν θύρα HDMI.Το Lenovo,το Toshiba και το HP έχουν Bluetooth ,ενώ τα άλλα 2 δεν έχουν.Πάντως αν θες ντε και καλά Bluetooth,δεν είναι απαραίτητο να στραφείς σε αυτά τα 3.Υπάρχουν φθηνοί USB Bluetooth αντάπτορες.;);)

Αυτά...........Συγγνώμη αν σε/σας κούρασα,ελπίζω να σε βοήθησα:)

Ρίξε και ματιά στις προηγούμενες σελίδες του θέματος για να διαφωτιστείς πλήρως..


Υ.Γ:Άγγελε,ξέχασα να πω κάτι?

Υ.Γ 2:Άγγελε,δείξε και το ASUS με την 17άρα στο παιδί.;););)[/QUOTE]

https://www.laptopreviewsonline.com/AcerLaptop/Aspire5739/


εδωσα περσι 680 περιπου για αυτον.Οταν λεω του εχω βγαλει τα ματια,το εννοω.Αν τα πσ ειχαν ανθρωπινα δικαιωματα,θα με ειχαν κλεισει μεσα.Ωστοσο λειτουργει μια χαρα αξιοπρεπεστατα,και δεν μπορω να πω οτι εχω παραπονο.Τα χρηματα του τα αξιζει με το παραπανω,κι απο αλλα μοντελα ιδιας τιμης,εχει περισσοτερες δυνατοτητες.Για εναν φοιτητη με οχι πολυ εξειδικευμενες απαιτησεις,τον συστηνω.
Ένα θα πω:Είναι παλαιότερης γενιάς.

και αυτο ειναι ωραιο και οικονομικο!!!:)
Κι αυτό παλαιότερης γενιάς...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
καλα ε... τα εχουμε
στον αυτοματο πλεον..:D

Neeextt pleaseee:lol::thumbsup::thumbsup:8)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Wild_Boy

Διάσημο μέλος

Ο Wild_Boy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,257 μηνύματα.
το ASUS
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

petran_r21

Δραστήριο μέλος

Ο petran_r21 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 620 μηνύματα.
Βασικα εχω μπερδευτει λιγο:P.Δεν ξερω και αν αξιζει να δωσεις λιγα χρηματα παραπανω για να αγορασεις εναν λαπτοπ καλυτερης μαρκας:hmm::hmm:..Σκεφτομαι να παρω μακροχρονια ομως,ενα macbook σταθερο ομως.Μπορει καποιος που ξερει να μου ταξινομισει τους επεξεργαστες των λαπτοπ που κυκλοφορουν στην αγορα-7 με 10 πρεπει να ειναι- απο τον καλυτερο-ισχυροτερο στον λιγοτερο ισχυρο?καθως και να αναφερει ποιους επεξεργαστες καλο θα ειναι να αποφυγουμε.Το λαπτοπ το θελω για προγραμματα της σχολης,ταινιες,ιντερνετ,και κανα παιχνιδακι
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maria....

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 1,970 μηνύματα.
μπες εδω,ειναι αυτο που ψαχνεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
Σκεφτομαι να παρω μακροχρονια ομως,ενα macbook σταθερο ομως.
μιλαμε για πεταμενα λεφτα κατα τη γνωμη μου..;)


Μπορει καποιος που ξερει να μου ταξινομισει τους επεξεργαστες των λαπτοπ που κυκλοφορουν στην αγορα-7 με 10 πρεπει να ειναι- απο τον καλυτερο-ισχυροτερο στον λιγοτερο ισχυρο?
ειναι απλο... παρε intel i5... οι i7 ειναι πολυ ζεστοι και ενεργοβοροι για λαπτοπ.και οι ι3 μικροτεροι,,(καλοι ομως σαν εναλλακτικοι..)

οι tταδε..και οι Pταδε.ειναι παλαιοτερης γενιας..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

petran_r21

Δραστήριο μέλος

Ο petran_r21 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 620 μηνύματα.
μιλαμε για πεταμενα λεφτα κατα τη γνωμη μου..;)



ειναι απλο... παρε intel i5... οι i7 ειναι πολυ ζεστοι και ενεργοβοροι για λαπτοπ.και οι ι3 μικροτεροι,,(καλοι ομως σαν εναλλακτικοι..)

οι tταδε..και οι Pταδε.ειναι παλαιοτερης γενιας..

μπορεις να μου ταξινομισεις ολους τους επεξεργαστες?ο i3 δεν ειναι καλος?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maria....

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 1,970 μηνύματα.
μπορεις να μου ταξινομισεις ολους τους επεξεργαστες?ο i3 δεν ειναι καλος?

intel atom,intel celeron,intel mobile,intel dual core,intel core 2 duo,intel core i3,intel core i5,intel core i7,amd turion,amd athlon,via nano.
αυτοι ειναι οι επεξεργαστες κατα αυξουσα σειρα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
intel atom,intel celeron,intel mobile,intel dual core,intel core 2 duo,intel core i3,intel core i5,intel core i7,amd turion,amd athlon,via nano.
αυτοι ειναι οι επεξεργαστες κατα αυξουσα σειρα.
καλα ειναι οι amd ανωτεροι απο τους intel?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maria....

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 1,970 μηνύματα.
καλα ειναι οι amd ανωτεροι απο τους intel?
Και εμενα μου φανηκε παραξενο αυτο.Οι amd ηταν φθηνοτεροι απο τους intel αρα νομιζω οτι ειναι το αντιθετο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
οι ιντελ ειναι απο οτι διαβασα θερμικα καλυτεροι και πιο σιγουροι..και αυτο για λαπτοπ ειναι το σημαντικοτερο..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

petran_r21

Δραστήριο μέλος

Ο petran_r21 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 620 μηνύματα.
Eσυ Αγγελε πως θα ταξινομουσες τους επεξεργαστες,και απο ποιον και μετα δεν αξιζει να αγορασεις?

Υ.Γ. η ταχυτητα του σκληρου δισκου τι ρολο παιζει και ποσο ταχυτητα καλο ειναι να εχει?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 5 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top