Σωματική ικανότητα

Guest 648211

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
γεια σας.
Λέγομαι Γιάννης καινούριος εδώ.
Έχω μια απορία. Έχω αλλεργική ρινίτιδα και αλλεργικό άσθμα. Αιτίες κυρίες η σκόνη , το πράσινο της φύσης, το κρύο και όταν το σώμα μου είναι σε έντονη σωματική δραστηριότητα. Κλειστή μύτη, δύσπνοια και πολλά άλλα.
Βέβαια παίρνω εισπνεόμενο μετά από κάποια κρίση άσθματος.
Στο στρατό τι παίζει με την ΣΙ μου;
 

Monte Cristo

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Mad Max αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,336 μηνύματα.
Μέχρι Ι3 ένοπλο σε κόβω, μην ελπίζεις για κάτι άλλο. Γνώμη μου. Αλλά όταν έρθει η ώρα θα φανεί. Αλλά δεν είναι κάτι οριστικό η ΣΙ. Αλλάζει και εν μέσω θητείας, με μια επανεξέταση
 

Guest 648211

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Μέχρι Ι3 ένοπλο σε κόβω, μην ελπίζεις για κάτι άλλο. Γνώμη μου. Αλλά όταν έρθει η ώρα θα φανεί. Αλλά δεν είναι κάτι οριστικό η ΣΙ. Αλλάζει και εν μέσω θητείας, με μια επανεξέταση
Πρέπει να προσκομίσω χαρτί από ειδικό;
 

Monte Cristo

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Mad Max αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,336 μηνύματα.
Μπορείς αν θέλεις, αλλά ό,τι και να προσκομίσεις, θα περάσεις από υγειονομική επιτροπή του στρατού(ναυτικού/αεροποριας). Αν θέλουν, το χαρτί που θα τους δώσεις το κάνουν σαΐτα
 

Guest 454371

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
γεια σας.
Λέγομαι Γιάννης καινούριος εδώ.
Έχω μια απορία. Έχω αλλεργική ρινίτιδα και αλλεργικό άσθμα. Αιτίες κυρίες η σκόνη , το πράσινο της φύσης, το κρύο και όταν το σώμα μου είναι σε έντονη σωματική δραστηριότητα. Κλειστή μύτη, δύσπνοια και πολλά άλλα.
Βέβαια παίρνω εισπνεόμενο μετά από κάποια κρίση άσθματος.
Στο στρατό τι παίζει με την ΣΙ μου;
Ένα παιδί στο στρατό με αυτά τα συμπτώματα τον είχαν βγαλει Ι2 ένοπλο από ότι θυμαμαι στο κέντρο που ήμουν στο Ναύπλιο

Σκέψου εγω με υποθυρεοειδισμό βγήκα Ι2 ΕΝΟΠΛΟ.

Έχουν μια λίστα όταν θα σε πάνε στο 401, το οποιο θα εξετασουν αυτα που αναφερεις και λενε αναλογα τα συμπτωματα διπλα και τη ΣΩΜΑΤΙΚΗ ΙΚΑΝΟΤΗΤΑ.

Γενικα στη θητεια μου όσα ΑΟΠΛΑ είδα, ήταν λόγω υπερβολικών κιλών, από παιδιά που πάθαιναν επιληψίες και έκαναν μόνο λάτζα ( ουτε νυχτερινο θαλαμοφυλήκι γιατί ήταν ελεύθεροι ύπνου). ΔΕΝ σε βγάζουν εύκολα ΑΟΠΛΟ.

Γενικα η γνώμη μου πάντως είναι αν μπορείς να πάρεις το ένοπλο να το παρεις, γιατί θα ταλαιπωρηθείς με το άοπλο.
 

Rebel1

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Rebel1 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 966 μηνύματα.
Επειδη λογω επαγγελματος τυχαινε να ειμαι σ αυτους που εξεταζουν τα παιδια πριν βγει η ΣΙ,εισαι Ι2. Το Ι1 και το Ι2 ειναι παντα ενοπλα,το Ι3 χωριζεται σε ενοπλο και αοπλο και απο κει και κατω ειναι αοπλα..συνηθως Ι2 βγαζαμε παιδια με μεγαλο βαθμο μυωπιας,με κιλα η με ρινιτιδα και ασθμα.πολλοι δεν δηλωναν καν τι εχουν οπως και γω πχ δεν δηλωσα τον υποθυροειδισμο.Εαν δεν θες να γινεις ΣΕΑ,ΕΛΔΥΚαριος η να υπηρετησεις ειδικες δυναμεις,μικρη σημασια εχει η ΣΙ.εγω επειδη ηθελα να ειμαι πεζοναυτης δεν δηλωσα τον υποθυροειδισμο ωστε να μεινω Ι1.ευκολα αλλαζει αν χρειαστει,απλα παρουσιαζεσαι στη πρωινη αναφορα και ζητας να περασεις απο επιτροπη
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top