Σύγκρουση τρένων στα Τέμπη (28/2/23)

Πουπουλίνα

Επιφανές μέλος

Η Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 29,501 μηνύματα.
Γιατί δεν φτιάχνουμε και κρατικά καφενεία κρατικά εστιατόρια κρατικά σουβλατζίδικα, κρατικά σουπερμαρκετ και κρατικά ψαράδικα ?
Να πουλάνε το σουβλάκι 0,30, τον φραπέ 0,20 και να γεμίζουμε το καλάθι της βδομάδας με 5-10 ευρώ? Να τρώμε φρέσκο ψάρι φτηνά και ικανοποιητικά?
Αφήνουμε τον κάθε ιδιώτη να μας ελέγχει την αγορά σουβλακιού και καφέ και τον κάθε σκλαβενίτη να μας ανεβάζει τον τιμάριθμο ?

Η ευθύνη στο δυστύχημα είναι η κορυφή του παγόβουνο σε αυτό το σάπιο κατασκεύασμα ελληνικό δημόσιο.
Σάπιο και ανίκανο για οτιδήποτε διότι κυβερνούν οι συνδικάλες και οι πολιτικοί επενεκλέγονται διότι τους παρέχουν ανομία και μαύρο χρήμα. Όσοι τα βάζουν με το κέρδος και τιος ιδιωτικοποιήσεις, είναι συνυπεύθυνοι, ας έκανε λίιιγο σοβαρότερη δουλειά το δημόσιο να του δείχναμε κάποις επιείκεια
Γιατι δεν λες καμαρι μου οτι εισαι καργα ΝΔ να τελειωνουμε; Διοτι τα υπολοιπα που λες ειναι σκετος αερας,κομψα το λεω.
ΤΟ ΕΛΛΗΝΙΚΟ ΔΗΜΟΣΙΟ ΤΟ ΕΦΤΙΑΞΕ ΤΟ ΚΟΜΜΑ ΣΟΥ ΜΑΖΙ ΜΕ ΤΟ ΠΑΣΟΚ ΚΑΙ ΤΟ ΕΦΤΙΑΞΑΝ ΕΤΣΙ ωστε μετα να πουνε τι σκατα που ειναι παμε ιδιωτικα.ΠΟΙΟΣ ΚΥΒΕΡΝΑ;

Σε αλλα κρατη μια χαρα ειναι το δημοσιο τους.

ΚΑΙ ΔΕΝ ΚΥΒΕΡΝΟΥΝ ΟΙ ΣΥΝΔΙΚΑΛΕΣ ΑΛΛΑ ΟΙ ΚΥΒΕΝΡΗΣΕΙΣ ΠΟΥ ΕΣΥ ΨΗΦΙΖΕΙΣ.
Αν τους κανουν οτι θελουν οι συνδικαλες ειναι ανικανοι..αλλα ΟΧΙ...ΞΕΡΟΥΝ ΤΙ ΣΚΑΤΑ ΚΑΝΟΥΝ ΟΙ ΚΥΒΕΡΝΗΣΕΙΣ ΠΟΥ ΕΣΥ ΨΗΦΙΖΕΙΣ.
 

Esperos1

Δραστήριο μέλος

Ο Esperos1 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 465 μηνύματα.

Πουπουλίνα

Επιφανές μέλος

Η Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 29,501 μηνύματα.
Εσείς τι ακριβώς "κάργα" είστε ?
Εγω ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΚΑΝΕΝΑ ΚΟΜΜΑ..απλα και ομορφα.Δεν οριζω τον εαυτο μου με κομμα.
Οπως και ανε χει εγω δεν μπηκα στο θεμα να πω ΟΛΟΙ ΦΤΑΙΤΕ...ΕΣΥ ΤΟ ΕΙΠΕΣ...ΑΚΟΥΤΑ ΤΩΡΑ.
Οχι δεν φταιμε ολοι.
ΦΤΑΙΣ ΕΣΥ ΠΟΥ ΤΟΥΣ ΨΗΦΙΖΕΙΣ και Η ΚΥΒΕΡΝΗΣΑΡΑ ΣΟΥ ΞΕΚΑΘΑΡΑ.4 χρονια κυβερνα....αλλους τοσους αιωνες πριν μαζι με ΠΑΣΟΚ..περιττα τα υπολοιπα.

Και το δημοσιο που βριζεισ ΑΥΤΟΙ ΤΟ ΕΦΤΙΑΞΑΝ..δεν ειναι ολα χάλια...ΕΙΝΑΙ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΑ ΣΗΜΕΙΑ ΤΟΥ ΔΗΜΟΣΙΟΥ ΧΑΛΙΑ...ΚΑΙ ΕΝΑ ΑΠΟ ΑΥΤΑ ΕΙΝΑΙ Ο ΙΔΙΩΤΙΚΟΠΟΙΗΜΕΝΟΣ ΣΙΔΗΡΟΔΡΟΜΟΣ ΜΕ ΜΙΑ ΕΤΑΙΡΙΑ ΣΚΑΤΑ ΣΤΑ ΜΟΥΤΡΑ ΜΑΣ ΚΑΙ ΕΝΑΝ ΟΣΕ ΚΟΜΜΑΤΟΣΚΥΛΟ ΤΗΣ ΝΔ.
Και τον ΝΔ γιδοβοσκο/βυσμα κερασακι στην τουρτα.

ΤΟ ΒΑΘΥ ΚΡΑΤΟΣ/ΛΑΡΥΓΓΙ ΕΙΝΑΙ Η ΝΔ,αυτη κυβερνα τωρα,

Ποιος φταιει ειπαμε;
 

akikos

Επιφανές μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 11,858 μηνύματα.
Σταμάτησαν την απεργία οι εργαζόμενοι. Επομένως ήταν για τα μάτια του κόσμου. Συνεπώς φταίνε.
 

Esperos1

Δραστήριο μέλος

Ο Esperos1 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 465 μηνύματα.
Εγω ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΚΑΝΕΝΑ ΚΟΜΜΑ..απλα και ομορφα.Δεν οριζω τον εαυτο μου με κομμα.
Οπως και ανε χει εγω δεν μπηκα στο θεμα να πω ΟΛΟΙ ΦΤΑΙΤΕ...ΕΣΥ ΤΟ ΕΙΠΕΣ...ΑΚΟΥΤΑ ΤΩΡΑ.
Οχι δεν φταιμε ολοι.
ΦΤΑΙΣ ΕΣΥ ΠΟΥ ΤΟΥΣ ΨΗΦΙΖΕΙΣ και Η ΚΥΒΕΡΝΗΣΑΡΑ ΣΟΥ ΞΕΚΑΘΑΡΑ.4 χρονια κυβερνα....αλλους τοσους αιωνες πριν μαζι με ΠΑΣΟΚ..περιττα τα υπολοιπα.

Και το δημοσιο που βριζεισ ΑΥΤΟΙ ΤΟ ΕΦΤΙΑΞΑΝ..δεν ειναι ολα χάλια...ΕΙΝΑΙ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΑ ΣΗΜΕΙΑ ΤΟΥ ΔΗΜΟΣΙΟΥ ΧΑΛΙΑ...ΚΑΙ ΕΝΑ ΑΠΟ ΑΥΤΑ ΕΙΝΑΙ Ο ΙΔΙΩΤΙΚΟΠΟΙΗΜΕΝΟΣ ΣΙΔΗΡΟΔΡΟΜΟΣ ΜΕ ΜΙΑ ΕΤΑΙΡΙΑ ΣΚΑΤΑ ΣΤΑ ΜΟΥΤΡΑ ΜΑΣ ΚΑΙ ΕΝΑΝ ΟΣΕ ΚΟΜΜΑΤΟΣΚΥΛΟ ΤΗΣ ΝΔ.
Και τον ΝΔ γιδοβοσκο/βυσμα κερασακι στην τουρτα.

ΤΟ ΒΑΘΥ ΚΡΑΤΟΣ/ΛΑΡΥΓΓΙ ΕΙΝΑΙ Η ΝΔ,αυτη κυβερνα τωρα,

Ποιος φταιει ειπαμε;
Εχω την πεποίθηση πως είστε κάτι "κάργα" και ντρέπεστε να το ομολογήσετε διότι παριστάνοντας τον "Δεν οριζω τον εαυτο μου με κομμα." νομίζετε πως προωθείτε τις ιδεοληψίες σας με πιο αποτελεσματικό τρόπο.

Εγώ μπήκα στο θέμα για να πω πως, όσοι πήγαν και διαδήλωσαν κατά του "κέρδους" και των ιδιωτικοποιήσεων αλλά δεν βρήκαν μισή κουβέντα να πουν για το σάπιο δημόσιο και την ανυπαρξία "αξιολόγησης", είναι συνυπεύθυνοι και συναυτουργοί.
 

Πουπουλίνα

Επιφανές μέλος

Η Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 29,501 μηνύματα.
Σταμάτησαν την απεργία οι εργαζόμενοι. Επομένως ήταν για τα μάτια του κόσμου. Συνεπώς φταίνε.
Ναι ναι...φταινε φταινε οι εργαζομενοι που σταματησαν να απεργουν.Διοτι βεβαια τους τρεχουν τα λεφτα απο τα πατζακια για να ζησουν χωρις μισθο.ΕΝΩ ΟΙ ΚΕΦΑΛΕΣ ΔΕΝ ΦΤΑΙΝΕ ΠΟΥ ΔΕΝ ΤΟΥΣ ΑΚΟΥΝΕ.
ΜΑΖΕΨΟΥ ΑΡΚΕΤΑ.
 

Esperos1

Δραστήριο μέλος

Ο Esperos1 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 465 μηνύματα.
Σταμάτησαν την απεργία οι εργαζόμενοι. Επομένως ήταν για τα μάτια του κόσμου. Συνεπώς φταίνε.
Τι απεργία μωρέ, αυτοί έπρεπε να απολυθούν όλο την ίδια μέρα και να δημεύσουν τις περιουσίες τους, με τα ρέστα να αποζημιώσουν .
 

Πουπουλίνα

Επιφανές μέλος

Η Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 29,501 μηνύματα.
Εχω την πεποίθηση πως είστε κάτι "κάργα" και ντρέπεστε να το ομολογήσετε διότι παριστάνοντας τον "Δεν οριζω τον εαυτο μου με κομμα." νομίζετε πως προωθείτε τις ιδεοληψίες σας με πιο αποτελεσματικό τρόπο.

Εγώ μπήκα στο θέμα για να πω πως, όσοι πήγαν και διαδήώσαν κατά του "κέρδους" και των ιδιωτικοποιήσεων αλλά δεν βρήκαν μισή κουβέντα να πουν για το σάπιο δημόσιο και την ανυπαρξία "αξιολόγησης", είναι συνυπεύθυνοι και συναυτουργοί.
Να εχεις την εντυπωση για τον εαυτο σου.Οχι για μενα.
Κατα τα αλλα κανενα επιχειρημα δεν βλεπω και λογικο διοτι στις κομματικες αερολογιες που λες δεν μπορει τιποτα να σταθει.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Τι απεργία μωρέ, αυτοί έπρεπε να απολυθούν όλο την ίδια μέρα και να δημεύσουν τις περιουσίες τους, με τα ρέστα να αποζημιώσουν .
Ετσι μπραβο..να εκδηλωνεσαι καμαρι μου..
 
Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Esperos1

Δραστήριο μέλος

Ο Esperos1 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 465 μηνύματα.
Να εχεις την εντυπωση για τον εαυτο σου.Οχι για μενα.
Πήρα το θάρρος επειδή λίγο παραπάνω, και σεις είπατε τι είμαι εγώ και με μπόλικα κοσμητικά
που δεν χαρακτηρίζουν ούτε γυναίκα ούτε καλλιτέχνη.

Αν δεν θέλετε να σας λένε, προσέχτε και σεις τι λέτε για άλλους.
 

Πουπουλίνα

Επιφανές μέλος

Η Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 29,501 μηνύματα.
Πήρα το θάρρος επειδή λίγο παραπάνω, και σεις είπατε τι είμαι εγώ και με μπόλικα κοσμητικά
που δεν χαρακτηρίζουν ούτε γυναίκα ούτε καλλιτέχνη.

Αν δεν θέλετε να σας λένε, προσέχτε και σεις τι λέτε για άλλους.
Ο καλλιτεχνης δεν ειναι οι κουβαδες και οι γλαστρες που νομιζεις εσυ.Οι καλ/τεχνες λενε την αληθεια και την λενε κοφτερα και σκληρα,,,αυτη ειναι η δουλεια τους.Οι καθωσπρεπισμοι ειναι για τα χάπατα.


Ο Πικασο ελεγε η ΤΕΧΝΗ ΕΙΝΑΙ ΤΣΕΚΟΥΡΙ ΣΤΑ ΧΕΡΙΑ ΤΟΥ ΔΗΜΙΟΥΡΓΟΥ.

Οποτε ασε τους καλ/νες στην ακρη..δεν το εχεις.

Κατα τα αλλα ΕΣΥ ΜΙΛΑΣ ΚΑΡΓΑ ΚΟΜΜΑΤΙΚΑ ΚΑΙ ΛΕΣ ΦΤΑΙΝΕ ΟΛΟΙ...ΟΤΙ ΛΕΕΙ ΤΟ ΚΟΜΜΑ ΣΟΥ.Εγω συμπερανα οτι εισια ενα κομμα διοτι ειναι ολοφανερο ΚΑΙ ΔΕΝ ΤΟ ΑΡΝΗΣΑΙ.Αρνησου το αν εχεις τα κοτσια.

Εγω ομως δεν ειμαι κανενα κομμα διοτι δεν ψηφιζω στη σειρα τα ιδια κομματα.

Ειμαι συγκεκριμενης ιδεολογιας , που δεν αντιστοιχει σε κανενα κομμα στην ελλαδα,σαφως και ψηφιζω αλλα .εχω κατακρεουργισει με τις λεξεις μου κομμα που ψηφισα σε συγκεκριμενα λαθη.

ΚΑΙ ΕΠΙΣΗΣ ΑΝ ΗΜΟΥΝ ΕΝΑ ΚΟΜΜΑΘΑ ΤΟ ΕΛΕΓΑ,κανενα δικαιωμα δενε χεις να λες οτι ΝΤΡΕΠΟΜΑΙ ΝΑ ΠΩ ΠΟΙΟ ΚΟΜΜΑ ΕΙΜΑΙ/Κανενα κομμα δεν ειμαι , εχω μια ιδεολογια ,ενιοτε ψηφιζω οτι θεωρω καλυτερο και τους κατακεραυνωνω οταν δεν συμφωνω με αυτα που κανουν και τελεια.

ΔΕΝ ΕΙΑΜΣΤΕ ΟΛΟΙ ΚΟΜΜΑΤΟΣΚΥΛΑ ΛΕΜΕ,ΟΥΤΕ ΠΡΟΒΑΤΑ.ΚΑΠΟΤΕ ΝΑ ΤΟ ΚΑΤΑΛΑΒΕΤΕ ΑΥΤΟ ΕΣΕΙΣ ΤΑ ΜΠΟΤΑΚΙΑ.

ΟΣΟΝ ΑΦΟΡΑ ΤΟ ΣΕΞΙΣΤΙΚΟ ΣΟΥ ΣΧΟΛΙΟ ΓΙΑ ΓΥΝΑΙΚΕΣ ΚΑΙ ΠΩΣ ΜΙΛΑΩ..ΘΑ ΣΟΥ ΠΩ ΝΑ ΒΑΛΕΙΣ ΤΙΣ ΣΕΞΙΣΤΙΚΕΣ ΣΟΥ ΙΔΕΕΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣ...ΣΤΟ ΧΡΟΝΟΝΤΟΥΛΑΠΟ ΣΟΥ/
Σε αντρα δεν θα το ελεγες αυτο σε γυναικα το λες...
ενδεικτικο τι απαρχαιωμενο ΝΔ μυαλο εισαι.
Καλα στερνα.
 

Ryuzaki

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Lost in Infinity αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Πολιτικός μηχανικός. Έχει γράψει 1,892 μηνύματα.
Να εχεις την εντυπωση για τον εαυτο σου.Οχι για μενα.
Κατα τα αλλα κανενα επιχειρημα δεν βλεπω και λογικο διοτι στις κομματικες αερολογιες που λες δεν μπορει τιποτα να σταθει.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:


Ετσι μπραβο..να εκδηλωνεσαι καμαρι μου..ακομα καλυτερα το(ν) παιζεις.

Κατσε μην εχουμε κανενα ατυχημα και σταματησει να πεφτει παρας με το ποστ...

Θα πει το δημοσιο... Δημοσιακι!!
 

akikos

Επιφανές μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 11,858 μηνύματα.
Ναι ναι...φταινε φταινε οι εργαζομενοι που σταματησαν να απεργουν.Διοτι βεβαια τους τρεχουν τα λεφτα απο τα πατζακια για να ζησουν χωρις μισθο.ΕΝΩ ΟΙ ΚΕΦΑΛΕΣ ΔΕΝ ΦΤΑΙΝΕ ΠΟΥ ΔΕΝ ΤΟΥΣ ΑΚΟΥΝΕ.
ΜΑΖΕΨΟΥ ΑΡΚΕΤΑ.
Δεν είπα ότι οι κεφαλές δεν φταίνε.
 

Esperos1

Δραστήριο μέλος

Ο Esperos1 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 465 μηνύματα.

Πουπουλίνα

Επιφανές μέλος

Η Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 29,501 μηνύματα.
Δεν είπα ότι οι κεφαλές δεν φταίνε.
Ελα να δεις αν ερχομαι.
1679512695193.png
 

akikos

Επιφανές μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 11,858 μηνύματα.

Πουπουλίνα

Επιφανές μέλος

Η Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 29,501 μηνύματα.
Όταν ένας επαγγελματίας οδηγός είτε αεροπλάνου, είτε λεωφορείου, είτε τρένου ξερει ότι το μέσο έχει πρόβλημα και δέχεται να μεταφέρει πολίτες φταιει.
ΟΧΙ ΟΤΑΝ ΤΟΝ ΕΚΒΙΑΖΟΥΝ με απολυση ΚΑΙ ΤΟ ΕΧΕΙ ΔΗΜΟΣΙΟΠΟΙΗΣΕΙ ΚΑΙ ΔΙΑΜΑΡΤΥΡΕΤΑΙ.ΜΕΤΑ ΦΤΑΙΕΙ Η ΚΥΒΕΡΝΗΣΑΡΑ ΤΟΥ ΠΟΥ ΔΕΝ ΤΟΝ ΑΚΟΥΕΙ.Τελος το τρολαρισμα.Αρκετα δηλαδη και η υπομονη εχει τα ορια της ακικε.
 

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Η δημόσιοι υπάλληλοι δεν απολύονται ειδικά για απεργίες.

Είναι ευθύνη τους να δουλεύει σωστά η υπηρεσία στην οποία δουλεύουν. Για αυτό λέγεται δημόσιο.
 

Πουπουλίνα

Επιφανές μέλος

Η Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 29,501 μηνύματα.
Η δημόσιοι υπάλληλοι δεν απολύονται ειδικά για απεργίες.
Η δημοσιοι υπαλληλοι ΔΕΝ ΠΛΗΡΩΝΟΝΤΑΙ ΟΤΑΝ ΑΠΕΡΓΟΥΝ.ΠΩΣ ΘΑ ΖΗΣΟΥΝ;ΕΠΙΣΗΣ ΔΕΝ ΠΑΙΡΝΟΥΝ ΑΥΤΟΙ ΑΠΟΦΑΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΑ ΤΡΕΝΑ.ΤΑ ΠΑΙΡΝΟΥΝ ΟΙ ΔΙΟΙΚΗΣΕΙΣ ΚΑΙ ΟΙ ΚΥΒΕΡΝΗΣΕΙΣ.Και οι δημοσιοι υπαλληλοι ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΝ ΝΑ ΑΠΕΡΓΟΥΝ ΕΣΑΕΙ.
Τελεία.
 

Esperos1

Δραστήριο μέλος

Ο Esperos1 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 465 μηνύματα.
ΟΧΙ ΟΤΑΝ ΤΟΝ ΕΚΒΙΑΖΟΥΝ με απολυση ΚΑΙ ΤΟ ΕΧΕΙ ΔΗΜΟΣΙΟΠΟΙΗΣΕΙ ΚΑΙ ΔΙΑΜΑΡΤΥΡΕΤΑΙ.ΜΕΤΑ ΦΤΑΙΕΙ Η ΚΥΒΕΡΝΗΣΑΡΑ ΤΟΥ ΠΟΥ ΔΕΝ ΤΟΝ ΑΚΟΥΕΙ.Τελος το τρολαρισμα.Αρκετα δηλαδη και η υπομονη εχει τα ορια της ακικε.
Αυτές οι αστειότητες που διαβάζουμε, είναι ενδεικτικό της γενικότερης κατάστασης,
έχουμε καταντήσει ένα πανηγύρι παλαβών και λολών.

Αν μια κυβέρνηση εκβιάζει με απόλυση, φυσικά δεν έχει απολυθεί κανένας τα τελευταία δε ξέρω και γώ πόσες δεκαετίες, αν παρόλα αυτά δεχθούμε ότι η κυβέρνηση απειλούσε, αλλά ο εργαζόμενος αψήφισε τις απειλές και με αυταπάρνηση και ηρωιμό, δημοσιοποίησε και διαμαρτυρήθηκε και μετά δεν απολύθηκε αλλά επειδή διαμαρτυρήθηκε, αθώος, δε ξέρω, αυτά δεν κολλάνε ρε παιδάκι μου. Είπαμε, βρωμάει και ζέχνει το δημόσιο, μην πάτε να μας παραπλανήσετε.

Λίγο κατανόηση κειμένου θέλει για να βελτιώσουμε την καθημερινότητά μας.
Αλλιώς,αστα να πάνε.
 

Πουπουλίνα

Επιφανές μέλος

Η Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 29,501 μηνύματα.
Αυτές οι αστειότητες που διαβάζουμε, είναι ενδεικτικό της γενικότερης κατάστασης,
έχουμε καταντήσει ένα πανηγύρι παλαβών και λολών.

Αν μια κυβέρνηση εκβιάζει με απόλυση, φυσικά δεν έχει απολυθεί κανένας τα τελευταία δε ξέρω και γώ πόσες δεκαετίες, αν παρόλα αυτά δεχθούμε ότι η κυβέρνηση απειλούσε, αλλά ο εργαζόμενος αψήφισε τις απειλές και με αυταπάρνηση και ηρωιμό, δημοσιοποίησε και διαμαρτυρήθηκε και μετά δεν απολύθηκε αλλά επειδή διαμαρτυρήθηκε, αθώος, δε ξέρω, αυτά δεν κολλάνε ρε παιδάκι μου. Είπαμε, βρωμάει και ζέχνει το δημόσιο, μην πάτε να μας παραπλανήσετε.

Λίγο κατανόηση κειμένου θέλει για να βελτιώσουμε την καθημερινότητά μας.
Αλλιώς,αστα να πάνε.

Κατα τα αλλα για πες...ποιος φταιει για τα τεμπη ειπαμε;ΞΕΚΑΘΑΡΑ ΠΛΗΖ....οι υπαλληλοι;
 
Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top