Ταμείο;;

stellak

Νεοφερμένος

Η stellak αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 51 ετών και μας γράφει απο Γαλάτσι (Αττική). Έχει γράψει 67 μηνύματα.
Νομίζω ότι χάσαμε πάλι λίγο το νόημα... Η όλη αρχική ιδέα (τουλάχιστον όπως το κατανόησα εγώ) ήταν να παρέχεται η δυνατότητα σε όλους μας, μα ΟΛΟΥΣ μας όμως, και τους εκτός Αθήνας, να βάζουμε από ενα - δυο ευρώ κάθε φορά που θέλουμε (ενδεικτικό το ποσόν...) για περιστατικά που χρειάζονται άμεση οικονομική ενίσχυση πχ. Άρια. Ούτε ντροπές θα υπήρχαν για το ποσό της κατάθεσης ούτε καχυποψίες για το που πάνε τα λεφτα. Μόνο αυτή τη χρησιμότητα θα είχε ένα κοινό ταμείο και όχι να μας δυσκολέψει τη ζωή. Τώρα για ποιο τροχό μιλάμε ότι ανακαλύψαμε, δεν κατάλαβα...:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Νατάσα

Νεοφερμένος

Η Νατάσα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 13 μηνύματα.
Κι εγώ θα συμφωνήσω μαζί σου Στέλλα! Εγώ πιστέυω ότι αφού μπούμε στη διαδικασία να βάλουμε τα 2 - 3 ευρώ μας στο συγκεκριμένο λογαριασμό θα εμπιστευτούμε και τα ανάλογα άτομα για το που θα τα διαθέσουν. Επίσης το καλό που πιστέυω ότι θα έχει ο λογαριαμός εκτός από αυτά που ανέφερε πιο πάνω η στέλλα θα είναι ότι θα υπάρχει εκεί ένα ποσό και δεν θα χρειάζεται να τρέχουμε στις διαφορετικές τράπεζες για κατάθεση για επείγον περιστατικό. Επίσης πιστέυω ότι μπορεί και οικονομικά να έιναι πιο εύκολο για κάποιους από εμάς να καταθέτουμε μικρά χρηματικά ποσά συχνότερα παρά πιο μεγάλα σε συγκεκριμένα χρονικά διαστήματα!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Havana

Νεοφερμένος

Η Katrin! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 44 ετών, επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Καπανδρίτι (Αττική). Έχει γράψει 82 μηνύματα.
συμφωνω .ξαναγυρναμε λοιπον στο αρχικο ποστ....
:|
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

zorica

Νεοφερμένος

Η zorica αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 54 ετών. Έχει γράψει 42 μηνύματα.
Ελατε τωρα τα κανετε τοσο δυσκολα.Ανοιξτε εναν λογαριασμο και κανετε στο σαιτ ενα τιτλο ΛΟΓΑΡΙΑΣΜΟΣ να μπορουν να μπαινουν ολοι και να βλεπουν το τι γινεται με τα χρηματα.Και αν γινεται να κανουμε μονο καταθεσεις και απο το ιντερνετ που θα χρεωνεται ο τηλ.λογαριασμος του ατομου(εαν το επιλεξει ο ιδιος)και να βλεπουμε απλα σε ποιους σκοπους πηγαινουν τα λεφτα.Τι μας νοιαζει ποιος τα διαχειριζεται αρκει να γινονται οι δουλιες;).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

yasmin1gr

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η yasmin1gr αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ψυχολόγος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 122 μηνύματα.
Λοιπον επειδη εγω τα πολλα λογια τα απεχθανομαι και ειμαι των πραξεων αν θελετε προχωραμε οσοι θελουν, ειτε με την συμφωνια των admin ειτε ετσι οπως γινεται μεχρι τωρα, κανοντας κι ενα επιπλέον λογαριασμο οτι θελετε βοηθεια απο δω θεσσαλονικη ευχαριστως.

Η πειρα μου Ρυκο λεει οτι καλο ειναι να βοηθαμε τα ηδη υπαρχοντα μεν αλλα πολλες φορες υπαρχουν πολλοι σοβαροι λογοθι που εχουν σχεση με τους ανθρωπους που ειναι μεσα που τα υπαρχοντα δεν προχωρανε κι εκει καλυτερα να κανεις κατι νεο.

Μην μπερδευουμε φορουμ με σωματειο η λογαριασμο ιδιωτων με καλες προθεσεις με οργανωμενο σωματειο ειναι τελειως διαφορετικα τα πραγματα εδω χρειαζεται απλα ενα δυο ατομα αντε τρια να συννενοουνται και να μπορει να τα βρει ευκολα ο καθενας δεν ειναι πια τοσο δυσκολο.. στο παρελθον καθε φορα που τα λεγαμε δε γινοταν τιποτα τωρα μην ξαναρχισουμε τα ιδια ας πουμε ποιοι θελουν και οσοι δεν θελουν ας μην συμμετεχουν εκτος εαν πειστουν με τον καιρο οτι εχει νοημα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

zorica

Νεοφερμένος

Η zorica αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 54 ετών. Έχει γράψει 42 μηνύματα.
Ειμαι μεσα:up:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

RedCat

Νεοφερμένος

Η RedCat αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 109 μηνύματα.
από το ποστ της Στελλα και κάτω και εγώ συμφωνώ :D. Μην χανουμε παιδια την ουσία. Ολα καλά..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

yasmin1gr

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η yasmin1gr αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ψυχολόγος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 122 μηνύματα.
Ωραια πειτε και ποιοι αλλοι συμφωνειτε σιγα σιγα να μαζευτουμε κα μετα βλεπουμε και ποιος θα ειναι υπευθυνος στο λογαριασμο η υπευθυνοι αν ειναι 3-4.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Havana

Νεοφερμένος

Η Katrin! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 44 ετών, επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Καπανδρίτι (Αττική). Έχει γράψει 82 μηνύματα.
μεσα και το αβανι , βανιλια, μπουλης , κουβα, περλα ωκεανος και μπεατρις (coming soon) θα κανουμε την κονσερβα μας παξιμαδι
:lol:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

zorica

Νεοφερμένος

Η zorica αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 54 ετών. Έχει γράψει 42 μηνύματα.
μεσα και το αβανι , βανιλια, μπουλης , κουβα, περλα ωκεανος και μπεατρις (coming soon) θα κανουμε την κονσερβα μας παξιμαδι
:lol:
:lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

drusilia

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η drusilia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 139 μηνύματα.
Παιδια δεν μιλάμε για τρελά ποσά...
Δεν τρεχει κατι να υπαρξει ενας λογαριασμος ωστε να μην ψαχνομαστε καθε φορα που θα πανε τα λεφτα. Και συνεχιζει το πραγμα να δουλευει με τον ιδιο τροπο. Μαζευονται οταν χρειαστει λεφτά για το περιστατικο. Αυτοι που βάζουν στέλνουν ενα πμ στον υπεύθυνο, ποσα δεν ανακοινώνονται δημοσιως, μονο τα ονοματα αυτων που έχουν συνεισφέρει.
Εγω δεν έχω προβλημα να μπει το ονομα μου σε ενα τέτοιο λογαριασμο. Τώρα αν θα πάρω σε κάποια φάση τα 300 ευρω που θα μαζευτουν για το επομενο αδεσποτο να τα φάω, δεν νομιζω οτι θα παω και πολύ μακρια, θα με βρειτε! :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

drusilia

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η drusilia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 139 μηνύματα.
Α, ο Ραουλ διαφωνει με το ολο εγχειρημα γιατι δνε γουσταρει η μαμα του να τρεχει για τα βρωμο-αδεσποτα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

RedCat

Νεοφερμένος

Η RedCat αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 109 μηνύματα.
δεν θα πας Κούβα???
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

RedCat

Νεοφερμένος

Η RedCat αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 109 μηνύματα.
και καλά κάνει το αγόρι σου. Εγω από τον Τσε το κραταω κρυφό...(ακόμα) η Μαφαλντιν δεν ακουει οπότε θα το πω σε αυτή...:lol:
εγω θα σε προτεινα έτσι και αλλιως για το ρόλο, ας πουμε και αλλους 3 ή 2 να κλεισει το θεμα και να δουμε σε ποια τραπεζα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

yasmin1gr

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η yasmin1gr αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ψυχολόγος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 122 μηνύματα.
θα κανουμε την κονσερβα μας παξιμαδι
... αυτο να δω κι ας πεθανω...:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

yasmin1gr

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η yasmin1gr αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ψυχολόγος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 122 μηνύματα.
Παντως πρεπει να ειναι και φυσικα τα προσωπα αν ειναι στην αθηνα θα ειναι αθηναιες με ταυτοτητα και βουλα κι α θελετε μπορουμε να ορισουμε εναν εκπροσωπο αα πολη πχ αν εχετε κατι στη θεσσαλονικη μπορουμε να βοηθησουμε η στελλα Β κι εγω αν ειναι στη Λαρισα καποιος αλλος.. αν ειναι στην Ορεστιάδα ξερουμε ποιος δε χρειαζεται να πω.. παω γιατι με φωναζει ο βουλιτσος...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

drusilia

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η drusilia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 139 μηνύματα.
Κοριτσια οτι θελετε. Εγω ειπα ειμαι μεσα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fru_fru

Νεοφερμένος

Η fru_fru αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 60 ετών και μας γράφει απο Καλλιθέα (Αττική). Έχει γράψει 32 μηνύματα.
Για να πω την αληθεια νομισα πως εκανα "γκαφα" με το θεμα "ταμειο"!!
Τελικα μαλλον βρεθηκε η λυση.
Εγω ειμαι μεσα, σαν νεοτερη στην παρεα σας περιμενω να αποφασισετε εσεις ποιος θα ειναι ο δικαιουχος και οταν γινει αυτο απλα.... πες τε το!!!

Αν ειμαστε 3 χιλιαδες μελη (σορρυ, ακομα δε ξερω τα κατατοπια για να δω ποσοι ειμαστε, απλα το διαβασα εδω) ε, και ενα ευρω το μηνα.. βοηθα, δε νομιζετε??? ΧΩΡΙΣ ΑΥΤΟ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΥΠΟΧΡΕΩΤΙΚΟ!

Για σκεφτειτε... 12 ευρω απ τον καθενα μας επι 4 = μια στειρωση γατουλινου που θα φερει στο κοσμο πολλα γατακια πεινασμενα στο δρομο :hmm:

φιλικα
Φρου φρου
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

drusilia

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η drusilia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 139 μηνύματα.
Αποψή μου ειναι οτι δεν πρέπει να μπλεχτει το Mycat σαν Mycat σε αυτο. εγώ αν ημουν η μισελ δεν θα ήθελα να αναλάβω μια τέτοια ευθύνη. Ας ειναι κάποιοι απο εμας, ουτε καν μοντερειτορς.
Ανοιγουν 2-3 απο εμας ενα κοινο βιβλιαριο να υπαρχει για ωρα αναγκης. Ταμιευτηριο μάλλον;

Και προτεινω να μην μαζευονται μεγαλα ποσά εκεί, να είμαστε ολοι ήσυχοι (δηλαδη να μην μπορω να παω Κουβα Νότα, άντε κανένα ευρωπαικο ταξιδάκι, να παω να δω τον Αλεξανδρο στο Βερολινο πχ :) )

Φυσικα και με αυτο μπορει να ειπωθουν διάφορα και να προξύψουν τσακωμοι, ολα στο πρόγραμμα ειναι. Αλλα απο την άλλη ειναι λιγο πρόβλημα κάθε φορα που μαζεύουμε λεφτά για τα διάφορα να ψαχνομαστε και να στελνουμε λογαριασμους απο δω κι απο κει με πμ.

Ας υπάρχει αυτο και ο καθενας δινει οποτε και αν θέλει κατα την κρίση του.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Raisa

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Raisa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 52 ετών, επαγγέλεται Δάσκαλος/α και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 142 μηνύματα.
Γειά παιδιά και από μένα...:) μια άλλη λύση θα ήταν, να υπάρχει ένας λογαριασμός, και όποτε προκύπει ανάγκη, να βάζουμε χρήματα εκεί, αντί να ψάχνουμε ποιός μαζεύει τα λεφτά....να βάζουμε δηλαδή τα λεφτά αφού προκύψει ανάγκη και όχι σαν αποθεματικό...:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top