Ταξίδια στην Ευρώπη: Τι δεν πρέπει να χάσουμε

ManosC4

Νεοφερμένος

Ο ManosC4 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 15 μηνύματα.
Λίγο off topic αυτό που θα πω αλλά παρατηρώ παντού στα σοσιαλ μίντια ότι ο κόσμος γράφει τον αριθμό χωρών και πόλεων που έχει ταξιδέψει στο εξωτερικό. Και το είδα και στο πάνω μήνυμα το οποίο ήταν η αφορμή για αυτό το μήνυμα προφανώς. Γιατί λέτε ότι συμβαίνει αυτό; Ειλικρινά ρωτάω, δεν το καταλαβαίνω.

Δεν έχει σχέση το δικό μου με αυτό που αναφέρεις.
Εγώ το έγγραφα σε μια ομάδα / φόρουμ που μιλάω με άγνωστους.

Όσο αφορά τα σοσιαλ νομίζω εκεί αλλάζει, το κάνουν για επίδειξη και το φαίνεσθαι για να το παίξουν τραβελερς.
 

sunsetpp

Νεοφερμένος

Η Penny αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Fashion designer και μας γράφει απο Ραφήνα (Αττική). Έχει γράψει 104 μηνύματα.
με ενδιαφερει το θεμα!
παρακολουθω!
 

Μαρια43

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Μαρια43 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 147 μηνύματα.
Καλησπέρα σε όλους! Ενδιαφέρομαι να κάνω ένα ταξίδι στη Σκωτία και συγκεκριμένα στο Εδιμβούργο. Πόσες μέρες θεωρείτε ότι είναι αρκετές ώστε να καταφέρω να απολαύσω μερικά από τα αξιοθέατα της πόλης; Κάθε απάντηση θα φανεί πολύ χρήσιμη!
 

rafaela11

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ραφαηλία αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,790 μηνύματα.
Καλησπέρα σε όλους! Ενδιαφέρομαι να κάνω ένα ταξίδι στη Σκωτία και συγκεκριμένα στο Εδιμβούργο. Πόσες μέρες θεωρείτε ότι είναι αρκετές ώστε να καταφέρω να απολαύσω μερικά από τα αξιοθέατα της πόλης; Κάθε απάντηση θα φανεί πολύ χρήσιμη!
Δεν έχω πάει αλλά φίλοι μου που πήγαν μου είπαν πως θέλει σίγουρα 6 ημέρες και πανω
 

Wonderful

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Αγγελική αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,621 μηνύματα.
Καλησπέρα σε όλους! Ενδιαφέρομαι να κάνω ένα ταξίδι στη Σκωτία και συγκεκριμένα στο Εδιμβούργο. Πόσες μέρες θεωρείτε ότι είναι αρκετές ώστε να καταφέρω να απολαύσω μερικά από τα αξιοθέατα της πόλης; Κάθε απάντηση θα φανεί πολύ χρήσιμη!
Εκεί προσπαθούμε να πάμε και εμείς , αλλά εγώ που ρώτησα μου είπαν Άνοιξη προς καλοκαίρι καλύτερα. Σίγουρα 6-7 μέρες.
 

Skiyo

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο George αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,820 μηνύματα.
Καλησπέρα σε όλους! Ενδιαφέρομαι να κάνω ένα ταξίδι στη Σκωτία και συγκεκριμένα στο Εδιμβούργο. Πόσες μέρες θεωρείτε ότι είναι αρκετές ώστε να καταφέρω να απολαύσω μερικά από τα αξιοθέατα της πόλης; Κάθε απάντηση θα φανεί πολύ χρήσιμη!
Επειδή είναι μικρή πόλη και είναι μαζεμένα τα αξιοθέατα δεν θες πάνω από 4-5 μέρες αναλόγα με το ρυθμό σας. Εγώ πάντως είδα αρκετά αξιοθέατα μέσα σε 2.5 μέρες λόγο περιορισμένου χρόνου και είδα αρκετά μουσεία, γνωστό νεκροτάφειο, βόλτα σε πάρκα κτλ. Ήμασταν στο δρόμο από το πρωί και γυρνούσαμε το βραδάκι. Πιστεύω ότι είδα αρκετά από αυτά που προτείνονται στο ιντερνετ.
 

Μαρια43

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Μαρια43 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 147 μηνύματα.

Wonderful

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Αγγελική αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,621 μηνύματα.
Για Λονδίνο χρειάζονται σίγουρα 10 μέρες;
Δεν θέλω να πάω στο Λονδίνο. Δεν είναι από τα ταξίδια που έχω σκοπό να πραγματοποιήσω. Στη Σκωτία θέλω να πάω αλλά θα ήθελα να δω και εξοχή, όχι μόνο το Edinburgh.
 

taketrance

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο taketrance αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,031 μηνύματα.
Καλησπέρα σε όλους! Ενδιαφέρομαι να κάνω ένα ταξίδι στη Σκωτία και συγκεκριμένα στο Εδιμβούργο. Πόσες μέρες θεωρείτε ότι είναι αρκετές ώστε να καταφέρω να απολαύσω μερικά από τα αξιοθέατα της πόλης; Κάθε απάντηση θα φανεί πολύ χρήσιμη!

4 μέρες είναι αρκετές, δεν είναι και πολύ μεγάλη πόλη. Και 6-7 να μείνεις δε θα βαρεθείς βέβαια, το Εδιμβούργο είναι πανέμορφο και μπορείς να βγεις και λίγο εκτός πολης, πχ στο South Queensferry που είναι μια μικρη γραφική κωμόπολη η μια ημερήσια εκδρομή στα Highlands.
 

Skiyo

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο George αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,820 μηνύματα.
Για Λονδίνο χρειάζονται σίγουρα 10 μέρες;
Είναι τεράστια πόλη, πάντα δεν θα έχεις προλάβει να δεις κάτι και θα κοστίζει πολύ το ξενοδοχείο και το φαγητό αν μείνεις όντως 10 μέρες. Σιγουρα θα χρειαστείς πολλά λεφτά, δεν είναι οικονομικός προορισμός ακόμα και με τη λίρα που έχουν. Δεν χρειάζεται να δεις όλα τα αξιοθέατα, 6-8 μέρες είναι καλά για να έχεις μια ιδέα.
Τώρα για 10 μέρες είναι δική σου επιλογή αλλά επειδή το Λονδίνο είναι κοντά στη Ευρώπη και έχει συχνα φτήνες πτήσεις μπορείς να το επισκεφτείς και άλλη φορά. Εκτός αν έχεις σκοπό να συνδυάσεις με άλλες πόλεις στη Αγγλία.
 

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,843 μηνύματα.
Εγω θα σας πω ποιες πολεις ειναι must απο τις χωρες που εχω παει μεχρι στιγμης, ολες Ευρωπαικες.

Το Λονδινο (χωρις σχολια)
Το Παρισι, ειδικα αν πατε ταξιδι με την κοπελα σας.
Κι εδώ Λονδίνο και Παρίσι γράφει. Το άρθρο είναι πρόσφατο. 12 Απριλίου 2024.
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top