Τα ελαττώματα του άντρα

Ποιο είναι το χειρότερο ελάττωμα του άντρα;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 84)
  • Ψεύτης

    Ψήφοι: 15 17.9%
  • Τσιγκούνης

    Ψήφοι: 6 7.1%
  • Πνεύμα αντιλογίας

    Ψήφοι: 6 7.1%
  • Ατημέλητος

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • Βωμολόχος

    Ψήφοι: 6 7.1%
  • Αναποφάσιστος

    Ψήφοι: 6 7.1%
  • Ασυνεπής

    Ψήφοι: 5 6.0%
  • Πολυλογάς

    Ψήφοι: 2 2.4%
  • Ξερόλας

    Ψήφοι: 9 10.7%
  • Μαμάκιας

    Ψήφοι: 17 20.2%
  • Όλα τα παραπάνω

    Ψήφοι: 5 6.0%
  • Άλλο...

    Ψήφοι: 2 2.4%
  • ΔΞ/ΔΑ

    Ψήφοι: 5 6.0%

venividivici

Τιμώμενο Μέλος

Η venividivici αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 23,236 μηνύματα.
Ποια ειναι αυτά τα ελαττώματα του άντρα που σας κάνουν εξω φρενών;
Τι είναι αυτό που δεν ανεχεστε με τίποτα;
Απο την άλλη πλευρα λενε οτι "Κάνε τα ελαττώματα του να φαινονται προτερήματα..."
Μπορει να γινει αυτό για όλα τα ελαττώματα;

Ας συζητήσουμε λοιπόν εδώ για τα ελαττώματα του άντρα....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Tickle

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Tickle αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 181 μηνύματα.
Γίνεται να αλλάξει η ψηφοφορία και να ψηφίζουμε 2-3 επιλογές ταυτόχρονα;;:P:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nicole1987

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Nicole1987 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Καθηγητής/τρια και μας γράφει απο Κύπρος (Ευρώπη). Έχει γράψει 223 μηνύματα.
Ο καθε ανθρωπος εχει διαφορετικο χαρακτηρα και επομενως δεν γινεται ολοι οι αντρες η ολες οι γυναικες να εχουν τα ιδια ελαττωματα. Ειναι απλα γενικευσεις
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Emilouko

Περιβόητο μέλος

Η Γιούκου αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 5,143 μηνύματα.
Ο καθε ανθρωπος εχει διαφορετικο χαρακτηρα και επομενως δεν γινεται ολοι οι αντρες η ολες οι γυναικες να εχουν τα ιδια ελαττωματα. Ειναι απλα γενικευσεις
Νομίζω ότι το θέμα είναι αναφορικά με το ποιο ελάττωμα μας ενοχλεί περισσότερο σε κάποιον άνδρα. Δεν εξυπακούεται ότι τα παραπάνω τα έχουν όλοι.Τουλάχιστον έτσι το εξέλαβα εγώ :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nicole1987

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Nicole1987 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Καθηγητής/τρια και μας γράφει απο Κύπρος (Ευρώπη). Έχει γράψει 223 μηνύματα.
Ναι μαλλον ποιο γενικευμενο ειναι. Ποιο ελαττωμα σας ενοχλει περισσοτερο στους αντρες γενικα..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

edweimaste

Πολύ δραστήριο μέλος

Η edweimaste αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,050 μηνύματα.
Η δειλία και η ψευτομαγκιά που χαρακτηρίζει κάποιους!Το να το παίζει ότι είναι ο ''ένας'' και δεν υπάρχει άλλος κανένας! :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 712911

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Να το παίζει ΘΕΟΣ και να έχει υπερβολική αυτοπεποίθηση στον εαυτό του είτε πρόκεται για την εξωτερική του εμφάνιση είτε για τις απαράμιλλες ικανότητές του. Εν ολίγοις, αλαζονεία. :upside:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

merry poppins

Δραστήριο μέλος

Η merry poppins αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φωτογράφος και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 425 μηνύματα.
αυτους που το παιζουν οτι τα ξερουν ολα ενω δεν ξερουν τιποτα στην ουσια
την υπερβολικη αυτοπεποιθηση οπως ηδη ειπαν
ουτε το μαμακιας αντεχω αλλα
απο τα χειροτερα ειναι αυτοι που αντι να δεχοντουν το ας πουμε ενα ελαττωμα τους η την αρνηση πανε να το φορτωσουν σε σενα το προβλημα-θεμα και το λανσαρουν στους αλλους οτι εσυ δεν εκανες σωστα κατι, οτι εσυ ειχες το προβλημα και καποιο ελαττωμα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Tickle

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Tickle αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 181 μηνύματα.
'Aντρας ξερόλας: ''Ας το αγάπη μου να σου δείξω εγώ πως να το φτιάξεις!'' [απο μια απλή κατασκεύη μέχρι φαγητό] Ακόμα και να μην έχει καν διαβάσει τις οδηγίες χρήσεως πχ θα σου πει ότι τις ξέρει απ'έξω και δεν θα σε αφήσει να κάνεις τίποτα μόνη σου.Ή ''Θα πάρουμε αυτό το φαγητό/ποτό/κτλ'' και δεν σ'αφήνει καν να δεις ποιές άλλες επιλογές έχεις.

Άντρας ψεύτης:'' Έλα αγάπη μου δεν θα έρθω για βραδινό, στο σινεμά, στην γιορτή σου[!] μου έτυχε κάτι έκτακτο'' και μετά τον βλέπεις να πίνει τσίπουρα, μπύρες κτλ με τους φίλους στην διπλανή γωνία γιατί εκεί έχει τους καλύτερους μεζέδες! Ή σου λέει πως σήμερα ειδικά έχεις φτιάξει το τέλειο φαγητό,γλυκό κτλ και δεν τρώει τίποτα ή σε κολακεύει για το τέλειο φόρεμα που πήρες και μετά σε θάβει στους φίλους του ότι πάχυνες, ντύνεσαι άκομψα, δεν έχεις στυλ κτλ

Άντρας μαμάκιας: ''Έλα μαμά ποια γραβάτα,παπούτσι,πουκάμισο να πάρω;'' [ας έχει γίνει 30 ετών ] ''Πώς το φτιάχνεις το γιουβέτσι γιατί η Τζένη δεν το πετυχαίνει καθόλου!'' Και να ακούς συνέχεια μέσα στη μέρα ''Να πάρω την μαμά μου να την ρωτήσω αυτή θα ξέρει!''

Αυτά τα τρια ελαττώματα δεν τα αντέχω προσωπικά καθόλου! Τα υπόλοιπα πχ τσιγκούνης που δεν δίνει ούτε ευρώ για μπουρμπουάρ έχω δει με τον καιρό να σταματάει.Όπως και ο ατημέλητος, ασυνεπής κτλ Για το μόνο που ακόμα έχω αμφιβολίες είναι ο πολυλογάς!:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

unπαικτable

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο unπαικτable αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 963 μηνύματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prinCess.

Επιφανές μέλος

Η prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Fashion designer και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 12,089 μηνύματα.
Δεν είναι κανένας ίδιος, πολύ περίεργο και στερεοτυπικό θέμα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DarthFederer

Διάσημο μέλος

Ο DarthFederer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,281 μηνύματα.
Η ερωτηση πρεπει να ειναι, τι σας χαλαει περισσοτερο στον αντρα/στη γυναικα. Τωρα ειναι λες και υπαρχει ενα ειδος αντρα και ενα γυναικας που εχει ολα τα κουσουρια μαζεμενα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

merry poppins

Δραστήριο μέλος

Η merry poppins αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φωτογράφος και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 425 μηνύματα.
'

Άντρας μαμάκιας: ''Έλα μαμά ποια γραβάτα,παπούτσι,πουκάμισο να πάρω;'' [ας έχει γίνει 30 ετών ] ''Πώς το φτιάχνεις το γιουβέτσι γιατί η Τζένη δεν το πετυχαίνει καθόλου!'' Και να ακούς συνέχεια μέσα στη μέρα ''Να πάρω την μαμά μου να την ρωτήσω αυτή θα ξέρει!''

ωραια τα γεμιστα σου αλλα ...α σαν της μαμας μου δεν ειναι....:whistle: tragic
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 19,771 μηνύματα.
'Aντρας ξερόλας: ''Ας το αγάπη μου να σου δείξω εγώ πως να το φτιάξεις!'' [απο μια απλή κατασκεύη μέχρι φαγητό] Ακόμα και να μην έχει καν διαβάσει τις οδηγίες χρήσεως πχ θα σου πει ότι τις ξέρει απ'έξω και δεν θα σε αφήσει να κάνεις τίποτα μόνη σου.Ή ''Θα πάρουμε αυτό το φαγητό/ποτό/κτλ'' και δεν σ'αφήνει καν να δεις ποιές άλλες επιλογές έχεις.

Άντρας ψεύτης:'' Έλα αγάπη μου δεν θα έρθω για βραδινό, στο σινεμά, στην γιορτή σου[!] μου έτυχε κάτι έκτακτο'' και μετά τον βλέπεις να πίνει τσίπουρα, μπύρες κτλ με τους φίλους στην διπλανή γωνία γιατί εκεί έχει τους καλύτερους μεζέδες! Ή σου λέει πως σήμερα ειδικά έχεις φτιάξει το τέλειο φαγητό,γλυκό κτλ και δεν τρώει τίποτα ή σε κολακεύει για το τέλειο φόρεμα που πήρες και μετά σε θάβει στους φίλους του ότι πάχυνες, ντύνεσαι άκομψα, δεν έχεις στυλ κτλ

Άντρας μαμάκιας: ''Έλα μαμά ποια γραβάτα,παπούτσι,πουκάμισο να πάρω;'' [ας έχει γίνει 30 ετών ] ''Πώς το φτιάχνεις το γιουβέτσι γιατί η Τζένη δεν το πετυχαίνει καθόλου!'' Και να ακούς συνέχεια μέσα στη μέρα ''Να πάρω την μαμά μου να την ρωτήσω αυτή θα ξέρει!''

Αυτά τα τρια ελαττώματα δεν τα αντέχω προσωπικά καθόλου! Τα υπόλοιπα πχ τσιγκούνης που δεν δίνει ούτε ευρώ για μπουρμπουάρ έχω δει με τον καιρό να σταματάει.Όπως και ο ατημέλητος, ασυνεπής κτλ Για το μόνο που ακόμα έχω αμφιβολίες είναι ο πολυλογάς!:P

Συνεπώς ποιο είδος σ' αρέσει; :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fotini97

Νεοφερμένος

Η Φωτεινή αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαθητής/τρια. Έχει γράψει 11 μηνύματα.
ψεύτης, πολυλογάς, πνεύμα αντιλογίας
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

blonde_angel

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η blonde_angel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Αισθητικός και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 312 μηνύματα.
Για να μην μακρηγορήσω θα πω μόνο πως με ενοχλούν αυτοί που δεν κρατάνε τον λόγο τους, τις υποσχέσεις που δίνουν και που κρύβονται πίσω από μεγάλα λόγια και από έργα δεν...
Είναι ένα ελάττωμα που δεν μπορεί να γυρίσει σε προτέρημα, όπως επίσης πιστεύω πως είναι και αυτό που μπορεί να κάνει το μεγαλύτερο κακό σε μια γυναίκα σε σχέση με τα κάθε άλλο ελάττωμα που μπορεί να έχει ένας άντρας. Το θέμα είναι πως όταν οι γυναίκες (που δεν έχουμε εμπειρία) εντοπίζουμε ένα τέτοιο ελάττωμα σε έναν άντρα είναι αργά, γιατί ήδη μας έχει χαλάσει την ψυχολογία...:cry_x:

Δεν θα αναφερθώ σε κάποιο άλλο γιατί έχω ολοκληρωμένη άποψη μόνο για αυτό:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Tickle

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Tickle αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 181 μηνύματα.
Συνεπώς ποιο είδος σ' αρέσει; :hmm:
Τι εννοείς είδος; πάντως υπο εξαφάνιση είστε κατα μια έννοια!:P
Πέρα απο την πλάκα δεν έχω στάνταρ πρότυπα απλά αυτά που είπα πιο πάνω με ενοχλούν σε ανθρώπους πόσο μάλλον στο συντροφό μου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 19,771 μηνύματα.
Πώς ξέρεις ότι είμαστε υπό εξαφάνιση; :P Νομίζω ότι ο κάθε άνθρωπος είναι μοναδική προσωπικότητα. Η επαγωγική μέθοδος δεν είναι για τη ζωή. Πιστεύω ότι πριν βιαστούμε να κρίνουμε κάποια κατάσταση ή κάποιο άνθρωπο πρέπει να αναλογιζόμαστε τη δική μας θέση: τι κάναμε εμείς από τη δική μας πλευρά. Το ανευθυνοϋπεύθυνο ύφος "φταίνε πάντα οι άλλοι", "φταίνε πάντα οι άντρες", "φταίνε πάντα οι μανάδες των αντρών", "φταίνε πάντα οι κοπέλες",...κλπ δεν νομίζω ότι οδηγεί κάπου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Tickle

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Tickle αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 181 μηνύματα.
Πώς ξέρεις ότι είμαστε υπό εξαφάνιση; :P Νομίζω ότι ο κάθε άνθρωπος είναι μοναδική προσωπικότητα. Η επαγωγική μέθοδος δεν είναι για τη ζωή. Πιστεύω ότι πριν βιαστούμε να κρίνουμε κάποια κατάσταση ή κάποιο άνθρωπο πρέπει να αναλογιζόμαστε τη δική μας θέση: τι κάναμε εμείς από τη δική μας πλευρά. Το ανευθυνοϋπεύθυνο ύφος "φταίνε πάντα οι άλλοι", "φταίνε πάντα οι άντρες", "φταίνε πάντα οι μανάδες των αντρών", "φταίνε πάντα οι κοπέλες",...κλπ δεν νομίζω ότι οδηγεί κάπου.
Άντρες πάντως ''εντάξει'' λίγους έχω συναντήσει[και δεν έχω μείνει σε μια μόνο πόλη ή δεν έχω μικρό φιλικό/συγγενικό περιβάλλον για να πεις ότι έχω λίγες εμπειρίες , αλλά τώρα ξεφεύγουμε απο το θέμα νομίζω:P] Πάντως αν ο άλλος έχει μεγαλώσει με αυτά τα τρια ελλατώματα ό,τι και να κάνεις εσύ πχ στα 25 που θα τα φτιάξετε δεν αλλάζει με τίποτα ας είσαι και η τέλεια γυναίκα[υπάρχουν βέβαια και εξαιρέσεις αλλά λίγες!]
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

edweimaste

Πολύ δραστήριο μέλος

Η edweimaste αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,050 μηνύματα.
Για να μην μακρηγορήσω θα πω μόνο πως με ενοχλούν αυτοί που δεν κρατάνε τον λόγο τους, τις υποσχέσεις που δίνουν και που κρύβονται πίσω από μεγάλα λόγια και από έργα δεν...
Είναι ένα ελάττωμα που δεν μπορεί να γυρίσει σε προτέρημα, όπως επίσης πιστεύω πως είναι και αυτό που μπορεί να κάνει το μεγαλύτερο κακό σε μια γυναίκα σε σχέση με τα κάθε άλλο ελάττωμα που μπορεί να έχει ένας άντρας. Το θέμα είναι πως όταν οι γυναίκες (που δεν έχουμε εμπειρία) εντοπίζουμε ένα τέτοιο ελάττωμα σε έναν άντρα είναι αργά, γιατί ήδη μας έχει χαλάσει την ψυχολογία...:cry_x:

Δεν θα αναφερθώ σε κάποιο άλλο γιατί έχω ολοκληρωμένη άποψη μόνο για αυτό:redface:

Είναι αυτό που λέμε'' Όλο λάδι λάδι και από τηγανίτα τίποτα''.
Εμένα μου τη σπάει όταν το παίζουν κάποιοι και όταν έρθει η στιγμή να αποδείξουν τη γενναιότητα και τη μαγκιά τους κάνουν πίσω και βρίσκουν μια δικαιολογία πάντα για να καλυφθούν και πάλι από την αρχή!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top